Royal Guard - pytania początkującego

Gwardziści Imperium i Republiki, Kir Kanos, Carnor Jax
http://www.forcepike.net/
Awatar użytkownika
Skreczi
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2014, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Royal Guard - pytania początkującego

Post autor: Skreczi »

Witam,

Przymierzam się do zrobienia kostiumu Royal Guard - Zemsta Sithów. Hełm mam już u kogo zrobić lecz wpierw chcę zabrać się za kostium by lakier zgadzał się z kolorem materiału.

Pierwszymi moimi krokami będą zakup saperek, rękawiczek skórzanych i szkieł kontaktowych.
Teraz pytanie - czy tkaniny z tego sklepu się nadadzą? Może znacie jakiś tańszy?
Burguntowy i Czerwony

Czy takie rękawiczki będą dobre? Może znacie jakieś tańsze? I też tutaj pytanie mam - czy nie mogą być materiałowe rękawiczki jak w innych wersjach Royal Guarda?
Rękawiczki

Teraz tak - rozumiem, że szata aksamitna czerwona powinna być podszyta tą burguntową, więc jej potrzeba pewnie najwięcej. Do tego pas obi. Macie może jakieś doświadczenie ile powinno się tkanin zamawiać?
No i najważniejsze - czy możecie polecić mi jakiegoś sprawdzonego krawca w Warszawie?

Z góry dziękuję za pomoc :D

Aspirujący na legionistę Skreczi
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Royal Guard - pytania początkującego

Post autor: Jok »

Pozwolę sobie do tego tematu przekierować kolegę z Krakowa, który ma już hełm, oraz blaster, a pikę właśnie toczy. Proponuje abyście razem wybrali materiał - abyście wygladali tak samo, bo on też robi wersje ROTSową.

Acha co do tkaniny - poszukaj tkaniny o nazwie "jumbo"
Awatar użytkownika
Jaden Kast
Polish Garrison Retired
Posty: 391
Rejestracja: 01 cze 2005, 17:12
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

Re: Royal Guard - pytania początkującego

Post autor: Jaden Kast »

Czerwona, zewnętrzna szata powinna być podszyta podszewką (taki cienką, śliską, nieco błyszczącą tkaniną). Jeśli chciałbyś to podszyć aksamitem to łącznie będziesz miał na sobie 3 jego warstwy i w większości sytuacji się pod tym ugotujesz.

Przy wzroście ok. 182 cm zamawiałem 4 m aksamitu na zewnętrzną szatę, czyli +- 2xTwójWzrost (bele materiału mają 1,5 m szerokości, ale uważam że nie masz szans tak skroić 2 metrów bieżących, żeby uzyskać z nich 2 "płaty" na przód i tył i 2 "rękawki"). Nie pamiętam ile brałem na szatę wewnętrzną, ale chyba też 4 m. Zresztą, jeśli zamierzasz to zlecać do uszycia krawcowi, to on Ci najlepiej powie ile materiału potrzebujesz mu dostarczyć.
"Dei Kobol una apita uthoukarana
Ukthea mavatha gaman kerimuta
Obe satharane mua osavathamanabanta
Api obata yagnya karama"
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Royal Guard - pytania początkującego

Post autor: faultfett »

Skreczi pisze:I też tutaj pytanie mam - czy nie mogą być materiałowe rękawiczki jak w innych wersjach Royal Guarda?
Nope - jeśli w :arrow: CRL-u wymagane są skórzane (Dark red leather gloves with no extraneous straps/buckles or ornamental stitching), to warto trzymać się wytycznych, bo potem może się okazać, że niepotrzebnie wydałeś pieniądze na coś, co i tak musisz zmienić.

Jeśli chodzi o krawca, to tak jak Ci wspominałam, sporo osób z W-wy szyło elementy do strojów SW :arrow: HERE.
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Royal Guard - pytania początkującego

Post autor: Jok »

Tu bardzo ładnie widać, jak powinna wyglądać podszewka:
http://www.501st.com/databank/File:TR_ROTS_OUTROBES.jpg

Proponuje abys materiał dobrała możliwie "leisty" tak by ładnie się układał w charakterystyczne "fale". Taki materiał ma z reguły taką wadę, że jest bardzo ciężki w sam sobie i tak jak pisał Jaden - ugotuje się w tym.

Widze, że wybrałaś opcje saperek, jednak w damskiej numeracji butów, powinno się udać znaleść zamszowe muszkieterki we właściwym kolorze, wiec moze pokusisz sie o filmowe rozwiazanie?

Kolege z Krakowa juz tu przekierowałem. Jeśli to możliwe sprzymierzcie się w wyborze tkanin i kolorów - abyście wygladali tak samo. Niestety w przypadku Royali jak standa kolo siebie mamy bardzo czesto przekrój wszystkich odcieni czerwieni :/

Pytanie-jak z pika?
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Royal Guard - pytania początkującego

Post autor: faultfett »

Jok pisze:Widze, że wybrałaś opcje saperek, jednak w damskiej numeracji butów, powinno się udać znaleść zamszowe muszkieterki
Ale Joku, Skreczi to kolega, nie koleżanka :)
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Royal Guard - pytania początkującego

Post autor: Jok »

faultfett pisze: Ale Joku, Skreczi to kolega, nie koleżanka :)
A to przepraszam :oops: To faktycznie z butów zostają tylko saperki
Awatar użytkownika
Skreczi
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2014, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Royal Guard - pytania początkującego

Post autor: Skreczi »

Jok pisze: Pytanie-jak z pika?
Pikę ma dostarczyć ten sam modelarz co hełm mi robi - konkretnie Shadow :)

Also, jak zauważyła FaultFett jestem kolegą, nie koleżanką. Nic się nie stało ale z ciekawości - skąd taki wniosek? :D

FaultFett również dziękuję za linka do firmy krawieckiej. Wiem już gdzie się zgłosić po wymiary i sugestie materiałowe (po zebraniu wszystkich tutaj rad i wytycznych coś się wymyśli :D )

Prośba mała - czy kolega z Krakowa może się odezwać tu lub do mnie byśmy mogli już zacząć wstępne plany? Bo w sumie przyda się jedna para podobnie wyglądających Royali :D
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Royal Guard - pytania początkującego

Post autor: Nahen »

Skreczi pisze:
Also, jak zauważyła FaultFett jestem kolegą, nie koleżanką. Nic się nie stało ale z ciekawości - skąd taki wniosek? :D
Masz taką fajną laskę w awatarze ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Royal Guard - pytania początkującego

Post autor: Jok »

Zwykla pomyłka, awka jeszcze wtedy nie było. Tak dałem mu namiar na ten topik. A co do piki to wlasnie o owym koledze myslalem
Awatar użytkownika
guzes
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 596
Rejestracja: 25 maja 2012, 20:36
TKID: 18108

Re: Royal Guard - pytania początkującego

Post autor: guzes »

Jok pisze:Zwykla pomyłka, awka jeszcze wtedy nie było. Tak dałem mu namiar na ten topik. A co do piki to wlasnie o owym koledze myslalem
A jaki wzór piki? Jaki koszt toczenia i materiału.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Royal Guard - pytania początkującego

Post autor: Jok »

guzes pisze: A jaki wzór piki? Jaki koszt toczenia i materiału.
Wzór ROTSowy-juz Shadowowi dałem zdjecia aby podpytał tokarza o cene.
Awatar użytkownika
shadow-ID4886
Polish Garrison Retired
Posty: 529
Rejestracja: 18 wrz 2005, 21:30
Lokalizacja: Jantar
Kontaktowanie:

Re: Royal Guard - pytania początkującego

Post autor: shadow-ID4886 »

toczenie + materiał przewyższa koszty i odpadu strasznie wiele. za godzinne dłubania policzyli mnie 180zł. i materiał 32walek gra nie warta świeczki. piki będę spawane szlifowane z 4 elementów kilka rurek i pręt Alu. a potem całość szlifowana pierwsze przymiarki i tworzenie będzie w ten łikęd jak dotrze materiał.
"Tuż przed stanowiskiem e-weba jest krwawa sterta. W szaroczerwonej masie lśni srebrny pagon z dwiema złotymi gwiazdkami. To wszystko, co zostało z dumnego oficera".
Awatar użytkownika
Avenos
Polish Garrison Retired
Posty: 49
Rejestracja: 09 maja 2015, 20:58
Lokalizacja: 3-City

Re: Royal Guard - pytania początkującego

Post autor: Avenos »

Witam, jako że też chcę rozpocząć służbę w RG, chciałbym zapytać gdzie albo od kogo mogę zakupić hełm, bo to chyba najtrudniejszy do otrzymania element stroju... Jeżeli ktoś wie jeszcze gdzie można przez internet (chyba że jakiś krawiec z 3-city) zamówić uszycie dobrej jakości kostiumu to też bym prosił o radę.
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Royal Guard - pytania początkującego

Post autor: YangObi »

Avenos pisze:Witam, jako że też chcę rozpocząć służbę w RG, chciałbym zapytać gdzie albo od kogo mogę zakupić hełm, bo to chyba najtrudniejszy do otrzymania element stroju... Jeżeli ktoś wie jeszcze gdzie można przez internet (chyba że jakiś krawiec z 3-city) zamówić uszycie dobrej jakości kostiumu to też bym prosił o radę.
Witam. bardzo miło widzieć osoby chętne do zasilenia naszych szeregów z 3 city :) Co do szycia, to jest bardzo dobra krawcowa na Stogach. Może nie jest tania ale ma bardzo duże pojęcie o szyciu i robi też nietypowe rzeczy.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sovereign Protectors”