Airborne Recon Trooper.

Szturmowcy-klony, komandosi Republiki, piloci itp.
http://clonetroopers.net/
Bielak
Polish Garrison Retired
Posty: 86
Rejestracja: 22 mar 2013, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Airborne Recon Trooper.

Post autor: Bielak »

Witajcie moi drodzy parafia.... Nie to nie to forum Cześć i Chwała Republice otóż tak jestem bardzo świeży w sprawach rekonstrukcji armii klonów, uwielbiam rekonstrukcje wojsk amerykańskich i ogólnie wszystko związane z ASG ale moim marzeniem za dzieciaka było przywdziać zbroje klona i godnie prezentować siły republiki :) Aktualnie mam 19 lat trochę uzbieranych pieniędzy no dobra więcej niż trochę ale lubię się trochę dowiedzieć za nim w coś zainwestuje, otóż czytam czytam czytam i między słowami pada nazwa sklepu czy raczej strona jeśli mam być ścisły - http://www.starfortressproductions.com/ ... opers.html otóż jak mam być szczery jestem zakochany w Airborne można zakupić ją z tej strony czy jest jakiś inny sposób ? W sumie zadając to pytanie miło było by otrzymać jakąś informacje odpowiedzialność za taki sprzęt i tak dalej wiem pytanie noobskie jak każde w sieci gdyż ludzie są ślepi ja również jeśli został ten temat poruszony byłbym wdzięczny za Link :) Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Airborne Recon Trooper.

Post autor: KamelM »

Odradzam kupowanie na tej stronie.
Niestety dla najlepszego rezultatu trzeba kupić zbroję od bardziej renomowanych sprzedawców jako tzw. kit- zestaw do samodzielnego złożenia i pomalowania. Zapraszam do lektury forum detachmentu klonów CTN: http://forum.clonetroopers.net/

W razie czego służę pomocą i odpowiem na pytania.

btw. skąd jesteś?
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Bielak
Polish Garrison Retired
Posty: 86
Rejestracja: 22 mar 2013, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Airborne Recon Trooper.

Post autor: Bielak »

Ah oferta brzmiała tak cudownie ;), a co do odpowiedzi na pytania Kraków :)
Bielak
Polish Garrison Retired
Posty: 86
Rejestracja: 22 mar 2013, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Airborne Recon Trooper.

Post autor: Bielak »

Czy tu naprawdę nie ma opcji edycji postu :P ? Na pewno mam jedno pytanie gdyż jestem "duży" ponad 180cm i czy są kity w różnych rozmiarach ?
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Airborne Recon Trooper.

Post autor: KamelM »

Takiej opcji faktycznie nie ma, nawet dla członków. To znaczy jest, ale tylko przez kilka minut :)

No to czas przenieść się do Wrocławia- zagłębia klonowego ;)

Większość producentów robi one size fits all, ze wskazaniem na spory zapas materiału- w ameryce wszystko jest większe, ludzie też- i generalnie nie ma z tym problemu. Można spytać wybranego (w zależności od budżetu) sprzedawcę o przybliżony rozmiar, ale i tak zbroję się przycina na swój wymiar. Natomiast Kev robi 2 rozmiary- normal i large i tu można się pokusić o dobór- z tym, że to raczej chodzi o wszerz niż wzwyż. Jak dużo ponad 180?
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Bielak
Polish Garrison Retired
Posty: 86
Rejestracja: 22 mar 2013, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Airborne Recon Trooper.

Post autor: Bielak »

W Dowodzie cudnie wpisane 185cm, więc myślę że coś koło tego, od tamtej pory raczej nie zmalałem może 2 cm urosłem czy coś... No dobrze że w stanach robią rzeczy większe bo dzięki genom "cudownego" tatusia mam problem z wagą jeszcze nie skrajny w sensie lustrzyca nie występuje ale jednak :P Jestem masywny ;). Okay to rozumiem motywu z samodzielnym montażem nie da się ominąć ale to w sumie dobrze bo jest dobrze dopasowany, next qestion zgaduje że jako niedoświadczony Klon wybrałem sobie troszkę cięższą sprawę z racji iż chciałbym by był to Airborne którego w Polsce jeszcze nie widziałem ? W sensie jaka jest różnica np cenowa(chodź ta nie za bardzo gra rolę). Kolejne pytanie to jak jest z poruszaniem się mobilności jak w filmie na pewno nie da się osiągnąć ale jak można to porównać z zbroją płytową bo takową miałem okazje nosić 1 dzień :P Da się w tym usiąść chociażby xD ? No i kolejna sprawa to zaufane sklepy czy renomowane jak to stwierdziłeś można dostać jakieś linki ? (spodziewam się że airborne będzie wymagał dodatkowych elementów).
Bielak
Polish Garrison Retired
Posty: 86
Rejestracja: 22 mar 2013, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Airborne Recon Trooper.

Post autor: Bielak »

Guys plz for answer...
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Airborne Recon Trooper.

Post autor: KamelM »

Bielak pisze:Guys plz for answer...
Spoko oko, już piszę :) Weekend w końcu jest.

186- rozmiar normalny raczej, chyba że waga faktycznie 100+. Masywność do pewnego momentu nawet pomaga, bo za chudy to też źle ;)

Generalnie wszystkie klony mają tą samą zbroję- więc tutaj problemu nie ma- montaż standardowy. Kłopoty zaczynają się przy malowaniu i kompletowaniu pierdółek wszelkich, ale jak się dobrze przygotuje i wykaże cierpliwością to jest łatwiej. Cody'ego rozpracowaliśmy, więc Airborne nam niestraszny już.

Airborne był, ale w wykonaniu, któremu trochę brakowało do akceptacji, a teraz nie wiem co z nim jest. Na SF 2009 był (niestety lepszych fotek nie znalazłem):
https://lh4.googleusercontent.com/-RC_5 ... C_1117.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/--7lj ... C_1126.JPG

Siadać jest trudno, na krześle w pełnej zbroi się nie da. Jak się coś zdejmie to już lepiej, acz trzeba się przygotować na ciągłą służbę, a nie bumelowanie. W filmie były tylko i wyłącznie animacje- przenikanie elementów, bądź ich elastyczność były na porządku dziennym, ale w odtwarzaniu ciągłym tego po prostu nie widać, a wszelkie ewolucje robią wrażenie ;)

Cena jest oczywiście wyższa niż czysty grunt. Dochodzą dodatkowe akcesoria, inny hełm (oczywiście droższy) no i farba, szacuję na 3-4k, ale może wyjść i trochę więcej.
Nie ma czegoś takiego jak sklep ze zbrojami- robią i sprzedają tylko i wyłącznie fani (w tym przypadku z USA). Na forum EB mam rozpiskę dokładniejszą, ale polecam zapoznać się z forum CTN najpierw na sucho. A w razie czego pytaj- na tyle na ile mogę postaram się pomóc.

CT-8483
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Bielak
Polish Garrison Retired
Posty: 86
Rejestracja: 22 mar 2013, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Airborne Recon Trooper.

Post autor: Bielak »

Nie miałem pojęcia czy pisać tu czy priv więc piszę tu okay rozumiem wydatek dość spory, ale przywykłem że za oryginalność się płaci a są osoby które ofc za opłatą są w stanie takie cuda zmontować ? Zgodnie z wymiarami albo wręcz z osobą xD - co do wagi yeap mam 100+ ale wyglądam na stabilne 90 soo i don't care ;) Co do forum po przeczytaniu kilku tematów byłem pod ogromnym wrażeniem to co robią ludzie jest naprawdę niesamowite ale wygląda skomplikowanie w sensie ilość sprzętu którego trza użyć jest niesamowita ;D
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Airborne Recon Trooper.

Post autor: KamelM »

Można tu, można na priv, acz skoro i tak już odpowiadam, to przynajmniej będą potomni mieli coś z tego ;)

Cena typowa dla zbroi :) Przejrzałem listę części i poprawiam wycenę- 4k minimum za dobrej jakości części. Of kors na niektórych rzeczach można zaoszczędzić/samemu zrobić i ciut spada wtedy.

Bodajże Darren z CTN składa zbroje, ale raczej lokalnie. Nie widzę możliwości dobrego złożenia bez obecności osoby docelowej. Choć oczywiście byłoby to znaczne ułatwienie- osoba doświadczona składa zbroję w tydzień, a początkujący rok :) Sprzęt przy robieniu zbroi oczywiście zaawansowany (tym bardziej, że niektórzy formy robią w cnc), ale sam montaż to typowe narzędzia warsztatowe, nic specjalnego.
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Bielak
Polish Garrison Retired
Posty: 86
Rejestracja: 22 mar 2013, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Airborne Recon Trooper.

Post autor: Bielak »

Jestem coraz bardziej przerażony :D z racji tego co wiem ktoś na forum robi pancerze stormtroopera które wraz ze złożeniem wychodzą około 2.5 kredytów hmm hmm hmm jestem zaiste przerażony bo ofc jeśli już kupisz ten "Kit" to później musisz zrobić z niego Samoróbke a nie Samojeb.e :P A zgaduje że jeśli ktoś ma problemy z cierpliwością może być hardo :D
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Airborne Recon Trooper.

Post autor: KamelM »

Robi w Polsce. A klony są praktycznie tylko do ściągnięcia z USA, co daje koszty przesyłki i cło/vat na granicy :)
Standardowo na początek polecam hełm- będzie jakiś pogląd na ilość/typ roboty jaką ma się do wykonania, a jak będzie gotowy to motywacja rośnie żeby skompletować resztę.
Montaż trwa- zależy jaki masz warsztat/pomoc i ile czasu wolnego :)
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Bielak
Polish Garrison Retired
Posty: 86
Rejestracja: 22 mar 2013, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Airborne Recon Trooper.

Post autor: Bielak »

Warsztat a raczej jego brak to już jest problem myślę że w rodzinnym domu mogę użyć kilku narzędzi ale czytając tematy co jest potrzebne to raczej nie mam większych szans żeby było to wszystko, i lepiej zacząć od grunta czy od razu pakować się w airborn xD? No i jakaś stronka gdzie można taki "kit" kupić czy sprowadzić ? :)

PS: Co do czasu będę go miał w cholercie i jeszcze trochę po maturach będę się raczej nudził, co do pytania o klonowe społeczeństwo w wrocku :P We Wrocławiu remontuje samochód :P w sensie jest składany przez mojego znajomego więc tam bywam ;)
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Airborne Recon Trooper.

Post autor: KamelM »

No warsztat dużo powiedziane- wiertarka, pilniki, nożyki, papier ścierny i inne drobne rzeczy, które można dokupić w castoramie wystarczą. Celuj wysoko- przez etap grunta i tak będziesz przechodzić, a stamtąd już niedaleko do airborne.

Stronka, już wspomniane CTN:
http://forum.clonetroopers.net/
Poczytaj, zdjęcia poprzeglądaj, materiały źródłowe pościągaj i wtedy kupuj- chętnie podpowiem co warto, a co nie, ale najpierw zobacz jak to wygląda.

No to może będzie okazja się spotkać i coś podpowiedzieć w razie czego.
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Bielak
Polish Garrison Retired
Posty: 86
Rejestracja: 22 mar 2013, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Airborne Recon Trooper.

Post autor: Bielak »

KamelM pisze: Poczytaj, zdjęcia poprzeglądaj, materiały źródłowe pościągaj i wtedy kupuj- chętnie podpowiem co warto, a co nie, ale najpierw zobacz jak to wygląda.

Co masz na myśli, ja już pół tego forum przeczytałem :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Clonetroopers Detachment”