Imperialny oficer - pomoc

Kadra oficerska, Navy Trooperzy, Technicy
http://www.imperialofficer.com/forum/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Thrawn
Polish Garrison
Posty: 281
Rejestracja: 30 lip 2014, 15:30
Lokalizacja: Kraków (Na planecie Kuat)

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Thrawn »

:( Niestety wygląda na to że akurat mam pecha i mój numer buta (min. 44,5 - 45) jest na tyle rzadki, że kosztować mnie to będzie min. 350 zł za porządne buty. Bo inne (w cenach i tak 270-310) to albo podeszwa odlatuje, albo zdziurawione, albo porysowane, albo wszystko naraz. Ale upatrzyłem na dwóch stronach, jedne u gościa z okolic Krakowa polskie kawaleryjskie oficerki skórzane (ale nie wiem czy wejdę w nie, muszę iść jutro przymierzyć) i drugie oryginalne nowiutkie prosto z zapasów Armii Jej Królewskiej Mości Wielkiej Brytanii :D (i mówię to absolutnie serio XD) w przystępnej cenie (ale tu znowu też numer za mały, :evil: więc muszę się dopytać czy dałoby radę załatwić większe).

Co do koloru, to idę jeszcze do okolicznego tutaj źródła i albo znajdę coś idealnego co przebije dotychczasowe próbki, albo wezmę tę gabardynę z najszerszego paska (bo ona najmniej kolor zmienia - co do pozostałych, to ciekaw jestem przy jakim świetle robią się czerwone i fioletowe, bo niebieskie, szare, czarne, brązowe, żółte i zielone ich odcienie już widziałem...) :P


Jakby ktoś chciał sobie zrobić taki mundur oliwkowy, to możecie mniej więcej się tym prowadzić, przy czym jeśli macie stopę poniżej 28cm długości to za oficerki możecie przewidywać śmiało o 100 zł mniej.


Tak więc w tym momencie przewiduje następujące koszty:
-Buty Oficerki= min.350 zł
-Materiał na Marynarkę, Czapkę i Spodnie (5MB)= ok. 200 zł (mniej więcej 40 zł za metr bieżący)
-Podszewka= ? (Dodam jak będę pewny)
-Szycie= ? (Dodam jak się dowiem)
-Dodatki (Pas, insygnia, detale)= ? (Dodam jak się dowiem)

Mam nadzieję, że w sumie zmieszczę się w 850-900 zł, choć mogą się to okazać tylko pobożne życzenia...
Peace through justice, Justice through strength, Strength through Unity.
Awatar użytkownika
Thrawn
Polish Garrison
Posty: 281
Rejestracja: 30 lip 2014, 15:30
Lokalizacja: Kraków (Na planecie Kuat)

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Thrawn »

Tak, już może trochę w przyszłość wybiegam, ale skąd mam wziąć oficjalny wykaz insygniów rang? Bo z tego co szukałem, to wszędzie jest inaczej, jedyna strona która ma jakiś sens chyba to ta tutaj, bo ma wymienione wszystkie stopnie, nic się nie powtarza i wygląda to nawet logicznie:


http://www.galactic-empire.org/ranks/ranks.htm
Peace through justice, Justice through strength, Strength through Unity.
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Delta13 »

Co do rangi to nikt nie wie jaka jest hierarchia. W filmie nikt się specjalnie nie przejmował a teraz dorabia się filozofię. Najlepiej, przy tworzeniu kostiumu, wykorzystać taką rangę jak była u jakiegoś oficera w filmie. Zazwyczaj jednak przy mundurach oliwkowych spotyka się dwu poziomowe rangi a przy czarnych jedno poziomowe.

Buty z gumy z marszu zostaną odrzucone. CRL wyraźnie stanowi że musi to być skóra lub materiał skóropodobny.

Powiem tak, oficer jest tak prostym kostiumem jeśli chodzi o ilość detali że powinien być wykonany porządnie. Z dobrze wyglądającego materiału, dobrze leżący na noszącym po prostu solidnie uszyty. Nie staraj się na tym zaoszczędzić bo nie warto.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
Thrawn
Polish Garrison
Posty: 281
Rejestracja: 30 lip 2014, 15:30
Lokalizacja: Kraków (Na planecie Kuat)

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Thrawn »

Wydaje mi się, że lekko źle odebrałeś moje intecje przy podawaniu kosztów. Zrozum, że nie robiłem tego, żeby się "poskarżyć" (O boże, jake to życie jest złe... :lol: ) tylko po prostu pomyślałem :idea: , że jak ktoś następny przyjdzie na forum szukając informacji ile trzeba mieć na to funduszy, co będzie musiał kupić i mniej więcej ile go to będzie kosztowało to będzie mógł sobie wszystko zobatrzyć i będzie wiedzaił, że aha, więc najpierw muszę uzbierać co najmniej tyle i tyle pieniędzy. Zrobiłem to po to, żeby następnym osobom pomóc. Natomiest jeżeli chodzi o buty, to nie pisałem przecież, że "Ej, te skórzane są drogie, a może kupie se gumowe podróby?" tylko po prostu pytałem co jest dozwolone, zresztą jakbym oszczędzał na mundurze, to prędzej na materiale, a nie na oficerkach, ale przecież jak już mówiłem nie oszczędzam, jednak chyba jeśli mam kupić jedną rzecz co jest w tym samym stanie co druga, to raczej mogę się zastanowić co jest tańsze i policzyć sobie ile razem będzie kosztować nie?


Co do rang to tyle też wiedziałem, chodziło mi o to czy jest jakiś "wykres" narzucony przez 501st, że na przykład jak chcesz mieć kapitana, to masz mieć takie i takie insygnia. Rozumiem więc że takiego czegoś nie ma, więc jest jak to się mówi "wolna amerykanaka" jeśli chodzi o to ile chcesz tych... "kwadracików" danego koloru. (Oczywiście w granicach zdrowego rozsądku i zgodności z filmem.)
Peace through justice, Justice through strength, Strength through Unity.
Awatar użytkownika
Niesob
Polish Garrison
Posty: 121
Rejestracja: 07 maja 2012, 18:59

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Niesob »

A ja co do do rang uważam że najbardziej aktualnym i przejrzystym (a do tego chyba jeszcze oficjalnym ;) ) jest Essential Guide To Warfare.
Tutaj skan z tej pozycji:
http://img2.wikia.nocookie.net/__cb2013 ... -Ranks.png
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Say "Niesiob" again!
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Delta13 »

Sebastian pisze: Ale na innej stronie pisze, że są to z jakiegoś "kauczuku" nie z prawdziwej skóry, więc nie jestem pewny czy to się zalicza?
Odpowiadam więc że się nie zalicza. I na prawdę nie musisz mi tłumaczyć jak dziecku działania świata.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Joseph »

Temat gumowych oficerek jest prosty. Wystarczy oczywiście zajrzeć do CRL-u. W nim jest napisane że "gumowe" oficerki są niedopuszczalne. Co do samych butów to temat był kilkukrotnie na forum wałkowany. Żródeł zakupu jest kilka. Na Allegro można zakupić całkiem przyzwoicie wyglądające buty i w pełni akceptowalne w 501. Nie powinno być z tym problemu. Oczywiście duzo zależy od zasobności portfela jak zawsze ale z tego co pamiętam za 300-400 złotych można złapać całkiem niezłe używane oficerki. Najlepeij jest zlecić do uszycia nowe oficerki. Wtedy jest pewność że wszystko jest tak jak być powinno. W necie można znaleźć kilka osób które się tym zajmują. Ja polecam sztyblety.pl. Korzystałem z ich usług i jestem zadowolony. Temat rang również jest w miarę dobrze w necie opisany. Delta13 dobrze na ten temat napisał więc się nie będę powtarzał. Z gabardyną również nie powinno być problemu. Zazwyczaj jest to materiał z wełny z domieszką jakiegoś innego np. sztucznego materiały w proporacjach np. 60/40 - jak tak mam w swoim mundurze. Materiał oczywiście nie musi być dokładnie taki sam. Wart oczywiście zajrzeć na forum IOC oraz na ich stronę na FB.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Smok
Polish Garrison Retired
Posty: 581
Rejestracja: 07 paź 2010, 12:44

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Smok »

Alez panowie... ja naprawde nie rozumiem. Jakis czas temu dopuszczono u nas gabardyne ktora nie jest gabardyna... i podobno spelnia wymogi CRLa. Dlaczego wiec nie oficerki ktore nie sa oficerkami? Jakies oficjalne stanowisko?
Minister Zdrowia ostrzega! Uwaga Smok! Bliski kontakt może powodować nerwice, stany depresyjne i myśli samobójcze.
Przed zastosowaniem przeczytaj ulotke, porozmawiaj z przyjacielem i koniecznie skonsultuj się ze swoim psychiatrą. Have A Nice Day :P
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Delta13 »

Owszem. Zamiast machać szabelką radzę dokładnie przeczytać CRL.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Joseph »

Smok pisze:Alez panowie... ja naprawde nie rozumiem. Jakis czas temu dopuszczono u nas gabardyne ktora nie jest gabardyna... i podobno spelnia wymogi CRLa. Dlaczego wiec nie oficerki ktore nie sa oficerkami? Jakies oficjalne stanowisko?
Nie ja jestem od zajmowania oficjalnego stanowiska. Faktycznie. Wszystko jest napisane w CRL-u plus ew. forum IOC.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imperial Officer Corps”