Zbroje Mandalorian

Mandalorianie i najemnicy Imperium
http://thebhg.net/splashpage.php
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JORUUS
Polish Garrison Retired
Posty: 668
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:17
Kontaktowanie:

Post autor: JORUUS »

Śmieszy [i nie chodzi tu o efekty Twojej pracy, tylko o sposób opowiadania o kartonie], szczerze - trzeba wiedzieć kiedy dać sobie na luz, fajnie że masz hobby, ale nie przekonasz wszystkich do niego, co więcej zniechecisz albo sprawisz że się bedą smiali. Twoja sprawa co zrobisz, nie dbam o to, a pośmiać sie lubie.
Obrazek

My life frozen at zero!
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

Ale ja przeciez czasami ironizuje. Śmieję się jak ktoś ciągle mówi (nie cytuje nikogo) "ooo.. karton to sprawa dla Obiwana00" "Może zapytajmy Obiwan00, on zna potęge kartonu". I cieszą mnie podobne teksty.

Jeśli ludzie myślą, że wyznaję wiarę w karton.., jem karton, wszystko robię z kartonu, itd. to są poważnie chorzy... Mam hobby- modelarstwo kartonowe. I niestety faktem jest, że coraz więcej osobników zaczyna się najwyraźniej do tego czepiać, wyolbrzymiać i wydziwiać.


PS. Wyrzućcie te kilka ostatnich postów, bo sie offtp robi i piszemy poraz setny... o potędze kartonu :P
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

"wam? " aby bylo smieszniej znam potege kartonu w calej okazalosci... potrafie z niego zrobic cuda... i nie tylko i uwazam ze przy odrobinie fantazji, pomyslunku itp mozna zrobic calkiem fajne rzeczy ktore po odpowiedniej obrobce wygladaja po prostu super... jak znajde odpowiedni link dam wam poczuc potege kartonu- modele z SW w calej okazalosci, az szczeka opada. nawet ja , znawca tematu bylem zaskoczony co i jak mozna zrobic z kartonu... zreszta moje wlasnego pomyslu modele tez wygladaja calkiem calkiem ;) ale nie bede sie tu przechwalac, widzialem znacznie lepsze ale aby nie popadac w zauroczenie ciemnej strony potegi kartonu powiem ze to dosyc trudny material a jeszcze trudniejszy do produkcji strojow. nad moja maska do helmu sporo sie nabiedzilem i zaden karton w zyciu nie zastapi w 100% tworzyw sztucznych ale... ale daje doskonala zabawe i mozliwosci tworcze , tzreba tylko starannie wykonczyc kartonowe elementy - malowac , szpachlowac, zacierac i w kolko to samo - a przede wszystkim utwardzac. zreszta karton to doskonaly material na "wstepniaki" - np moj pancerz nie powstal w oryginalnych wzorow dostepnych w necie lecz na podstawie zdjec, wyliczen i form kartonowych, gialem je , cialem az osognalem to co widac na zdjeciach, kazdy element pancerza zreszta trzeba dopasowywac indywidualnie do budowy ciala ( uklon w strone mandalarionek) - wyglada to podobnie jak u krawca ;) przymiarki i przymiarki. tak wiec karton ma swoje zalety i minusy ale to jak ze wszystkim na tym swiecie... nawet jedi nie sa doskonali pomimo okrutnej, destruktywnej autoreklamy ;) zreszta jak glosi wyrocznia kiedys nadejdzie Lord Karton i przywroci rownowage mocy ... end of reign
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

i stalo sie, dwa dni siedziale mi wymyslilem - moja rusznica idzie do gruntownej modernizacji... zastanwialem sie czy nie zrobic jej od nowa... ale jednak nie, dzis kupilem na pewnym znanym polskim serwisie aukcyjnym odowiednie gadzety, poczekam az dojda i bedzie rachu ciachu... wyglad bedzie iscie pro-filmowy( aby sie nikt nie czepial potegi kartonu) ;) nawet lunetka za 20 zl jest... zastanawiam sie jeszcze nad dodaniem bocznego, sporego magazynka ale... to wyjdzie w praniu. mam jedno pytanko, znacie moze jakas stronke gdzie mozna za free swoje zdjecia umieszczac i podawac tu do nich linki? swoja droga pan komendant moglby wstawic opcje" dolacz fotki z pliku" co niewatpliwie uprosciloby cala procedure... chyba ze zasoby serwera sa ograniczone drastycznie... chccialby sie czlowiek pochwalic co i jak a i wizualnie zademonstrowac co i jak, sadze ze tak szacownemu gronu zalezaloby aby przynajmniej ta ciemna strona tematu sie rozwijala i nie ograniczac sie do demonstrowania czystego, bialego pancerza... ;) ze swej strony jako bardzo zaawansowany modelarz i gadzetmaker chcialbym sluzyc pomoca w rozwiazywaniu podobnych tematow jak i ew pomoc w tworzeniu nowych, fanowskich rzeczy..
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

hej, bede jednak budowac samodzielnie jetpack fetta... sciagnalem zdjecia, mnostwo zdjec i mam jedno pytanie: zna ktos stronke z wymiarami powyzszego jetpacka? czy skazany jestem na skalowanie ze zdjec? ;) chodzi mi o ogolne wymiary (dlugosc czy szerokosc) resztesobe zeskaluje... nie chce aby wyszedl za duzy czy za maly...
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

w poszukiwaniu wymiarow jetpacka trafilem na strone... potegi kartonu... ale posmiac sie mozna... przepraszam od razu za off ;)http://secolfett.cjb.net
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Odnośnie JetPacka, to polecam tą stronę http://tk409.com/fett.html
Awatar użytkownika
CALIA
Posty: 33
Rejestracja: 25 cze 2006, 0:13

Post autor: CALIA »

Cześć, na tej stronce też jest opisik na własnego Jetpacka :D
http://www.con-centric.com/fett/
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Post autor: sternik »

co prawda nie 1/1 ale ...:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

dzieeeki :):) posiedzialem w sieci troche i znalazlem wszystko, nawet wymiary...

podaje ciekawego linka forumowego ktore dostarczyc moze wiele info, niekoniecznie jetpackow:

http://www.thedentedhelmet.com/forums/f ... rune=&f=27
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

umiescilem pod podanym ponizej linkiem 4 swoje dodatkowe fotki z pewnego castingu do filmu sw nieco szerszy widok na zagadnienie wygladu


http://www.starwars.szczecin.pl/index.p ... 42&catid=5

oraz helm:

http://www.starwars.szczecin.pl/index.p ... 2&catid=10

p.s. ma ktos pomysl z czego w polsce mozna zrobic thermal detonatory?
lyzki do lodow sa ... ble ;)
Awatar użytkownika
Jaden Kast
Polish Garrison Retired
Posty: 391
Rejestracja: 01 cze 2005, 17:12
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

Post autor: Jaden Kast »

Mam pytanie odnośnie pasa widocznego na tym zdjęciu, które wcześniej podał Mike. Otóż, czy jest to pas przerabiany przez faceta ze zwykłego paska skórzanego czy też można gdzieś takie coś kupić (może nie dokładnie taki pas :P , ale żeby był zapinany na takie klamry).
"Dei Kobol una apita uthoukarana
Ukthea mavatha gaman kerimuta
Obe satharane mua osavathamanabanta
Api obata yagnya karama"
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

pas widac samorobiony.. klamry
plastikowe, jak w kombinezonach roboczych.. kazdy rymarz zrobi cos takiego
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
Jaden Kast
Polish Garrison Retired
Posty: 391
Rejestracja: 01 cze 2005, 17:12
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

Post autor: Jaden Kast »

OK dzięki za odpowiedź. Pytałem bo pasy tego rodzaju są dobre nie tylko dla Mandalorian, ale także do ogólnie pojętych strojów Star Wars 8)
"Dei Kobol una apita uthoukarana
Ukthea mavatha gaman kerimuta
Obe satharane mua osavathamanabanta
Api obata yagnya karama"
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

jesli potrzeba "solidnego" pasa polecam pasy dla ciezarowcow... sa szerokie,wieloklamrowe... mozna pododawac duuuzo klamer na osprzet... i w sumie niedrogo wychodza, taka skore ciezko samemu kupic
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bounty Hunters Guild”