Skórkowe kołnierze żebrowane

Sandtrooperzy
http://www.mepd.net/
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Skórkowe kołnierze żebrowane

Post autor: Astela »

Pochwalę się swoim ostatnim dokonaniem, czyli profilowanym żeberkowanym kołnierzem. Zastanawiałam się do którego działu to wrzucić - czy sandów, czy szturmowców - ale te kołnierze, które uszyłam, w większości idą dla sandów, więc i na ich dział padł mój wybór ;)
Kołnierze od spodu podszywane są podszewką, żeby nic nie odparzało skóry, a zapinane z tyłu rzepem. Skórka jest z rodzaju tych porządniejszych, więc tak szybko nie powinna się zniszczyć. Poza tym ten materiał bardzo mi pasuje na kołnierze do hełmów, bo chociaż daje wrażenie, że to mogło uszczelniać hełmy i takie tam bajery :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: Skórkowe kołnierze żebrowane

Post autor: fezz »

Wygląda to całkiem zacnie, a i w noszeniu może być przyjemne. Zastanawia mnie natomiast aspekt czysto praktyczny, czyli czyszczenie takiego skórzanego kołnierza. Z czego by zrobiony nie był, ma kontak ze skórą, więc się przepoci przy noszeniu. Mój materiałowy wrzucam do pralki razem z undesuitem i problemu nie ma. A taki skórzany chyba się z praniem nie polubi ;)
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Skórkowe kołnierze żebrowane

Post autor: Astela »

Jeśli delikatnie go przeczyścisz wodą z mydłem nic mu się nie powinno stać :) zwłaszcza, gdy nosisz kominiarkę pod spodem, która przechwyci cały impet potu. Wewnątrz są wsadzone rurki, a pot nie ma prawa w nie wsiąkać; mało tego, izolują skórkę kołnierza od potu. Jedynie podszewka jakąś niewielką dawkę złapie, ale to tak jak mówię - woda z mydłem i po sprawie.
Awatar użytkownika
Gibbon
Polish Garrison Retired
Posty: 741
Rejestracja: 03 wrz 2014, 23:26
TKID: 43000

Re: Skórkowe kołnierze żebrowane

Post autor: Gibbon »

Mam taki od roku i nie narzekam. Widzę że co poniektórzy pozazdrościli ;) A tyle było gadania że się w nim ugotuję.... ;)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Skórkowe kołnierze żebrowane

Post autor: Jok »

Gibbon pisze: Widzę że co poniektórzy pozazdrościli ;) A tyle było gadania że się w nim ugotuję.... ;)
Obrazek
A co do gotowania gadaj ze Sternikiem :P
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Skórkowe kołnierze żebrowane

Post autor: sternik »

Co ze sternikiem ? Mówiłem ze sie bedzie gotował i się gotował tylko się przyznać nie chce :P Pamiętasz gibon FACT ? to nie tylko brak bateryjek do wentylatorków ci szkodził .Ciepło idzie do góry :P Ja mam tradycyjny, z materiału i nie narzekam . Jak się przepoci to tak jak pisał Fezz , do pralki razem z innymi ciuchami i po sprawie ,ale jak ktoś woli taki to proszę bardzo :)
Obrazek
SID
Polish Garrison Retired
Posty: 1081
Rejestracja: 21 gru 2008, 10:41
Lokalizacja: Grudenz

Re: Skórkowe kołnierze żebrowane

Post autor: SID »

Mam pytanie , Czy trzymamu się jakigoś wzorca czy wygody ?
Awatar użytkownika
Gibbon
Polish Garrison Retired
Posty: 741
Rejestracja: 03 wrz 2014, 23:26
TKID: 43000

Re: Skórkowe kołnierze żebrowane

Post autor: Gibbon »

A po kształcie nie widzisz wzorca? Bo to akurat jedyny prawidłowy kształt z ANH. W SWAT nie mówią?
I Sternik, nie, nie gotuję się w kołnierzu, mogę w nim chodzić 16 godzin na dobę. Zdycham jak mi baterie siadają i nie mam kondona na głowie. Bo nawet najlepsze baterie i wentylatory nie pomogą bez balaclavy. Ot co. ;)
SID
Polish Garrison Retired
Posty: 1081
Rejestracja: 21 gru 2008, 10:41
Lokalizacja: Grudenz

Re: Skórkowe kołnierze żebrowane

Post autor: SID »

Zostawie to bez komętarza , odsyłam do ujęć z bloku więziennego z ANH .
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: Skórkowe kołnierze żebrowane

Post autor: fezz »

SID pisze:Zostawie to bez komętarza , odsyłam do ujęć z bloku więziennego z ANH .
SID, zluzuj gumę, bo to się powoli robi nieznośne. Astela uszyła bardzo ładny kołnierz, który jak najbardziej nadaje się dla TK i TD. Wiemy, że jesteś w SWAT, bo masz kostium bardziej filmowy niż w filmie i chwała Ci za to. Pamiętaj jednak, że wymagania dla legionowego TK i TD są mniej rygorystyczne, niż te dla SWAT.
SID
Polish Garrison Retired
Posty: 1081
Rejestracja: 21 gru 2008, 10:41
Lokalizacja: Grudenz

Re: Skórkowe kołnierze żebrowane

Post autor: SID »

Ok . Rozumię .Szacun.
Awatar użytkownika
Gibbon
Polish Garrison Retired
Posty: 741
Rejestracja: 03 wrz 2014, 23:26
TKID: 43000

Re: Skórkowe kołnierze żebrowane

Post autor: Gibbon »

Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Skórkowe kołnierze żebrowane

Post autor: Astela »

O co Wy się właściwie kłócicie? Bo już nie ogarniam :shock: udało mi się wywnioskować, że o kształt kołnierza. Wydaje mi się, że obie strony krzyczą, że profilowany jest ok, ale nie zgadzają się co do materiału - a i tak obie strony kłócą się co do kształtu.
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Skórkowe kołnierze żebrowane

Post autor: Nahen »

Sie kłoca bo dawno nie bylo okazji ;) A kolega od szpiegowania sie nie odzywa wiec ine ma jak się odstresować ;)

Piękny i w ogóle najładniejszy kołnierzyk jaki widzialem ;) A jak coś to taki neckseal:

Obrazek

też dasz radę? ;)
Obrazek
Bizon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 1104
Rejestracja: 27 sie 2012, 17:46

Re: Skórkowe kołnierze żebrowane

Post autor: Bizon »

Nahen pisze: A kolega od szpiegowania sie nie odzywa wiec ine ma jak się odstresować ;)
Nahen - wstrzymaj się proszę od prowokacji.

Jesli masz coś do dodania w temacie - to proszę konkretnie na temat.
Kolejnego flejmu nam nie trzeba a jeśli w tym temacie się flejm zrobi - będzie to tylko i wyłącznie Twoja wina.
bizonsw.pl.tl - moja mała kolekcja SW
GG 2347110
bizonas@go2.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mos Eisley Police Department”