Ep. 3 Clone, Grunt

Szturmowcy-klony, komandosi Republiki, piloci itp.
http://clonetroopers.net/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Ep. 3 Clone, Grunt

Post autor: KamelM »

Dawno nic się w dziale klonów nie działo, więc pora coś nowego wrzucić, tym bardziej że jest się czym pochwalić.
Dawno temu w tym wątku powstawała pierwsza wersja mojego klona. Ostatnio zarówno zbroja jak i hełm przeszły renowację, czyli ponowne pomalowanie na biało i przez jakiś czas ten piękny kolor na pewno utrzymają.
Natomiast za jakiś czas można się spodziewać nowego hełmu, który zastąpi stary wysłużony.

Hełm w wersji fazy 2. (ROTS)
Hełm znowu sprowadzony z USA, robiony przez obecnego CO detachmentu klonów. Moim zdaniem jeden z najlepszych dostępnych obecnie, szczególnie ze względu na stosunek cena/jakość. Praktyczny brak wad i jedyne co trzeba zrobić to powycinać otworki, oczyścić otwór na czerep i oczywiście zaszpachlować i zeszlifować szew od formy. Od wewnątrz wzmocniony dodatkową warstwą żywicy (na zdjęciach szare wnętrze).
Na uwagę zasługuje szczególnie ze względu na tzw. neck-ring, który zazwyczaj (jeśli ktoś chciał go zachować) oznaczał kupę roboty z modyfikacjami. Tutaj jest on odpowiednio duży i na pewno spora część głów może w niego wejść.

Kiedy będzie gotowy do troopingu? Nie wiem ;)

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na pytania o to skąd dostać części do klona chętnie odpowiem, polecam też temat (uwaga, dużo zdjęć) na forum Eagle Base w którym wypisana jest znaczna część dostępnego sprzętu dla klonów.
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Kryst26
Posty: 26
Rejestracja: 06 maja 2009, 8:10

Re: Ep. 3 Clone, Grunt

Post autor: Kryst26 »

Ja chciałbym właśnie taką zbroję skompletować i mam pytanie jakie części mogę kupić teraz i bym ich nie musiał zmieniać jeśli bym jeszcze urósł. Ponieważ jeszcze rosnę a chciałbym już zacząć kompletować zbroję. Ile kosztuje taki hełm ? Razem z pomalowaniem i są jacyś ludzie na forum którzy by mogli sprowadzić albo taki gotowy lub "surowy" i pomalować?
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Ep. 3 Clone, Grunt

Post autor: MrFett »

Sprowadzić nie wiem ...ja pomalować mogę :] Bo jak kojarzę to Ty Lubelski jesteś nie ?
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Kryst26
Posty: 26
Rejestracja: 06 maja 2009, 8:10

Re: Ep. 3 Clone, Grunt

Post autor: Kryst26 »

Tak jestem. Będę także na wrześniowym spotkaniu. Głównie zależało by mi właśnie na sprowadzeniu z jakiegoś wiarygodnego źródła ponieważ nigdy nie bawiłem się w kupowanie rzeczy za granicy.
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Ep. 3 Clone, Grunt

Post autor: KamelM »

Witam kolegę.
1. Warto się zdecydować na jeden konkretny kostium i w jego temacie drążyć, bo kolega widzę już co najmniej kilka kostiumów ma zamiar zrobić (taki drobny żarcik, no offence ;) )
2. Odpowiadając na pytanie- części które generalnie są 'bezwymiarowe' to głównie hełm i broń.
Co do ceny- polecam swój temat na forum Eagle Base w którym zawarłem praktycznie wszystkie obecnie dostępne elementy wyposażenia klonów:
http://rebellegion.pl/forum/viewtopic.php?f=38&t=710
Zaznaczę tylko że podane ceny są orientacyjne (acz w większości aktualne) i nie obejmują szeregu opłat (wysyłki, cła itp.), a same przedmioty są w znacznej większości przeznaczone do samodzielnego montażu.
Sprowadzenie to dla mnie akurat nie problem (ostatecznie to już 4 hełmy i 2 zbroje prawie), acz tylko i wyłącznie za poręczeniem jednego z członków (w sensie znajomości osobistej). Acz malowania i wszelkich dłubań się nie podejmę, bo nie mam czasu nawet na swój własny.
3. Oczywiście można poczekać aż znajdzie się ktoś sprzedający gotowy (pomalowany) hełm, ale oczywiście cena jest odpowiednio wyższa (ok. 100$ więcej).

Jeśli są jakieś dalsze pytania, to śmiało ;)
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Kryst26
Posty: 26
Rejestracja: 06 maja 2009, 8:10

Re: Ep. 3 Clone, Grunt

Post autor: Kryst26 »

Chciałbym robić strój w stylu takiego hełmu: https://lh5.googleusercontent.com/_N_BG ... p_shot.jpg i taki hełm chciałbym. Rozumiem że zbierasz już zamówienia na hełm ? Czy masz sprowadzone ? I ile bym kosztowało wszystko razem (nie złożony) cena hełmu + przesyłka.
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Ep. 3 Clone, Grunt

Post autor: KamelM »

Ten hełm jest 'trochę' inny od tego, który przedstawiłem w tym temacie. Hełm, którego szukasz to faza 1. (AOTC), natomiast mój to faza 2. (ROTS).
Generalnie kostiumy obu faz mają taką samą zbroję i różnią się hełmem i malowaniami (dodatkami). W tym miejscu warto też spytać kostium jakiej konkretnej postaci chcesz wykonać? Czy ma to być klon (w dowolnej randze) fazy 1.- realistyczny, czy też np. kapitan Rex (po środku na zdjęciu), którego można wykonać w wersji zarówno realistycznej jak i animowanej (acz to inny hełm i inna zbroja).

Zamówień nie zbieram, bo 1. hełmów nie wykonuję, 2. dotychczas zamawiałem tylko dla siebie lub osób mi bezpośrednio znanych, 3. nie ma takiej potrzeby, bo na większość nie ma list kolejkowych (heh), a i zainteresowania w Polsce też nimi nie było ;)
Sprowadzone obecnie mam (ja): stary hełm fazy 2. (czyli ten w sygnaturce), nowy hełm fazy 2. (czyli ten którego zdjęcia są w pierwszym poście) i hełm fazy 1.- realistyczny (czyli taki jak pokazałeś). Oprócz tego Cody.
Ale są to hełmy na 'własny użytek', a nie na dalszą sprzedaż, bo po co ;)

Hełm faza 1. to koszt ok. 200$ +50 za przesyłkę. Doliczyć należy jeszcze cło w wysokości 23% (a raczej vat), co razem daje ok 300$.
Problemem póki co jest to, że hełmy fazy 1. wymagają sporego nakładu pracy, żeby można je było założyć, ze względu na tzw. neck-ring. Można go oczywiście wyciąć, jednak traci się wtedy dużo na zgodności z filmem.
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Kryst26
Posty: 26
Rejestracja: 06 maja 2009, 8:10

Re: Ep. 3 Clone, Grunt

Post autor: Kryst26 »

W miarę rozumiem. Czyli ty nie masz żadnego hełmu na sprzedaż ?
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Ep. 3 Clone, Grunt

Post autor: KamelM »

Nie mam ;)
Natomiast mogę wskazać i polecić osobę (w USA oczywiście) od której można taki hełm kupić. Jeśli chodzi o realistyczny, to prawdopodobnie będzie możliwość dostać taki w Europie, ale to musiałbym sprawdzić i zdecydować czy uważam go za godny polecenia.
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Kryst26
Posty: 26
Rejestracja: 06 maja 2009, 8:10

Re: Ep. 3 Clone, Grunt

Post autor: Kryst26 »

Ja szukam kogoś w Polsce kto taki hełm posiada i chce sprzedać lub może sprowadzić.
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Ep. 3 Clone, Grunt

Post autor: KamelM »

W Polsce do kupienia są tylko hełmy eFx, które (acz ładne) nadają się tylko na wystawkę, nawet mają taki fikuśny stojaczek. Jeśli ma to być rzecz do postawienia, a nie troopingu- polecam. Gdzie dostać nie wiem, ale choćby na Tatooine widziałem taki więc zapewne da się.
Natomiast hełm do troopingu wg. mojej wiedzy mam tylko ja, ale to rzecz na osobny temat ;) Prezentuje się tak:
Obrazek
Ma tylko jedną wadę- nie jest na sprzedaż.

Pomóc w sprowadzeniu i wyborze najlepszego mogę, ale jak mówiłem- zanim się go założy to trzeba dokonać pewnych modyfikacji, których będzie musiał dokonać ktoś zdolny modelarsko. Potem jeszcze malowanie, też rzecz niełatwa (a przynajmniej dla mnie).

Tyle z mojej strony, jakby co to proszę jednak o PM, bo temat był założony w innej kwestii.
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Obi Wan Kenobi
Posty: 218
Rejestracja: 28 mar 2011, 19:06
Lokalizacja: Paczkowo i Rivendell

Re: Ep. 3 Clone, Grunt

Post autor: Obi Wan Kenobi »

A najgorsi to są młodzi,
świat przez młodych na psy schodzi,
żadnych marzeń, tylko pic.
Syn studiuje medycynę,
martwię się tym moim synem.
Nie osiągnął nic...
jabek
Posty: 114
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ep. 3 Clone, Grunt

Post autor: jabek »

Ze zdjęcia na początku tematu widać,że to nie są "dmuchane" ale odlewane....może się mylę ?
Awatar użytkownika
GrafZero
Polish Garrison GMB / Eagle Base Inactive
Posty: 178
Rejestracja: 12 gru 2012, 22:44

Re: Ep. 3 Clone, Grunt

Post autor: GrafZero »

Nie mylisz się :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Clonetroopers Detachment”