Sand dla Owaina

Sandtrooperzy
http://www.mepd.net/
Awatar użytkownika
Owain
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2013, 9:49

Sand dla Owaina

Post autor: Owain »

Witam serdecznie w swoim pierwszym poście.
Po pierwsze, bardzo przepraszam, że w tym dziale, nie chcę zaśmiecać indywidualnym tematem w pytaniach do 501, trochę też (za)dużo się rozpisuję;) Jeśli uznacie przeniesienie tematu – podporządkuję się oczywiście :)
Po drugie, nie miejcie proszę wrażenia że jestem bufonem i za dużo o sobie piszę, myślę że warto przedstawić pewną perspektywę, lepiej poznać delikwenta;) itp, itd

A zatem teraz już krócej, po żołniersku, podjąłem (po poważnych przemyśleniach i rozmowie z żoną) decyzję o aplikowaniu do 501 PG (a jak Moc pozwoli, do MEPD)
Nick: Owain
Wiek: 38
Wzrost: 178
Waga: (92 z rokującą perspektywą na mniej)
Stacjonuje: Rzeszów
Pierwszy kontakt: Imperium Kontratakuje w kinie Zorza w Rzeszowie, 1982
Docelowa formacja: Sandtrooper
Planowania data dołączenia: czerwiec 2014

Geneza i motywacja:
Tu się trochę rozpiszę. Czytałem Wasze forum, jeszcze jak byliście Outpostem, ale życie jakoś zweryfikowało pomysł wstąpienia… Od dłuższego czasu pomagamy z żoną rzeszowskiemu schronisku dla zwierząt „Kundelek”. Ostatnio również w formie zbiórek. Okazało się, że polubiłem to i zaczął mi kiełkować pomysł kostiumu Najmroczniejszego Lorda by uzyskać przełożenie: dzieciaki – portfele rodziców – niegłodne psy. A potem miałem już z górki, jak w klasycznym skeczu Bareji: mały research w necie, Supreme Costume Darth Vader, zażenowanie wielkością baniaka, strona Polish Garrison, by poszukać innego baniaka dla Lorda i… baniak Lorda pękł jak mydlana bańka a w mojej bańce zaświtała myśl: Yes, U can. A że Sand’em jestem z urodzenia i duszy, wybór był oczywisty.
Mój sentyment do SW zmieniał się – pewnie jak Wasz – całe życie. Nie chcę nazwać go teraz „mniej serio” czy „z dystansem” ale powiedzmy, że otaczam się gadżetami czy nawiązaniami do SW, budząc nieraz uśmiech politowania u listonosza, gdy naciśnie mój dzwonek, księdza, słyszącego co gra organista po moim ślubie czy jadących za moim autem gdy widzą rejestrację. Jednak chcę być z Wami szczery – decyzja o aspirowaniu do 501 – podyktowana jest dla mnie w pierwszej kolejności celami charytatywnymi, dla schronisk ale też dla dzieciaków, WOŚP itp. Pewnie żona uważa, że mydlę jej tym oczy, a tak naprawdę to szlachetny pretekst by wbić się w plastikowe łaszki i dyrdać po konwentach z innymi pomyleńcami;). Powiedzmy, że się myli :) Aczkolwiek Wasza legenda wyprzedza Was samych i sama przynależność do 501 brzmi dumnie. A po przeczytaniu większości forum stwierdzam, że większych bałwanów u Was brak ;))

Mam jednak kilka wątpliwości, które - mam nadzieję - nie zamkną mi drogi do 501.
Chcę zaznaczyć, że przeczytałem większość dostępnego forum, ale niektóre informacje mogły się pomieszać, umknąć itp.

1.
Może to zabrzmi nieco śmiesznie (na priv oczywiście wyłuszczę powody) ale czy jest jakaś szansa, by – w razie przyjęcia do 501 - nie musieć się (choćby na stronie PG ) określać z prawdziwego imienia i nazwiska? Wiem, że „góra” musi znać imię i nazwisko, i zamieszcza je w necie, ale może na stronie PG nie musi? Nie zrozumcie mnie źle, w życiu nie wstydziłbym się swojej pasji, a na pewno nie jeździłbym z taką rejestracją jaką mam. Po prostu rebel scum z jakim pracuję uwielbia np. wyszukiwać w necie imienia i nazwiska pracownika i „uprzejmie donosić”, zaś niektórzy przełożeni są skłonni kompletnie nie zrozumieć hobby, pasji czy szczytnego celu organizacji. Nie chcę się kopać z koniem, przerabiałem już to przy rejestracji wozu. Ale tak jak nie zmieniłem rejestracji, tak mus występowania pod imieniem i nazwiskiem nie zmieni moich planów co do 501.

2.
Gdzieś wyczytałem, że jest możliwość nie noszenia plecaka przez sanda, jeśli ma problemy z kręgosłupem. Jestem po 3 operacjach na kręgosłupie udokumentowanych przez szpitale w Wawie i Wrocławiu (efekt uboczny niegdysiejszej aktywności w bractwie rycerskim). Nie wiem tylko (pogubiłem się przy czytaniu) czy wymogi MEPD (najniższy stopień) dopuszczają bezplecakowców? (While not every Sandtrooper in the film had a backpack, we feel that this level of commitment and overall design of the character should be attained). Jeśli nie MEPD to tylko (aż!!!) 501 ale sand definitywnie (w wymaganiach S.W.A.T. znalazłem linki to tablic, gdzie tylko NO RANK oraz CAPITAN mogą dyrdać bez plecaka…)
I sprawa powiązana. Czy możecie mi napisać, jaka jest – mniej więcej - waga armora i hełmu bez części nożnych (nie wpływają na obciążenia kręgosłupa) oraz jaka jest mniej więcej waga T-21 czy DLT-19 (bo E-11 to spokojnie udźwignę;) Nie jestem w sumie jakoś strasznie połamany, ale zasadniczo unikam noszenia ciężarów powyżej 5 kg co by się kontuzja nie odnowiła. Biorąc pod uwagę że stracę kilka kilo bebzona w czasie planowanego wykańczania mieszkania, możliwości mogą wzrosnąć, ale plecaka – jeśli bym nie musiał – nie nosiłbym. Za to porządną luparę bym ponosił:) (niekoniecznie mam na myśli MG-15 ;))

3.
Wybaczcie, że nie doczytałem, ale jak jest z jakimiś regułami udzielania się w imprezach? Czy jest jakaś minimalna ilość, czy np. ktoś uczestniczy w roku w 5 akcjach charytatywnych ale w jednym albo żadnym konwencie, zlocie to zyskuje jakieś minusiki a w rezultacie zostaje relegowany? Nie żebym się chciał migać, kostium nie po to się kupuje by leżał w szafie ale odległość, obowiązki służbowe i rodzinne czasem nie pozwalają. Mam złe doświadczenia z bractwa rycerskiego gdzie dorośli, pracujący a jednak niedojrzali emocjonalnie faceci za pierwszy cel bractwa stawiali wysyłanie „kotów” po kawę, regulaminy, kto jest ważniejszy, kto komu ma służyć zaś kompletowanie zbroi schodziło na plan dalszy. Doprowadzało to do niesmacznych sytuacji w rodzaju: „Kto nie chce słuchać mojego eseju o cebuli, niech wyjdzie”.

4.
Marzy mi się pomarańcza na ramieniu, wiem też, że taka na dzieciaki lepiej działa;) Ale podejrzewam, że są pewne reguły w 501 PG, którym chcę się podporządkować. Może nawet kiedyś awansuję, 13 lat pracy w budżetówce nauczyło mnie jak przypodobać się zwierzchnikom ;))) A serio, póki co to wydaje mi się, że kwestia kto z jakim pauldronem biega, dla „góry” jest dowolna, natomiast (i słusznie) może być ważne dla każdego garnizonu, by nie było np. pięciu wodzów i jednego pasiasia. Nie wiem nawet jakie są obecne plany PG co do kompletowania sandów (PS. nie mogę się powstrzymać, potraktujcie to jako swoisty ciepły żart. W latach 80tych u nas na podwórku często krzyczało się „banda łysego” ;))).
Ale może jest opcja by np. na jakieś indywidualne występy charytatywne nieoficjalnie pomarańczę na ramię nałożyć?:)

5.
Zależy mi aby, hmm…, zacząć udzielać się już teraz, stąd też ten potwornie rozwlekły post. Czeka mnie dosyć bogaty rok w trudne misje: sprzedaż mieszkania, wzięcie kredytu, wykończenie mieszkania odbieranego latem. Wiąże się to oczywiście z gigantycznymi wydatkami, brakiem czasu, na pewno schudnę parę kilo (część wykończeniówki będę robił sam) a rok to akurat tyle by utwierdzić się w postanowieniu przed wydaniem kilku klocków, poznać Wiedzę Tajemną, zdecydować się skąd nabyć armora i baniak, może zaopatrzyć się w jakieś dodatki. Tak więc realnym wydaje mi się koniec wiosny 2014. Jeśli dobrze wyczytałem, jest/będzie szansa na zakup RTA od chłopaków w wersji z modyfikacjami dla sanda, więc może do jakiejś kolejki się wpiszę. Choć – jak dobrze zrozumiałem, trzeba będzie celem przymiarek fatygować się na Daleką Północ, gdzie z mojego zadupia jedzie się tyle co na Syberię;).
Liczę też, że będę mógł zostać czyimś padawanem… no dobra, czyimś terminatorem;), najlepiej z sandów, który mógłby mi służyć radą.

6.
Nie specjalnie siedzę w książkach o tematyce SW, film, a właściwie IV-VI są dla mnie kanonem a w SW cenię bardziej klimat, emocjonalny związek, kumpli z którymi dorastałem niż afirmowanie się wiedzą kto był piętnastym wnukiem Luka z tej pobocznej, słabującej na umyśle linii Skywalkerów. Mam nadzieję, że to nie dyskwalifikuje. W języku Szekspira dogadać się potrafię a po 3 piwach (bezalkoholowych) nawet prowadzić dysputy filozoficzne ale generalnie jakoś nie czuję się na siłach przebijać się przez stosy postów na anglojęzycznych forach. Mam nadzieję, że to nie dyskwalifikuje, choć utrudnia.

A teraz: Jak się zareklamować, czyli nie pytaj co Garnizon może zrobić dla ciebie, ale co ty możesz zrobić dla swojego Garnizonu ;)

Mam niejakie doświadczenia w grupowych organizacjach, jak wspomniałem udzielałem się w bractwach rycerskich, dzierżąc obecnie dumny status „brata leżącego krzyżem”. Z racji zainteresowań muzycznych wizytowałem niejednokrotnie pewien gotycki festiwalik „castle party” na który zjeżdżała się cała masa świrów w dziwnych strojach, nie obce są mi zatem takie działania jak upodabnianie się do Xenomorpha za pomocą dużej ilości peszla czy przerabianie masek BHP na biohazard. Od ponad 20 lat zajmuję się też trochę modelarstwem, ostatnio meblarstwem użytkowym;). Generalnie lubię dłubaninę. W nowym mieszkaniu będę miał 9m2 warsztat, miałem siadać w nim do modeli amerykańskich misji kosmicznych ale jak tak siądę to za 2-3 lata urośnie mi taki bebzon że strach, modele poczekają. Ale może moje jakieś tam zdolności manualne przydadzą się Garnizonowi (np. wycinanie z ABSu gustownych podstawek pod piwo (bezalkoholowe). Niektórzy mówią, że potrafię też zabawnie składać słowa a to celem jakiegoś prześmiewczego opowiadanka a to obleśnej szturmowej piosenki ;) No i może Garnizonowi przyda się czasem jakaś pomoc w dziedzinie prawa administracyjnego:)
No a przede wszystkim, Garnizon ma niebagatelną szansę na zdobycie nowych, pięknych (a czasami nieskażonych ludzką mądrością) ziem podkarpackich. Tak się nawet zastanawiałem, czy z racji odległości (i nie tylko) nie proponować założenia Polska-C-Outpost. Myślę, że gdybym wybrał shadowtroopera regularnie byłbym ścigany z kropielnicą z okrzykiem: „diaboł!!”. Ale serio, może się kiedyś na coś przydam, np. zorganizuję „Doroczny Bieg Szturmowców Na Tarnicę W Najcieplejszy Dzień Lata”. Bieszczady niedaleko;).

Jeśli ktoś ten post do końca przeczytał, i szlag go nie trafił, podziwiam.

Choć mam jeszcze masę pytań, miłosiernie kończę licząc na pozytywne rozpatrzenie mojej kandydatury.

Z wyrazami szacunku

Owain
Mos Eisley spaceport. You will never find a more wretched hive
of scum and villainy.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Sand dla Owaina

Post autor: sternik »

No to pojechałeś chłopie :) Dużo tego ale dobrze się czyta i fajnie jak ktoś nowy potrafi się porządnie przedstawić .
Właściwie to powinienem poczekać aż przywita cię ktoś z PG ale co tam :D Rebeluch się wepchał bokiem i jest pierwszy :P
Witaj na forum ! Mam nadzieję że na wszystkie swoje pytania dostaniesz odpowiedzi od wykwalifikowanej załogi PG :)
i że kiedyś razem będziemy mogli potropować jako Sandzi :D
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Sand dla Owaina

Post autor: ARAKYEL »

Mogę jedynie odpowiedzieć na pytania dotyczące Sandów w PG i w MEPD:
1- owszem na akcjach nie musisz mieć plecaka w związku z chorym kręgosłupem, by się zarejestrować w501 st oraz MEPD musisz posiada plecak, a gdy już będziesz w MEPD i zarejestrujesz się w SWAT w dwóch wspomnianych opcjach nie musisz mieć plecaka;).
2- owszem możesz mieć pomarańczowy pauldron niestety z czasem, do rang jest kolejka i pierwszy awansuje najstarszy członek drużyny.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Sand dla Owaina

Post autor: Jok »

To tak - Witam na forum, w sumie chyba jako Twoj najblizszy sąsiad, bo ja jestem spod Kielc. Dobrze , że się rozpisałeś. Najwazniejsze mysle abysmy my Ciebie poznali, a i tak bedziemy zwracac sie do Ciebie ksywka :) (czesc z nas nie wie jak druga czesc ma naprawde na imie :D czasami dochodzimy nawet "A to on ma tak na imie? Niemozliwe, bo nie wyglada". Na stronie 501 o ile sie nie myle dane mozesz sobie ustawic jako prywatne/publiczne w Twojej zakladce :) - prosze poprawcie mnie jesli sie myle.
Co do zbroi i pasowania - jesli masz zdolnosci manualne - mozesz zbroje zlorzyc i spasowac sobie samemu w domu :) nie musisz w tym celu jezdzic na daleka północ - wystarczy ze stamtad zbroja przyplynie do Ciebie na dwoch krokodylach :D

Co do obecnosci na eventach - aby byc aktywnym czlonkiem musisz sie poprostu pojawic raz w kostiumie na jakiejkolwiek imprezie, zatwierdzonej przez dowodzctwo (wczesniej zgloszonej i zgodnej z charakterem Legionu i Garnizonu). Przymusu by jezdzic czesciej nie ma. Aczkolwiek niektorzy poprostu to lubia ;)
Awatar użytkownika
Owain
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2013, 9:49

Re: Sand dla Owaina

Post autor: Owain »

@sternik -> dzięki serdeczne:)
@Jok -> A widzisz, mam dobrego kumpla co rodziców ma w Jędrzejowie i często jeździ z Rzeszy, więc może kiedyś przy okazji;)... Z tymi danymi pewnie się wyjaśni (bardziej chodzi o polską stronę Waszą stronę ale to nie jest jakieś strasznie istotne), co do składania armora to owszem, na swoje oko skleciłbym ją tak, jak ja widzę troopera ale myślę, że byłoby to daleko niewystaczające dla uzyskania przyjęcia. Mój ogląd troopera jest pewnie dużo bardziej... całokształtny, czegoś bym wyciął za dużo i masz babo placek. Ale jest jeszcze czas, będę się uczył, może gdzieś wybiorę się i kogoś 'kanonicznego pooglądam "pod pachami" (tu przypomina mi się scena z 2 części 'Jak rozpętałem II wojnę światową, gdy Kociniak obwąchiwał niemieckich lotników jak mają spadochrony zapięte:D) Co do wymagań eventowych - przyjąłem i zaakceptowałem:)
@Arakyel -> No widzisz, pewnie wyszła moja kiepska angielszczyzna. Bo w TD CRL stoi napisane w części dotyczącej wymagań do przyjęcia do 501: DESERT BACKPACK: (...) (This is optional for because we’re aware that not all Sandtroopers had backpacks.). Zrozumiałem zatem, że posiadanie plecaka jest fakultatywne a nie obligatoryjne. Zaś przy wymaganiach do MEPD niby piszą: A sandtrooper must meet all the following to be deployed as an MEPD Police Officer. Ale za chwilę mam wrażenie że zostawiają furtkę: While not every Sandtrooper in the film had a backpack, we feel that this level of commitment and overall design of the character should be attained. Czyli oczekiwane, pożądane ale czy jest to warunek nieprzeskakiwalny? Skoro przy jeszcze wyższym S.W.A.T są przypadki, kiedy nie jest on wymagany, jest to niekonsekwentne. Mam więc zakładać, że MEDP wymaga, hmm, sztuki dla sztuki, tylko do zdjęcia? To może ktoś pożyczy plecak? Nie, to przecież zabronione. Ale np. mogę od kogoś kupić plecak i za tydzień mu odsprzedać (po fotach). Oszustwo? Manipulacja? Obejście prawa? Wybaczcie, skrzywienie zawodowe ;)
Zrozumcie mnie dobrze, tu nie chodzi o kasę czy lenistwo, tylko o zdrowie. Sam wolałbym ganiać w plecaku bo wygląda bardziej, jak to mówicie, epicko:). No i zdrowy rozsądek, jeśli zasady nakazują nabyć plecak tylko do fotek i przyjęcia bo później mogę być S.W.A.T. bez plecaka.
Ale są też różne prawa zwyczajowe i ostatni jestem by uczyć latać pilotów, gdy jest się pierwszy raz na pokładzie jako pasażer. Zresztą pewnie się wyjaśni, może mogę do MEPD napisać, choć nie wiem czy odpiszą "maluczkiemu". Poczytam też ile waży ten plecak (jeszcze nie dotarłem) jeśli jest pusty w środku, może nie ma dramatu. Może Fault_Fett coś podpowie, bo w poście o problemie SMOKA napisała: "Ano, skoro osoby mające problem z kręgosłupem nie muszą (np. w przypadku sandów) nosić plecaka".

Co do pauldronu - nie zrozumieliśmy się, pytałem czy można pomarańczkę założyć np. na zbiórce charytatywnej w Rzeszowie, jednoosobowej, gdzie nie będę afiszował się z 501, zaś na eventach pokornie przywdzieje należny mi w szeregu kolor, bo domyśliłem się, że choć w TD CRL napisane jest: "Pauldron (Black, Orange, or White) made from vinyl or leather - to w Garnizonie (i słusznie) jest odpowiednia hierarchia.

O kurde. Znów się rozpisałem jak dzik. Dobrze, że wiadomość nie może przekroczyć 60000 znaków;)
Mos Eisley spaceport. You will never find a more wretched hive
of scum and villainy.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Sand dla Owaina

Post autor: Jok »

Co do plecaka: http://www.501st.com/databank/Costuming:TD_sandtrooper
Items below are optional costume accessories. These items are not required for approval, but if present must meet the guidelines below.

I tu wszystkie watpliwosci powinny byc rozwiane. Jest opcjonalny, gdyz w scenie w doku 94, bylo przynajmniej dwoch ktorzy nie mieli plecaka.

Optional due to the presence of sandtroopers without pauldron, shoulder pouch or backpack in the Docking Bay 94 scene in ANH.
Mowa o tym panie (nie sugerujcie sie strzałkami):
Obrazek


kapitan tez nie mial:
Obrazek

Dopiero na drugim poziomie certyfikacji jest:
Backpack required!

P.S. A do Jędrzejowa to ja mam 30 km bo jestem z Buska ;)
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Sand dla Owaina

Post autor: Falcon »

Witam
Na naszej stornie nie ma problemu - możesz sobie nawet wymyślić pseudonim artystyczny ;)

Na stronie legionu są 3 opcje: Private / Legion Only / Public, osobno dla nazwiska, adresu, mejla a nawet zdjęcia bez hełmu - wiec tu też nie ma problemu.

Znajomy z Rebel Legionu stracił pracę właśnie przez chorego szefa, który go zobaczył w necie w stroju Jedi;/
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: Sand dla Owaina

Post autor: fezz »

Co prawda sandem nie jestem, ale dorzucę coś od siebie. Owain, jeżeli nie masz 2 lewych rąk, to składaj zbroję sam. Przy składaniu mojej też się bałem, że coś zniszczę, odetnę, złoże nie tak jak trzeba ale się udało. Błędy, które popełniłem nie są aż tak widoczne i nie przeszkadzają w czymkolwiek. Jeżeli zdecydujesz się na RTA, to Łysy i SID na pewno odpowiedzą na każde twoje pytanie co jak złożyć. Do tego jest kilka fotorelacji w internecie (mogę się podzielić linkami o ile sam ich już nie znalazłeś). Blisko 3 miesiące składałem moje plastyki, dłubiąc sobie po pracy i w weekendy. Można szybciej, ale jak się obijałem :P Samodzielne składanie ma 3 zalety:
- jest taniej :P
- nie musisz jechać na daleką północ celem przymiarek
- składanie kolejnych elementów, gdy widzisz jak 2 kartony części zmieniają się w całość daje niesamowitą radochę.
Falcon pisze: Znajomy z Rebel Legionu stracił pracę właśnie przez chorego szefa, który go zobaczył w necie w stroju Jedi;/
Sorry za offtopa, ale serio mówisz? Jeżeli nie łamał regulaminów, na które się zgodził, to chyba mógł się z nim procesować.
Awatar użytkownika
Owain
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2013, 9:49

Re: Sand dla Owaina

Post autor: Owain »

Chłopaki, solennie sobie obiecywałem, że nie będę się rozpisywał bo uznacie mnie za opętanego, ale jakoś tak… stary ze mnie chłop a ulegam lekkiej egzaltacji legionowej ;)

Miło mnie przyjęliście, kolbą blastera po łbie nie dostałem ;)

@Jok, wszystko przez to, że zasugerowałem się literalnym brzmieniem wymagań na stronie MEPD a nie na stronie 501. Teraz sprawa jasna, że do MEPD plecak niezbędny :). Nie będę więc z tym dyskutował, choć skoro w. S.W.A.T odwzorowywany jest konkretny kolo (czyli bez plecaka No Rank oraz Capitan) to w Police Officer wydaje się, że mógłby być każdy potencjalny Sand, czyli taki, który też biega bez plecaka. Ale znów odnosząc się do logiki i zasad wojskowych od zarania cywilizacji, pewnie i ten kapitan i ten no rank musiał mieć w przydziale plecak (ale nie musieli go sobie robić czy kupować, dostawali go razem z miską na zupę, gaciami i kocem, hehe). No a na „akcji” kapitan nosić nie musiał, bo miał od tego ludzi, zaś ten no-rank miał zabronione noszenie plecaka, bo ten świeżo przyjęty idiota przy jednym zaczął majstrować to od razu spalił radio. Tak sobie tłumaczmy.
Co do mnie, to cały czas czytam wykorzystując wolne chwile, wiedzę uzupełniam i systematyzuję. Zatem odnosząc się do moich pytań:
Ad. 1 Falcon uspokoił mnie zupełnie, trochę to mnie martwiło. A propos offtopu fezza: Ech, chłopie, prawo pracy sobie, przepisy sobie, a rzeczywistość sobie. Nawet nie wiesz za jakie duperele można podpaść w pracy :(. Może kiedyś o tym szerzej ;P.
Ad. 2 Co do sprawy plecaka, cały czas poszerzam wiedzę, bo na razie w moim umyśle luźno latają kuwety, kubki po lodach i rury do pralki;) Ale patrząc na to wszystko, tj. na to z czego może być zrobiony plecak, by był „kanoniczny” to wydaje mi się, że te 4 kg można osiągnąć. Tym samym chyba chciałbym mieć plecak, nawet gdyby ważył 6 kg i miałbym go tylko do foty. Druga sprawa to Lewis, który strasznie mi się spodobał (oczywiście w sensie takim że wiedziałem co noszą szturmowcy, w tym sandzi ale jakoś się nie wpatrywałem) i o którym też sporo czytam, zarówno o przeróbkach na kanoniczny T-21 jak i o pierwowzorze z I ww. Bardzo luźno kojarzy mi się on z lubianym przeze mnie steampunkiem, jest taki… za duży, nieporadny, a jednocześnie budzący respekt, westernowo-zawadiacko-bandycki, obrzynowato-łeb-urywający ;) Do rzeczy. Ponieważ uwielbiam takie zabawy, co by zrobić coś z niczego (pamiętacie scenę z Apollo 13 gdy zepsuły się filtry CO2: „macie wsadzić to w to przy pomocy tego”) a dodatkowo uważam, że przystępując do 501 powinno się jakiś większy wysiłek podjąć niż wyłożenie kasy, chyba chciałbym plecak i Lewisa zrobić sam :) Myślę, że sprawiłoby mi to niekłamaną, majsterkowiczowską przyjemność (oczywiście cześć elementów trzeba by zamówić). Pytanie o ciężar blasterów cofam, bo było durne i wynikało z niedoczytania. Oczywiście, że zależy to od tego, z czego replika jest zrobiona. Lewis może ważyć 30 kg, 10 kg a pewnie może i 3,5 kg.
Co do zbroi, to moja wiedza na temat nitów, ich miejsc, pasków itp. jest tak licha, że raczej – na dzień dzisiejszy – nie decydowałbym się na samodzielne złożenie. Ale czytania przede mną jeszcze sporo, więc może się to zmieni.
Co do okazjonalnej „pomarańczy” na ramieniu w nieoficjalnych, indywidualnych występach, to chyba musi się też Łysy wypowiedzieć? Sorry, jeszcze nie do końca wiem kto jest ważny, ważniejszy i najważniejszy ;)))) Bo Jonny to chyba stażem i zasługami ale na emigracji, ten tego, ale Łysy, no dobra, ogarnę to :) W każdym razie, broń cię Midichlorianie Wielki, nie chcę to się nigdzie wpychać i reguł naruszać :). Jedno tylko pytanie, od jakiego pauldronu zaczynamy? Rozumiem, że mogę od czarnuszka, w sensie private, nie muszę jako no-rank z gołą d… znaczy ramieniem latać? ;)
Mos Eisley spaceport. You will never find a more wretched hive
of scum and villainy.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Sand dla Owaina

Post autor: Jok »

pauldrony: Czarny -> Biały -> Pomarańcz.
Szeregowiec/Kapral->sierżant-> Dowódca/Kapitan

Na drużynę przypada 5 Czarnych, 2 białych i 1 pomarańcza ;)

o ile się nie mylę w Polsce mamy aktywnych sandow 1 Czarnego (Czyt. Wotan najmlodszy lata po wode :D), 2 Bialych i 1 Pomarancze.
Awatar użytkownika
Kraszan
Polish Garrison Retired
Posty: 723
Rejestracja: 18 maja 2009, 12:02
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Sand dla Owaina

Post autor: Kraszan »

witam, i jak dobrze pójdzie bedzie kolejny sand :) garnek sie robi, zbroja mam nadzieję ze również, ciuszek leży, pauldronik już czasem sobie założe wiec niebawem bedzie i sandzik gotowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: Sand dla Owaina

Post autor: TD-1408 »

Witaj Owian!
Cholera, myślę że dobry z Ciebie będzie sand ;) Jeśli jesteś w stanie trzymać móż, nie obcinając sobie palców... to zbroję na pewno dasz radę złożyć ;)
Jeśli chodzi o hierarchie naszych sandów, to nikt nie może Tobie zakazać wyboru pauldronu, jednak chcemy stworzyć prawdziwą drużynę, i staramy się nie dopuszczać do sytuacji gdzie było by 7miu dowódców drużyn i 1den szeregowy ;)
Jeśli był byś zainteresowany krajową zbroją, to zapraszam na PM ;)
Oszustwo? Manipulacja? Obejście prawa? Wybaczcie, skrzywienie zawodowe
Brzmi to zastanawiająco :P

PS.Jeśli jesteś z ABW, CBŚ, FBI,CIA,NSDAP czy US, to ja jestem niewinny 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Sand dla Owaina

Post autor: faultfett »

Owain pisze:Po pierwsze, bardzo przepraszam, że w tym dziale, nie chcę zaśmiecać indywidualnym tematem w pytaniach do 501, trochę też (za)dużo się rozpisuję;) Jeśli uznacie przeniesienie tematu – podporządkuję się oczywiście :)
Nie ma za co przepraszać - pozwoliłam sobie przenieść wątek do innego działu, ale i tak szacun za, hm, "ogarnięcie", że ta się wyrażę i zaznajomienie się z kwestiami pozaforumowymi przed napisaniem na forum. Rzadko zdarza się, żeby ktoś, kto chce wstąpić, zapoznał się wcześniej z wymogami i zasadami dotyczącymi dołączenia do 501., więc fakt, że wiesz "z czym to się je" bardzo mile zaskakuje :)
Może Fault_Fett coś podpowie, bo w poście o problemie SMOKA napisała: "Ano, skoro osoby mające problem z kręgosłupem nie muszą (np. w przypadku sandów) nosić plecaka".
Koledzy już chyba rozwiali wszystkie Twoje wątpliwości, więc mi pozostaje tylko powitać Cię na forum i życzyć powodzenia (i wytrwałości) w kompletowaniu stroju.

Btw, wspominałeś o schronisku dla zwierząt, o ile się nie mylę? Otóż, z uwagi na fakt, iż nasz ustępujący obecnie stanowiska (aczkolwiek nie jest to do końca powiedziane ;)) CO aktywnie działa na rzecz schroniska w Lublinie, akcje na rzecz podobnych celów nie są nam obce :) - wszak działalność charytatywna to nie tylko dzieci ;) Miło też słyszeć, że coś może się ruszyć w rejonach, o których wspomniałeś - Twoich ojczystych - bo, fakt faktem, bywamy tam rzadko, a naszej reprezentacji tam brak.
Summa summarum - witamy na forum i liczymy na szybkie zasilenie naszych szeregów! ;)
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
SID
Polish Garrison Retired
Posty: 1081
Rejestracja: 21 gru 2008, 10:41
Lokalizacja: Grudenz

Re: Sand dla Owaina

Post autor: SID »

Co do plecaków to są przygotowane nasze na poziomie jakości 95% tych z filmu ,Lewis też się przygotowuje ale będzie z górnej półki ,kiedy zamierzasz kompletować albo do kiedy ?
Awatar użytkownika
Kraszan
Polish Garrison Retired
Posty: 723
Rejestracja: 18 maja 2009, 12:02
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Sand dla Owaina

Post autor: Kraszan »

Sid rób mi plecak :) .
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mos Eisley Police Department”