Republic Comando

Szturmowcy-klony, komandosi Republiki, piloci itp.
http://clonetroopers.net/
ODPOWIEDZ
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Nadal stoi i kwiczy... za jakiś tydzień z kawąłkiem planuję skońćzyć elementy "sztywne" Kashyyyk Troopera dla najstarszego syna... wtedy zacznie się kompletowanie "miękkich" kawałków. No i jeszcze dla średniego i najmłodszego skońćzyć zbroje RC w wersjach papier+żywica+tkanina szklana... I dopiero wtedy wrócę do "swojej" zbroi.
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Zagadka:

Co to jest? (a w zasadzie co to będzie?) :wink:

Obrazek

Obrazek

;)
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Republic Comando

Post autor: Delta13 »

Hmm... Nigdzie nie kojarzę takich przewodów na zbroi. Jedynie co mi przychodzi do głowy to ładunek wyburzający. ale to raczej nie to...
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

To elementy wnętrza hełmu ;) Jutro wieczorem wrzucę zdjęcia z zamontowanymi tymi elementami.
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Obrazek

Na razie tyle, ale w tej chwili wszystkie kable i wyposażenie są już zamontowane.
Jeszcze padding i wtedy wrzucę konkretne zdjęcia wnetrza w obecnej wersji "eksportowej" ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: Republic Comando

Post autor: TD-1408 »

Lubię to ! :)
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Miło słyszeć/czytać ;)

Tak wygląda obecnie helm RC w środku. Każdy kolejny też taki będzie różnić się będą:
- układem paddingu (cały czas szukam czegoś co mnie w 100% zadowoli jeśli chodzi o wygląd i trzymanie łba)
- sprzętem w środku ;)

To co jest na zdjęciach to:
- zamknięte zasilanie w puszcze po stronie latarki (2xAAA), mocowane velcro (rzepem) do ścianki hełmu coby dało rade wymienić baterie
>>docelowo zamiast baterii będzie akumulator z gniazdem do podłączenia ładowarki.

- zamknięty w puszce po drugiej stronie hełmu inwerter obsługujacy podświetlenie wizjera (takie same funkcje jak do tej pory - ciagłe, i trzy tryby "migania")
>>zasilany z tych samych baterii co latarka.

- po obu stronach "obudowy" słuchawek (z udawanymi przewodami w tej chwili)
>>docelowo będą tam montowane słuchawki obsługujące:
1) moduł radiołączności (PMR jednokanałowy zestrajany albo na tej samej częstotliwości we wszystkich hełmach albo w parach/czwórkach.
2) być może dźwięk wychwytywany przez mikrofon/mikrofony zbierajace dźwięki z otoczenia hełmu.

- przewody pociagnięte w osłonach "karbowanych"

- włącznik latarki bez zmian w prawym aeratorze

- włącznik podświetlenia szyby przeniesiony do lewego aeratora.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdro ;)
Aaa i wreszcie robi się modulator dźwięku :D Też tam trafi ;)
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Aaa te "pudełka" to podróby "Ventral Power Units" i "Atmospheric Processing Units" ;) Takie same są w hełmach Stormtrooperów;) Niedługo jak znajdę chwilę postaram sie je zamontować do hełmu Sanda ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Republic Comando

Post autor: sternik »

>docelowo zamiast baterii będzie akumulator z gniazdem do podłączenia ładowarki.
W/g mnie kiepski pomysł . Używam w swoim hełmie baterii AA duracela do wentylatorów i gdy włożę nówki sztuki to na dwa kilku godzinne tropingi spokojnie starczają . Jeżeli zamontujesz aku. i skończy ci się zasilanie w połowie imprezy to leżysz . Z uwagi na możliwość szybkiej wymiany baterii ,są one dużo lepszym sposobem na zasilanie czegokolwiek w hełmie .

Aaa te pudełka to ja bym chętnie od ciebie zanabył do swojego nowego hełmu sanda :)
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Bije się z myślami miedzy akku i bateriami... wszyscy (więszosć) z którymi o tym rozmawiam trzymaja stronę którą i Ty reprezentujesz ;) Ale kurde żebyście wiedzieli ile kombinowania jest, żeby upchnąć w te "puszki" głupie dwa mini paluszki AAA w sposób umożliwiający ich wymiane :P Z mojego punktu widzenia akku jest prostszy w montażu, ogarnięciu konstrukcji i "wygody" obslugi. Ale to o czym piszesz to tez jakis argument niestety... Myślę że wszystko zależeć będzie od jakości akku i jego pojemności. Na razie to koncepcja, którą będę weryfikował jak komplet elektroniki/elektryki wsadzę i sprawdzę jakie to to będzie miało zapotrzebowanie na prąd.

Vocoder bedzie pewnie działal na 9V reszta jak na razie na 3V wieć wszystko zależy od tego, jakie sensowne akku 9-12V uda się znaleźć, żeby było małe gabarytowo i miało jak najwięszą pojemność.

Się zobaczy.

W tym tygodniu zrobię próbę montażu w hełmie Sanda bo potem pewnie mi Łysy zabierze helm :P Wrzucę zdjecia oczywiście ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Republic Comando

Post autor: Delta13 »

A ja wtrącę jedno pytanie, tak do ogółu. Przyznam się że przygotowuje się do malowanie garnka pod RC-1138 I trafiłem na takie malowanie jakie zastosował Nahen tz. z pomarańczem idącym z tyłu aż po "key slot" Czy jakkolwiek nazwać tą część na potylicy, i dodam że bardziej mi się ono podoba. Natomiast w zdjęciach CRL-owych kończy się na głowie przy nazwijmy to "podkowie". I teraz zastanawiam się czy jest jakieś oficialne ujęcie tego miejsca które by wyjaśniło sprawo, lub czy oba są dopuszczalne.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Tu masz link do CLR'a
http://www.501st.com/databank/Costuming:RC_boss

W opisie hełmu patrz na "For level two..." tam masz jakby "maxa" opisanego. I o ile kumam angielski (a nie kumam za dobrze ;) ) wydaje mi sie, że opisana jest tam wersja z pomarańczowym pasem zasuwającym ciagiem aż do dołu hełmu i dwoma kwadratami na "tym czymś" z tyłu.

Obrazek Obrazek

Czyli chyba coś w ten deseń.
Obrazek
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Republic Comando

Post autor: Delta13 »

O faktycznie. Wielkie dzięki :D Z lenistwa patrzyłem tylko na obrazki :roll:
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

A tak wygląda wnętrze które teraz wymłodziłem:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

Podoba się? Bo mi już prawie prawie tak jakbym chciał ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Clonetroopers Detachment”