Ep III, 212. Batalion Szturmowy, klon Utapau

Szturmowcy-klony, komandosi Republiki, piloci itp.
http://clonetroopers.net/
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Ep III, 212. Batalion Szturmowy, klon Utapau

Post autor: KamelM »

Witam wszystkich :)

Dziś po blisko miesiącu (w tym 2 tygodnie na cle i dwukrotna wysyłka dokumentów) doszła do mnie zbroja klona, która w zamierzeniu ma wyglądać mniej więcej (mam nadzieje, że jednak więcej) tak:
http://starwars.wikia.com/wiki/212th

Jednak do tego długa droga a na razie jest coś takiego:
Zestaw składa się z: kompletna zbroja, pas, paski (na kolana, łokcie, ramiona) oraz detonatora na pas.
http://img194.imageshack.us/img194/2615/pict0661o.jpg
http://img194.imageshack.us/img194/2526/pict0662m.jpg

Czapeczka WOPR pełni rolę hełmu zastępczego, bo ten właściwy nie dotarł... ale walczymy więc jest nadzieja :)

Będę miał w trakcie sporo pytań, szczególnie od strony "technicznej" czyli wszelakie kleje, sposoby łączenia itp. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem, a jakby ktoś czegoś potrzebował to też mówić śmiało ;)

Pozdrawiam,
Kamil

PS. Za pomoc dziękuję: TD-1408 oraz TK 2791 :)
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5097
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Ep III, 212. Batalion Szturmowy, klon Utapau

Post autor: YangObi »

No to bardzo pozytywnie że już się udało zbroje że tak powiem ułozyć na stanie. Gratulacje i bardzo się ciesze że kolejna osoba z woj. Lubuskiego ;P

P.S

Nareszcie jakiś klon pod rozkazami Anakina/Vadera bedzie ;P
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

Re: Ep III, 212. Batalion Szturmowy, klon Utapau

Post autor: Lady Sandman »

Whoa :D Czyżby pierwszy klon w PG? Gratki i trzymam kciuki żebyś szybko złożył :)
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: Ep III, 212. Batalion Szturmowy, klon Utapau

Post autor: TD-1408 »

No to czekamy na foty z montażu :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Ep III, 212. Batalion Szturmowy, klon Utapau

Post autor: KamelM »

Praca powoli idzie, na pierwszy ogień poszły nogi, czyli łydki (x2) oraz uda (x2). Jak na razie usuwam to co mi się na nich nie przyda (czyli takie ładnie wyglądające zagięcia na końcach), a jutro pomyśle nad dokładniejszym przycięciem ich do mnie, cobym mógł się ruszać w ogóle oraz nie haczył o nakolanniki zbyt często.

Kilka pytań, do jakby nie było bardziej doświadczonych bojowników imperium ;)
1. Czym kleić ABS ? Oczywiście jest wiele takich klejów które "dadzą radę" ale chciałbym wiedzieć co wy polecacie.
Będzie najprawdopodobniej klejone w takie sposób -_- dopasowane zewnętrzne stykają się, podklejone paskiem z materiału nadmiarowego.
2. Co polecicie do wypełniania ew. ubytków i szpar ?
Myślę nad jakąś szpachlą samochodową i ew. klej epoksydowy.
3. Czym ciąć ABS ? Póki co miałem "z grubsza" obrabiane dość dobrymi narzędziami, ale po tym jak mi dziロ wywalili część rzeczy to nie do końca ufam w coś czego sam nie zrobię ;)
Mam końcówkę 561 do Dremela a niedługo przyjdą nożyce do blachy (:D), czy to drugie jest przydatne do mniej skomplikowanych cięć ?

Na razie nie ma co fotografować, zdjęcia będą jak pojawi się widoczny postęp.

Pozdrawiam.
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Ep III, 212. Batalion Szturmowy, klon Utapau

Post autor: Falcon »

ciecie - najlepiej jak szkło ;] - naciąć nożykiem i odłamać
Szpachlowanie? postaraj się unikać, bo inaczej będziesz musiał malować całość
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: Ep III, 212. Batalion Szturmowy, klon Utapau

Post autor: TD-1408 »

Tak ja napisał Falcon. Używaj nożna na ostrza wymienne . Co do kleju to poszukaj w Castoramie takiego do PCV. Hydraulicy używają dobrego kleju do łączenia rurek plastikowych , nazwy nie pamiętam . I uważaj przy wycinaniu elementów, żebyś nie wyciął to co miało się zostać :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Ep III, 212. Batalion Szturmowy, klon Utapau

Post autor: ARAKYEL »

klej nazywa się Dragon do ABS'u podobno najlepszy jest na bazie żywic epoksydowych.
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Ep III, 212. Batalion Szturmowy, klon Utapau

Post autor: KamelM »

Falcon pisze:Szpachlowanie? postaraj się unikać, bo inaczej będziesz musiał malować całość
Klony niestety i tak trzeba malować, bo mają być białe "matowe" albo "satynowe" (cokolwiek to znaczy), więc nie ma problemu z tym ;)

Co do cięcia- wypróbuje na pewno, dziękuje.
Jutro poniedziałek więc będzie czas odwiedzić Castoramę.

Uważać z cięciem będę ;) ale gdybym nie musiał to bym nie kombinował. Niestety łydki zbroi klonów były robione na osobniki bez stóp i nawet przy dość dużej szerokości ciężko tam wsunąć stopę (nawet przy wyciętej "dziurze" w tylnej części).

W każdym razie jakiś postęp jest i niedługo powinny się pojawić wymierne rezultaty :)
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: Ep III, 212. Batalion Szturmowy, klon Utapau

Post autor: TD-1408 »

Łączenie łydek na klej robisz tylko z jednej strony. Drugą stronę robisz na rzepy, tak jak w zbrojach Szturmowców. Przy wkładaniu nogi rozchylasz stronę z rzepami, po włożeniu nogi dopinasz łydkę :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Anakin Skywalker
Posty: 204
Rejestracja: 01 mar 2005, 21:57
Lokalizacja: Kielce

Re: Ep III, 212. Batalion Szturmowy, klon Utapau

Post autor: Anakin Skywalker »

No i jak tam zbroja klona bo coś ucichł temat :)

Dzięki za odpowiedź :P no to czekamy na zdjęcia z postępów :P
Ostatnio zmieniony 21 lis 2009, 13:02 przez Anakin Skywalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Ep III, 212. Batalion Szturmowy, klon Utapau

Post autor: KamelM »

Zbroja leży w pudełku w domu :) Chętnie bym coś tutaj (Wro) coś z nią zrobił, ale nie mam takich warunków jak w Zielonej więc raczej odpada i poważniejszy postęp mam nadzieje uczynić dopiero między Świętami a Nowym Rokiem, kiedy mam wolne i będę w domu.
Łydki, uda, biceps i przedramiona są posklejane. Czekają na pomalowanie (póki co na... biało, bo kolor Utapau nie występuje naturalnie w przyrodzie... tj. sklepie, chyba że w USA, ale tam go chyba też już nie robią). Nad resztą myślę jak by je połączyć w miarę skutecznie, oraz nad kupnem lepszego chesta i back armora (No i może "pro" kolan i łokci przy okazji), ale nie ma się co z tym spieszyć.

Hełm dotarł, ale "trochę" pracy nad nim jeszcze jest, niemniej i tak mi się podoba :)
Blaster, bardzo możliwe że sprawię sobie jeden (krótki dc) z okazji Świąt i urodzin, kasa jest więc nie powinno być problemu zbyt dużego (no chyba tylko z celnikami xD)

No i to chyba tyle na razie :)
Pozdrawiam.
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5097
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Ep III, 212. Batalion Szturmowy, klon Utapau

Post autor: YangObi »

KamelM pisze:Zbroja leży w pudełku w domu :) Chętnie bym coś tutaj (Wro) coś z nią zrobił, ale nie mam takich warunków jak w Zielonej więc raczej odpada i poważniejszy postęp mam nadzieje uczynić dopiero między Świętami a Nowym Rokiem, kiedy mam wolne i będę w domu.
Łydki, uda, biceps i przedramiona są posklejane. Czekają na pomalowanie (póki co na... biało, bo kolor Utapau nie występuje naturalnie w przyrodzie... tj. sklepie, chyba że w USA, ale tam go chyba też już nie robią). Nad resztą myślę jak by je połączyć w miarę skutecznie, oraz nad kupnem lepszego chesta i back armora (No i może "pro" kolan i łokci przy okazji), ale nie ma się co z tym spieszyć.

Hełm dotarł, ale "trochę" pracy nad nim jeszcze jest, niemniej i tak mi się podoba :)
Blaster, bardzo możliwe że sprawię sobie jeden (krótki dc) z okazji Świąt i urodzin, kasa jest więc nie powinno być problemu zbyt dużego (no chyba tylko z celnikami xD)

No i to chyba tyle na razie :)
Pozdrawiam.
To zapraszamy 28 listopada do Wrocławskiej Leśnicy będzie możliwość poznania się i pogadania, bo jest kilka osób we Wrocku z możliwościami do pomocy w składania tak więc nie masz co się martwić.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Ep III, 212. Batalion Szturmowy, klon Utapau

Post autor: KamelM »

Co prawda miałem wrócić do domu w ten weekend, ale to może poczekać, skoro jest okazja się spotkać z Wami, czy na mikołajki w CH renoma też można wpaść ? :)
Tak więc na 99,9% będę w sobotę, tylko powiedzcie mi jak tam dojechać z pl. Grunwaldzkiego ?
Za propozycję pomocy dziękuje, jeśli będzie potrzeba to skorzystam z pewnoロcią :)

A teraz pytanie, czy celnicy mogą się czepić przesyłki z blasterem dc-15 ? Zrobiony z drewna i pcv, ale pomalowany (czarny mat). Jest możliwość, żeby był pomalowany na "ostre" kolory (żółty, pomarańcz albo i róż, do przemalowania samodzielnego), jeśli to by miało pomóc w odprawie, no ale lepiej by było chyba mieć gotowy i tylko do skręcenia :)

Pozdrawiam.
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rav
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 232
Rejestracja: 20 kwie 2008, 19:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Ep III, 212. Batalion Szturmowy, klon Utapau

Post autor: Rav »

KamelM pisze: Tak więc na 99,9% będę w sobotę, tylko powiedzcie mi jak tam dojechać z pl. Grunwaldzkiego ?
Wsiadasz w 10 z napisem "Leśnica" i jedziesz do końca, a żeby dotrzeć do samego Zamku trzeba iść główną ulicą w głąb Leśnicy i po prawej stronie będzie Zamek. Jeżeli nie będziesz mógł trafić to popytaj ludzi :mrgreen:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Clonetroopers Detachment”