Sandtrooper [Gibbon]

Sandtrooperzy
http://www.mepd.net/
Awatar użytkownika
Gibbon
Polish Garrison Retired
Posty: 741
Rejestracja: 03 wrz 2014, 23:26
TKID: 43000

Sandtrooper [Gibbon]

Post autor: Gibbon »

Cześć wszystkim.
Na samym początku oczywiście chciałbym powitać wszystkich.
Mam na imię Darek i nie ukrywam że moim celem jest dostanie się w szeregi 501st PG.
Jestem z Warszawy, najmłodszej daty też już nie jestem ale mam coś takiego że nie lubię siedzieć bezczynnie.
Moje początki rekonstrukcyjne sięgają końca lat 90 u.w., kiedy to z grupą kumpli stworzyliśmy grupę Recon, zajmującą się rekonstrukcją, chociaż wtedy to jeszcze wielkie słowo było, amerykańskich wojsk z okresu wojny wietnamskiej. Po wielu latach ten twór finalnie przekształcił się w SRH Rakkasans.
Potem nogi poniosły mnie w średniowiecze, gdzie spędziłem kilka lat rekonstruując okres XIV-XV w. jako członek najpierw Smoczej Kompanii, będąc jednocześnie jednym z jej założycieli, a później członek BractwaRycerskiego Zamku Gniew.
Jednak nie zaspokoiło to mojego apetytu na historię, więc ok. roku 2007 rozpocząłem moją przygodę z rekonstrukcją okresu II w.ś. w szeregach m.in. SRH AA7, GRH Rhein i KG Lisa.
(może dzięki temu mam teraz dość łatwy dostęp do "niemczyzny" ;)) W wolnym czasie zajmuję się modelarstwem i restaurowaniem antyków, głównie militariów. No ale z tym wolnym czasem to różnie bywa.
Zawodowo zajmuję się od ok. 18 lat grafiką komputerową, tułam się po agencjach reklamowych, bo rynek niestabilny :)
Mój pierwszy kontakt z sagą to chyba koniec lat 70, kiedy jako kilkuletni chłopiec po rz pierwszy zobaczyłem A New Hope :) Tak więc jak widać - weteran ;)
I tu przechodzimy do sedna prawy, bo... postawiłem sobie za cel wstąpienie w szeregi 501 Legionu.
Od jakiegoś juz czasu zbieram drobne elementy zestawu Sandtroopera, na razie jest to dość skromna kolekcja, ale od czegoś trzeba zacząć.
Na razie są to buty od Caboots, hełm, dziś udało mi się zdobyć 2 austriackie skórzane ładownice do MP4o dzięki znajomościom w rekonstrukcji II w.ś. Czekam jeszcze na czarny naramiennik z trooperbay.
No i w końcu udało mi się właśnie dziś zamówić cały armor u kolegi TD1408 :D
Mam nadzieję za jakieś 2-3 miesiące mieć się w czym zaprezentować, w zależności ile zajmie mi złożenie zestawu.
A na razie moje skromne fanty ;)
Hełm bez szkieł, bo świeżo po malowaniu.
Tak więc jeszcze raz witam wszystkich użytkowników forum.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
skywalker
Polish Garrison
Posty: 2880
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:48
Lokalizacja: Polska /Londyn

Gibbon

Post autor: skywalker »

Witam :) i gratulacje wyboru stroju =przynajmniej nie będziesz musiał polerować zbroi po każdym evencie
WOW niezłe CV z kostiumowania no i super zainteresowania masz Waść Pan :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gibbon
Polish Garrison Retired
Posty: 741
Rejestracja: 03 wrz 2014, 23:26
TKID: 43000

Gibbon

Post autor: Gibbon »

No polerować nie zamierzam, jestem raczej z tej kategorii że im bardziej zniszczone, tym bardziej przemawiające do wyobraźni.
Tyczyło się to przede wszystkim moich mundurów II w.ś., dodam, bo zapomniałem, że niemieckich. Im brudniejszy, zapylony itd, tym lepszy :)

A dodatkowo, bo też zapomniałem dodać.
Na pewno nie będzie mnie się tyczyć cytat " Aren't you a little short for a Stormtrooper?" :)
Gdyż mam... 2 metry wzrostu :D
Awatar użytkownika
Gibbon
Polish Garrison Retired
Posty: 741
Rejestracja: 03 wrz 2014, 23:26
TKID: 43000

Re: Powitanie.

Post autor: Gibbon »

Przy okazji służę pomocą przy odlewaniu elementów z żywicy, malowaniu, postarzaniu itd ;)

Nie chcę broń boże nic reklamować, ale akurat tu składuję moje produkcje.
https://www.facebook.com/AffeStahlhelmWerke
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Powitanie.

Post autor: Jok »

Całkiem niezle :) To jeszcze potrzebujesz do kompletu parcianej ładownicy MP 40 z mała kieszonka na ramie ;) No i ta brazowa niestety trzeba przemalowac. Zdecydowales sie na jakiegos konretnego Sand troopera?
Generalnie brudzenie hełmu tez całkiem fajnie, ale mało akcentów piaskowych - jakies ze dwa trzy odcienie brazu by sie zdały.
Tak czy siak witamy goraco na forum :)Mam nadzieje ze i niedługo w naszych szeregach ;)
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Powitanie.

Post autor: sternik »

Wchodzi na to ,że dwumetrowe Darki już tak mają i wstępują do Legionu jako Elita czyli Sandzi :D
Jeżeli będziesz miał jakiekolwiek pytania odnośnie składania zbroi do swojego wzrostu to wal śmiało bo sam przez to przechodziłem.
Czy zamówiłeś przedłużaną zbroję ? Jeżeli nie to dzwoń do łysego żeby ci zrobili taki sam armor jak robili dla mnie bo zwykły będzie za mały ! Mój miał przedłużaną część brzuszną i nerki .Dodatkowo zamów sobie dodatkowe łydki .Zwykły komplet jest po złożeniu za krótki i odległości na kolanach są dosyć spore.Ja swoje będę dopiero przerabiał. Jeżeli masz chwilę wolnego w sobotę to przyjdź koło południa do kina Atlantic będziesz miał okazję zobaczyć jak to wszystko wygląda na dwumetrowcach :)
A jak już dostaniesz legionowy numerek to będzie nas dwóch najwyższych Sandów w 501st :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Gibbon
Polish Garrison Retired
Posty: 741
Rejestracja: 03 wrz 2014, 23:26
TKID: 43000

Re: Powitanie.

Post autor: Gibbon »

Cześć Sternik i Jok.
Dzięki za odpowiedzi.
Powiedzcie mi dokładnie o której w Atlanticu w sobotę, to może wpadnę z kobietą i dzieciakami i sobie na spokojnie chwilę pogadamy.
Dzięki za zaproszenie. Daleko nie mam bo z Żoliborza.

Co do ladownic to jasne ze do zapastowania, takie dziś dostałem. Jedna z 1944, druga z 1957.
Armor - zamówione dwie płyty przednie do przedłużenia, z nogami zobacze jak wyjdzie, pewnie domówię jeszce komplet łydek, zobaczymy.
No ale co robić. Kawał chłopa potrzebuje nieco więcej zbroi. ;)
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Powitanie.

Post autor: sternik »

Pod kinem będziemy od 12 do 15 ale możesz też pomyśleć o przyszłym tygodniu :) Star Force 2014 w Toruniu :) Będzie większa ekipa :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gibbon
Polish Garrison Retired
Posty: 741
Rejestracja: 03 wrz 2014, 23:26
TKID: 43000

Re: Powitanie.

Post autor: Gibbon »

Toruń to raczej na razie odpada, ale jak mi dzieciaki nie zachorują to w sobotę się zjawię.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Powitanie.

Post autor: sternik »

Sorki male sprostowanie :-) bedziemy od 11 do 12 bo o 12 jest juz pokaz
Obrazek
jabek
Posty: 114
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powitanie.

Post autor: jabek »

Gibbon pisze: A dodatkowo, bo też zapomniałem dodać.
Na pewno nie będzie mnie się tyczyć cytat " Aren't you a little short for a Stormtrooper?" :)
Gdyż mam... 2 metry wzrostu :D
Na takiego wysokiego gościa to by pasował Vader :)

sorry że offtopuję :) ale czy ktoś z was będzie w kostiumach na pokazie rebelsów ?


A i przy okazji Filip jestem ,bo zapomniałem się przedstawić ale kogo to.. :D ?
Awatar użytkownika
Gibbon
Polish Garrison Retired
Posty: 741
Rejestracja: 03 wrz 2014, 23:26
TKID: 43000

Re: Powitanie.

Post autor: Gibbon »

Jok pisze:To jeszcze potrzebujesz do kompletu parcianej ładownicy MP 40 z mała kieszonka na ramie ;)
Szkoda że sprzedałem swoje parciaki z rekonstrukcji II wś..... :/ No cóż. Bywa.
Ale nie były czasami jednak montowane te skórzane? Hmm.. musze poszukać... A jeśli nawet nie to mam 2 doskonałe sztuki do pasa :D
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Powitanie.

Post autor: Jok »

Gibbon pisze:
Jok pisze:To jeszcze potrzebujesz do kompletu parcianej ładownicy MP 40 z mała kieszonka na ramie ;)
Szkoda że sprzedałem swoje parciaki z rekonstrukcji II wś..... :/ No cóż. Bywa.
Ale nie były czasami jednak montowane te skórzane? Hmm.. musze poszukać... A jeśli nawet nie to mam 2 doskonałe sztuki do pasa :D
Oczywiście mozesz miec :) Ale najlepiej jeśli chcesz cos wyżej niz tylko podstawowy poziom akceptacji to najlepiej zaznajom sie z tymi konfiguracjami, bo to sa zestawienia takich sandów jak pojawili sie w filmie:

http://www.mepd.net/crl/captain/
http://www.mepd.net/crl/sergeant
http://www.mepd.net/crl/private/

Wiem ze bedziesz miec pauldron wiec to tylko taka ciekawostka:
http://www.mepd.net/crl/no-rank/
Awatar użytkownika
Gibbon
Polish Garrison Retired
Posty: 741
Rejestracja: 03 wrz 2014, 23:26
TKID: 43000

Re: Powitanie.

Post autor: Gibbon »

No właśnie.
Pauldron pauldronem. Ale...
Jaka jest zasada stopnia względem broni tudzież odwrotnie.
Bo nie będę ukrywał ze zawsze bylem gosciem od dużych zabawek. M60, MG34 i MG42.
A do zestawu chciałbym Blastecha T-21. Tylko że po tych referencjach nie jestem w stanie stwierdzić czy z czarnym pauldronem, jako szeregowy, mogę z tym biegać. ;)

I oczywiście chciałbym wyższy "poziom akceptacji", ale to potem ;)
Awatar użytkownika
Gibbon
Polish Garrison Retired
Posty: 741
Rejestracja: 03 wrz 2014, 23:26
TKID: 43000

Re: Powitanie.

Post autor: Gibbon »

Szukałem replik MG15 ale tu tez niestety jest lipa. Na oryginałach kompletnie nie mogę polegać bo ich po prostu nie ma, a ja nawet jakbym miał oryginał to palcem bym go nie tknął. MG34... Nie. Natargałem się oryginał wielokrotnie, chciałbym coś bardziej egzotycznego, bo gieta to dla mnie... codzienność ;) Dlatego właśnie Lewis Mark I czyli T-21.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mos Eisley Police Department”