Nowy Shadow Guard

Gwardziści Imperium i Republiki, Kir Kanos, Carnor Jax
http://www.forcepike.net/
Karroo
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2014, 22:43

Nowy Shadow Guard

Post autor: Karroo »

Witacje.
Mam na imię Karolina i spotkałam Was na evencie w Oświęcimiu co sprawiło, że podjęłam decyzję o dołączeniu do PG.
Strój który mi wpadł w oko to Shadow Guard. I w związku z tym mam parę pytań ze względu na to że wiele postów dotyczących tego stroju jest starych, a większość linków nie aktualnych.

1. Gdzie i za ile dostanę hełm? Macie sprawdzonych dostawców?
2. Zbroja. Z tego co zdążyłam się zorientować z obrazków w CRL'u zdecydowana większość bazuje na elementach Stormtroopera więc jest możliwość wykorzystania elementów właśnie Storma bez konieczności przerabiania czy jednak trzeba się dodatkowo z tym pobawić ? I znane są ceny mniej - więcej ?
3. Polecacie jakiś materiał ?
4.Undersuit jakimś cudem można normalnie kupić w jakimś sklepie czy trzeba szyć ?

To chyba na razie tyle. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Nowy Shadow Guard

Post autor: Jok »

1. Gdzie i za ile dostanę hełm? Macie sprawdzonych dostawców?
2. Zbroja. Z tego co zdążyłam się zorientować z obrazków w CRL'u zdecydowana większość bazuje na elementach Stormtroopera więc jest możliwość wykorzystania elementów właśnie Storma bez konieczności przerabiania czy jednak trzeba się dodatkowo z tym pobawić ? I znane są ceny mniej - więcej ?
3. Polecacie jakiś materiał ?
4.Undersuit jakimś cudem można normalnie kupić w jakimś sklepie czy trzeba szyć ?
Ad 1). W Polsce mamy jednego producenta, który na szczęscie niedawno wrócił do kraju. Może uda się go namówić do ponownej produkcji. Sam mam jego hełm i przyznam, że jest bardzo dobry.
Ad 2). Na PM mogę Ci wysłać mejla do producentów. Bedziesz napewno potrzebować napiersnika od Storma i plecy od Pilota Tie. Oba powstaja w naszym kraju. Naramienniki jednak wymagaja przeróbek
Ad 3). Tu pomoga Ci koledzy Royale
Ad 4). Wyjątkowo tu sprawa jest najprostsza. O ile się nie mylę do SG może być kombinezon BHP z odprutymi wszystkimi kieszeniami. Takich jest na peczki i mozna je tanio dostac na allegro.
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Nowy Shadow Guard

Post autor: ARAKYEL »

Plecy bardziej przypominają Boba fetta niż Tie
http://www.501st.com/databank/Costuming:TR_tfu_shadow
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Nowy Shadow Guard

Post autor: ARAKYEL »

Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Nowy Shadow Guard

Post autor: Jok »

Faktycznie tanio :O
Chociaz kolezanka z oficerkami mniejszymi niz 39-40 nie bedzie miala problemu.

Coz plecy moga byc za to dosc problematyczne :/
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Nowy Shadow Guard

Post autor: Delta13 »

ARAKYEL pisze:Plecy bardziej przypominają Boba fetta niż Tie
http://www.501st.com/databank/Costuming:TR_tfu_shadow
Takie są pokazane, ale w opisie jest napisane "Based on a Storm Trooper back plate."
Więc ja bym tylko pozbył się "gniazd" z typowych pleców i załatał to miejsce.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Karroo
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2014, 22:43

Re: Nowy Shadow Guard

Post autor: Karroo »

Znalazłam takie oficerki na Allegro co o tym sądzicie??

http://allegro.pl/oficerki-buty-wojskow ... 60289.html
Karroo
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2014, 22:43

Re: Nowy Shadow Guard

Post autor: Karroo »

Jeszcze czekam na dodatkowe zdjęcia i informacje z tej aukcji

http://allegro.pl/buty-oficerki-wojskow ... 92887.html
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Nowy Shadow Guard

Post autor: Jok »

Delta13 pisze:
ARAKYEL pisze:Plecy bardziej przypominają Boba fetta niż Tie
http://www.501st.com/databank/Costuming:TR_tfu_shadow
Takie są pokazane, ale w opisie jest napisane "Based on a Storm Trooper back plate."
Więc ja bym tylko pozbył się "gniazd" z typowych pleców i załatał to miejsce.
To są mniejwięcej plecy Tie ;P

Obie pary oficerek są ok.
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Nowy Shadow Guard

Post autor: Delta13 »

Niby tak ale co za różnica czy mają ten "garb" z ozdobami czy bez skoro i tak trzeba go usunąć? A tak kupujesz pasujący do siebie komplet plecy-napierśnik i prawie z głowy :wink:
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Nowy Shadow Guard

Post autor: sternik »

Nie wypowiem się w sprawie SG bo to nie moja bajka ,ale może zacznę od tego co powinien zrobić Jok'u w pierwszej odpowiedzi jeszcze przed wyliczanką :)

Witamy na forum nową potencjalną kandydatkę :) Gratulacje za podjęcie odpowiedniej decyzji :) i wybraniu stroju którego w PG jeszcze nie ma :D

Falcon swojego czasu miał ochotę na SG więc pewno w wielu sprawach doradzi ,ale proponuje zalogować się tutaj > http://www.forcepike.net/forum/index.php .Nie wiem jak z twoim angielskim ,ale jest to chyba najlepsza baza informacyjna w temacie Guard'ów.
Z tego co wiem w hełmie SG wymagany jest czerwony wizjer .Radzę zakupić czerwoną folię lub okulary ,opatulić sobie głowę ,tak żeby widoczność odbywała się tylko przez czerwone szkło i pochodzić w tym jakiś czas po domu :) Chodzi o to ,żebyś sprawdziła czy przypadkiem nie wariuje ci błędnik, jeżeli wzrok jest zmuszony to takiego koloru . Moja żonka traciła równowagę po kilku minutach w hełmie RoyalGuarda z czerwona szybą .
Przy zakupie hełmu proponuję sprawdzić wymiary wg. tego rysunku .
ObrazekHosted on Fotki

Powodzenia :)
Obrazek
Awatar użytkownika
guzes
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 596
Rejestracja: 25 maja 2012, 20:36
TKID: 18108

Re: Nowy Shadow Guard

Post autor: guzes »

sternik pisze:Nie wypowiem się w sprawie SG bo to nie moja bajka ,ale może zacznę od tego co powinien zrobić Jok'u w pierwszej odpowiedzi jeszcze przed wyliczanką :)

Witamy na forum nową potencjalną kandydatkę :) Gratulacje za podjęcie odpowiedniej decyzji :) i wybraniu stroju którego w PG jeszcze nie ma :D

Falcon swojego czasu miał ochotę na SG więc pewno w wielu sprawach doradzi ,ale proponuje zalogować się tutaj > http://www.forcepike.net/forum/index.php .Nie wiem jak z twoim angielskim ,ale jest to chyba najlepsza baza informacyjna w temacie Guard'ów.
Z tego co wiem w hełmie SG wymagany jest czerwony wizjer .Radzę zakupić czerwoną folię lub okulary ,opatulić sobie głowę ,tak żeby widoczność odbywała się tylko przez czerwone szkło i pochodzić w tym jakiś czas po domu :) Chodzi o to ,żebyś sprawdziła czy przypadkiem nie wariuje ci błędnik, jeżeli wzrok jest zmuszony to takiego koloru . Moja żonka traciła równowagę po kilku minutach w hełmie RoyalGuarda z czerwona szybą .
Przy zakupie hełmu proponuję sprawdzić wymiary wg. tego rysunku .
ObrazekHosted on Fotki

Powodzenia :)
Potwierdzam to co napisał Sternik. Czerwona szybka jest niestety problematyczna. Ja nawet nie sięgałem po nią i zamontowałem czarny wizjer.
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Nowy Shadow Guard

Post autor: Falcon »

Mój hełm na razie leży
W sumie można by projekt pociągnąć razem ;)

Co do hełmów by Wiking to może być problem - chyba formy padły.

W jakim połysku preferujesz? Bo chyba dopuszczalny jest mat i połysk?
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Nowy Shadow Guard

Post autor: Jok »

Falcon pisze:Mój hełm na razie leży
W sumie można by projekt pociągnąć razem ;)

Co do hełmów by Wiking to może być problem - chyba formy padły.

W jakim połysku preferujesz? Bo chyba dopuszczalny jest mat i połysk?
Formy nie padły, bo jeszcze w styczniu do niego zagadałem i odpowiedział: "Formy, mam. Gdzieś są". Gorzej, że trzeba by nad Vikingiem troche popracować, zeby znalazł czas i checi bo hełmy sa z włókna, a na to kolega ma uczulenie. I właśnie dlatego hełmy trzeba koniecznie czymś od środka wyłożyć, zaimpregnować.

Sam mam - myślę, że podobnie jak koledzy hełm o Vikinga i proporcje ma dobre:

Obrazek

Co do czerwonego wizjera. Jest na to prosta rada: od zewnatrz folia czerwona i lustrzana - nadajaca kolor, od srodka dymiona - troche to przyciemni owszem, ale efekt widzialem na zywo i jest bardzo ok.
Druga rzecz: w Mikułowie ( a więc nie daleko od Chrzanowa i Os) jest nasz kolega, Astrocube, który ma co prawda hełm z innego źródła ale ma w nim czerwony wizjer. Troopował z nami na Wośpie 2012. Niestety po tych paru godzinach, mimo że nic się z błędnikiem nie stało, to miał bardzo zmeczone oczy i stwierdził, że jednak wymieni wizjer na klasyczny
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Nowy Shadow Guard

Post autor: ARAKYEL »

Jak na mnie trochę poczekacie to możemy temat przerobić razem, dawno temu z Wojtkiem zaczęliśmy budować gipsowe formy tak więc niedokończone plecy, barki i klatka gdzieś leżą. Od biedy mam też przesuniętą formę hełmu (baza Vikinnga) z której można odlać model i ponownie wykonać formę tym razem z gipsu odlewniczego lub ceramicznego bo nie opłaca się inwestować 1 tyś zł w silikon.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sovereign Protectors”