Nowy Royal Guard w drodze

Gwardziści Imperium i Republiki, Kir Kanos, Carnor Jax
http://www.forcepike.net/
Awatar użytkownika
AstroCube
Posty: 105
Rejestracja: 18 sie 2011, 16:22
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Nowy Royal Guard w drodze

Post autor: AstroCube »

Tak właśnie myślałem żeby wężyki zakończyć na wysokości końca hełmu ale nie wiem jeszcze czy uda mi sie je tak poukładać żeby biegły jakby "przytulone" do szyji a nie po ramionach. Ciekawe jak to będzie w zimie wyglądać, na przykład WOŚP'ie, taki wylatujący strumień pary z pod hełmu... i jak szybko zacznie się mi ona skraplać na tunice zewnętrznej :? .
Już jakieś testy samego zestawu powietrznego robiłem. Pobiedz w nim nie pobiegnę bo z wydechem ciężej ale spokojnie godzinę wytrzymałem oddychając normalnie. Robiłem sobie 15 minutowe próby w hełmie i błędnik nie zgłaszał problemów, zobaczymy jak będzie po dłuższym czasie. Test ze schodami muszę jeszcze zaliczyć. Wszystko się chyba okaże podczas próby generalnej pod koniec października.
P.S. Zapach to opary. Przecież jakaś substancja drażni nasz nos w taki a nie inny sposób. Wąchając np. zupę, wciągasz do nosa rozpyloną, w powietrzu, parę wodną ( w tym przypadku zupną). Papier też sublimuje więc jakoś pachnie. ( Ha profil mat-fiz jednak coś daje :lol: )
To serve and die for the Emperor!!!
http://youtu.be/T0eSWIeRoEo
Royal Guard (ROTS) project - 90% Obrazek
Imperial Officer project - 85%
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Nowy Royal Guard w drodze

Post autor: sternik »

Ja nie jestem po mat fizie więc zapach czuje a opar widzę :)
Poczytaj tematy o RG lub o produkcji hełmów na forum. Ktoś, kiedyś podawał rodzaj farby, którą trzeba użyć żeby nie waliło żywicą.
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy Royal Guard w drodze

Post autor: Nahen »

sternik pisze: W hełmie, który zakupiłem dla swojej żonki była czerwona szybka i podczas testów domowych okazało się, że Carmen, głupieje błędnik od patrzenia przez dłuższy czas na czerwono.
Pamiętajcie tyż, że stosowanie czerwonej szybki "obcina" możłiwośc widzenia koloru czerwonego ;) Uwaga na przejściach dla pieszych, czy podczas jazdy samochodem ;)
Obrazek
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Royal Guard w drodze

Post autor: TI-1415 »

Nie będę się już wypowiadał na temat tego patentu .(rób jak chcesz ,ale gwarantuję ci to że się nie sprawdzi ) :wink: Wentylatorki to najlepszy patent :wink:

Powodzenia :D
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Nowy Royal Guard w drodze

Post autor: BountyHunter »

ekhm, moj helmik bardzo maly, ciasny i czarny, co na sloncu daje niezle popalic... jednakze.. wcisnalem w niego caly system nawiew/wywiew oparty na rurkach i dwoch wentylatorach, dwa szklane, dzialajce wyswietlacze, kalkulator, mikrofon i swoj czerepik:) (wraz z okularami co juz jest niezlym wyczynem) ;)
wiec w helmie rg na pewno da sie zrobic niezle dzialajcy system wentylacji... co do czerwonej szybki fakt, szkodzi na mozg ;) pamietam jak w drugiej wersji moejgo helmu mialem kawal pleksiglasu dziwnie niebiesko/fioletowego, widac bylo tylko czern i przerrazajacy neonowy prawie ultrafiolet...po 5 minutach oczy wysiadaly a mozg dostawal krecka :)
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
AstroCube
Posty: 105
Rejestracja: 18 sie 2011, 16:22
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Nowy Royal Guard w drodze

Post autor: AstroCube »

wentylatorki mówicie... kurde może to i nie głupie. Zobaczy po testach pod koniec października czy to moje cudo działa.
To serve and die for the Emperor!!!
http://youtu.be/T0eSWIeRoEo
Royal Guard (ROTS) project - 90% Obrazek
Imperial Officer project - 85%
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Nowy Royal Guard w drodze

Post autor: YangObi »

Po co ci wentylatory, tak ciężko wcale nie jest. Chodziłem w Vaderze i chodzę w Tuskenie, i żadnych wentylatorów nie potrzeba. Owszem miałem w Tuskenie przez pewien czas ale to tylko przeszkadzało. Sandzi i Tuskeni to twardziele i tego nie potrzebują, czyżby Royale byli gorisi :P Po co kombinować ;)
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Rif
Polish Garrison
Posty: 791
Rejestracja: 23 lut 2005, 19:00
Lokalizacja: Toruń

Re: Nowy Royal Guard w drodze

Post autor: Rif »

YangObi słusznie prawi. Nigdy by mi do głowy nie przyszło montować wentylatorek. Jak jest ciepło to i tak by niewiele pomógł. Raczej pomyśl o czymś umożliwiającym komunikację.

Btw. co jest na czasie w systemach komunikacji? Irytuje mnie coraz bardziej fakt, że aby porozumiewać się z innymi muszę zdejmować hełm, albo liczyć, że ktoś mnie fuksem usłyszy.
Loyalty Never Dies
2009: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2010: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Nowy Royal Guard w drodze

Post autor: Jok »

a ja akurat widze jak sie zawsze Jaden meczy. Powiem tak jak nie miałem wentylatorów to "jakos" zylem w Gunnerze. Ale na Legoland zamontowałem i to było wybawienie. Cały dzien chodziły, a temperatura była powyzej 30 stopni. W momencie gdy bateryjka padła, nie minęło 5 min a ja zobaczyłem z gorąca gwiazdki.

Co do Royala mnie ta bliskosc "policzkow" zawsze przyprawiała o klaustrofobie. Moze taka mam budowe ciala ale zawsze szoruje wlasnymi o wneke helmu, jak przymierzam. Gdzie tam jest miejsce na wentylatorki?
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy Royal Guard w drodze

Post autor: Nahen »

A może wentylator założyć "pod dachem"? Coby dmuchał w dół? Wiadomo, ze chłodniejsze powietrze "spada" więc może to byłoby rozwiązanie. Nie wiem jak hełm "opiera" się na noszącym go, ale zakładam, że opiera się raczej na ramionach niż na głowie i jeżeli mam racje to powinno być miejsce na jeden/dwa wentylatory nad głową.

Piszę głupoty? Czy miałoby to racje bytu?
Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Nowy Royal Guard w drodze

Post autor: sternik »

Wszystko zalezy od wielkości czszki :) ja mam oparty o głowę, Carmen o barki ale problem leży gdzie indziej :) Napisałeś ze zimne spada więc... ciepłe idzie do góry .Jeżeli załozysz went. na górze to będzie przynajmniej teoretycznie nadmuchiwał ciepłe powietrze :) Zastosowanie rurek z pod hełmu lub went.przy szczelinie szyby daje dopływ świeżego powietrza .

Jok -poprostu hełm który przymierzałeś był na ciebie za mały :)
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy Royal Guard w drodze

Post autor: Nahen »

Myślę, że sam ruch powietrza spowoduje ochłodzenie ekosystemu hełmu ;) Konkluzja jest chyba tylko jedna: Każdy jak mu wygodniej rozwiąże ten problem ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Wielebny
Polish Garrison
Posty: 210
Rejestracja: 15 sie 2008, 12:54
Lokalizacja: BRODNICA WLKP
TKID: 11814

witam

Post autor: Wielebny »

mam pyt ktoś z legionu ma zrobioną wewnętrzną szatę do rg i ma takie czarne wypustki na pice , chciałem wiedzieć z czego jest wewnętrzna szata szyta i z czego są te wypustki na pice , bo ja chce zewnętrzną uszyć z aksamitu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
AstroCube
Posty: 105
Rejestracja: 18 sie 2011, 16:22
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Nowy Royal Guard w drodze

Post autor: AstroCube »

Nie za bardzo wiem o jakie wypustki ci chodzi, a co do tuniki wewnętrznej to ją również będę miał zrobioną z aksamitu.
To serve and die for the Emperor!!!
http://youtu.be/T0eSWIeRoEo
Royal Guard (ROTS) project - 90% Obrazek
Imperial Officer project - 85%
Awatar użytkownika
AstroCube
Posty: 105
Rejestracja: 18 sie 2011, 16:22
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Nowy Royal Guard w drodze

Post autor: AstroCube »

Jak ktoś szuka kosztorysu dla szat gwardzisty to już tak owy posiadam, czyli -za cała robociznę i materiały wychodzi około 600 zł tzn.
-ok. 400 za materiały ( aksamit na kilometry (70-65 zł/m) + podszewka)
-180 za samo szycie
-15-20 za rzeczy typu rzepy, suwaki, poduszki...

w poniedziałek powinny pojawić się zdjęcia tuniki zewnętrznej. :)
To serve and die for the Emperor!!!
http://youtu.be/T0eSWIeRoEo
Royal Guard (ROTS) project - 90% Obrazek
Imperial Officer project - 85%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sovereign Protectors”