Baron Soontir Fel

Piloci, 181st Imperial Fighter Group
http://www.jrsdetachment501st.org/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Strój Barona Fela

Post autor: ShVagYeR »

Mój niecny plan zaczyna nabierać kształtów, a Mike mówił, żeby postnąć, więc postuję to, co do tej pory udało mi się znaleźć (albo podsunął mi Mike :P).

Jeśli chodzi o wzór, to zdecydowanie skorzystam z tych: http://www.fortunecity.com/tatooine/yod ... ontir.html

a głównie z tego obrazka:

http://www.fortunecity.com/tatooine/yod ... oontir.jpg

Dalej: większość elementów będzie pochodzić ze zwykłego stroju pilota TIE (tutaj będę się wspierał topikiem Lorda Parisa). Pomocne będą też 2 linki od Mike'a:

http://www.tiepilot.org
http://vaderpainter.com/BFcostume.html

Przy czym do tego ostatniego trzeba podejść z lekkim przymrużeniem oka, bo twórca dodał dość dużo od siebie, a i nie do końca trzymał się oryginału komiksowego, który dla mnie będzie podstawowym źródłem i wzorcem.

A tak poza tym... to jest wielka frajda. :D Może zabrzmi to tandetnie, ale uświadamiam sobie, że o członkowstwie w takiej organizacji marzyłem od czasu, gdy jako ośmiolatek z rozdziawioną gębą widziałem Klasyczną Trylogię na VHS. :) Pozdrawiam wszystkich.

Jeśli sytuacja ruszy się do przodu, nie omieszkam o tym postnąć. ;) A na razie wyruszam na przeszukiwaniu netu, eBaya, a poza tym jak chcecie mnie wspomóc, to od przyszłego tygodnia zajrzyjcie na krakowskie Planty z paroma groszami i wrzućcie je do czapki gościa dręczącego gitarę. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Rif
Polish Garrison
Posty: 791
Rejestracja: 23 lut 2005, 19:00
Lokalizacja: Toruń

Re: Strój Barona Fela

Post autor: Rif »

ShVagYeR pisze:A na razie wyruszam na przeszukiwaniu netu, eBaya, a poza tym jak chcecie mnie wspomóc, to od przyszłego tygodnia zajrzyjcie na krakowskie Planty z paroma groszami i wrzućcie je do czapki gościa dręczącego gitarę. ;)
Hehe, jeszcze do zeszlego miesiaca regularnie bywalem w Kraku, teraz juz niestety nie planuje. A szkoda, bym z checia wsparl tak szlachetna inicjatywke :)
Powodzenia i szybkich, efektownych postepow!
Loyalty Never Dies
2009: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2010: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: ShVagYeR »

Dzięki za słowa wsparcia. ;)

A tymczasem mam zgryz. Na eBayu w cenie powiedziałbym rozsądnej jest oryginalny hełm:

http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=6579407953

oraz tańsza wersja rubies:

http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=6579054405

Jedyny sęk, a w sęku dziura w tym, że "ships only to USA", więc trza by było znaleźć jakiegoś dobroczyńcę z 501st, do którego przesłałbym kasę, on by kupił i przesłał tu do PL. Druga sprawa: czy wysłanie kasy na konto zagraniczne można zrobić po prostu z banku, czy muszę bawić się w PayPale/eGoldy itp?
Obrazek
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

A trzecia sprawa jest taka niestety, ze oba te helmy absolutnie sie nie kwalifikuja do tego, by stac sie pilotem w 501 :(. No chyba, ze przeprowadzilbys naprawde gruntowne modyfikacje i umiesz to zrobic.

Juz pisalem w temacie o pilotach, gdzie najlepiej sie zaopatrzyc w taki helm. Z tego co pamietam takowy KIT do zlozenia kosztuje ok. 250$, ale efekt jest po prostu super. Paris zbiera wlasnie na taki konkretny stroj, w innym wypadku, juz dawno by go mial :).

Co do PayPala, to radze Ci sie z nim zaznajomic, bo zdecydowanie ulatwia on zycie, dodatkowo jest najtanszym srodkiem, za pomoca ktorego mozna przelac pieniadze.

Tak czy inaczej, zycze Ci powodzenia w pracy nad strojem. Dodatkowo podaje kolejne zdjecie Fela w 501

Obrazek
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: ShVagYeR »

TK-1410 pisze:oba te helmy absolutnie sie nie kwalifikuja do tego, by stac sie pilotem w 501
Czułem, że w tym tkwi jakiś haczyk. :( Chociaż instrukcje przerobienia rubies są na tiepilot.org. I swoją drogą mam trochę opory, żeby wydać 1000 zł na sam hełm. A jeśli chodzi o moje umiejętności techniczne - to nadal mam bliskie kontakty z gościem z podstawówki od techniki, obaj jesteśmy zapalonymi modelarzami, więc wspólnymi siłami moglibyśmy pokombinować. ;)

Zatem czy rubies po modyfikacjach z tiepilot.org kwalifikuje się do 501st?

A za fotkę dzięki, dokładnie do czegoś takiego będę dążył. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

ShVagYeR pisze:Zatem czy rubies po modyfikacjach z tiepilot.org kwalifikuje się do 501st?
Zapewne odpowiedz z mojej strony bedzie brzmiec tak, ale to musialby byc naprawde powazne modyfikacje, obawiam sie, ze nawet sam ksztal helmu nie jest odpowiedni. Powiem tak, byc moze 250$ to nie jest malo, ale wez pod uwage, ze to jest najdrozsza czesc stroju, reszta bedzie juz tansza i naprawde warto zainwestowac w helm, gdyz to jest glowna czesc, na ktorej bedzie sie skupiac uwaga ludzi, ktorzy beda Cie widzieli w stroju.

Poza tym, 250$ to jest pikus w porownaniu z cena helmu pilota TIE z SDS, wynoszaca 800$ + przesylka ;)

Reasumujac, goraco namawiam Cie do zainwestowania w helm, na wszystkich innych rzeczach mozna sobie oszczedzac, ale nie na helmie.
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: ShVagYeR »

I chyba do tego się zastosuję. ;)

Gracie może na akordeonie albo ładnie śpiewacie? Szukam kogoś do duetu... :P
Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Post autor: faultfett »

Ja mogę na pianinie :]
A btw - to nie wiem, czy coś pomoże, ale na TYM arcie chyba nieco lepiej widać pewne detale :)
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: ShVagYeR »

Jeżeli tylko będziesz FFAniu to pianino ze sobą taszczyła, to witaj w klubie, a właściwie w ansamblu! :D

A rysuneczek spoko, chociaż wyraźnie bazowany na tym, którego dałem w pierwszym postcie. ;)

W tej chwili mogę już zagrać główne takty "Dla Elizy" Beethovena, "Rondo Alla Turca" Mozarta i "Wiosny" Vivaldiego. :P Nauka w toku. I kolejna sprawa - czemu miałbym sobie nie zażyczyć na gwiazdkę wypasionego hełmu pilota? :D Potem już pójdzie z górki.
Obrazek
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: ShVagYeR »

Byłoby pięknie, bo Mikołaj był wyjątkowo hojny i zafundował mi ponad 1000 PLN w gotówce, co pokrywa około połowy całego stroju, ale...

Na pierwszą listę wydatków wskoczył samochód, bo wydaję razem ze znajomymi studentami fortunę na PKP, a zrzutka na ropę i przejazd w 4-5 osób takim Volvem 460 TDi wyniósłby o wiele taniej... Tak więc sprawa stroju odwleka się na bliżej nieokreśloną przyszłość (ale nie jest odwołana!). :)

EDIT: Ale byk! Volvo 460 TDi za niecały tysiąc złotych, to by było coś... :lol: Chodziło oczywiście o Volvo 340 Diesla. :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pazdzioch »

Tak więc ja odświeżam temat ze względu na to, iż robię strój barona z zamiarem wstąpienia do Polish Outpost. I czas na to by, gdy "szmaciane" elementy są w przygotowaniu, pochwalić się tym co narazie jest:

Obrazek

Jak narazie w skład wchodzi:

:arrow: kombinezon - po wielu kilometrach przechodzonych zarówno w Necie jak i w realu w sklepie z odzieżą roboczą na ulicy Tatrzańskiej w Gdynii znalazłem czarny kombinezon roboczy w cenie 85 złotych. Po porównaniach na www.vaderpainter.com czy na www.jedi-academy.com muszę przyznać że jest to kombinezon bardzo bliski do orginału. Jutro przeszywam lampasy na rękawy i nogi tak więc po doszyciu naszywek ten element kostiumu będzie gotowy

:arrow: buty - za przykładem wielu pilotów i członków PO posiadam niemieckie oficerki defiladowe ze strony www.rangershop.pl, które kosztowały mnie 80 złotych

:arrow: szalik - charakterystyczny szalik barona fela nakładany na ochraniacz na szyję ( który aktualnie się szyje;p). Po poszukiwaniach materiału tudzież innych środków stwierdziłem że choć najdroższy to najlepszy i najnaturalniejszy będzie narciarski trójkącik polarowy zapinany z tyłu na rzepa. Oczywiście został zmodyfikowany aby lepiej przylegał do szyji
:arrow: uprząż połączona z pasem - wykonana od podstaw uprząż ( niedostępność orginału na rynku, gdyż jest to zawieszenie taktyczne na oko z okresu wietnamu) wygląda dla mnie naprawdę cudnie. Poniżej zamieszczam zdjęcie:

Obrazek

:arrow: Beret - Gdy Fel nie nosi hełmu w użyciu jest beret. Jako że hełm jeszcze nie dotarł narazie do zdjęcia wykorzystałem czarny beret wojsk specjalnych z wkłutym emblematem imperium

A teraz co do reszty i tego co w najbliższym czasie:

:arrow: hełm - za przykładem kolegi Falcona ( prawdopodobnego sprawcy mojego chestboxa) stwierdziłem, iż najlepiej smakuje jak coś wykona się samemu. W związku z tym mój wybór to hełm Don Post, który będzie modyfikowany zgodnie z tutorialem na www.omegawing.net - z małym wyjątkiem - lakier będzie profesjonalnym lakierem samochodowym nakładanym przez samochodowego lakiernika.

:arrow: chest box - Tutaj stwierdziłem że warto oddać w ręce profesjonalistów dlatego też, gdy otrzymam ten element nie będzie on już przechodził żadnych modyfikacji, gdyż będzie po prostu perfect:)



:arrow: kamizelka - szyta przez krawcową na zasadzie wszywania pasków plastiku w celu wykonania "karbowania"

:arrow: rękawice - zwykłe czarne rękawiczki z doszytymi przedłużeniami wykonanymi z czarnej skaji

:arrow: broń - będzie to najprawdopodobniej blaster e 11 by shadow

Jutro zdjęcia "zmodyfikowanego" kombinezonu

PS: Przepraszam za jakość zdjeć 8)
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Post autor: YangObi »

A tutaj mała podpowiedz ze strony GML, poniżej prezentuje jednego z członków 501st legion ktory ma kostium pilota z oddziały Barona Fel'a.

Obrazek

Obrazek


I taka mała adnotacja odnośnie samego Fel'a. Przy tym kostiumie jak to bywa przy kostiumach z EU i tymbardziej konkretnej postaci, ważny jest wygląd. Czyli w tym przypadku jest ważny jego zarost.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Post autor: Falcon »

Hmm, wg komiksów Fel ma inny chestbox niż standardowy pilot Tie'a
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pazdzioch »

to prawda Falcon. Co do innych zastrzeżeń do tego kostiumu. Fel nie ma tych szarych taśm na nogach tylko przypiętą do uprzęży nośnej i uda kaburę z E 11 oraz brak mu com linka, gdyż doskonale na komiksie widać a szczególnie na okładce, iż uzywa komunikatora z mikrofonem na wzór "ziemskich" modulatórów szturmowców. Do tego rzuca się brak "żabocika" na kołnierzu. A ostatnią sprawą jest to że fel nie ma paska pilota tie
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

Chyba nie odkryje ameryki jak powiem ze chetbox Barona Fel to nic innego jak chetbox zwykłego pilota X-Winga. 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jolly Roger Squadron”