Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Mandalorianie i najemnicy Imperium
http://thebhg.net/splashpage.php
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Tak, generalnie to gdyby nie ta specyficzna tłustość wyłażąca z żywicy, to samo przygotowanie do malowania nie jest problemem. Może trochę panikuję za wczasu (pierwsze odlewy), może problem zniknie za parę dni jak żywica dojdzie, ale na razie średnio to wygląda.
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: Pazdzioch »

A coś do odtłuszczania blachy samochodowej przed lakierowniem? Jest w miarę obojętne chemicznie
Obrazek

2010:Obrazek Obrazekx2
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: BountyHunter »

mialem ten sam problem przy produkcji dlt 19, zakupiona zywica f52 byla swietna do momentu... malowania .powierzchnia nie byla tlusta. to zywica miejscami byla 'bablowato' tlusta .wzery 'tlustosci' dochodzily do 2 cm... trzeba bylo wyrznac szlifierka i szpachlowac
zadne farby nitro, odtluszczacze czy inne wynalazki nie pomogly. skad takie cos?
nierzetelni sprzedawcy dolewaja oleju maszynowego , aby uzyskac wieksza ilosc towaru, po wymieszaniu nie widac roznicy, dopiero po odlaniu. od tamtego momentu kupuje tylko u generalnych dystrybutorow, ma to wade- trzeba kupowac wieksze ilosci ale od tamtego momentu nie mam jakosciowych problemow
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: Falcon »

Też to miałem z fc52 - na szczęście tylko raz i to w jednym miejscu - przy lufie blastera scouta
Zdane chemikalia faktyczne nie pomagają ;/
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Troche mnie dziwiło, że mimo dokładnego wymieszania żywicy chyba się coś wytrącało, bo tworzyły się delikatne smugi w cieczy w trakcie tych kilku minut rozprowadzania po formie.
Trudno, co ma być to będzie. Odczekam jeszcze do soboty, potraktuję krwią obcego (ona wszystko wypali) i maluję. Muszę zdążyć na Tricon, a to już mało czasu. Jak już będę miał chwilę oddechu, to zrobię nowy zestaw ze Smooth Cast, a ten potraktuję jako "ćwiczebny".

Baj zy łej - dołączam zdięcie piersiowego mrygadełka:

Obrazek
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Skalpy Wookiee'ch dostałem na Alledrogo:

http://allegro.pl/item1177103746_aldo_p ... blond.html

wybrałem sobie po dwa z każdego koloru. Po dwa, bo mają taką długość, że pasują tylko na jedną stronę. Trzeba więc kupić komplet na przód i tył.
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Trochę przyspieszyłem z robotą. Do wykonania zadrapań wyokrzystałem maskol Wamodu. Farby w sprayu + aerograf/pędzel farby Humbrol. Malowanie etapowe: srebrna>maskol na zadrapania> imitacja podkładu> maskol na imitacje fragmentów podkładu> kolor wierzchni.
Pierwsze efekty:

etap pośredni zbroi
Obrazek

gotowe kolanka (jeden jeszcze do oczyszczenia z nadlewek)
Obrazek

hełm (gotowy czerep bez killstripe'sów, do wymalowania elementy bordowe, uszy do brudzenia). Widoczne nierówności to Maskol (do zdjęcia po kompletnym malowaniu)
Obrazek

Oczywiście na koniec ogólny brudzing :)
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: Lady Sandman »

O ile sama zbroja prezentuje się wyśmienicie (szacun za umiejętności), o tyle jej malowanie jakoś średnio mi podchodzi... Mam tutaj na myśli głównie te gotowe kolanka, które momentalnie skojarzyły mi się z maskowaniem jakiegoś czołgu :)
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: Pazdzioch »

a czy zarysowania są zgodne z ori czy to fantasmagorie?
Obrazek

2010:Obrazek Obrazekx2
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: Vissan »

To piękne, it's biutiful.
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Zarysowania może nie do końca są zgodne z oryginałem, bo w wielu przypadkach zdjęcia referencyjne, które znalazłem nie obejmują niektórych fragmentów zbroi. Są w miarę możliwości zbliżone. Opierałem się o materiały zdobyte na http://www.dentedhelmet.com
Starałem się w miarę blisko mierzyć w stosunku do pierwowzoru szczególną uwagę zwracając na technikę malowania. Np. domalowywanie fragmentów "podkładu" było nieakceptowalne, bo wygląda sztucznie. Trzeba było malować warstwami. Na żywo efekt jest super. Co do ilości zarysowań/wzorków to się zgadzam, że tego jest dużo ale obywatel BF generalnie wygląda jak reklama skupu złomu... :)).
Nie twierdzę, że zarysowania są ortodoksyjne, bo bym do grudnia nie skończył. Jeden z gości na powyższej stronie spalał się nad malowaniem garnka w wersji ESB przez 3 miesiące...Ja miałem wybór albo zdążyć na Tricon i Starforce i Gdańsk lub dać młodemu strój na sylwestra :).
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: ARAKYEL »

Z tego co pamiętam lewy naramiennik był żółty, dojdzie jeszcze brudzing i przyczernienia więc na pewno malowanie będzie wyglądało bardziej autentycznie.
Jak pisałem w PM reflektował bym na jedną migotkę chesta
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Kurcze, mimo kilku prób nie udało mi się zrobić szybki wizjera hełmu (oklejałem folią do przyciemniania szyb samochodowych). Przy większych wizjerach to jakaś masakra... Jak ktoś ma źródło na przyciemnione płytki poliwęglanowe o grubości 1mm, to dajcie znać. Potrzebuję arkusz ok formatu A4.
Niestety nie zdążę ze strojem na Tricon :((. Będzie dopiero na Starforce. Wiedziałem, że końcowa faza kompletowania będzie czasochłonna, ale nie aż tak !! Uff !!
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: ARAKYEL »

Fakt naklejanie tych foli to masakra, za dużo wody nie chce się lepić za mało wody lepi się do wszystkiego, PET występuje w kolorze i jest łatwy do wyginania. Tak czy siak pewnie trzeba i tak by było to przyciemnić żeby nie widać było oczu w wizjerze
http://allegro.pl/plexi-pleksi-pleksa-k ... 36486.html.
http://www.t-visor.com/tvisor/index.php ... t&Itemid=3
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: BountyHunter »

znalezc odpowiedni odcien pleksi odpowiednio ciemny aby nie bylo widac twarzy- to bedzie problem. oryginalny wizjer to byla chyba pleksi przyciemnania ale z jednym dzinksem-od srodka czesciowo wizjer byl przesloniety nieprzezroczystym kawalkiem czegos tak, aby nie bylo widac nosa ani brody- chociaz gdzie niegdzie widac brak owego elementu. moj wizjer to 2 mm pleksi wygieta na cieplo z naklejona folia samochodowa- pomimo ze pleksi bylo niezle podrapane folia trzyma sie znakomicie juz od tylu lat (chyba 5 czy 6) w razie braku odpowiedniego 'przyciemnienia' fachowcy stosuja natrysk polprzezroczystej farby od srodka w celu zmiejszenia przenikalnosci swiatla.
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bounty Hunters Guild”