Zbroje Mandalorian

Mandalorianie i najemnicy Imperium
http://thebhg.net/splashpage.php
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroje Mandalorian

Post autor: MERR-SONN »

No tak....
Co do tych płynów, to dzięki za info. Bardzo się przyda.
A jeśli chodzi o kupowanie wersji wektorowej emblematów, to jak będziecie grzeczni i cierpliwi,
to będę robić te wszystkie symbole (łącznie z tymi na uszy, plecak itp.) w Corelu i się podzielę :).
Generalnie jak ktoś będzie miał wielką potrzebę zwektorowania jakiegoś znaku, to spróbuję pomóc.
Ale należy mi przesłać jakiegoś "jotpega" z symbolem i pamiętać o piwku na konwencie :).
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Zbroje Mandalorian

Post autor: ARAKYEL »

o to super w niedalekiej przyszłości naklejki mogą się przydać.
Ktoś ma pomysł gdzie zakupić transparentną czarną plexi na soczewkę? (najlepiej 2 mm)
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Zbroje Mandalorian

Post autor: Falcon »

ARAKYEL pisze:o to super w niedalekiej przyszłości naklejki mogą się przydać.
Ktoś ma pomysł gdzie zakupić transparentną czarną plexi na soczewkę? (najlepiej 2 mm)
Dobre pytanie ;]
Ja robię metodą :2mm plexi (choć to niekoniecznie plexi bo elastyczniejsze) + folai samochodowa do przyciemniani szyb
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Zbroje Mandalorian

Post autor: BountyHunter »

taka pleksi mozna czasem dostac na allegro ale... ladnie wyglada ale jest za bardzo przeswitujaca, patrzac z przodu czasem widac zarys twarzy.. moj wizjer to biala pleksi 2 mm z naklejona wlasnie samochodowa folia- wyglada swietnie , nie przeswituje a i z widokami nie ma problemu
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zbroje Mandalorian

Post autor: Nahen »

W W-awie jest firma która ma w ofercie folie dedykowane do poliwęglanów i właśnie plexi. "zwykła" samochodowa folia potrafi się w najmniej odpowiednim momencie odkleić od plexi niestety :( Jedyny "problem" z tymi foliami do plexi i poliwęglanów to to, że są w wersjach "lustrzanych" ale akurat mi to odpowiada ;) Mam tylko nadzieję że tak drobny szczegół jak lustrzano-srebrny wizjer nie zdeklasuje hełmu jako "zgodnego z założeniami kanonu SW" ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Zbroje Mandalorian

Post autor: BountyHunter »

jesli chodzi o replike helmu fetta- tylko ciemna , nie-lustrzana szybka ;) srebrne llusterko tylko przy omega squad commando ;)
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Zbroje Mandalorian

Post autor: Falcon »

mi przez ponad 2 lata troopingu jeszcze się folia nie odkleiła - a wizjer często był zaparowany lub ciekła po nim woda i narażony na szybkie zmiany temperatury np -20 -> + 20 stopni i na odwrót
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Zbroje Mandalorian

Post autor: ARAKYEL »

Folie transparentna w praktycznie każdym kolorze można kupić w Folpleksie 19 zł netto m2 i niestety to najmniejsza ilość. Jednak patrząc na ceny wizjerów około 120 zł 3 mm + przesyłka od BM czy też z evolution shop 50 zł + przesyłka 1 mm szkło akrylowe i tak się opłaca.
Awatar użytkownika
Mini
Posty: 8
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zbroje Mandalorian

Post autor: Mini »

Eh. Moje plany "lekko" się nie udały. Leżałem ponad tydzień chory i na Pyrkon będę mieć tylko pomalowaną część zbroi. Nie wiem czy przyniosę, jeżeli tak to będzie można zobaczyć na otwarciu-prezentacji Manda'yaim (punkt programu nazywa się "Sezon na Mandalorianina").
Mandaloriański rycerz z Cydonii.
Awatar użytkownika
Mini
Posty: 8
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zbroje Mandalorian

Post autor: Mini »

W sumie.

Obrazek

Większość czego mam. Nie ma się czym podniecać więc nie mam po co ukrywać.
Obecnie się zastanawiam jak uformować dobrze element osłaniający krocze, metodą "piekarnikową", jakieś sugestie? (materiał: spienione PCV 3mm)
Mandaloriański rycerz z Cydonii.
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Zbroje Mandalorian

Post autor: Vissan »

Nie mówiłem jeszcze tego ale zrobiliście z.......ą robotę ze stronką. A hełm jakiś już robisz?

Oświadczenie:

Od momentu kiedy zobaczę squad mando troopujących w armorach na jakimś konwencie zobowiązuje się postawić piwo pierwszemu mando który przyłapie mnie na użyciu wyrażenia "mando-geje". Za każdym razem.
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Zbroje Mandalorian

Post autor: ARAKYEL »

o ile się zmieści użył bym gara z ciepłą ( nie wrzącą) wodą i kształtował aż uda się osiągnąć właściwy kształt, piekarnik szybko i łatwo pognie i stopi pcv ;)...mi po piekarniku wygiął się hełm wszędzie tam gdzie nie trzeba za to powierzchnia którą chciałem do prostować pozostała nadal krzywa :D.

Vissan nie żydź kup od razu kratę :D
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Zbroje Mandalorian

Post autor: BountyHunter »

ja pcv zawsze nagrzewam nad kuchenka gazowa delikatnie aby material nabtral ciepla, jak sie za szybko bedzie grzal - spali sie lub powygina,

templatki skad brales? nie przypomina mi to niczego ;) to jakis konkretny wzor?

Vissan... te krate piwa mozesz juz mi wyslac ;) najlepiej zywiec... a jesli tam u Ciebie nie ma.. moze bittburger? ;)
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
Mini
Posty: 8
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zbroje Mandalorian

Post autor: Mini »

BountyHunter: zbroja z Legacy, szablony - wlasnoreczne, czesc zmodyfikowane jakies z DentedHelmeta
Vissan: robi sie juz, robie standardowy helm, tj. jak Boby Fetta. Mi się strona M'Y nie podoba. ^
Mandaloriański rycerz z Cydonii.
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Zbroje Mandalorian

Post autor: Vissan »

Bounty, ale ja mówie to tych mando-mando. Tych co się na nich mówi mando- geje :P

Chyba, że jesteś członkiem.

( mandayaim.com )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bounty Hunters Guild”