Kashyyyk Clone Recon Trooper

Scout & Kashyyyk Trooperzy
http://www.bikerscout.net/
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

możliwe że to byłoby wyjście musze pogrzebać po firmach handlujących foliami okiennymi w sumie ten kawałek przysłali mi jako próbke,spróbuję znaleźć jakąś lustrzankę o wiekszej przejrzystości.ewentualnie zahacze ten sklep z plexi ,o którym wspominałeś poszukam czegoś jaśniejszego,gdyż w porównaniu do tego renderu moje plexi jest dużo ciemniejsze,choć na inych screenach wyglada ciemniej tutaj sporą role gra oświetlenie,jak lukniesz na scenę z Yodą to ten trooper w niektórych ujeciach ma wizjer praktycznie czarny bo foty w zacienionym zdjęciu,ten render ,który wkleiłem powyżej to albo render roboczy z robienia filmu albo wyciety ze scen z plazy dlatego jest taki jasny,tak mi sie przynajmniej wydaje.
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

tak to wygląda aktualnie,ładownice i drop boxy ida wszystkie do wymiany ,generalnie były robione na szybkiego w nocy żeby cokolwiek na tym cumberbundzie wisiało,wiekszosc odpiałem od razu bo rzepy za słabo trzymały,małe poprawki w mocowaniu pancerzy stóp bedą również konieczne,i rzepy pod nakolannikami gdyż musiałem zbyt czesto poprawiac,no i nad naramiennikami jeszcze musze popracowac skrócenie tasm elastycznych i podciecie padingu dało duzo al ejeszcze troche jeżdża wiec bede eksperymentował.Wizjer równiez bedzie do wymiany bo jest tak ciemno że idzie sie zabic przy słabym swietle o sciany;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

W końcu znalazłem cordurę w camo A-tacs na łądownice,
http://sklep.orkan-tactical.pl/tkanina- ... r-dcs.html
wczoraj dostałem paczkę,materiał jest całkiem spoko zieleń ciut intensywniejsza niż na focie,
ale ujdzie,co lepsze jest to barwione dwustronnie,i lewa strona jest ciut jaśniejsza ,więc załatwi mi to
problem tych 2 jasniejszych ładownic na plecach.
Został problem plexi na wizjer,mam już folie lustrzana,teraz tylko odpowiednio barwione plexi .
Niestety wszystko co znalazłem jest bardzo jasne,http://e-pleksi.pl/produkty/plexi_kolor ... y/110.html
http://e-pleksi.pl/produkty/plexi_kolor ... nt/84.html
ale folia powinna to deko przyciemnić .
No i niestety przeróbka pancerzy stóp a dokładniej ich mocowan na butach co prawda wytrzymały WOŚP,
ale dośc mocno sie obluzowały i poodpadała czesc rzepów ,bedzie trzeba to kminic inaczej albo uzyc innych klejów:/
Awatar użytkownika
GrafZero
Polish Garrison GMB / Eagle Base Inactive
Posty: 178
Rejestracja: 12 gru 2012, 22:44

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: GrafZero »

Zamiast plexi 3mm z którą będziesz się dręczył z cięciem i wygięciem zastosuj 1mm poliwęglanu , PVC itp. Oklej to zieloną folią przeźroczystą jaką stosuje się przy kasetonach reklamowych.
Łatwiej to będzie zamontować w wizjer hełmu.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Jok »

GrafZero pisze:Zamiast plexi 3mm z którą będziesz się dręczył z cięciem i wygięciem zastosuj 1mm poliwęglanu , PVC itp. Oklej to zieloną folią przeźroczystą jaką stosuje się przy kasetonach reklamowych.
Łatwiej to będzie zamontować w wizjer hełmu.
Poliwęglan ...folia...taaa to właśnie teraz chyba ma Gerald zamontowane i w półmroku widzi ...ciemność.
Pamięta, że musi jeszcze dojść folia wenecka więc - dwie folie i poliwęglan słabo.
Natomiast plexi, ta którą mają nasi polscy szturmowcy nie tylko nie przyciemnia, ale nawet rozjaśnia.
A ciąć plexi można np dremekiem.
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

Ale mój wizjer nie jest gięty :) on jest całkowicie płaski,no i musi być zieleń lustrzanka folię już mam odpowiednią niestety jest dośc mały wybór zielonego plexi,ale w sumie fakt ni epatrzyłem po innych tworzywach ,może bedzie wiekszy wybór kolorów.w tej chwili jest zamontowane cholera wie co bo przyszło z Hameryki jak na plexi troche zbyt gietkie wiec pewnie pvc grubosci 1 mmm cholernie ciemno zielone+ zielona folia lustrzana do okien.
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

jest trochę błedów moim skromnym ignoranckim zdaniem ,...no ale w końcu mamy CRL z prawdziwego zdarzenia przynajmniej na 1 stopień realizmu.
http://www.501st.com/databank/Costuming ... yk_trooper
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Delta13 »

Już myślałem że trafiłeś na rozkładówkę CRL-u :lol:
Szkoda :wink:
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

Hehe niee nawet nie proponowałem zbyt wiele rzeczy jeszcze do poprawy i podrasowania,
poza tym zdjęcia tylko od zaakceptowanych gości brali,aczkolwiek zgłaszało się sporo,
nawet tych z kamuflażem a'la nietopyrze/dinozaury,no ale to niestety tylko potwierdza iż głaskanie typu "wow nice wonderfull job" niezależnie od tego jak ktos wykonuje sprzet nie prowadzi do niczego dobrego ;)
Ze sprzętem na razie lekki zastój,w Poniedziałek zanosze krawcowej nowy materiał na ładownice,
wykminiłem jak zrobić ten wizjer najprawdopodobniej ,tylko teraz czekam na odpowiedź od paru firm okniarskich czy maja interesujący mnie wzór folii.
przebrnę te dwie rzeczy to myślę ze sie wybiorę zrobić zdjecia do aplikacji :)
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

No,ładownice się szyją,pianka do wypychania doszła buty naprawione,folia na wizjer zamówiona,niestety bedzie trzeba kleić 2 warstwy zielona na zewnątrz,i lustro weneckie od wewnatrz,mam nadzieję że to zda egzamin:/w tym dziwnym kraju dostanie odpowiedniej przejrzystosci zielonego plexi czy też czegoś podobnego najwyraźniej graniczy z cudem:/
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Jok »

Widziałem na zywo materiał na ładownice i uwazam ze nie mogleś trafic lepiej. Owszem może zieleń nie jest idealna, ale za to calosc wyglada naturalnie. No i bedziesz mogl zrobic te jasniejsze "na lewej stronie"
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

No to już bardziej zasługa Stalkera niż moja hehe,chociaż nie było łatwo znaleźć ten materiał na metry i w dodatku cordure a nie jakies dziwne cuś ;)Gadałem ze znajomą i postara się tak to wykroić żeby te jaskrawsze ciapy zielone były na tylniej lub bocznych ścianach łądownic,mniej się beda rzucać w oczy.Jakoś tak będziemy modzic żeby te najlepsze kawałki wykorzystac na najwieksze i najbardziej widoczne łądownice t.j przód i tył,ładownice na granaty po bokach są praktycznie niewidoczne dopóki sięrąk do góry nie podniesie.
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

Tymczasowu zastój jest niestety przedłuża mi się szycie ładownic,wizjer bedzie wymieniony przed wyjazdem weekendowym,więc postaram się zrobić na troopingu zdjecia z kompletem starych ładownic i zmienionym wizjerem,
Joku widział materiał na ładownice w naturze na zdjecach bedzie widoczne jak są stare ładownice uszyte i zamontowane,więc zmiana bedzie dotyczyć tylko samego materiału,mam nadzieje że to wystarczy bo w sumie event to dla mnie jedyna okazja zrobienia w miare sensownych zdjec bez taszczenia tego wszystkiego do jakiegos fotografa,a niestety sweet focie w pancerzu i hełmie na łbie kiepsko wychodza,zwłaszcza jak mają byc zrobione dokładnie ;)
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Falcon »

tylko nie rób zdjęć aparatem Joka, bo sam będzie je wycinał potem :wink:
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

hehe oki wezme tez moje szpejo ,zobaczymy z czego lepiej wyjdzie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pathfinders”