Royal Guard - Guzes

Gwardziści Imperium i Republiki, Kir Kanos, Carnor Jax
http://www.forcepike.net/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wielebny
Polish Garrison
Posty: 210
Rejestracja: 15 sie 2008, 12:54
Lokalizacja: BRODNICA WLKP
TKID: 11814

Re: Royal Guard - Guzes

Post autor: Wielebny »

http://www.bigbadtoystore.com/bbts/prod ... ode=retail a taki kupny przechodzi? Bo taki by mnie taniej wyszedł od tego mojego :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Wielebny
Polish Garrison
Posty: 210
Rejestracja: 15 sie 2008, 12:54
Lokalizacja: BRODNICA WLKP
TKID: 11814

Re: Royal Guard - Guzes

Post autor: Wielebny »

Przeglądając książkę pt SW ROTJ The storybook based on the film wyd futura bok jest tam fotka na której wysiada palpatine i gwardziści, i ci gwardziści nie mają tej luki od hełmu między plecami bo mają tak jakoś uformowaną tą szatę że tej luki nie ma i hełm wygląda jak perfekcyjnie dopasowany
Obrazek
Awatar użytkownika
guzes
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 596
Rejestracja: 25 maja 2012, 20:36
TKID: 18108

Re: Royal Guard - Guzes

Post autor: guzes »

malarkotor pisze:Przeglądając książkę pt SW ROTJ The storybook based on the film wyd futura bok jest tam fotka na której wysiada palpatine i gwardziści, i ci gwardziści nie mają tej luki od hełmu między plecami bo mają tak jakoś uformowaną tą szatę że tej luki nie ma i hełm wygląda jak perfekcyjnie dopasowany
Bo mają inne hełmy? Bo mają odpowiednią budowę ciała? Bo akurat tak zdjęcie uchwycone? Przyczyn może być wiele. Pamiętaj, że jesteś w ciągłym ruchu na troopingu więc tak czy siak całość pracuje. Wiaterek powieje i z szaty robi się spadochron :). Ale fakt jest , że mają tam na plecach zrobione "fale".
Awatar użytkownika
Wielebny
Polish Garrison
Posty: 210
Rejestracja: 15 sie 2008, 12:54
Lokalizacja: BRODNICA WLKP
TKID: 11814

Re: Royal Guard - Guzes

Post autor: Wielebny »

Budowa ciała raczej nie ma nic do rzeczy bo Lucas musiałby zatrudnić kulturystów co by mieli bo kilka centymetrów w barkach aby zniwelować tą martwą przestrzeń między plecami a hełmem, moze dali jakąś podkładkę np styropian 3 albo coś :)
Obrazek
Awatar użytkownika
guzes
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 596
Rejestracja: 25 maja 2012, 20:36
TKID: 18108

Re: Royal Guard - Guzes

Post autor: guzes »

malarkotor pisze:Budowa ciała raczej nie ma nic do rzeczy bo Lucas musiałby zatrudnić kulturystów co by mieli bo kilka centymetrów w barkach aby zniwelować tą martwą przestrzeń między plecami a hełmem, moze dali jakąś podkładkę np styropian 3 albo coś :)
Garbili się zapewne :)
Awatar użytkownika
guzes
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 596
Rejestracja: 25 maja 2012, 20:36
TKID: 18108

Re: Royal Guard - Guzes

Post autor: guzes »

Fotki wrzucaj z postępów prac :). Zdążysz do CE2 ? :)
Awatar użytkownika
Wielebny
Polish Garrison
Posty: 210
Rejestracja: 15 sie 2008, 12:54
Lokalizacja: BRODNICA WLKP
TKID: 11814

Re: Royal Guard - Guzes

Post autor: Wielebny »

Kurczę muszę usztywnić jakoś głowę w hełmie RG tak ze jak będę chodził to oczy będę miał równo z wizjerem a nie że raz mam wyżej raz niżej musiałbym coś dać trochę na głowę i po bokach tylko nie wiem co i jak , w środę idę po strój do krawcowej
Obrazek
Awatar użytkownika
Wielebny
Polish Garrison
Posty: 210
Rejestracja: 15 sie 2008, 12:54
Lokalizacja: BRODNICA WLKP
TKID: 11814

Re: Royal Guard - Guzes

Post autor: Wielebny »

Powiedz mi Guzes jak masz z długością szaty, bo jak zrobię do ziemi to będę ją ciągnął po ziemi i wtedy szata będzie się brudzić i przecierać, a jak zrobię minimetr lub dwa krótszą to będzie nieco widać buty i co tu zrobić? W piątek idę ostatecznie odebrać strój , pozostaje mi kwestia że muszę zapełnić czymś lukę między głową a hełmem aby był bardziej stabilny, ze jak pójdę to wizjer będę miał równo z oczami
Obrazek
Awatar użytkownika
guzes
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 596
Rejestracja: 25 maja 2012, 20:36
TKID: 18108

Re: Royal Guard - Guzes

Post autor: guzes »

Z długością szaty jest różnie. Jedni mają do samej ziemi, inni nie. Ja miałem mierzone do ziemi ale bez butów. Po dodaniu butów szata unosi się wyżej. Do ziemi raczej bym nie polecał robić, bo szybko się zniszczy i o upadek łatwo. Szczególnie uważać trzeba na schodach bo szata po nich się ciągnie i łatwo stracić równowagę.
Tym , że widać buty to się nie martw, bo będzie widać. Ja, jak upoluję pasujące, zamszowe na płaskiej podeszwie to zmieniam.

Tylko za krótkiej nie zrób :) bo potem to problem co z tym zrobić :). Podeślij najlepiej fotkę.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Royal Guard - Guzes

Post autor: sternik »

malarkotor wsadź do środka hełmu gąbkę lub nakolanniki do spodni budowlanych :) są zrobione z takiej jakby utwardzonej gąbki i mają nacięcia pozwalające je wyginać bez nacinania :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Wielebny
Polish Garrison
Posty: 210
Rejestracja: 15 sie 2008, 12:54
Lokalizacja: BRODNICA WLKP
TKID: 11814

Re: Royal Guard - Guzes

Post autor: Wielebny »

Sternik z czego zrobiłeś te owijki na pikę z tymi wypustkami ? bo byłem w castoramie i nie mieli żadnych uszczelek ani tej folijki termo zgrzewalnej do kabli
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaden Kast
Polish Garrison Retired
Posty: 391
Rejestracja: 01 cze 2005, 17:12
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

Re: Royal Guard - Guzes

Post autor: Jaden Kast »

Folię termokurczliwą znajdziesz w sklepach z elektroniką. Niestety nie da ona idealnego efektu (tzn. wgłębienia będą tylko do połowy rzeczywistej głębokości aluminiowej piki) i uważaj przy grzaniu, bo łatwo przesadzić i całą robotę trzeba zaczynać od nowa.
"Dei Kobol una apita uthoukarana
Ukthea mavatha gaman kerimuta
Obe satharane mua osavathamanabanta
Api obata yagnya karama"
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Royal Guard - Guzes

Post autor: sternik »

Na pice z kija bilardowego pierścienie to gumowy uchwyt od garażowego wieszaka na rower :) element który znalazłem był lekko karbowany ale przy montażu po prostu go ścisnąłem i wyszły pierścienie Obrazek
Na metalowej tłoczonej pierścienie są owinięte taśmą izolacyjną M3.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wielebny
Polish Garrison
Posty: 210
Rejestracja: 15 sie 2008, 12:54
Lokalizacja: BRODNICA WLKP
TKID: 11814

Re: Royal Guard - Guzes

Post autor: Wielebny »

To chyba wyjdzie na to że pojadę z surową wersją piki bo chyba nie wyrobię się z nią do wyjazdu ale za to ją wypoleruje
Obrazek
Awatar użytkownika
Wielebny
Polish Garrison
Posty: 210
Rejestracja: 15 sie 2008, 12:54
Lokalizacja: BRODNICA WLKP
TKID: 11814

Re: Royal Guard - Guzes

Post autor: Wielebny »

Dobra strój zrobiony i odebrany jeszcze dzisiaj powinienem wrzucić fotki
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sovereign Protectors”