Clone Phase II helmet

Szturmowcy-klony, komandosi Republiki, piloci itp.
http://clonetroopers.net/
ODPOWIEDZ
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Clone Phase II helmet

Post autor: Nahen »

Jak już na fejsie napisałem tak tu powtarzam ;)
Tak wygląda ewolucja hełmu fazy II od pokraki do finalnego efektu.

Historię produkcji wrzuce za czas jakiś bo uzależnione to jest od powrotu mojego Ojca ze szpitala do jego domku gdzie powstawał model pod formę i gdzie na jego kompie sa zdjęcia z tego procesu. Nie będe go poganiał bo mam nadzieję ż ena spokojnie odzyska w 100% wzrok w oku które ulelo uszkodzeniu i wrci do prac nad następnymi modelami hełmów ;) Tu wrzucę tylko jakieś szczątki "producji" które gdzies u mnie się znalazły na kompie.

okruchy początków:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pierwszy odlew koślawy, paskudny itp...
Obrazek
A tu ten sam odlew po pomalowaniu... niestety malowanie ine ukryło nic z błędów i wypaczeń tego etapu ;)
O ile z boku jeszcze jak Cię mogę (choć jak przyjrzymy się tyłowi to widac że jest krzywy)
Obrazek
O tyle widok z przodu nie pozostawia żadnych złudzeń i nadziei na przyszłość
Obrazek

Drugi odlew z drugiej formy po malowaniu (szyba wizjera jeszcze "w środku"):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trzeci wypust trzecia forma na dziś i wystarczy:

Dziś ShockTrooper:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziś Commander Gree:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Clone Phase II helmet

Post autor: sternik »

Ładne Ładne -nie najgorsze :D
A jak to wygląda w środku i jaka będzie cena ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6109
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Clone Phase II helmet

Post autor: Jok »

sternik pisze:Ładne Ładne -nie najgorsze :D
A jak to wygląda w środku i jaka będzie cena ?
I kiedy bedzie wersja finalna? ;)
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Clone Phase II helmet

Post autor: Nahen »

W zasadzie co do finalnej wersji to mam mieszane uczucia ;) W tej chwili, w teorii, do ideału brakuje neckringu/a ktorego i tak nie dorobię bo wg mnie nie ma to sensu. Przyjrzalem się ostatnio scenie na Utapau kiedy Cody zdejmuje i zakłada helm przy Obi-Wanie. Otwór w hełmie jest wyraźnie mniejszy prawie o połowe od glowy klona... nie ma bata, żeby ktoś założyl tak po prostu ten hełm. Skoro nikt nie przyłożyl się do tej kwestii w trakcie "robienia" filmu, to nie widze sensu powielania kształtu hełmu w tym kierunku ;)

Sprawa druga - traktuję obecna formę i odlewy z niej jako te "finalne" do czasu aż forma zacznie zdychac i wtedy trzeba będzie pomyśleć nad nową. Sam hełm jak mu się przyjrzeć ma kilka miejsc ktore jeszcze możnaby "podpieścić". Ale w najbliższych tygodniach planuję zrobić jeszcze hełm Rexa i hełm ARC, wreszcie zrobić formę z modelu Ezry ... Poza tym caly czas czeka faza I, airborne no i flametrooper z ep. VII. Do czasu aż Tatuśku nie dojdzie do siebie jestem zdany na siebie, więc raczej nie tknę plasteliny bo jemu idzie to zdecydowanie lepiej, tak więc zabiorę się za Rexa i ARC plus formę Ezry. Czyli na jakiś dłuższy czas obecny stan fazy II uznaję za finalny ;)
Obrazek
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Clone Phase II helmet

Post autor: Astela »

W filmach generowali to komputerowo, żadna zbroja nie powstała realnie, więc nie dziwię się, że ten otwór w hełmie był nie taki jak trzeba ;)

A takie moje pytanie laika: grzebień powinien zjeżdżać trochę w prawą stronę?
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Clone Phase II helmet

Post autor: Nahen »

A bo ja wiem czy powinien ;) Jak patrzę na te co stoją u mnie to chyba w zależności jak są pomalowane to takie albo inne wrażenie się tworzy. Dłubany byl z założeniem że ma być jak najbardziej symetryczny ;)
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Clone Phase II helmet

Post autor: Nahen »

Gree dostal nowy wizjer:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
John
Posty: 65
Rejestracja: 09 mar 2013, 11:07

Re: Clone Phase II helmet

Post autor: John »

Mam pytanie, czy będzie przewidziany jakiś upgrade do wersji Codyego?
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Clone Phase II helmet

Post autor: Nahen »

Pierwsze co będe chciał spróbowac ogarnąć to na podstawie tego hełmu spróbować zrobić wersje ARC... Niby do Codyego potrzebne sa tylko "dodatki" plus spłaszczony "irokez" ale wydaje mi się, ze szybciej powinno się ogarnać przebudowę całej góry pod właśnie ARC...

Kolejny temat dookola fazy II to skolei hełm Rexa...

W skrócie pewnie wszystko łącznie z Codym ale kiedy?? Sam nie wiem za dużo pomysłów za mało czasu - a priorytetem powinna być w końcu zbroja...
Obrazek
John
Posty: 65
Rejestracja: 09 mar 2013, 11:07

Re: Clone Phase II helmet

Post autor: John »

Spoko, jeśli kiedyś powstaną dodatki do Codyego to pewnie wezmę też i drugi hełm :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Clonetroopers Detachment”