Nazwa i Logo

Polska eskadra pilotów w ramach RLSC.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Nazwa i Logo

Post autor: sternik »

Falcon ale to jest jpg, a ja do wysłania potrzebuje wektor .
Obrazek
Awatar użytkownika
skywalker
Polish Garrison
Posty: 2880
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:48
Lokalizacja: Polska /Londyn

Re: Nazwa i Logo

Post autor: skywalker »

Reminder: http://www.rebellegion.com/forum/viewto ... 930#478930 Głosowanie na nowego logasa RLSC.
Więcej wersji to już nie mogli zrobić :lol:
Nie jest łatwo wybrać jeden wzór ale jak dla mnie to nr 5,6 i 7 to faworyci ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: Nazwa i Logo

Post autor: RogueThirteen »

skywalker pisze:
Reminder: http://www.rebellegion.com/forum/viewto ... 930#478930 Głosowanie na nowego logasa RLSC.
Więcej wersji to już nie mogli zrobić :lol:
Nie jest łatwo wybrać jeden wzór ale jak dla mnie to nr 5,6 i 7 to faworyci ;)
Ano, nie jest ;) Łatwiej odrzucić te, które się nie nadają i w ten sposób wyłonić zwycięzcę metodą eliminacji. Tą drogą wybrałam 8. I, jak widzę, udało mi się oddać głos - ALE niech ktoś mi wyjaśni, czemu nie mogę pisać postów na forum RL w tym temacie??? Jestem, kurka flaczek, pilotem myśliwca, czy nie? Mam prawo wyrazić opinię o przedstawionych projektach ili niet?

Jakby kogoś jednak ta moja opinia interesowała (nie czytać przed wyrobieniem sobie własnej!), to:
2, 3, 4 (a szczególnie 3) - ktoś przez pomyłkę przysłał prace z konkursu na najlepszą kartkę świąteczną
12 - obrazek fajny, ale na logo się nie nadaje. Logo z definicji ma być w miarę prostym znakiem graficznym, łatwym do odwzorowania na różnych "nośnikach" (naszywki, ikonki, nagłówki dokumentów, hełmy, pojazdy itp.) i rozpoznawalnym nawet w znacznym pomniejszeniu.
14 - too... much ;) Zbyt "przegadane", napis zlewa się z tłem, szczegółowe rysunki statków są fajne, ale trudne do odwzorowania np. na naszywkach
13 - jak wyżej - za dużo wszystkiego. W dodatku teraz kształt trochę bez sensu, bo po usunięciu "linii podziałów" i ujednoliceniu koloru tła nie wiadomo, z czego wynika. Poza tym po w/w zabiegach powinno się trochę zmienić położenia statków, żeby kompozycja była bardziej zrównoważona. Lepszy efekt dałoby też mniej szczegółowe przedstawienie samych statków.
10 - ładne kolory i kompozycja, ale mnie osobiście najbardziej kojarzy się z takim wielkim kołem od traktora ;)

5 - to byłoby fajne, ale cały efekt psują te niebieskie "smugi kondensacyjne". Tak trochę... niepoważnie wyglądają. Gdyby je wywalić (i odrobinę przesunąć rebelbirda i statki) byłoby super.
9 - bardzo ciekawy projekt. Niestety, w większości przypadków i miejsc, w jakich nasze logo będzie używane, zdecydowanie lepiej wygląda kształt symetryczny. Szkoda, bo poza tym to jedno z najlepszych.

Z pozostałych - cóż, każde ma w sobie fajne elementy, ale każde też zawiera jakieś wady.
11 (czyli nowa wersja starego loga) - pomijając trochę niefortunnie umieszczone błyskawice, jest ładniejsze od poprzedniego. Odpada przez tego nieszczęsnego X-winga u dołu - co mają powiedzieć piloci pozostałych rodzajów myśliwców?
Wzięłabym górną część i skrzydełka z 11., a dolną z 1.... :mrgreen:
7 (a konkretnie, 7B) - plus za kolorystykę, aurebesh i uproszczony (sylwetki) wizerunek myśliwców. Minus - że tylko X-wingi. Gdyby tak dać trzy różne, np. X, A i Y... Poza tym kształt jakiś taki mało bojowy, bardziej jak plakietka drużyny harcerskiej (a mnie się najbardziej kojarzy z godłem ZNP :mrgreen: ). Forma tarczy wygląda zdecydowanie lepiej.
6 - kompozycja, liternictwo i kolorystyka - idealne. Jest tylko jedno "ale" - żaden (poza napisem ;)) element projektu nie kojarzy się lotnictwem... Równie dobrze mogłoby to być godło piechoty, komandosów, zwiadu, intendentury...
8 - ciekawa kreska, trochę jak drzeworyt, i ładna, zrównoważona kompozycja, ale, szczerze mówiąc, tak mi trochę nie leży w stylu Gwiezdnych Wojen. Choć może 30 lat temu miano by inne zdanie? Najmniej pasują mi kolory.
Podsumowując, najchętniej widziałabym coś pośredniego między 6. i 8. z napisami w aurebeshu :D
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Nazwa i Logo

Post autor: Falcon »

sternik pisze:Falcon ale to jest jpg, a ja do wysłania potrzebuje wektor .
Tego loga nie mamy w wektorze i nigdy nie mieliśmy - poprzedni .png z którego robili proog to też bitmapa.
Zrobieni teraz porządnego wektora z loga z tyloma detalami to ze 20h pracy ;/
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Nazwa i Logo

Post autor: Nero »

można by to spróbować skrzywić, chociaz pewnie i tak nie wyjdzie w 100% jak oryginał.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Nazwa i Logo

Post autor: sternik »

Oki myślałem że dlatego było w PDF że wektor zaraz im wyśle poprawione.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Nazwa i Logo

Post autor: Nero »

Jeśli masz logo w pdf to też można spróbować wyciągnąć z niego wektor.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Nazwa i Logo

Post autor: ShVagYeR »

Oni przed wrzuceniem na maszynę do wyszywania i tak muszą to trasować do wektora, więc równie dobrze można to zrobić za nich i wtedy mieć gwarancję, że będzie ok. Jak bitmapa jest odpowiednio duża (a raczej jest), to zwektoryzowanie jest łatwe, szybkie i przyjemne.
Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Nazwa i Logo

Post autor: Falcon »

ShVagYeR pisze:Oni przed wrzuceniem na maszynę do wyszywania i tak muszą to trasować do wektora, więc równie dobrze można to zrobić za nich i wtedy mieć gwarancję, że będzie ok. Jak bitmapa jest odpowiednio duża (a raczej jest), to zwektoryzowanie jest łatwe, szybkie i przyjemne.
I wychodzi jak logo PG...
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Nazwa i Logo

Post autor: ShVagYeR »

W logo PG były gradienty, których tutaj nie ma.
Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Nazwa i Logo

Post autor: Falcon »

To jak ktoś potrafi automatyczne i ładnie zwektoryzować to podeślę mu duże logo
Bo ja rysować teraz nie dam rady czasowo
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Nazwa i Logo

Post autor: ShVagYeR »

Zapodaj na xo@rebellegion.pl i machnę na szybko. Pewnie łuki trzeba będzie poprawić, ale to też szybka robota.

Do potencjalnych narzekaczy - to jest szybsza rzecz, niż np. narysowanie grafiki na rollupa. :P
Obrazek
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Nazwa i Logo

Post autor: KamelM »

W imieniu potencjalnych narzekaczy- przyjmuję do wiadomości ;)
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Awatar użytkownika
GrafZero
Polish Garrison GMB / Eagle Base Inactive
Posty: 178
Rejestracja: 12 gru 2012, 22:44

Re: Nazwa i Logo

Post autor: GrafZero »

Ja też przyjąłem ShVagYeR :lol:
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Nazwa i Logo

Post autor: sternik »

Oki czekam na wektora :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buzzard Squadron”