Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Mandalorianie i najemnicy Imperium
http://thebhg.net/splashpage.php
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Tak, ta szpachla jest OK. Ma podstawową zaletę w stosunku do standardowej - ma trochę dłuższy czas tężenia, więc masz więcej czasu, żeby precyzyjnie nałożyć. Fajnie się obrabia, ale średnio się trzyma wszelkiego rodzaju plastików ale na żywicę poliestrową jak najbardziej.
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: sternik »

Większość szpachli modelarskich rozpuszcza się w bez acetonowym zmywaczu do paznokci. Nie wiem jak ta, ale warto spróbować na jakimś kawałku, bo po nałożeniu wystarczy szpachlowane miejsce przetrzeć szmatką ze zmywaczem żeby nadać odpowiednie kształty a papierem tylko wykończyć. Taka metoda dobrze się sprawdza w miejscach ciężko dostępnych do szlifowania papierem. Tą metoda szpachlowałem wnętrze dorabianego schowka w Jeepie (skala35).Nałożyłem szpachle jak leci a jak podeschła to pędzlowałem zmywaczem.Wszystko samo się ładnie pozatykało i nie trzeba było nawet szlifować papierkiem .Bo niby jak? :D
ObrazekHosted on Fotki
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: ARAKYEL »

Znam o tyle o ile tą szpachle bo mi ją wciśnięto...jako powszechną szpachle samochodową, fakt faktem jest to szpachla 2 składnikowa miękka podczas użytkowania przedmiotu łatwo się wyciera lub zmywa... krótki czas wiązania oraz nakładania....mało trwała, pękliwa i niezbyt elastyczna nie nadaje się do materiałów zbyt miękkich oraz zbyt twardych, osobiście nie polecam (małe pole zastosowania)...nie nadaje się ani do samochodu ani na hełm.
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Właśnie zamówiłem żywicę AKSON TOPCAST. Może mi ktoś powiedzieć (uspokoić mnie lub rozczarować) jakie parametry ma ta żywica do naszych celów ? Czy grubość ścianki 2-3mm w hełmie czy plecaku wystarczy itp ?
Odlewy będę robił pewnie w przyszłym tygodniu, ale jestem ciekaw jaka jest Wasza ocena tego materiału.
Oczywiście zdam relację z crash testów, które na pewno zrobię (może młody jednak powinien to zrobić, bo dziecko ma więcej pomysłów jak coś zepsuć :))
W "łyk-ęd" będę robił formy. Trzymajcie za mnie kciuki. Na filmach to takie proste....

Byle zdążyć do Tricona....
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
SID
Polish Garrison Retired
Posty: 1081
Rejestracja: 21 gru 2008, 10:41
Lokalizacja: Grudenz

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: SID »

Ja używam żywicy epoksydowe i dodaje maty szklane by zwiększyć wytrzymałość :D ,maty dostaniesz z zestawem naprawczym w Polmozbycie. :wink:
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Z matą to nie jest problem, bo mam zaprzyjaźnioną szkutnię, ale nie bardzo bym chciał zakładać młodemu epoxydowy garnek na głowę, bo mi się chłop oparów nawdycha. Epoxyd bardzo dłucho paruje styrenem po całkowitym zsieciowaniu. Smród jak z wczesnych TojToi w upalnym dniu :))
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: ARAKYEL »

hmm z żywicy poliuretanowej robią zabawki więc może jest mniej toksyczna.
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Tak wyglądają moje pierwsze odlewy.
Jeszcze uczę się na własnych błędach, ale już zaczyna coś z tego wychodzić :))

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze parę elementów zostało ...... uff
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: Falcon »

Nieźle, ile silikonu i żywicy na to zużyłeś?
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: TI-1415 »

Jak już dojdziesz ze wszystkim do ładu ,to ja zamawiam jeden zestaw dla syna :):

ps: jak będziesz na SF2010 to obgadamy na żywca temat :D
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Na razie muszę zrobić jeden zestaw i zdążyć z malunkami i poskładaniem wszystkiego do kupy na Tricon.
Myślę, że jest duża szansa, że zdążę. Roboty jest bardzo dużo. Jedyne czego nie odleję teraz to korpus plecaka, ale później na 100%.
Właśnie odebrałem od znajomego świecąco-mrygający wyświetlacz do napierśnika (Jakby ktoś chciał, to gość jest w stanie zrobić następny).
Cały kombinezon z kamizelką odbieram w środę za tydzień, więc nie pochwalę się całością stroju przed Triconem, bo nie będzie czasu.
Co do kupna zestawu to się pewnie dogadamy ale najpierw muszę dopracować formy i nabrać wprawy :).
Pewnie spotkamy się w Cieszynie to pogadamy :).
Co do ilości materiału, to miałem 5kg silikonu i nie zabierałem się za plecak, bo wiedziałem, że niestarczy na niego, a i tak uważam, że formy mogłyby być grubsze.
Na zewnętrzną skorupę poszło ponad 20kg gipsu. Żywicy mam 3 litry (razem A+B) i starczy na styk. Odlane będą:
- hełm na razie bez sondy (nie starczyło silikonu, ale potem zrobię odlew tego co mam)
- kolanka (oba, bez wyrzutni strzałek, bo mam aluminiowe, potem jak ktoś będzie chciał, to zrobię ich formę)
- rękawki (wyrzutnia rakiet będzie alu, ale zrobiłem już jeden odlew żywiczny i wyszło całkiem sympatycznie)
- dysze plecaka (plecak za jakiś czas)
- blaster EE-3 ROTJ
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: TI-1415 »

W takim razie do zobaczenia na Triconie :wink:
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Magik
Posty: 71
Rejestracja: 20 cze 2008, 21:17
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: Magik »

Hmmm jeżeli nie masz jeszcze blasterka i małżonka zbyt marudzi na koszta, to można ciut uciąć koszta i zakupić np. blasterek boba fett'a firmy hasbro z tej nowej serii i go poprzerabiać i pomalować, uważam, że jak dla syna 6 letniego będzie w sam raz:)
Pozdrawiam Serdecznie i życzę owocnych prac:)
Ulubieni bohaterowie : 1.Boba Fett 2.Darth Maul 3.General Grievous =)
Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Dzięki za podpowiedź. Już wcześniej się zastanawiałem nad tym ale...
mam już formę do części "metalowej" (czyli to co jest na wcześniejszych zdjęciach), aluminiowy łącznik z kolbą i drewnianą kolbę. Może nie będzie tak wymuskany jak blaster Hasbro (bo trudno konkurować z obrabiarką cyfrową, która formę robiła) ale będzie dużo bardziej zbliżony do oryginału. Jak zdążę to blaster już na Tricon powinien błyskać i wydawać dźwięk (póki co układ wyciągnięty z blastera Jango Fetta Hasbro). Ale mogę nie zdążyć. Już został tylko tydzień, a ja nie zacząłem jeszcze malowania (odlewy muszą parę dni dochodzić do siebie (niektórzy wręcz zalecają 2 tygodnie)). Obawiam się, że będę miał problem, o którym już pisał BH w temacie DLT19 - żywica się poci i wyłażą tłuste plamy.
Chyba w przyszłości jednak zmienię żywicę na Smooth Cast 300. Czasem nie ma sensu oszczędzać, bo można więcej stracić...
Jeśli ktoś ma pomysł jak poradzić sobie z tą tłustością (użyłem Axson TopCast) to piszcie pilnie, bo mam coraz mniej czasu.
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: Pazdzioch »

Chodzi o odtłuszczanie powierzchni?
Obrazek

2010:Obrazek Obrazekx2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bounty Hunters Guild”