Kashyyyk Clone Recon Trooper

Scout & Kashyyyk Trooperzy
http://www.bikerscout.net/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

Masz rację Kamelu w sumie jak tak patrzyłem na to już zakończone to deko za mało tej bazy widac :/Na BSN-ie ostatnio po zdjęciach z mojego brudzingu i damage-u zapadła podejrzana cisza ;) tak że nie wiem co im tam pękło ,ale już w trakcie trzech gości zaczęło się zastanawiac czy przypadkiem nie przemalowac swoich już zaakceptowanych pancerzy ;)
No ale bez Waszych rad skończyłbym w czymś takim jak Oni zapewne o ile w ogóle :)
Paru gości ma tam naprawde świetnie zrobiony sprzęt,ale myślę że jak to wymęczę do końca to nie bede daleko odstawał za nimi :)Większość tych ładnych pancerzy to niestety produkcje Mr Bungla,które teraz są niedostepne,obiecał wznowić produkcję na nowych formach kto wie,może przyszłe Kashyyki beda mieć lżej :)
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Falcon »

Bardzo ładnie, tylko bym się pokusił już o namalowanie pasków z tyłu zamiast naklejek.

Cały strój fajny, tylko czemu design hełmu taki sobie;/
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

No w sumie malowanie tych trapezów czy pasków to nie jest problem da się przerobić były w zestawie to nakleiłem,zresztą widziałem że nasi ludkowie mają ponaklejane to myślałem że ma byc ponaklejane...
Ciapy faktycznie ciut za gęste,ale myślę że tragedii nie ma niewiele jest wyraźnych zdjęć pokazujących całą postać,stąd kiepsko wychodzi wzorowanie się na kilku różnych zdjęciach konkretnych części pancerza,bo pomalujesz powiedzmy biceps,gdzie ciapy sa mniejsze,patrzysz na render gdzie na łydkach prawie nie widać bazy,po czym zabierasz si do hełmu i dużo tej bazy zaczyna Ci nie pasowac do reszty no to ciapiesz ...no i wyszło jak wyszło ;)
Ale mea culpa przyznaje racje jest ciut za gesto:)
Pytanie mam do naszych rusznikarzy o blaster dc 15 nad magazynkiem na tej stozkowej części łączacej lufę z korpusem ma "cuś" cuś jest prostokątne i wyglada jak szczerbinka w realnych giwerach,mimo i z powodu braku muszki szczerbinki być też nie powinno,poza tym wyglada mi to na zwykły prostokąt bo nie ma nacięcia na górnej części,w niektórych planach ten element występuje ,w niektórych go nie ma,jakieś opinie czy to cuś ma być i jakie to spełnia zadanie czy jest toszczerbinka i trzeba naciąc ja u góry,czy też jest to jakś czujnik przekazujący dane celownicze na HUD?
http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=& ... 1832632833
Postaram się wkleić po południu parę przykładów kamuflażu coby było porównanie :) zresztą Falconie Ty przecież jesteś brat scout to też masz wejście na BSN ;) Broń Boże nie chcę usprawiedliwiać tego iż coś niedorobione wyszło,a jedynie pokazać iż w tym temacie sporo ludzi popełnia ten bład dając za mało lub za dużo bazy ,ciężko w to utrafić niestety :)
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Delta13 »

To cuś tam jest bo jest i to jest SW :wink: Teoretycznie masz szczerbinkę, tylko przesuniętą na przód, to rozwidlenie na lufie, więc to możesz potraktować jako cofniętą muszkę. Więc nawet jeśli potraktujesz to jako część celownika mechanicznego to nie ma co tego nacinać. W DC-15A też jest ten element ale zabudowany tu widać na planach: http://home.comcast.net/~wizardofflight/DC-15.gif
Przypuszczam że jest to szczątkowa pozostałość po MG-34 tu zdjęcie: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... /MG-34.jpg
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
Stele
Eagle Base Inactive
Posty: 87
Rejestracja: 19 lip 2013, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Stele »

To są Gwiezdne wojny. Karabin z muszką bez szczerbinki, karabinek ze szczerbinką bez muszki, a do tego luneta blokująca ich jakakolwiek użyteczność, najlepiej przesłonięta drugą lunetą. Człowiek się narobi a potem tylko haczy przy wyciąganiu z kabury.
Awatar użytkownika
Imrageth
Posty: 250
Rejestracja: 15 paź 2012, 18:49
Lokalizacja: Londyn/Bydgoszcz

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Imrageth »

Falcon pisze:Bardzo ładnie, tylko bym się pokusił już o namalowanie pasków z tyłu zamiast naklejek.

Cały strój fajny, tylko czemu design hełmu taki sobie;/
Zgadzam się z Falconem. Strój bardzo fajny tylko ten hełm dziwnie zaprojektowany jest. Biker ma dużo lepszy i nie wygląda jakby dostał z pięści w nos. Mimo wszystko też chyba zbuduję sobie Kashyyyk troopera za parę miesięcy, bo mimo wszystko wolę pozostać klonem niż bikerem.

Powodzenia :)
Obrazek
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

Dzieki panowie,wiem wiem ze nie należy zwracać uwagi na to czy coś ma sens hehe ot tak się zastanawiałem co to,natomiast chodziło głównie o to czy ma być czy nie bo spotkałem się z fotami oraz zrobionymi blasterami,gdzie tego nie ma jednak większośc decków to cuś posiada to sobie też dorobie a co ;)(zawsze mi sie myliła muszka ze szczerbinką nawet w wojsku ) ;P
@Imrageth rozeznaj sprawę dokładnie ,słyszałem że Mr Bungle ma wznowić produkcję jego sety sa dużo lepsze,z tego co wiem także KWDesign pracował nad Kashyykiem ale sprawa ucichła.
Warto rozeznać bo set ,który ja kupiłem delikatnie mówiąc był średniej jakości.
Ja jestem nowy ale Joku widział jak niektóre z tych części wyglądały w realu ,Kamelowi też podsyłałem więcej fotek "surowych" elementów i obaj są zdania że należało to reklamowac ...
Tak czy owak jak bedziesz potrzebować jakichś porad co do Kashyyka to służe tym czego sam się nauczyłem :)
Niestety na design hełmu wpływu nie mam hehe mi osobiście się podoba gdyż jest nietypowy,poza tym całkiem nieżle leży na głowie i daje niezłą widocznośc,mankamentem jest ciemnozielona lustrzana szyba,przy słabym świetle prawie nic nie widać :/
On jest bardzo podobny do scoutowego hełmu,ma nieco krótszy pysk ,ale to w niczym nie przeszkadza,obczaiłem już że padding trzeba tak usytuować żeby hełm był lekko pochylony w dół na głowie znacznie polepsza to pole widzenia.
Przy odrobinie chęci można nawet zrobić podnoszoną przyłbice ale w hełmie miejsca jest sporo tak ze nie jest to potrzebne.
Z tego co wiem w Anglii jest chyba ze trzech Kashyyków to bedziesz miał ekspertów na miejscu :)
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

jak pisałem tak i robię proszę dla zainteresowanych refki moim zdaniem dobrych i kiepskich kamuflaży,jest to wyłącznie moja subiektywna ocena,i ocena wyłącznie patternu i kolorów nie oceniam zbroi jako całości.
na poczatek te które uważam za naprawde górną półkę czy li BUngle Grumpy i trzeci koleś nie pamietam w tej chwili nicka
Obrazek
Obrazek
a tutaj prosze dla równowagi kilka takich które uwazam za powiedzmy...średnio udane,
aczkolwiek oprócz ostatniego wszystkie zaakceptowane przez 501:

Obrazek
ten jest podobny ale damage jest moim zdaniem zrobiony tragicznie
Obrazek
Obrazek
i ostatnie dwa,przedostatni nie jestem pewien czy jest zatwierdzony,
ostatni dopiero w budowie aczkolwiek malowanie jest położone,
i nikt gościowi nie zwrócił uwagi że absolutnie to nie przejdzie...więc pewnie przejdzie...
Obrazek
Obrazek
Nie chcę się rzucać i wierzgać,być może źle rozumiem od czego są konkretne stanowiska w legionie gdyż jestem nowy,ale wydaje mi się iż GML mógłby rzucić parę słów,
skoro rady które tu dostaje sa że tak powiem skrajnie różne "za czysto za brudno za gęsto za rzadko..." nie zrozumcie źle ja bardzo jestem za te rady wdzieczny bo palcem do ...bym nie trafił bez nich ale wydaje mi się iż jeśli są aż tak różne osoba decyzyjna w temacie powinna się odezwać....wiec może helloł jest tam kto u góry????
Nie chce żeby ktoś mnie prowadził za ręke,i chyba pokazałem jak dotychczas że staram się sam kombinowac i rozwiązywac problemy z konstrukcją,ale są elementy gdzie refki się kłócą z CRL-em itp i tutaj myślę że byłoby rolą GML-a zabrać głos.Jeśli kogoś uraziłem lub źle zrozumiałem od czego jest to stanowisko to sorry nie było to nic personalnego ...
Awatar użytkownika
GrafZero
Polish Garrison GMB / Eagle Base Inactive
Posty: 178
Rejestracja: 12 gru 2012, 22:44

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: GrafZero »

Nie ma co się przejmować , jest bardzo dobrze . Witamy wśród klonów . Z całego miliona w Polsce zostało dwóch a ty będziesz trzeci. :lol:
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Jok »

Nie zapominaj o jednym na wygnaniu ;)
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

GrafZero pisze:Nie ma co się przejmować , jest bardzo dobrze . Witamy wśród klonów . Z całego miliona w Polsce zostało dwóch a ty będziesz trzeci. :lol:
no tak przesrane klonowe życie ,ale my przynajmniej zawsze znajdujemy droidy ,których szukamy....czasem nawet więcej niż byśmy chcieli ;)
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: YangObi »

Nie martw się, cały czas mam oko na temat. Hełm wygląda bardzo dobrze i camo nie jest przekombinowane. Zdjęcia które wstawiłeś członków 501st to przyznam, że pierwsza dwójka jest mi znana i warto się na nich wzorować. CRL niestety często jest niedopracowany i robiony na szybko a potem zmieniany. Niestety nie jest on 100% wyznacznikiem jakości. Czasem bywa tak, że są rzeczy sprzeczne. Przykład: W CRL tuskena ANH jest uznawana ładownica szwedzka, która wystepowała tylko w TPM i AOTC. Dlatego czasami trzeba przymknąć oko i brać na niego poprawkę. Oczywiście nie neguje go, CRL to wyznacznik, jednak w Polsce postawiliśmy wysoko poziom kostiumowy i zamierzamy się tego trzymac. Ty jesteś na dobrej drodze, oprócz GML'a dużo do powiedzenia ma DL (w tym przypadku Patchfindersów). Głowa do góry, jest dobrze. W razie jakichś sprzeczności twoich z CRL pisz do mnie na PM to będziemy rozwiązywać sprawę ;)
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

oki ,dzieki,na pewno bede miał pytanie czy cumberbund w takich kolorach jak robię maszanse przejścia bodajże podesłałem to kiedyś mailem ale jak co to podeslę Ci foty o co biega na PM.
Pytańko jeszcze do naszych puszkarzy o decka poniewaz jednak nie do końca to się trzyma kupy,
dyskutowaliśmy temat trochę z Jokiem ale warto poznać wiecej opinii.
Otóz w CRL u dc 15 tego "celownika" o którym wspomniałem nie posiada,
jest jeszcze inna kwestia odnosnie pasków imitujących żebrowanie chłodnicy lufy,
w planach dc oraz na niektórych zdjęciach te paski dochodza do samego tylnego pierścienia na lufie,w innych natomiast końcówki tych żeber są zaokrąglone i kończą się pare milimetrów przed pierscieniem.
Żeby tego było mało zerkneliśmy na foty z filmu i na niektórych widać jakby chłodnica w ogóle nie miała tego pierścienia(aczkolwiek to akurat może byc spowodowane tym iż "fota" była robiona pod kątem),Niby nie sa to szczegóły strasznie ważne ale jesli ktoś moze wrzucić opinię która wersja jest bliższa filmowej to będe wdzięczny.
I ostatnia kwestia ,która mi dziś przychodzi do głowy,Sruby mocujące znajdujące się ponad spustem oraz za rekojescią są innego rodzaju wygląda to na śrubę z wiekszym łbem niż reszta i najprawdopodobniej jest to imbus ,gwiazdka lub wycięcie na klucz trójkątny.
jeśli ktos mógłby zerknąc i poradzić czy dobrze mi się wydaje było by fajnie :)
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Delta13 »

Tu jest zbliżenie na CC1119 http://static3.wikia.nocookie.net/__cb2 ... 3/Appo.jpg
Wyraźnie widać to coś "celownik", czyli jest. Co do pasków na chłodnicy. Mówimy o tym stożkowym zwężeniu bliżej "zamka". Jeśli tak to one kończą się tam do konta. I nie ma żadnego pierścienia, tylko odsunięty o kilka minimetrów stożek, o największej średnicy równej większej średnicy chłodnicy (z paskami). Co prawda na zdjęciu na skutek takiej a nie innej perspektyw znika ten stożek jak i jego odsunięcie od paski, ale jak się przyjrzeć to przynajmniej widać że chłlodnica jest do kąta. Druga metoda "na logikę" jest taka że w siostrzanej DC-15a i DH-17 (produkowana już w tamtych czasach, również przez BlasTech Industries ) mają chłodnice zakończone ostro, a nie zaokrągleniem.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

Ano i tutaj celownik widać, o tym jak kończa się paski ciężko powiedzieć,bo fota pod kątem i nie widać zakończeń,a tutaj CRL-owezdjecie:
Obrazek
Mozna też zauważyć spore różnice przy wylocie lufy,na CRL-owym wygląda jakby miało jakieś płkoliste wzmocnienie od strony szyny,podczas gdy na planach ma tylko 2 zebra po bokach końcówki lufy.Paski na większości nie dochodza do pierścienia więc chyb atak trzeba bedzie zrobić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pathfinders”