Sand Owczara

Sandtrooperzy
http://www.mepd.net/
Awatar użytkownika
Owain
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2013, 9:49

Re: Sand Owczara

Post autor: Owain »

Moim skromnym zdaniem, póki nie robi się konkretnego sanda, wszystko jest dopuszczalne.

Na poniższym screenie El Capitane ma gume na oczach:
http://images3.wikia.nocookie.net/__cb2 ... oopers.jpg

A tutaj na środku czoła prawie :)
http://images1.wikia.nocookie.net/__cb2 ... rs2-hd.jpg
Mos Eisley spaceport. You will never find a more wretched hive
of scum and villainy.
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Sand Owczara

Post autor: Falcon »

Zgadzam się. Mi osobiście taka guma nasunięta wysoko sprawia wrażenie "mało inteligentnego" troopera ;)
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Sand Owczara

Post autor: ARAKYEL »

Jak to mówią o gustach się nie dyskutuje, jednak robiąc sanda nie chciałem wyglądać jak storm i moim ulubionym jest :
http://www.starwarshelmets.com/original ... helmet.htm
Choć nie wiem czemu podbródek pomalowałem na move along :D
SID
Polish Garrison Retired
Posty: 1081
Rejestracja: 21 gru 2008, 10:41
Lokalizacja: Grudenz

Re: Sand Owczara

Post autor: SID »

Popieram Krzyśka to nie rewia mody z wybiegiem ktoś pomylił się wstępując w nasze szeregi :lol:
Awatar użytkownika
Owain
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2013, 9:49

Re: Sand Owczara

Post autor: Owain »

SID pisze:Popieram Krzyśka to nie rewia mody z wybiegiem ktoś pomylił się wstępując w nasze szeregi :lol:
Chyba całkowicie nie zrozumiałem tej wypowiedzi. Inaczej musiałbym ją uznać za niemiłą, mówiąc delikatnie.
Mos Eisley spaceport. You will never find a more wretched hive
of scum and villainy.
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Sand Owczara

Post autor: Falcon »

Owain- nie ty jeden, ale to u sandów normalne problemy z komunikacją. Zresztą przypomnij sobie Sida z epoki lodowcowej :D
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Owczar
Polish Garrison Retired
Posty: 32
Rejestracja: 20 sie 2012, 19:38

Re: Sand Owczara

Post autor: Owczar »

Matura za mną, rekrutacja na studia zakończona, wakacje dobiegają końca, więc pora powoli kończyć z tym kostiumem. Prace jak widać idą strasznie powoli.
Poniżej zamieszczam parę fotek poglądowych. Jak coś zawszę mogę dorzucić kolejne. Niestety plastiki wciąż w folii ochronnej. I tutaj pytanie. Czy w waszych kontenerkach (czy co tam macie) do przechowywania zbroi, plastiki się dość mocno niszczą? Ja póki co trzymam je w kilku tekturowych pudłach na szafie, rzadko je wyciągam, miejsca mają więcej niż w takich skrzyniach podróżnych, a mimo to trochę się rysują. Nawet mimo folii. Zastanawiam się czy kupować w ogóle taki plastikowy kontenerek czy szukać jakieś innej opcji.

1. Pauldron - ma to być wersja alternatywna dopóki chłopaki z shoulderpauldrons.com nie wznowią produkcji. Wygląda jak wygląda głównie za sprawą gościa który zszywał go na maszynie. Niestety, jeśli ktoś robi wszystko na "odwal się" - od niechcenia to takie są tego efekty.

Obrazek Obrazek

2. Ładownice - też samemu robione. Ładownice na pas będzie trzeba poddać przeróbce i trochę pogrubić klapki od zapięcia.

Obrazek Obrazek

3. Górne łączenia pleców i klatki muszę wymienić, bo ma poprzeczne prążkowanie, a z tego co czytałem nie może być żadnych wzorków.

Obrazek Obrazek
Obrazek

4. Gąbki w naramiennikach są raczej tymczasowe. Niby wszystko z nimi ładnie przylega. Ruchów też jakoś strasznie nie ograniczają, ale chyba zdecyduje się je w końcu usunąć i mieć więcej luzu.

Obrazek Obrazek

5. Przedramię pozostawiam tak jak jest.

Obrazek Obrazek

6. Łączenie łydek z tyłu jak widać nie robiłem na rzep. Widocznie za dużo przyciąłem plastiku i powierzchnia pod rzepy była zbyt mała, żeby wszystko utrzymać. Zobaczymy jak sprawdzi się to rozwiązanie. Czy coś się przypadkiem nie wyrobi z czasem.

Obrazek Obrazek

7. Uda - jak widać na zdjęciu, przypięte są rzepami do pasa biodrowego. Jedyna wada tego rozwiązania to kiedy się schylam, uda zjeżdżają w dół, ale myślę, że jakimiś gąbkami można to skorygować.

Obrazek

8. Ochraniacze jak ochraniacze. Pytanie tylko mam czy takie cuś przejdzie? Nie za bardzo rzuca się w oczy na czarnych rękawiczkach, ale u większości osób widziałem ochraniacze albo przyczepiane rzepem do rękawic, albo jakąś taśmą dwustronną.

Obrazek

9. Garnek został zhejtowany w poprzednich postach, więc jego już nie wrzucam :)
E-11 oczywiście produkcji BH, więc każdy wie jak to cacko wygląda.
Kołnierz od Herat, a rękawice póki co skórzane francuskie (te z rzepem na nadgarstek od spodu).



Zdjęcia poniżej były robione już jaaaakiś czas temu, więc parę poprawek już miało miejsce. Zamiast szkicu jest już "pauldron". Plecy zostały troszkę opuszczone, żeby nie wpadały pod kidney plate'a. Z racji tego, że nie używam napów w zbroi, na zdjęciach pas trochę spada w dół, ale to też już zostało naprawione.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

To by było na tyle. Czekam na opinie i podpowiedzi co ewentualnie powinno pójść do poprawki. Tylko proszę nie pisać "że łatwiej by kupić nową zbroję niż coś tu zmienić" :)

I na koniec ostatnie pytanie. Wybieracie się na Polcon? Bo zbliża się coraz większymi krokami, a w Eventach cisza na ten temat.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Sand Owczara

Post autor: sternik »

Moje spostrzeżenie po pierwszym sześciogodzinnym tropingu w Essen :)
Im więcej luzu w częściach zbroi tym lepsza wentylacja :)
tak więc zrezygnował bym na twoim miejscu z gąbki w naramiennikach i na plecach .Jeżeli będziesz miał dobrze dopasowane odległości taśmy mocującej naramienniki to nic ci się nie będzie przesuwać.Plecy trzymają się na ramionach i nie trzeba ich dodatkowo niczym wypełniać.
Pauldron: Miałem okazję nosić w Essen dwa rodzaje pauldronów .Mój własny i pożyczony od TD-1408 .Różnice są takie że mój jest (był bo już go wymieniłem :) )grubszy od pożyczonego. Rożnica niby nie wielka a w wyglądzie nierzucająca się w oczy ale... no właśnie ale grubszy ograniczał mi ruchy głową i przy pochylaniu głowy do przodu wręcz podnosił hełm.Aby sprawdzić czy nie masz z tym problemu musisz założyć koniecznie klatkę i naramiennik.
Uda- przed wklejeniem czegokolwiek spróbuj wejść/zejść po schodach . Może się okazać że jak wkleisz gąbkę to będą ci się blokowały .Ja mam swoje przymocowane na gumowe paski do jajcarni i bardzo dobrze się to sprawuje :) Guma nie ogranicza ruchu plastiku przy podnoszeniu nóg czy przy siadaniu .
Rękawiczki- mam wojskowe taktyczne do których doszyłem rzepy i na nich trzyma sie ochraniacz , do 501 przeszło :) nie mam jeszcze odp z MEPD choć samymi rękawiczkami już się ktoś podniecał :D
Zarysowania zbroi? TK'eje mają z tym niestety przechlapane ale Sandzi ?? :) W samej walizce się raczej nie rysuje przekładam bąbelkami tylko klatę a reszta jest tak ściśle spakowana ze się nie przesuwa .Plecy mam już całe przerysowane od plecaka ale po uwaleniu armoru drobne rysy nadają tylko smaczku i nie zawracałbym sobie nimi głowy na twoim miejscu :) Jedyne na co trzeba uważać to soczewki w hełmie bo zarysowana po prostu przeszkadzają .
W tym temacie http://epicrates.nazwa.pl/501/www/forum ... aab#p69334 znajdziesz fotki mojego armoru i wyposażenia :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Sand Owczara

Post autor: Jok »

Zbroja wygląda dobrze :) Zmiany bedą raczej kosmetyczne.

a) najwazniejsze - dotnij uda - niestety są za duze. Musisz zredukować górny rant (wiem, wiem, zal sie rozstawac) i skrocic o 2-3 cm. Tak jak mowi Sternik - musisz wejsc po schodach ;) Takie rzeczy wychodza najczesciej po 1-2 eventach, ale szkoda je odkupywać otarciami ;/
b) na bicepsach zamiast twardej gąbki dałbym - miekką jak do wykładania. Ta od kolan jest zatwarda i grozi ze po 8 godziach troopingu bedziesz mial otarcia.
c) Zetnij ranty na naramiennikach. Na wszystkich forach detachmentowych plastików radza to zrobic w pierwszej kolejnosci - te ranty nie sa potrzebne do szczescia a zaszoruja Ci biceps.
d) łydki - ja prawde mówiąc z przodu skleiłem na stałe, a z tylu rzepa nie jest potrzebna. Po założeniu skorpy trzymaja sie same.

Zastanów się w jakiej kolejności nakładasz zbroje. Ja zakładam pierw uda do pasa potem buty i łydki, brzuch z majtami i cala reszta. Niektórzy zakladaja pierw łydki a pozniej uda.

Nie przejmuj się opiniami dotyczacymi hełmu. Tzn przejmuj ale to nie jest tak ze Cie tu ludzie hejtuja - chodzi oto zeby podciagac poziom w gorę ;) Nie przejmuj sie ja niektorze rzeczy np w kostiumie Tuskea poprawialem po 7 razy, a bede poprawial dalej. Oto chodzi w tej zabawie.

Paldron - dobrze ze dostaniesz nowy. Zdecydowanie ladniej ukladaja sie ciensze paldrony - sam mam dwa, i ten ktory mam do Gunnera jest oryginalnym ochraniaczem motokrosowym - nie nadaje sie na ramie bo ma dodatkowa wkladke i zle sie uklada.

Folie mozesz spokojnie sciagnac. Od przechowywanie sie nie psuje zbroja - sam polowe mam na manekinie, druga w pudle. Kurz nie gryzie ;) Jedyne co to biały hips moze zżółknąć od słońca, ale jak juz bedziesz wybrudzony to ta opcja Ci nie straszna ;)

Na Polconie oficjalnie nie ma PG.
Owczar
Polish Garrison Retired
Posty: 32
Rejestracja: 20 sie 2012, 19:38

Re: Sand Owczara

Post autor: Owczar »

Jok pisze:a) najwazniejsze - dotnij uda - niestety są za duze. Musisz zredukować górny rant (wiem, wiem, zal sie rozstawac) i skrocic o 2-3 cm. Tak jak mowi Sternik - musisz wejsc po schodach ;) Takie rzeczy wychodza najczesciej po 1-2 eventach, ale szkoda je odkupywać otarciami ;/
Dlaczego są za duże jeśli można wiedzieć? Nie za bardzo mi się uśmiecha znów je ciąć, ale jak będzie trzeba to trzeba. Przejdę się jeszcze w nich po schodach.
Jok pisze:b) na bicepsach zamiast twardej gąbki dałbym - miekką jak do wykładania. Ta od kolan jest zatwarda i grozi ze po 8 godziach troopingu bedziesz mial otarcia.
Tak trzeba będzie zrobić. Ewentualnie - jak już pisałem - pozbędę się ich całkowicie.
Jok pisze:c) Zetnij ranty na naramiennikach. Na wszystkich forach detachmentowych plastików radza to zrobic w pierwszej kolejnosci - te ranty nie sa potrzebne do szczescia a zaszoruja Ci biceps.
Wzdłuż całego rantu jest naklejona biała gąbka, więc póki co jak sprawdzałem nic się nie rysuje. Ale zawsze można się ich pozbyć.
Jok pisze:Zastanów się w jakiej kolejności nakładasz zbroje. Ja zakładam pierw uda do pasa potem buty i łydki, brzuch z majtami i cala reszta. Niektórzy zakladaja pierw łydki a pozniej uda.
Ja wpierw zakładam pas z udami. Później łydki :D Poważnie, nie mam zaufania do tego plastiku, ani do tego jak te łydki skleiłem i po prostu boję się, że wszystko strzeli jak rozegnę je by założyć na nogę. Dlatego na razie wsuwam je na nogę. Następnie dopiero buty. Trochę trzeba się rozciągnąć przed zakładaniem, ale jaka satysfakcja kiedy już się ubiorę :D
Jok pisze:Nie przejmuj się opiniami dotyczacymi hełmu. Tzn przejmuj ale to nie jest tak ze Cie tu ludzie hejtuja - chodzi oto zeby podciagac poziom w gorę ;)
Uśmiech znalazł się tam nie bez powodu ;) Jeśli krytyka jest konstruktywna to jest jak najbardziej zalecana.
Jok pisze:Paldron - dobrze ze dostaniesz nowy. Zdecydowanie ladniej ukladaja sie ciensze paldrony - sam mam dwa, i ten ktory mam do Gunnera jest oryginalnym ochraniaczem motokrosowym - nie nadaje się na ramie bo ma dodatkowa wkladke i zle sie uklada.
Nie mam pojęcia dlaczego - zarówno Ty jak i Sternik - schodzicie na temat grubości pauldronu :D Po zdjęciach wnioskujecie, że jest przygruby? Tak samo nic nie pisałem, że dostanę nowy. :D Ten jest po prostu zrobiony przeze mnie. Nie wygląda tragicznie, ale też nie jest idealny. Kiedy chłopaki wznowią produkcję myślę, że trzeba będzie od nich jeden zamówić.
Jok pisze:Folie mozesz spokojnie sciagnac. Od przechowywanie sie nie psuje zbroja - sam polowe mam na manekinie, druga w pudle. Kurz nie gryzie ;) Jedyne co to biały hips moze zżółknąć od słońca, ale jak juz bedziesz wybrudzony to ta opcja Ci nie straszna ;)
Własnie myślałem, żeby nawet zrobić manekina z rurek PCV (gdzieś widziałem na forum taki pomysł) bo nie chce wchodzić w kolejne koszta kupując normalnego manekina. Może przesadzam z tymi uszkodzeniami, ale już pewna część troszkę pękła przy cięciu plastików. Klej (do plastiku niby) którym kleiłem rzepy do plastiku spowodował lekkie pomarszczenie zewnętrznej powierzchni zbroi. Nie wiem czy w reakcję wszedł sam klej czy jego opary. Pociesza mnie jedynie fakt, że jest to właśnie sand, więc nic nie będzie widać.
Jok pisze:Na Polconie oficjalnie nie ma PG.
Ale wpadnie ktoś od Was? Fajnie by było gdyby chociaż Warszawka się zjawiła któregoś dnia. Też się wybieram, więc najlepiej byłoby pojawić się tego samego dnia co Wy.
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Sand Owczara

Post autor: faultfett »

Owczar pisze:
Jok pisze:Na Polconie oficjalnie nie ma PG.
Ale wpadnie ktoś od Was? Fajnie by było gdyby chociaż Warszawka się zjawiła któregoś dnia. Też się wybieram, więc najlepiej byłoby pojawić się tego samego dnia co Wy.
Na polconowy pt wieczór planowane jest nieoficjalne spotkanie m.in. członków PG w którejś z warszawskich knajpek. Szczegóły soon ;)
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Sand Owczara

Post autor: Jok »

Owczar pisze: Dlaczego są za duże jeśli można wiedzieć? Nie za bardzo mi się uśmiecha znów je ciąć, ale jak będzie trzeba to trzeba. Przejdę się jeszcze w nich po schodach.
Już Ci tłumacze, a raczej daje zdjęcie poglądowe:

Obrazek

Jak widzisz uda wchodzą Ci pod pas i majty. Przerwa między tymi częściami powinna być większa abyś mógł się swobodnie poruszać :)

Co do Pauldronu - reczna robota wyszła Ci całkiem nieźle :) Grubosc jest o tyle wazna ze przy cieszym paldronie(a grubszej skórze) ona wygina się po łuku. Przy grubszym paldronie, a cieńszej skórze paldron zagina się w taki sposob: ^
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Sand Owczara

Post autor: sternik »

Nie mowie ze twoj pauldron jest za gruby bo tego na focie nie widac ale mowie co sie dzieje u mnie jak zakladalem grubszy ktory wlasnie kupilem na stronce ktora podales :-)
Obrazek
Owczar
Polish Garrison Retired
Posty: 32
Rejestracja: 20 sie 2012, 19:38

Re: Sand Owczara

Post autor: Owczar »

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Nadszedł czas, aby zaprezentować owoc mej pracy. Myślę, że jest to już efekt finalny (chyba, że Yang będzie miał jakieś zastrzeżenia). Jeszcze pas nie jest pomalowany, ale to dlatego, że nie wiem czym go machnąć. Shoulder strapsy zrobiłem tą samą farbką co całość zbroi, ale kolor wyszedł trochę ciemniejszy. Nie chcę, aby pas się zachował podobnie i wyróżniał od reszty.

Joku - Jak widać, nie było potrzeby przycinania ud. Na tamtych zdjęciach po prostu pas nie był niczym przymocowany w środkowej strefie, dlatego też zjeżdżał. W takiej konfiguracji chodzi się bez zarzutów zarówno po płaskim jak i po schodach.

Przy okazji... macie jakiś sprawdzony sposób mocowania ładownicy na ramieniu? Moja jest założona przez rękę i trzyma się na gumce, ale musi być dodatkowo podpinana pod pouldron, żeby się nie przemieszczać. Nie ukrywam, że taka metoda trochę ogranicza moje ruchy. Z drugiej strony wolałbym, żeby się nie przemieszczała, bo nitami szoruje po brudzingu zdzierając go niemalże całkowicie.

Czekam na opinie.
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Sand Owczara

Post autor: ARAKYEL »

Niestety za mało i za skromny brudzing. Polecane są trzy kolory: brown umbra czarny i titanium buff deep. Ładownica jak wszelkie części musi pracować przy chodzeniu, zwykły pasek z napą podpinany pod zapięcie klatki z tyłem starcza. Hovi mix tips powinny być malowane na biało w środku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mos Eisley Police Department”