Republic Comando

Szturmowcy-klony, komandosi Republiki, piloci itp.
http://clonetroopers.net/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Republic Comando

Post autor: Jok »

Nahen pisze:
Idea jest taka, że w prawą rękawicę trzeba będzie wszyć magnes np w "opuszek" palca wskazujacego i dotknięcie nim okrełśonego miejsca na hełmie spowoduje włączenie odpowiedniego urządzenia. Drugie dotknięcie w tym samym miejscu rozłączy to urządzenie.
.
Nie jestem w 100% pewny, ale chyba w ten sposób rozwiazane sa pewne modulatory glosu w wersji deluxe (chyba Romm FXy). mianowicie - na kazdym palcu jest inna blaszka i kciuk. W chwii gdy kciuk dotyka wskazujacego palca - wlaczany jest np odlos blastera , duzy palec - wybuch. etc etc.

P.S
Proponuje sterowanie umiescic odwrotnie niz sie jest "recznym". Czyli dla praworecznych w lewej rekawicy i odwrotnie. Wiadomo ze trzeba trzymac giwere :D
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Z tymi "kierunkami" to tak się zastanawiam czy jest sens je "odwracać". Masz rację co do "trzymania" ale z drugiej strony jakby naturalne jest żeby włącznik od latarki był po jej stronie. Myślę, że latarka i podświetlenie wizjera w pierwszym egzemplarzu wylądują po stronie latarki czyli prawej, a po lewej włączniki od interkomu i zmieniacza głosu. Jak się taki układ nie sprawdzi to się go przetasuje. Z drugiej strony interkom i zmieniacz nie będą zbyt często "włączane" - znaczy będą ale po włączeniu raczej przez dłuższy czas będą w takim stanie, a latarka raczej częściej może być włączana i wyłączana... Tak czy siak wyjdzie w praniu ;)
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Start....

Obrazek
Lewe udo... zastanawiam się, czy gdzieś nie dałoby rady znaleźć za "ludkzie" pieniądze firmy która byłaby w stanie gotowy model skopiować, odbic przez lustro i wyfrezować/wydrukować. Byłoby szybciej i wygodniej robić tylko główne elementy i np lewą stronę nóg i rąk. Ale jak mi ostatnio zaśpiewali za wycięcie elementów R2D2 z MDFu "jedyne" 1500 PLNow to jakoś tak nie wierzę w "ludzkie ceny" tego typu usług...

Obrazek
Tak sobie będzie stało i powoli nabierało właściwych kształtów i kolejnych elementów ;)

Po udzie kolejna rzecz do szpachlowania i wykończenia to "gacie" a potem "klatka".
Obrazek
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: Republic Comando

Post autor: fezz »

Sprawdź oferty za naszą zachodnią granicą :) Kumpel chciał kupić w PL profile aluminiowe. Ostatecznie kupił w Niemczech, gdzie wyszło go to blisko połowę taniej, wliczając w to przesyłkę. Może i tego typu usługi mają tańsze.

A tak poza tym, to pięknie wygląda to, co do tej pory zrobiłeś!
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Jak reszta wyjdzie w "jakości" hełmu to będę zadowolony, bo wtedy będzie można ją poprawić na 100% ;)

A teraz idę do garażu dłubać dalej ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
AdamS
Posty: 44
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Republic Comando

Post autor: AdamS »

Ja bym chyba dal rade to zeskanowac ..... pizz na priva
Obrazek
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Republic Comando

Post autor: Delta13 »

Delta 38 reporting for duty :D
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
John
Posty: 65
Rejestracja: 09 mar 2013, 11:07

Re: Republic Comando

Post autor: John »

A ja się pytam...Gdzie są nowe foty? ;)
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Jeszcze trochę ;) Końcowka sierpnia to wyjazd z rodzinką, potem nadganianie roboty, po drodze jaies dwa czy trzy hełmy... A elementy zbroi cierpliwie czekają poszpachlowane na szlifowanie ostateczne.

Dodatkowo muszę znaleźć chwilę czasu, żeby opanować udostępniony przez AutoDesk programik do skaningu 3D na podstawie zdjęć. A to też trochę czasu zeżry... jedno jest pewne, na Starforce nie ma szans żebym się wyrobił.

Jak opanuję ten "skanning" to pewnie uruchomią isę nowe pokłady energii produkcyjnej w moim organizmie bo na teraz cały czas mnie męczy kwestia "prawych" elementów...

Jak oszlifuję napierśink z plecami plus gacie i osłony brzucha i nerek porobię fotki. W tej chwili na gotowo w zasadzie mam tylko lewe udo naktórym eksperymentuję z tym programem do fotoskaningu.
Obrazek
Awatar użytkownika
AdamS
Posty: 44
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Republic Comando

Post autor: AdamS »

Ja moge Ci zeskanowac z rzezcywiatego modelu di fiematu jaki potrzebujesz ....
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Jak nie wyjdzie z tymi zdjeciami pomyłśimy, na teraz zabawa z wysyłką, i odsyłką itp to jakieś 3 dni w plecy przy robocie ;) Będe miał na uwadzej jak się wkurze na Cada i zdjęcia ;)
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

W wolnej chwili (może nie do końca w wolnej, jakiś żabojad z ebaya się odezwał i zapytał czy robię hełm Bossa... więc zgodnie z prawdą odpisałem, że jeszcze nikt nie chciał ja też nie bardzo więc nie ;) no i przyszedł czas wypełnić tę luką) zrobiłem coś takiego:

Obrazek Obrazek



Obrazek Obrazek



Obrazek Obrazek


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Republic Comando

Post autor: Delta13 »

Wyszło ładnie. teraz muszę się spiąć żeby mój też ładnie wyszedł :wink:
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Nie wiem jak to traktować:

https://www.facebook.com/177316858426/p ... =3&theater

https://www.facebook.com/177316858426/p ... =3&theater

https://www.facebook.com/177316858426/p ... =3&theater

Gościu doszedł do wniosku, że to jest droga do właściwego kształtu "szczęki i polików" tego hełmu... Wg mnie to nic innego jak tylko odtworzenie niedoskonałości "silnika graficznego" gry w rzeczywistości... Ciekawe czy np robiąc z takim założeniem replikę DC17m w wersji z modułem granatnika zrobi n-kątne rakiety i lufę zamiast okrągłych? Bo przecież w grze nie są okrągłe tylko "kanciaste"...

Temat zbroi komandosa od początku budził moje wątpliwości po tym co widziałem "za wielką wodą" a ten przykłąd tylko mnie utwierdza w tym, że oni nie myślą nad tym co robią...
Obrazek
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Republic Comando

Post autor: Delta13 »

Poza ślepym kopiowaniem renderów warto mieć też zdrowy rozsądek... Traktuj to tak, że wiesz co robisz i masz świetne efekty, bo mój / Twój hełm stoi na biurku i zawsze cieszy oko. :)
A jak ma się reszta zbroi?
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Clonetroopers Detachment”