Tyber Zann

Mandalorianie i najemnicy Imperium
http://thebhg.net/splashpage.php
jakobus
Posty: 13
Rejestracja: 04 lis 2009, 20:59
Lokalizacja: Ozorowice koło Wrocławia

Tyber Zann

Post autor: jakobus »

Hej Polski Garnizonie 501st!
Mam prośbę, czy moglibyście mi pomóc w wykonaniu stroju Tybera Zanna?? Chodzi mi o taką pomoc radą, wskazówką, sposobem etc.

Tak więc na początek prosiłbym o pomoc odnośnie z czego mam w ogóle zrobić ten strój i jak się do tego zabrać? :D Bo ja jestem raczej zielony w tym temacie, a wy tam się na tym trochę znacie :PP

tutaj kilka obrazków
http://bestgamewallpapers.com/files/emp ... r-zann.jpg
http://www.joecorroney.com/portfolio/St ... dFinal.jpg
http://www.empireatwar.net/expansions/m ... 2_1024.jpg
"Kto wcześnie się z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera!" :D
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Tyber Zann

Post autor: Jok »

Najlepiej zacznij sobie od broni. Sprawdz co to jest za giwerka - znajdz jak najlepsze zdjecia, plany rysunki i postaraj sie zrobic jak najwierniejsza replike. Moze na bazie jakiegos prawdziwego pistoletu(tzn repliki oczywiscie) pistoletu do ASG czy zabawki. Mam nadzieje ze z modelowaniem i roznymi technikami jest u Ciebie dobrze wiec nie powinnienes miec problemu. Coz pozniej dobrze byloby sie udac do krawcowej w sprawie ubran - zdjecia, kupno materialow itd. Co z wlosami? Masz naturalne i farbujesz czy inwestujesz w peruke?
jakobus
Posty: 13
Rejestracja: 04 lis 2009, 20:59
Lokalizacja: Ozorowice koło Wrocławia

Re: Tyber Zann

Post autor: jakobus »

No z tym modelowaniem to nie wiem, czy tak dobrze, bo nigdy nic nie modelowałem (no najwyżej z gliny lepiłem) xD i te techniki (jakieś szpachlowanie etc.) to mi nic nie mówią :?

Ale dobra, najpierw wezmę się za broń :P Największy z nią problem tylko jest taki, że na 3 różnych zdjęcia są 3 różne giwerki, ale to jak coś już pomyślę to napiszę w Bronie, repliki, akcesoria :P

A włosy to pofarbuję albo zdekoloryzuję, ale to już na sam koniec :P
"Kto wcześnie się z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera!" :D
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Tyber Zann

Post autor: Vissan »

No to google w dłoń i do dzieła - w internecie jest mnóstwo tutoriali na temat w.w. technik

Jak chcesz poważnie brać się za strój, to pierwsze, nie wiem czy jest on przyjmowany do 501 - jeśli taki masz cel (muszą być trzy "oficjalne" obrazki zgodne ze sobą w źródłach), a jesli chcesz go zrobić swoją drogą to przede wszystkim najpierw zbierz jak najwięcej obrazków postaci. W grę nie grałem a na podstawie tego co zamieściłem, to aby dobrze to wyglądało trzeba będzie sporo zainwestować. Robienie spodni czy kurtki z jakiegoś zwyczajnego materiału na pewno nie da takiego efektu.
SID
Polish Garrison Retired
Posty: 1081
Rejestracja: 21 gru 2008, 10:41
Lokalizacja: Grudenz

Re: Tyber Zann

Post autor: SID »

I tu kolegę popieram :wink: bo otpowiednie dobranie materiałów to połowa sukcesu a druga to wykonastwo 8) .
jakobus
Posty: 13
Rejestracja: 04 lis 2009, 20:59
Lokalizacja: Ozorowice koło Wrocławia

Re: Tyber Zann

Post autor: jakobus »

Tak wiem, już się pytałem na stronie 501st i powiedzieli, że jak dobrze zrobię i dobrze "udokumentuję" wystarczające powiązania z Imperium to można będzie dołączyć jako Tyber Zann do 501 i dodadzą go do Costume Reference Library.

I też myślę, że z kurtką będzie najwięcej problemów :P Ale jak powiedział Jok najpierw zajmę się bronią, a potem ubraniem :P

Aha, jak bym szukał takiego tutoriala, to co wpisać? Szpachlowanie Tutorial? xD Pianka PCV i my? xD
"Kto wcześnie się z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera!" :D
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Tyber Zann

Post autor: faultfett »

Witamy :)
.
Postac wygląda fajnie, ale - jak już wspomniał Vissan - obawiam się, że sama gra to za mało, żeby była akceptowalna w szeregach Legionu :( Co oczywiście nie znaczy, że każdy strój ma być robiony z myślą o wstąpieniu :) Wiele osób robi stroje dla samych siebie, zresztą wykonanie dobrego kostiumu daje zawsze sporą satysfakcję :)
.
Część elementów - na ile można to ocenić po referkach, które wrzuciłeś - trzeba będzie wykonać od zera - na pewno pas z kaburą, ochraniacze na uda, spinkę do kurtki czy kołnierz (pod kurtką). Ochraniacze prawdopodobnie najsensowniej będzie vacuformować z plastiku, choć w sumie może dałoby się jakoś zaadaptować/przyciąć/pomalować kawałki zbroi szturmowca?
Spinkę pewnie z żywicy albo poszukać elementów metalowych do złożenia... tu problem, bo nie widać dokładnie szczegółów :?
Kołnierz chyba bez problemu u krawcowej - efekt "harmonijki" można uzyskać z wszytych rurek czy nawet sznurka.
.
Kurtka i spodnie - trudno stwierdzić, ale na moje oko wygląda to na coś zamszo-, skóropodobnego, więc poszukać odpowiedniego materiału i z planami do krawcowej (musiałbyś poszukać jakichś zdjęć, jak to wszystko wygląda z tyłu).
Buty wyglądaja na oficerki, ale przód jest "wykrojony", więc pewnie nakładki z gładkiego skaju dadzą radę.
.
Powodzenia :)
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
SID
Polish Garrison Retired
Posty: 1081
Rejestracja: 21 gru 2008, 10:41
Lokalizacja: Grudenz

Re: Tyber Zann

Post autor: SID »

Opierając się tylko na tych fotkach to trzeba wielkiej odwagi a to nie będzie mała kasa do zainwestowania :wink: :? Życzę powodzenia :)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Tyber Zann

Post autor: Jok »

FF widzisz tu kolega juz ustalil czy go przyjma czy nie wiec bedzie bardzo fajnie jak dobrze ten kostium udokumentuje :D

Na wookiepedi znalazlem ladny koncept blastera Tybera:
Obrazek

Wydaje mi się, że to ten z pierwszego kadru.

Hmmm lufa z jakies metalowej rurki albo PCV (bedzie Ci latwiej ciąć) kilka plastikowych zakretek, jakies dobre drewno na rekojesc, skora w dwoch miejscach, blacha, zywica dwuskladnikowa,
Radze przejsc sie po antykwariatach i pchlich targach bo widac ze przy rekojesciach sa jakies zdobienia - motywy roslinne itp. Wiec moze jakas czesc od starego swiecznika? Cukierniczki? Pokombinuj.


Tyber pojawia sie nie tylko w grze ale i chyba w dodatku RPG: Scum and Villainy. Wiec na dobra sprawe jeszcze jakby sie pojawil w minisach albo jakims komiksie... :>
jakobus
Posty: 13
Rejestracja: 04 lis 2009, 20:59
Lokalizacja: Ozorowice koło Wrocławia

Re: Tyber Zann

Post autor: jakobus »

Też mam to zdjęcie, ale właśnie jeden jest problem, bo mi proponowali wzorować się raczej na tym

Obrazek

Jednak ten z wookiepedi jest fajniejszy i wpadłem na pomysł, czy by nie przerobić tego http://www.gunfire.pl/product-pol-11521 ... -M47C.html w dłuższą wersję tego z wookiepedii. Dodać na lufie tą czarną obudowę, jakiś drut miedziany nałożyć na kolbę i lufę od dołu (przedłużyć to trzymadło brązowe) i dodać te srebrne elementy. Dałoby to radル, czy lepiej z tą rurką, skórą i plastikowymi nakrętkami próbować??

A co do dokumentowania to widzę proste rozwiązanie, po prostu muszę komiksy jakieś z Tyber Zannem zrobić i puścić po internecie :wink:
"Kto wcześnie się z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera!" :D
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Tyber Zann

Post autor: Jok »

najlepiej wydac je w Dark Horse :P
Sprawdz czy blaster ktory Ci polecili to nie jest przypadkiem jakis znany blaster - moze wpisujac jego oznaczenia znajdziesz lepsze zdjecia.

Shotgun moze byc bardzo dobra baza.
np taki: http://allegro.pl/item845686724_strzelb ... d_1zl.html

Ale nie owijalbym rejojesci drucikiem ale raczej wlasnie skora - bardziej na to wyglada mi wyglada ten rysunek. Rzemykami to ladnie oplesc na kleju.

A do broni z obrazka tez mozesz sie oprzec na shotgunie - np na tym : http://allegro.pl/item852527564_shotgun ... ezent.html
jakobus
Posty: 13
Rejestracja: 04 lis 2009, 20:59
Lokalizacja: Ozorowice koło Wrocławia

Re: Tyber Zann

Post autor: jakobus »

Rzeczywiście rzemyki wydają się lepszym rozwiązaniem :D No dobra, to coś popróbuję w tą stronę :P Tylko jeszcze jakiś pomysł na tą metalową obudowę na górnej lufie i plan będzie gotowy :D Jak coś zrobię więcej to napiszę :P

A znów apropo dokumentacji, to jest wzmianka o Konsorcjum Zanna (organizacji Tybera Zanna jakby coś :P) w książce Jamesa Lucena "Millennium Falcon", ale ona chyba nie jest jeszcze wydawana w Polsce i rzeczywiście w dodatku do RPG z Wizards Cost "Scum and Villans" :D przynajmniej tak twierdzi wookiepedia
"Kto wcześnie się z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera!" :D
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Tyber Zann

Post autor: Vissan »

Wzmianka ani zwyczajny obrazek nie wystarczy, musi być nie pozostawiający wątpliwości.
jakobus
Posty: 13
Rejestracja: 04 lis 2009, 20:59
Lokalizacja: Ozorowice koło Wrocławia

Re: Tyber Zann

Post autor: jakobus »

no to słyszałeś, komiks nie będzie pozostawiał wątpliwości :P
"Kto wcześnie się z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera!" :D
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Tyber Zann

Post autor: YangObi »

Taka mała uwaga.

Jeżeli chcesz wprowadzić nową postać do 501st musi być ona umotywowana w minimum 3 źródłach oraz ewidentnie pokazana że jest stronnikiem Imperium lub Imperialnym. Jeżeli chodzi o Zann'a to z tego co widzę raczej nie będzie możliwości dostania się właśnie jako ta postać. Już prędzej zakatologowałbym go do przemytników (czyli rebel legion) gdzie znajdują się takie pstacie jak Han, Karrde, Booster Terik, Mirax Terik i Randar.

Narazie jednak poszukał bym najpierw źródeł a dopiero potem tworzył, chyba że robisz kostium który ci się podoba niekoniecznie z celem wstąpienia do Legionów.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bounty Hunters Guild”