Kashyyyk Clone Recon Trooper

Scout & Kashyyyk Trooperzy
http://www.bikerscout.net/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

oki ,dzięki coś bede musiał wykombinować,zwłaszcza że u mnie boki naplecznika zachodza na boki napierśnika i rzepy chyba będę kleił bezpośrednio na plastik ,więc pasiloby żeby to było w miarę sztywne,bo może się odłamać przy czestym zapinaniu i odpinaniu.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Jok »

gerald pisze:zwłaszcza że u mnie boki naplecznika zachodza na boki napierśnika i rzepy chyba będę kleił bezpośrednio na plastik
Nie lepiej kawałki parcianego pasa nabic napami? Rzepy lubia sie rozczepiac w najniej odpowiednim momencie ;)
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

ja może wkleję foty o co biega :p
można by to zrobić tak jak mówisz,tle że wtedy chyba trzeba bedzie pod krawedzie naplecznika podkleić,cienki filc albo cos bo bedzie przy każdym ruchu obdzierał lakier,
przynajmniej tak mi się wydaje tu jest focia jak to wygląda:
Obrazek
napierśnik(czyli to po lewej) włazi parę centów pod spód pod naplecznik.
Górę chyba wzmocnię czymś tak jak mówiłeś Joku,i pas z jednej strony na napach,
tam przychodzajeszcze takie maskujące prostokątne szpeja na pas na ramionach,
więc pasa nie bedzie widac.
Poobcinałem z grubsza nadlewy z wszystkich plastików,i wygląda to średnio
krawedzie elementów czasem zupełnie się nie zgrywają,tak że chyba bedzie trochę roboty opalarką:/
Dół pancerza łydek też ma jakiś dziwny profil,z daszkiem od hełmu też bedzie grubsza robota bo krzywo odlany jak fix :/
No i brakuje decali pod oczka na szczescie to tylko krechy imitujące wywietrznik więc bedzie się dało namalowac przypuszczam bez problemu.
Widziałem wasze surowe zbroje tylko na zdjęciach więc ciężko porównać,
ale wydaje mi się że jednak ten producent jakością specjalnie nie grzeszy:/
Niestety jest to w tej chwili jedyna osoba ,która robi KT.
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Delta13 »

Zamiast tylko malować ten wywietrznik, kup przynajmniej 1mm. HIPS i wytnij w nim to wszystko. Zawsze da to wrażenie wycięcia i różnych warstw. Na upartego można by nawet wyciąć ten wywietrznik i czymś "przewiewnym" zamaskować od spodu.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Falcon »

ok, ale czemu napierśnik ma nachodzić na plecy (lub odwrotnie)? jak za dużo materiału to trzeba obciąć. Im kto chudszy to tym bardziej ;)
Jeśli z kolei krawędzie się nie schodzą to delikatnie opalarką trzeba podgrzać i wygiąć. Z naciskiem na "delikatnie".
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

Delta13 pisze:Zamiast tylko malować ten wywietrznik, kup przynajmniej 1mm. HIPS i wytnij w nim to wszystko. Zawsze da to wrażenie wycięcia i różnych warstw. Na upartego można by nawet wyciąć ten wywietrznik i czymś "przewiewnym" zamaskować od spodu.
Mhm dobra myśl :)Brat ma chyba jakieś małe freziki grawerskie to można by tym może powycinac,dzięki za pomysł .
Dokładnie chodzi o wywietrzniki pod wizjerem,oraz o ten mały wywietrznik na grzbiecie "nosa"
Obrazek
żywica sięnei będzie łamać jak nacięcia będą tak blisko siebie?
Pytanko jeszcze to jest bodajże stara wersja hełmu MR Bungle'a nad wizjerem
ma też jakieś wycięcia,w moim hełmie niczego takiego nie ma,
na screenach też niczego takiego nie widze
Obrazek
Obrazek
Czyli raczej nie przejmować się i robić gładką powierzchnię nad wizjerem?
Falconie są rendery ,które coś takiego dokumentują,w każdym razie 1 render ;p
Ja osobiście myślę że po prostu grafikowi się coś popitoliło,bo sensu to wielkiego nie ma ;)
ale CRL na 2 stopień tego wymaga,więc chyba będe tak robił bo gdybym połączył na styk ,jak jest dozwolone przy 1szym stopniu,to miałbym później kupę roboty z przeróbką,no i malowanie całości jeszcze raz :)
W sumie miałem własnie do Ciebie zagadac a propos garba którego bikerzy tez nosza na pleckach u was tank też stanowi całość z naplecznikiem?
Bo zastanawiam się jak najlepiej będzie to połączyć żeby się trzymało kupy,
sa to dośc długie krawędzie do klejenia i naplecznik pewnie bedzie się deko przy poruszaniu się uginał więc się obawiam że szpachlówka którą bede musiał grubo pojechać krawedzie może strzelac :/
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Jok »

Skoro to ma być wywietrznik to ja bym zamiast czarnym hipsem od spodu, podkleił siatką: gęstą, czarną siateczką. Wtedy będzie spełniać swoją funkcję :)
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

Jakieś rady czym szpachlować HIPS?Gostek w castoramie doradził mi szpachlę która niestety nie nadaje się zupełnie,schnie toto prawie cały dzień przy warstwie poniżej 1 mm,w dodatku peka rozjeżdża się,i co najgorsze wygląda iż wytrąca się z tego rozpuszczalnik który nadżera HIPS.
Na szczeście nie ponakładałem tego dużo i cieniutkie warstwy więc nie ponadżerało głeboko,
ale będe miał teraz 2 razy tytle szpachlowania :/
Zacząłem dopasowywać prowizorycznie na razie pancerz łydki,wygląda to trochę klockowato,
ale więcej już na dole nie bardzo da się zwęzić obwód,but nie puści niestety :/Na górze mógłbym jeszcze zwęzić ale wtedy to już zupełnie bez sensu bedzie wyglądać.
Z tego co widziałem niestety ten set tak ma stare armorki innego producenta miały to deko inaczej wyprofilowane i dało się lepszy efekt osiągnąć .
Obrazek
tu jest fotka łydki goscia który ma ten sam zestaw co ja:
Obrazek
Tutaj focia tego starego systemu inaczej wyprofilowany dół
Obrazek
Awatar użytkownika
Stele
Eagle Base Inactive
Posty: 87
Rejestracja: 19 lip 2013, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Stele »

Wracając do hełmu, to wydaje się, że render ma łuk w szczelinie między wizjerem a daszkiem o krzywiźnie zbliżonej do policzków, więc ten Bungle trochę namieszał z bryłą albo miał za małe szkiełko i zmniejszał dziurę kreatywnie maskując zaklajstrowany kawał łuku brwiowego.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: sternik »

Szpachla samochodowa dwuskładnikowa do kupienia w obi czy castoramie. Uważaj bo są dwa rodzaje .Gładka i z dodatkiem maty .Ta druga niby mocniejsza ale żeby było gładziutko trzeba ją potraktować na wykończenie ta pierwszą :D Schnie w zależności ile dodasz utwardzacza i dobrze się szlifuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

Stele pisze:Wracając do hełmu, to wydaje się, że render ma łuk w szczelinie między wizjerem a daszkiem o krzywiźnie zbliżonej do policzków, więc ten Bungle trochę namieszał z bryłą albo miał za małe szkiełko i zmniejszał dziurę kreatywnie maskując zaklajstrowany kawał łuku brwiowego.
Dokładnie,przeglądnąłem co się dało i wygląda na to że jest tam półokrągła płaska powierzchnia,niestety tą czesc helmów dośc kiepsko widać na screenach ,nieco lepiej na renderach:)
Nie wiem czym on się sugerował,ale to gość który w sumie był pierwszym producentem,
następni już mieli łatwiej:)
Dzięki Stele,bedzie mniej wycinania ;)
Niestety wyszło że mój hełm jest deko skopany,wygląda na to że producent ma lekko krzywą formę bo zauważyłem podobną wadę na innym hełmie.
"Nos" hełmu jest nieco przekrzywiony w stosunku do wizjera,ciężko to ocenić ze zdjęcia pewnie,linijka i pudełko na dole przyłożyłem żeby pokazacjak kształtują się linie
"nosa" i wizjera,ewidentnie dośc daleko im do równoległości.
ale myślę że uda się to poprawić przy naklejaniu elementu na przodzie nosa przez odpowiednie
podszlifowanie i podłożenie czegoś z drugiej strony.
Obrazek
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

sternik pisze:Szpachla samochodowa dwuskładnikowa do kupienia w obi czy castoramie. Uważaj bo są dwa rodzaje .Gładka i z dodatkiem maty .Ta druga niby mocniejsza ale żeby było gładziutko trzeba ją potraktować na wykończenie ta pierwszą :D Schnie w zależności ile dodasz utwardzacza i dobrze się szlifuje.
Dzięki ,myślę że ta druga też się przyda mam pare miejsc gdzie bedzie jej dośc grubo,i na dużej powierzchni :)
pod daszkiem:
Obrazek
no i nadałoby się to do obklajstrowania plecaczka może,bo tam ponoć często pęka.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: sternik »

A może łączenie plecaczka wykończyć akrylowym silikonem ? Można pomalować i jest elastyczny więc nie będzie widać pęknięć :)
W daszek proponuje ci najpierw wkleić resztki plastiku bo jak całość wypełnisz szpachlą to będzie strasznie ciężki
Obrazek
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Delta13 »

Tak jak pisał Sternik, szpachla wykończeniowa idealnie nadaje się do poprawek i maskowania wszelkich łączeń. Z tym wypełnianiem szpachlą to jednak bym się zastanowił, szpachla jest ciężka więc ja bym nie używał jej tam gdzie potrzeba wypełnić sporą przestrzeń. Silikon jak najbardziej, w najgorszym razie popęka Ci lakier na spoinie, ale połączanie wytrzyma.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

oo a o tym nie pomyślałem :)
W sumie może by to zdało egzamin bo to jednak może mocno pracować
duży element i klejony w paru miejscach tylko a reszta to uszczelnienie.
Właśnie się zastanawiam jak to kleić do pleców,w zestrawie dali jakieś
kątowniczki HIPSowe,pewnie ze ścinków ;)
Ja się zastanawaiałem czy nie przykleić w kilku miejscach bloczków z czegoś z tworzywa lub drewna,ale w sumie kątowniki powinny dać taki sam efekt,tylko chyba dorobię parę,
bo dali 5 a im gęsciej tym lepiej chyba.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pathfinders”