Darth Revan- by Draco

Expanded Universe: Asajj Ventress, Mara Jade, Nihilus, Revan, Visas Marr, Guri, Starkiller
http://www.theflagshipeclipse.com/
Awatar użytkownika
ArgentumDraco
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2015, 18:32

Darth Revan- by Draco

Post autor: ArgentumDraco »

Witam Was.

Jako, że już prawie skończyłam, postanowiłam zaprezentować postępy dotyczące mojego stroju. Liczę na konstruktywną dyskusję zamiast kłótni lub jedynie chwalenia :P

Napierśnik:
Obrazek

Dolna płyta pancerza:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Płaszcz, hakama, obi raz kaftan:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wykończone karwasze:
Obrazek

Ponieważ strój jest jeszcze w trakcie wykańczania, będę wrzucała aktualizacje co mniej-więcej 3 dni.

Mam nadzieję, że jestem na dobrej drodze.

PS
Tak wiem, że zrobili z niego faceta, i co zrobili z jego biografią...
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Darth Revan- by Draco

Post autor: Jok »

Moją opinie znasz, bo mam przecież progres pracy na bieżąco, a nawet na żywo. Jakby było coś źle to bym krzyczał. Ciekaw jestem jak Ci wyjdzie maska.
Awatar użytkownika
ArgentumDraco
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2015, 18:32

Re: Darth Revan- by Draco

Post autor: ArgentumDraco »

Ja również xD Zwłaszcza, że to mój koszmar na jawie :P
Awatar użytkownika
ArgentumDraco
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2015, 18:32

Re: Darth Revan- by Draco

Post autor: ArgentumDraco »

Mam znów opóźnienie, do tego chyba położy mnie choroba, ale o to kolejne elementy:

Rękawice pod karwasze i szarfa z czerwonym:

Obrazek


Srebrny pas:

Obrazek
Awatar użytkownika
ArgentumDraco
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2015, 18:32

Re: Darth Revan- by Draco

Post autor: ArgentumDraco »

Dobra. Mam problem z proporcjami. Wygląda na to, że napierśnik i pas są za nisko, lub są za długie. Potrzebuję pomysłu jak temu zaradzić, gdyż chcę uniknąć robienia całości od nowa.

Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Darth Revan- by Draco

Post autor: Nahen »

Jeżeli można... wygląda jakby faktycznie napierśnik był za długi/za wysoki. Na "zdjęciu Revana" łokcie zakladam że są na wysokości pasa... a skoro tak to na wysokości pasa właśnie kończy sie pancerz a nie napierśnik...
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Darth Revan- by Draco

Post autor: Jok »

Trochę nie po polsku napisałem, więc proszę o usunięcie poprzedniego postu.
Problem w tym, że choćbym nie wiem jak myślał albo czyjej rady nie zasięgał, to wydaje mi się, że łatwiej jest zrobić nowy egzemplarz niż zmienić proporcje w wydrążonym już materiale. Ew. Abplate zrobić od nowa, a napierśnik możesz podgrzać na nowo i poprawić, żeby był "płytszy". Wtedy pójdzie na boki, a więc chest będzie wydawał się szerszy. Sama jednak musiałabyś się czymś "wypchać" od środka, np. gąbkami albo karimatą, by nie wyglądało to karykaturalnie.
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Darth Revan- by Draco

Post autor: Nahen »

Joku wydaje mi się, że wypchanie i poszerzenie napierśnika i tak nie załatwi sprawy bo będzie się nadal kończył tam, gdzie powinna się kończyć płyta pod napierśnikiem (abplate). A czy Draco mogłabyś tak "poglądowo" wsunąć abplate pod napierśnik tak z 1/3 szerokości i zrobić zdjęcie? Może udałoby się to w ten sposób "uratować? Wsunać płytę pod napierśnik, i miejsce połączenia zasłonic pasem. Poszukam w sieci jakichs "lepszych" zdjęć Revan/a i się zastanowię.

Pytaine jeszcze o materiał z którego jest napierśnik i płyta?
Obrazek
Awatar użytkownika
ArgentumDraco
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2015, 18:32

Re: Darth Revan- by Draco

Post autor: ArgentumDraco »

Całość jest z pcv spienionego. Jutro spróbuję i wrzucę foty, bo teraz już nie mam światła i niestety zdjęcia wyjdą kijowe.
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Darth Revan- by Draco

Post autor: Nahen »

Ja bym na początek spróbował od płyty pod napierśnikiem, jest zdecydowanie prostsza (tak przynajmniej wygląda) i ten element bym skrócił/zwęził o minimum 1/3 albo i prawie o połowę. Wtedy można by pokombinować z napierśnikiem... Ale mimo to wydaje mi się, że będzie wymagal skrócenia.

Co prawda w sieci jest sporo kostiumów podobnie wyglądających w tym miejscu... ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Darth Revan- by Draco

Post autor: Jok »

Nahen pisze:Ja bym na początek spróbował od płyty pod napierśnikiem, jest zdecydowanie prostsza (tak przynajmniej wygląda) i ten element bym skrócił/zwęził o minimum 1/3 albo i prawie o połowę. Wtedy można by pokombinować z napierśnikiem... Ale mimo to wydaje mi się, że będzie wymagal skrócenia.
Problem w tym, że są już zdobienia, których się nie da przesunąć. Trzeba by szpachlować wszystko na gładko i robić nowe rowki.
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Darth Revan- by Draco

Post autor: Nahen »

Tak patrzę na te zdobienia i myślę, że te na abplate po skróceniu płyty mogłyby być może zostać tylko krawędzie trzebaby było ponownie "wyrzeźbić". Ten "łuk" przez środek mógłby się uratować. Gorzej z napierśnikiem...
Obrazek
Awatar użytkownika
ArgentumDraco
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2015, 18:32

Re: Darth Revan- by Draco

Post autor: ArgentumDraco »

To ja poczekam na odpowiedź od Costume Mentora z Detachmentu FE...
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Darth Revan- by Draco

Post autor: Nahen »

Znalazłem coś jeszcze przed chwilą w sieci:

http://wallfoy.com/wp-content/uploads/2 ... papers.jpg

Czy takie rozwiązanie nie byłoby bardziej właściwe? ;)

Przy takim kształcie dolnej części pancerza szerokosć jest ok tylko kształt trochę by trzeba było zmienić;)
Obrazek
Awatar użytkownika
ArgentumDraco
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2015, 18:32

Re: Darth Revan- by Draco

Post autor: ArgentumDraco »

Zrobiłeś mi dzień xD Dzięki xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Flagship Eclipse”