Buty dla oficera

Kadra oficerska, Navy Trooperzy, Technicy
http://www.imperialofficer.com/forum/
Smok
Polish Garrison Retired
Posty: 581
Rejestracja: 07 paź 2010, 12:44

Re: Buty dla oficera

Post autor: Smok »

Zapomnialem ze konstruktywnym sie jest wtedy kiedy przyznaje sie wylaczna racje rozmowcy.

Moja jednak dobra rada brzmi: zanim zalicytujesz i zakupisz zadaj pytanie Mr.Fett'owi - to on jest GMLem :P
Minister Zdrowia ostrzega! Uwaga Smok! Bliski kontakt może powodować nerwice, stany depresyjne i myśli samobójcze.
Przed zastosowaniem przeczytaj ulotke, porozmawiaj z przyjacielem i koniecznie skonsultuj się ze swoim psychiatrą. Have A Nice Day :P
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Buty dla oficera

Post autor: MrFett »

Buty saperki do prostych spodni ? Z tego co wiem to tylko navy commander tak ma, a normalny NCO ma miec czarne butki i to raczej sztyblety.
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Buty dla oficera

Post autor: Jok »

Smok pisze:Jok nie wprowadzaj czlowieka w blad ... saperki NIE sa dopuszczalne dla zadnego z oficerow z wyjatkiem ISB ... tylko wysokie buty jezdzieckie ...

Zadne z butow z linka podanego przez Joka nie spelniaja wymagan CRLa dla czarnego oficera ...
a ja proponuje wejsc na forum IOC i troche poczytac, a najlepiej dwa akapity dalej Smoku :roll: . i pamietac o zasadzie - co w filmie to kanoniczne.
Jeden z oficerow na DS ma wlasnie takie zestawienie - proste spodnie+ewidentne saperki. Zapewne tak jak pisze ponizej Fett: Navy Commanderzy tak maja. a to pewnie byl statysta ktory zmienil nakrycie glowy
Buty saperki do prostych spodni ? Z tego co wiem to tylko navy commander tak ma, a normalny NCO ma miec czarne butki i to raczej sztyblety.
dokladnie tak:
Alternative for black-uniformed NCO type officers:

Black straight-legged trousers (as opposed to flared jodhpurs)
Quality black dress shoes
No rank badge or code cylinders
Wariant dla oficerow z NIEbryczesami, bez rang i cylindow (czyli pewnie podooficeow). z tym ze nie wiem czy sztyblety czy " Quality black dress shoes" czyli lakierki, jak od garniaka (sznurowane!)
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Buty dla oficera

Post autor: MrFett »

Ewentualnie wariant Tarkin - onuce i lakierki :D
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Smok
Polish Garrison Retired
Posty: 581
Rejestracja: 07 paź 2010, 12:44

Re: Buty dla oficera

Post autor: Smok »

Jok: poprosze w takim razie cytat z CRLa oficerskiego dopuszczajacy SAPERKI (calf high boots/jackboots) dla czarnych oficerow w zestawieniu z jakimikolwiek badz spodniami.

Zapewniam Cie ze czytalem tego CRLa wiele razy (w tym tuz przed napisaniem tamtego posta - bo a nuz cos tam udoskonalili) i nie ma tam ani slowa na ten temat. Oficerki Bundeswehry nawet jesli tak sie nazywaja nie spelniaja wymogu butow pod kolano bo najzwyczajniej w swiecie koncza sie za wczesnie.

Dyskusja dotyczyla nie tego czy cos jest kanoniczne i mozna sie o to ewentualnie klocic przy akceptacji kostiumu bo wystapilo w filmie tylko tego czy cos spelnia czy nie wymagania zapisane w CRL. I prosze Cie nie mieszaj czlowiekowi w glowie - jak wstapi to bedzie sobie mogl robic wersje - na przyklad z odwrotnie zalozonym pasem - bo takie cos tez w filmie wystepuje i w zwiazku z tym jest kanoniczne :P

Quality dress shoes to powinny byc lakierki w dodatku sznurowane (chyba ze gdzies na forum GML ktos doszedl ostanio do wniosku ze to maja byc sztyblety) i faktycznie sa dopuszczone ale wylacznie dla wersji NCO - Non Commisioned Officer - wraz z dlugimi prostymi spodniami, ktore w dodatku powinny byc w kancik. W przypadku NCO wystepuje takze brak rangi, a trwa (a przynajmniej trwala jakis czas temu) dyskusja czy przypadkiem ten zestaw mundurowy nie nosil innej marynarki (zapinanej przez srodek).
Minister Zdrowia ostrzega! Uwaga Smok! Bliski kontakt może powodować nerwice, stany depresyjne i myśli samobójcze.
Przed zastosowaniem przeczytaj ulotke, porozmawiaj z przyjacielem i koniecznie skonsultuj się ze swoim psychiatrą. Have A Nice Day :P
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Buty dla oficera

Post autor: MrFett »

CRL na poszczegolnych detachmentach sa nie aktualne w wiekszosci. Trzeba patrzec glownie na visuale teraz i zadawac pytania.
Officer Shoes
Black, non-textured, leather or leather-like material free from any visible adornment (straps, buckles, etc...)
It is believed that these officers may wear black Chelsea/jodphur boots, as worn in white by the stormtroopers. This is not confirmed 100%, but would be an acceptable option.
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Buty dla oficera

Post autor: Jok »

i tak nasza dyskusja jest jalowa bo Kolega o ile wiem ma mundur od Vissana a co za tym idzie ma bryczesy :) wiec tylko oficerki wchodza w gre :)

AstroCube zawsze mozesz szukac na stronach poswieconych rekonstrukcja II WŚ. Ja swoje oficerki znalazlem w sklepie wlasnie z militariami, natomiast Edkowe buty upolowalismy na allegro :)
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Buty dla oficera

Post autor: MrFett »

Jałowa w tym przypadku, ale na przyszłość ktoś sobie przejrzy "topic buty dla oficera" i będzie w temacie. Można też szukać po demobilach i giełdach staroci.
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Buty dla oficera

Post autor: Jok »

MrFett pisze:Jałowa w tym przypadku, ale na przyszłość ktoś sobie przejrzy "topic buty dla oficera" i będzie w temacie. Można też szukać po demobilach i giełdach staroci.
Oczywiscie ze tylko w tym przypadku ;) Swoja droga nasze przetlumaczone CRLe nie dzialaja przez zmiane adresow wlasnie sie zorientowalem!

A co do szukania butow na "zywo" ma to ta przewage ze zawsze sobie przymierzy czlowiek :)
Awatar użytkownika
AstroCube
Posty: 105
Rejestracja: 18 sie 2011, 16:22
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Buty dla oficera

Post autor: AstroCube »

Buciki przyszły i prezentują się świetnie!! Są co prawda o 1 cm za wąskie w cholewce :roll: niemniej jak sie je odda do szewca to będzie git... bez poszerzania też da sie przeżyć ale nie jest to wtedy najwygodniejszy but świata. Fotki za niedługo
To serve and die for the Emperor!!!
http://youtu.be/T0eSWIeRoEo
Royal Guard (ROTS) project - 90% Obrazek
Imperial Officer project - 85%
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Buty dla oficera

Post autor: YangObi »

No to dobre wieści. Mam nadzieję, że reszta kostiumu jest dobrze zrobiona.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
AstroCube
Posty: 105
Rejestracja: 18 sie 2011, 16:22
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Buty dla oficera

Post autor: AstroCube »

To jest mundur od Vissan'a, więc z tego co słyszałem była to dobra replika.
To serve and die for the Emperor!!!
http://youtu.be/T0eSWIeRoEo
Royal Guard (ROTS) project - 90% Obrazek
Imperial Officer project - 85%
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

Re: Buty dla oficera

Post autor: Lady Sandman »

O, jak mundur Vissana to i można powiedzieć, że także po mnie ;)
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Buty dla oficera

Post autor: Jok »

AstroCube pisze:To jest mundur od Vissan'a, więc z tego co słyszałem była to dobra replika.
z tym ze na dzien dzisiejszy chyba klamra jest do wymiany, ale nie jestem pewny czy w koncu ja Viss wymienil na "koszerna" ;)
Awatar użytkownika
AstroCube
Posty: 105
Rejestracja: 18 sie 2011, 16:22
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Buty dla oficera

Post autor: AstroCube »

Nie nie wymienił, klamra koszerną nie jest.
To serve and die for the Emperor!!!
http://youtu.be/T0eSWIeRoEo
Royal Guard (ROTS) project - 90% Obrazek
Imperial Officer project - 85%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imperial Officer Corps”