Kashyyyk Clone Recon Trooper

Scout & Kashyyyk Trooperzy
http://www.bikerscout.net/
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

Dzięki Delta,malowanie zelówek byłoby problematyczne,ciężko dostać farbę dobrze trzymającą się gumy,zwłaszcza na zginajcych się elementach.
Własnie mi wpadło do głowy że miałem o to też pytać,będe musiał malować
część gumowego pasa(wewnętrzne kwadratowe detale),oraz środkową część
gumowych pasów do pancerzy przedramienia na czarno.
Macie jakiś sposób na malowanie tego typu gumowych elementów?
Co do butów była właśnie cała dyskusja o kolorze,najsensowniejsze tłumaczenie tych różnic od beżu po biel,to chyba to iż w warunkach pustynnych zamszowe piaskowe buty wojskowe czesto,
zmieniają kolor na szarobiały,co prawa Kashyyk to głównie dżungla....ale zdjęcia bitwy są z plaży ;)
skóra jest dośc gruba ale nie jest jakoś strasznie twarda,może być lekki problem z szyciem,
ale myślę że jakoś am rade kupiłem nici do skór więc jako zmęczę;)
tylko właśnie teraz mam zgryza z tą różnica odcieni między spodniami i bluzą,
bo patcha musze naszyć po ewentualnym dofarbowywaniu.
Pytanko takie od technicznej strony widze że oprócz klamer do ściskania łączonych elementów
używacie magnesów,pytałem conieco po castoramach itp ale nie bardzo mają coś takiego.
Na necie praktycznie znalazłem albo bardzo małe(więc pewnie słabe)albo bardzo drogie ,rzeu 40 pln za sztukę :/
Macie może namiary gdzie cos takiego dostać w rozsądnej cenie?
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Jok »

Co do skóry - mam dobrego sprzedawcę-znajomego z Krakowa, który mieszka na zakopiance i specjalizuje się w rynsztunku rycerskim. Ma całkiem pokaźny wybór skór jak i olejków do ich barwienia. Jeśli jestes zainteresowany mozemy go odwiedzic i wybierszesz sobie skory "na real" :)
gerald pisze: Macie jakiś sposób na malowanie tego typu gumowych elementów?
Tak. Jedną metodę mi polecono i ma ona swoje wady i zalety.

Farba alkidowa zmieszana z środkiem do czyszczenia foli fotograficznych. Taki specyfik doskonale się wchłania w gumę. Nie kruszy się, ale rozciąga się razem z nią. Minus jest taki, że czas schnięcia jest bardzo długi :/
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Delta13 »

Z tymi butami to wręcz przeciwnie osobiście mam takie buty http://americanequipage.com/images/prod ... coT930.jpg kupiłem nowe więc były takie jasne, kolega kupił używane z Afganu i wyglądały tak: http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/ ... bat_57.jpg bród i kurz powodują że buty raczej robią się ciemniejsze niż jaśniejsze no ale co tam :wink:

Jeśli te małe to neodymowe to wcale nie są słabe, wręcz przeciwnie. Z nimi jest za to inny problem, jak dobrze go zamocować żeby oba nie zostały po jednej stronie podczas rozpinania. A do czego konkretnie potrzebujesz? koło mnie jest sklep z dodatkami szewskimi, mają tam różne magnesy np. do toreb itd. Może poszukaj takiego sklepu w swojej okolicy.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

ja w sumie chyba tylko do pancerzy łydek będe potrzebował,inne elementy są na tyle krótkie,
że spokojnie złapię klamrami.
dlatego się zastanawiałem czy kupowac do 1 elementu .
Co do butów ,to dokładnie też mi się wydaje że używanie raczej je przyciemnia;),
ale takie teorie spiskowe właśnie powstają wśród kashyykowców,którzy na siłe próbują wytłumaczyć "co autor miał na myśli " ;P
Dla mnie osobiście trochę dziwnym pomysłem są białe elementy typu buty,czy
taśmy opinające łydki dla jednostki która działała w warunkach (mniej więcej)tropikalnej dżungli,
ale równie dobrze można kwestionowac skuteczność "kamuflażu"
imperialnych bikerów z Endoru ;P
Kurde no widzisz Joku szkoda że nie zagadałem wcześniej hehe,ta skóra na patch jest spoko tylko chciałem się was poradzić,czy nie będzie za ciemna,bo jak luknąłem na paletę tego co jest uważane za "oatmeal" to można pod to bardzo wiele podciągnąć,ale akurat ten kolor mniej więcej chyba pasi do screenów.
Tak że bardziej mi chodzi o tą na buty,czy dopuszczalne jest żeby "surowa strona" skóry była na zewnątrz,z farbami to nie ma problemu że długo schnie bo te elementy to mogą sobie czekac zanim resztę złożę a to pewnie potrwa :)
Tak że dzięki rozglądne się za tą farbką i rozpucholem i pomaluje od razu żeby sobie schło,
jakieś konkretne proporcje mieszania tego?Nie wiem co to jest za guma wygląda na jakiś silikon.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Jok »

Proporcje - farba ma być wodnista. Mniej więcej pół na pół. Ale najlepiej stosować to małymi warstwami - jedna warstwa - to nic, że baza przebija -> do wsychnięcia -> druga - wysycha-> trzecia i tak do skutku.

W pierwszej połowie października będę już w Krk, to możemy się zgadać na przysłowiowego "płyna pełnego mocy" :)

W Krakowie na Wrocławskiej w sklepie elektroniczny kupisz neodymki - i uwierz mi - przydadzą się.
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

Jok pisze:
W pierwszej połowie października będę już w Krk, to możemy się zgadać na przysłowiowego "płyna pełnego mocy" :)

W Krakowie na Wrocławskiej w sklepie elektroniczny kupisz neodymki - i uwierz mi - przydadzą się.
Okeyday ,never say No to bacta ;)
Mhm dzięki porozglądam się za tymi magnesami,myślałem że takie małe to słabizny będa :)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Jok »

gerald pisze: Mhm dzięki porozglądam się za tymi magnesami,myślałem że takie małe to słabizny będa :)
Sa na tyle mocne ze lapia przez 5 mm warstwe - piloci Tie montuja na nich swoje rury :) Jak nie uwaznie je przylorzysz - to moga strzelic przycinajac Ci palec lub od sily uderzenia pekajac na pół
TI-12303
Polish Garrison
Posty: 417
Rejestracja: 13 wrz 2011, 15:20
TKID: 12303

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: TI-12303 »

Potwierdzam i siłę i kruchość.
Rada Hakona - Jeśli kupisz 2-3 szt. to zanim wyciągniesz plastikowy pierścień oddzielający jeden od drugiego, zastanów się konkretnie gdzie magnes ma być umieszczony.
Tak jak pisał Jok uważaj na palce! :wink:
Obrazek

Realizacja projektu "TIE VI" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu " DZ - SŁOŃCE I PIACH" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu "TIE ANH" - W TOKU!
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

o kurde to aż takie silne :P ja nie potrzebuje tego montowac na stałe :P chciałem użyć do dociśnięcia klejonych elementów,bo pancerzr łyki jest na tyle ługi ze ciężko to bęzie złapać klamrami raczej,i widziałem że ktoś w klonowym temacie radził magnesy własnie :)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Jok »

gerald pisze:o kurde to aż takie silne :P ja nie potrzebuje tego montowac na stałe :P chciałem użyć do dociśnięcia klejonych elementów,bo pancerzr łyki jest na tyle ługi ze ciężko to bęzie złapać klamrami raczej,i widziałem że ktoś w klonowym temacie radził magnesy własnie :)
Dlatego wlasnie ludzie używają neodymek - bo dobrze trzymaja ;)
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

gorzej jak mi pancerz rozwalą ;)
Mały updejt z weekendu dodałem pady na rękawice,nici deko się odcinają kolorystycznie bo nowe,skóra na pokrycie padów była ze starej kurtki,myślę że pod brudzingiem różnice znikną,
teraz kolej na doszycie paska i mankietów.
Obrazek
Obrazek
chciałem osiągnąc coś w miare podobnego do tego:
Obrazek
ktoś ma pomysł może na tą klamerkę o paska?
Myślałem nad naszyciem/naklejeniem kawałka takiej samej skóry na wierzch paska,
lub jakiegoś elementu gumowego/plastikowego który by to zapięcie imitował.
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Delta13 »

A nie sądzisz że ta większa poduszka powinna być bliżej mniejszej? Bardziej na wierzchu dłoni? Co do nici, to widzę że użyłeś białych, mogłeś użyć czarnych mniej było by je widać, no a brudzenia farbowanie może okazać się utrudnione jeśli nici są syntetyczne. Ale muszę przyznać że tępo prac masz imponujące :wink:
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

nici są szare,tylko ciut jaśniejsze od skóry i mają bardziej metaliczny połysk,stąd takie wrażenie jak je trochę przybrudze powinno być ok.
co do odległości właśnie na różnych screenach jest różnie,na BSN ktoś zrobił pady jeden przy drugim tak że nie widac miedzy nimi czarnej skóry,i krzywili mu się na to ,dlatego rozłożyłem je tak żeby choć mały pasek był.tutaj mam jakieś obrazki zapisane ,gdzie kawałek czerni pomiedzy nimi jest,poszukam jeszcze tych zdjęć na BSN ,które oni podawali jako argument.
Myślę że tu dużo zależy od kąta z którego jest robione ujęcie,i od tego czy łoń jest zaciśnieta czy wyprostowana,bo ten mniejszy pa jest na kostkach więc nawet przy lekkim zgięciu się nieco naciąga.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
na tym trzecim zdjęciu w ogóle wyglada tak jakby ten szary pad wchodził pod "bazę" rękawicy,
ale takie szycie to już byłby lekki kosmos :)wiaomo o zrobienia ale ciężko,i tak musiałem pruć cały bok rękawicy aż do palców żeby to jakoś po ludzku podszyć :P
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

hmm powiedzcie mi wszystkie elementy głeboko tłoczone jak np napiersnik,są cieńsze tam gdzie płyta jest najbardziej naciągnieta na kopycie tj końcówki boków i ramion?Wzmacniać to jakoś?bo widze że u mnie to spora różnica grubości koncówki są prawie o połowe cieńsze :/
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Jok »

gerald pisze:hmm powiedzcie mi wszystkie elementy głeboko tłoczone jak np napiersnik,są cieńsze tam gdzie płyta jest najbardziej naciągnieta na kopycie tj końcówki boków i ramion?Wzmacniać to jakoś?bo widze że u mnie to spora różnica grubości koncówki są prawie o połowe cieńsze :/
Tak sie zdarza przy formowaniu prozniowym - kwestia naciagiecia. u podstaw wiecej materialu - a u gory bardziej sie naciaga. Mozesz o srodka wylorzyc to matami z zywica polimetowa lub włoknem szklanym :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pathfinders”