Darth Bane - Orbalisk Armor

Expanded Universe: Asajj Ventress, Mara Jade, Nihilus, Revan, Visas Marr, Guri, Starkiller
http://www.theflagshipeclipse.com/
Varloc

Darth Bane - Orbalisk Armor

Postautor: Varloc » 10 maja 2018, 16:36

Witam

Tak na początek się przedstawię - jestem Damian, gdzieś w cosplayowym światku używam też pseudo Varloc. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie budowa porządnego stroju lorda Sith i po długim namyślę postanowiłem (wzorując się na cosplayerze TheCloneEmperor) zbudować strój Bane'a w orbaliskowym pancerzu. Elementy szyte to temat dość prosty - rękawice, buty, spodnie, suknia, pas + peleryna. Orbaliski będę próbował robić za pomocą formowania na gorąco z podsysem. Hełm na razie stoi pod znakiem zapytania, z jednej strony rzeźbiony wyglądałby wspaniale, ale z pianki byłby łatwiejszy do noszenia.

Nie mam zbyt wielkiej mocy przerobowej, wiec strój będzie powstawał dość wolno, a tutaj chciałem zapytać się czy jakaś dobra dusza posiada może wykrój na spodnie Darth Bane'a.

Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison / Eagle Base
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Darth Bane - Orbalisk Armor

Postautor: Jok » 10 maja 2018, 19:39

Jesli chodzi o wykrój - nie wypada o nie pytac. Zadna profesjonalna krawcowa wykrojami, ktore sama opracuje sie nie dzieli, bo zrobienie dobrego wykroju, takiego zeby dało sie w spodniach usiasc, kucnac, etc etc to tak naprawde połowa pracy przy szyciu. Dlatego polecam popatrzec za wykrojami z ksiazek. Niestety z tego co sie orientuje, temat "krawiectwa meskiego" w polskiej literaturze, pojawiał się sporadycznie i ogranicza sie do kilku pozycji. Nie mniej - sprawdz w bibliorekach (za minionego ustroju ksiazki te byly czesto wznawiane) i moze znajdziesz cos np "W Kroju Odziezy Meskiej" Ryszarda Kowalczyka. Mozesz oczywiscie szukac tez po necie, lub w "Burdach" ale nie wiem na ile beda to owocne poszukiwania. Mam nadzieje ze predzej czy pozniej znajdziesz wykroj ktory bedzie calo sie wymodelowac do Twoich potrzeb :)
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
2009-15: x 130
2016: x 1

Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison CO
TKID: 50148

Postautor: fezz » 11 maja 2018, 7:12

Zacny kostium wybrałeś. Szyć nie umiem, ale podpowiem, że na forum Detachmentu, pod który podlega ta postać, może znajdziesz coś pomocnego przy budowie stroju.

http://www.theflagshipeclipse.com/

Awatar użytkownika
Ithilnar
Polish Garrison XO / GPRO
TKID: 35980
Kontaktowanie:

Postautor: Ithilnar » 11 maja 2018, 7:20

O ten konkretny kostium możesz też popytać na cosplayowych grupach na Facebooku, np. Star Wars Cosplayers.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
Bizon
Polish Garrison GMB / Eagle Base Merchandise Manager

Postautor: Bizon » 11 maja 2018, 7:57

Jeśli dobrze pamiętam - Thomas Spanos ma taki kostium. Możesz go poprosić o pomoc......

https://www.facebook.com/The.Clone.Emperor
Obrazek
bizonsw.pl.tl - moja mała kolekcja SW
GG 2347110
bizonas@go2.pl

Varloc

Postautor: Varloc » 11 maja 2018, 10:04

Dziękuje za dobre rady, na pewno sprawdzę proponowane przez was strony i miejsca.

Na obecnym miejscu robię testy kopyt orbalisków, tak by jak najlepiej odbijały się w nich arkusze z podsysu.

Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison / Eagle Base
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Postautor: Jok » 11 maja 2018, 10:53

Z czego będziesz odysal? Hips, pcv? Coś innego? Ile wzorów i więcej wielkości orbaliskow przewidujesz?
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
2009-15: x 130
2016: x 1

Varloc

Postautor: Varloc » 11 maja 2018, 16:17

Domowe warunki, więc pracuje na takim sprzęcie jaki zbudowałem sobie do innych projektów cosplayowych.

- Pudełko do podysyu mam z lakierowanego drewna szczelnie poklejonego podłączonego do odkurzacza.
- Odbijam z białego PVC 0.2mm, choć planuje jeszcze sprawdzić PET i Hips
- Duże orbaliski chce zrobić z Worbli (te na klatce piersiowej), mniejsze odbijam z PVC - Zrobiłem na obecną chwilę 5 wzorów - jeden duży 11cm, dwa - 7cm i dwa 4cm. Akurat tyle ile mam powierzchni na stole roboczym.

Wróć do „Flagship Eclipse”