Wrenga "Jix" Jixton - agent imperium [picture heavy]

Mandalorianie i najemnicy Imperium
http://thebhg.net/splashpage.php
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Wrenga "Jix" Jixton - agent imperium [picture heavy]

Post autor: Vissan »

Obrazek

Bardzo epicka i kultowa postać, która pojawiła się w komiksach "Shadow Stalker" i "Shadows of the Empire". U nas znany z tego pierwszego, wydanego w odcinkach w serii "Gwiezdne Wojny Komiks" jako "Jix - angent imperium". Postać co tu dużo mówić to typowy hardy ass-kicking muthafucka. Zadziorny jak Snake Plissken w "Ucieczce z Nowego Jorku" i twardy jak Chuck Norris w "Strażniku Teksasu". Ale to nie jego historia ( http://starwars.wikia.com/wiki/Jix ), a kostium jest tematem moich rozważań.

Sam projekt chodzi mi po głowie od dłuższego czasu. Skuli wyjazdu kompletowanie go planuję dopiero na lato, ale że części nie biorą się znikąd to dobrze jest dać sobie czas na ich zebranie. Oczywiście, chcę przy tym skorzystać z Waszego doświadczenia.

Od razu nadmieniam - celem nie jest zarejestrowanie kostiumu w 501. Wystarczającej liczby źródeł nie ma i najprawdopodobniej nie będzie, choć jeśli tak się stanie to pomyślimy.

Na początek - Jix pojawiał się w dwóch rodzajach ubioru. Pierwszy można obejrzeć sobie na widocznej powyżej okładce Shadow Stalkera, oraz na poniższym kadrze z owego:
Obrazek
Aby uprzedzić, nadmienię iż pierwszą część komiksu posiadam po Polsku więc proszę darować sobie ewentualne gromienie mnie za ściąganie skanów z internetu, komiks nie należy do zbyt szeroko dostępnych a i kwestie dóbr intelektualnych nie są przedmiotem rozważań. Ale wróćmy do tematu. Rysownik okazał się ku mej uciesze bardzo konsekwentny i w całym komiksie ukazał postać w sposób jednolity. Kadry obfitują w rysunki postaci bogate w detale i nie pozostawiające wątpliwości co do elementów stroju. Jak pewnie zauważyliście, pojawiają się pewne nieścisłości kolorystyczne z okładką, ale o tym później. Komiksu Cienie imperium nie posiadam i nie spiraciłem więc zamieszczam tylko pojedynczy kadr wygrzebany w googlach.
Obrazek
Jak widać pewne detale są inne, niestety nie posiadam bardziej ogólnych rysunków Jixa z SotE więc jeśli ktoś byłby łaskaw takie udostępnić będę wdzięczny. Rysownik inny - tak więc postać wygląda sama w sobie nieco inaczej, gubiąc po drodze część wspaniałej muskulatury - może to i lepiej, bo suplementacje nandrolonem odrzuciłem z góry, rozważając dostosowanie sylwetki do kostiumu ;)

Gwoli kronikarskiej ścisłości - wariant drugi:
Obrazek
Inne są spodnie i buty. Ja postanowiłem zająć się pierwszą wersją.

Czas więc na omówienie poszczególnych fragmentów ubioru, od góry do dołu.

:arrow: Włosy - jakie są, każdy widzi. Osoby znające mnie osobiście wiedzą, że koński ogon nie stanowi problemu.

:arrow: Gogle.
Obrazek
Jak widać w wersji alternatywnej pojawiają się podobne:
Obrazek

Na obrazku Jix robi bardzo mądre "hmmm". Ja też tak zrobiłem i wszedłem na allegro. Oto jaki mamy wybór:
Obrazek
Ładne, ale bardzo dalekie od oryginału.

Obrazek
Oraz podobne - jak wyżej, eleganckie ale niepodobne.

Obrazek
Ciepło, coraz bliżej. Jak widać ZOMO miało układy z LFL. Niestety, kształt tylko z grubsza odpowiedni - nie ma odstępu pomiędzy okularami. Aczkolwiek do przeróbki materiał dobry.

Obrazek
Wariant hardcore.

:arrow: Kamizelka
Obrazek
Jak widać nie ma wiele do kombinowania. Pytanie zasadnicze - jaki to materiał? Kvltowa byłaby skóra, ale powiewanie połów ubioru wskazuje raczej na jakąś cieńszą tkaninę. Łańcuch - tutaj kwestia zapięcia. Rozwiązanie proste, lecz nieefektowne to taki pierdolnik do kluczy bądź zawieszki. Rozwiązanie pożądane to taki mały karabińczyk adekwatny do rozmiaru łańcucha. Oczywiście kamizelka do uszycia od podstaw, biorąc pod uwagę krój nie powinno być z tym problemów, chyba, że miałaby być ze skóry.

:arrow: Spodnie
Obrazek
Obcisłe do granic przyzwoitości. Jak dla mnie są to po prostu tzw. "bryczesy" (w cudzysłowie, bo bardziej przypominają leginggsy czy jak to się tam...) spodnie do jazdy konnej, stosowane obecnie powszechnie zamiast klasycznych pufiastych bryczesów. Wątpliwości pojawiają się w temacie koloru. Okładka sugeruje ciemny brąz, a kadry w zależności od oświetlenia idą w kierunku zieleni, khaki i brązu. Wracając do kroju - używam podobnych gatków na koniach i po wpuszczeniu w oficerki układają się dokładnie tak jak w komiksie więc pozostaje zakup odpowiedniego koloru.
Początkowo moje wątpliwości budziły linie powyżej kolan. Ergo, jaki jest sens dorabiania szwów w spodniach które nie mają mieć szwów by nie drażnić ud. Ale po zastanowieniu doszedłem do wniosku że to nie szwy, tylko sznurki utrzymujące kabury na miejscach. Na allegro i w sklepach sportowych mamy do wyboru do koloru, ostatecznie można pofarbować. Problemem jest tylko znalezienie spodni bez tzw leja - wzmocnień na tyłku i kolanach. Z drugiej jednak strony nie jestem ortodoxem i odpuściłbym np. podwójny materiał od wewnątrz kolan, poświęcając bycie screen accurate na rzecz przydatności spodni do celów pozakostiumowych ;)

Przykładowe brązowe gatki:
Obrazek

Całe szczęście że nie mam swoich zdjęć w owym obcisłym ubiorze bo byście się śmiali :P

:arrow: Buty
Oficerki.
Już takie mam :)

:arrow: Pasy.(kibice Cracovii - bez urazy).
Obrazek
Tutaj mamy więcej do kombinowania. Jak widać krzyżują się w pasie, zwieszając na biodrach pod ciężarem kabur z pistoletami. Jeden z nich ma z tyłu przegródki na naboje 12 gauge. Jix wie co dobre i nawet w świecie SW używa shotguna. Szkoda, że nie pokazano tego w komiksie. Okładka prezentuje nam alternatywną wersję drugiego pasa - z ładownicami. Cieszyłbym się znalazłszy takie, bowiem wyglądają ładnie. Bardzo nietypowe są klamry i zastanawiam się jak taki pasek byłby zapinany, ale to jest least concern, klamrę zawsze można wymienić na ostatku.

:arrow: Zuowroga broń laserowa.
Zbliżamy się do końca.
Obrazek
Szkoda że to nie merrsonn 44 ;p
Na okładce podobny do: http://starwars.wikia.com/wiki/DL-18_blaster_pistol
Ktoś ma pomysł, jaka to giwera?
Będzie trzeba siąść i zrobić, chyba żeby pójść na łatwiznę i biegać z blastechami.
Kabury nie reprezentują sobą większej filozofii. Jak dla mnie to po prostu pochewki uszyte z jednego kawałka skóry bądź skaju ;) i dopasowane do broni. Cieńkie linki zapobiegają ryraniu się wokół uda.

Pozostaje najtrudniejsza sprawa: znaleźć dziesięć szczegółów
ObrazekObrazek

Obrazek

Dziękuję za uwagę. Proszę o wszelkie wskazówki i spostrzeżenia. Plany mam takie, aby po powrocie z majorki wszystko czekało na mnie w paczkach gotowe do szycia i przeróbek, no, spodnie trzeba będzie pewnie mierzyć więc raczej odpada zakup przez internet.
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: Wrenga "Jix" Jixton - agent imperium [picture heavy]

Post autor: TD-1408 »

Hmmm, nie czytam komiksów, książek itp ze świata SW bo nie mam na to czasu. Jestem ortodoksyjnym fanem filmowej CT , i takie kostiumy dla mnie i sporej części ludzi którzy widzieli SW kojarzą się zupełnie z niczym .
Innym przykładem mało kojarzonego kostiumu jest np. pan w białym mundurku , złotymi frędzelkami na barach . Brak tylko rogala na głowie, szabelki, i napoleon gotowy :wink:

To moja prywatna opinia (nic osobistego ) na temat tych wszystkich dziwnych nie kojarzonych kostiumów , przez zwykłych zjadaczy chleba :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

Re: Wrenga "Jix" Jixton - agent imperium [picture heavy]

Post autor: Lady Sandman »

Moim zdaniem Jix to trochę zbyt mało rozpoznawalna postać, żeby się brać za robienie jego stroju... No ale co kto lubi ;) Niestety ( a może i stety :P) zgadzam się tutaj w pełni ze zdaniem Łysego - dla mnie kostiumy z SW to przede wszystkim stara i nowa trylogia (ze wskazaniem na starą), które zdążyły się już zakorzenić w masowej śwoadomości.

Dlatego... może przemyśl ten projekt i skuś się na jakąś filmową postać :) ?
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Wrenga "Jix" Jixton - agent imperium [picture heavy]

Post autor: Vissan »

Nie :) Ja nie lubie filmów SW tak naprawdę xD. Właściwie to książki też nie są jakoś specjalnie wybitne dlatego tylko czytając komiksy mogę udawać wykształciucha. Kostium ma być niszowy, prze-nerdyczny i konwentowy, bynajmniej nie mam zamiaru występować w nim na żadnych eventach dla ludzi spoza fandomu.

Niestety, rozpoznawalność postaci z filmów to poniekąd mit. Szturmowca czy Vadera pozna przeciętnie rozgarnięta osoba, ale już na widok oficera słychać raczej hasła "gestapo" itp.

Zresztą postanowiłem już że po jednym filmowym kostiumie z każdej ze stron mi wystarczy. Ja w SW cenie sobię expanded universe i w tym kierunku chcę brnąć.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Wrenga "Jix" Jixton - agent imperium [picture heavy]

Post autor: Jok »

Ja tam jestem ogolno SW:D od starej wszytsko sie zaczelo :D
Podobnie jak Vicia z komiksami moge udawac wyksztalciucha :D Cienie Imperium sa tak btw adaptacja ksiazki Viciu ;)

Mam tak swoja drugie od gory gogle na zbyciu jakbys chcial.
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Wrenga "Jix" Jixton - agent imperium [picture heavy]

Post autor: faultfett »

Jok pisze:Cienie Imperium sa tak btw adaptacja ksiazki Viciu ;)
Nie adaptacją, tylko elementem projektu - tak, jak pozostałe części całości SotE :> (gra, karty, soundtrack itp.)
(komiks niektóre wątki książki pomija, niektóre rozwija :))
.
Dla mnie postać Jiksa zawsze była zabawna, taka celowo przerysowana :D
A strój? - dlaczego nie :) Na nerdowskie eventy jak najbardziej :mrgreen:
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wrenga "Jix" Jixton - agent imperium [picture heavy]

Post autor: Pazdzioch »

Nie no fajnie Vissan - tylko bez urazy...trochę taki Król pedałów :)
Obrazek

2010:Obrazek Obrazekx2
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Wrenga "Jix" Jixton - agent imperium [picture heavy]

Post autor: Vissan »

:mrgreen:

król... górników torfowych!
Awatar użytkownika
Skrzat
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 1105
Rejestracja: 09 wrz 2009, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wrenga "Jix" Jixton - agent imperium [picture heavy]

Post autor: Skrzat »

Obrazek
A później rób kostium, masz moje pełne poparcie, nie ważne że z komiksu ważne ze SW :wink:
Bojkot. Przestaje używać przecinków.
Szefie ostatni szpadel stracił moc przerobową.
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Wrenga "Jix" Jixton - agent imperium [picture heavy]

Post autor: YangObi »

Vissan, postać Jix'a jest mega fajną sprawą, ale jak już zostało zauważone, postać w Polsce nie będzie rozpoznawana. Ale ja bym się tym nie łamał i zawsze może to być pewien sposób do zaiinteresowania młodych fanów na konwentach i akcjach zwłaszcza do czytania komiksów z SW i zainteresowania się całym uniwersum.

Tylko won na siłownię ;P Jak potrzebujesz motywacji, to możemy się ścigać gdyż przygotowuje taki kostium dla siebie.

Obrazek

P.S
Vissan zajmij się namawianiem Nero na tę wersje ;P
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Wrenga "Jix" Jixton - agent imperium [picture heavy]

Post autor: Vissan »

Ziom, no to musimy sobie załatwić rozpiski. Mnie już koksy na siłowni w szkole udzielają porad więc żelazo w dłoń żebyś nie odstawał xD.

Co wbijamy na starcie, omke, miętką czy ruskie pedygree pal?
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wrenga "Jix" Jixton - agent imperium [picture heavy]

Post autor: Pazdzioch »

YangObi pisze:Vissan, postać Jix'a jest mega fajną sprawą, ale jak już zostało zauważone, postać w Polsce nie będzie rozpoznawana. Ale ja bym się tym nie łamał i zawsze może to być pewien sposób do zaiinteresowania młodych fanów na konwentach i akcjach zwłaszcza do czytania komiksów z SW i zainteresowania się całym uniwersum.

Tylko won na siłownię ;P Jak potrzebujesz motywacji, to możemy się ścigać gdyż przygotowuje taki kostium dla siebie.

Obrazek

P.S
Vissan zajmij się namawianiem Nero na tę wersje ;P
Tylko pamiętaj - siłka - pół roku, rok
Dobry koks - 2 tygodnie :D

Chyba, że codziennie będziesz żarł kreatynę na śniadanie:D
Obrazek

2010:Obrazek Obrazekx2
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Wrenga "Jix" Jixton - agent imperium [picture heavy]

Post autor: sternik »

YangObi -wydziargasz sie tak ? :) czy tylko obmalujesz ? :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Skrzat
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 1105
Rejestracja: 09 wrz 2009, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wrenga "Jix" Jixton - agent imperium [picture heavy]

Post autor: Skrzat »

Ja bym się wydziargał 8)
Bojkot. Przestaje używać przecinków.
Szefie ostatni szpadel stracił moc przerobową.
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Wrenga "Jix" Jixton - agent imperium [picture heavy]

Post autor: ARAKYEL »

Sklecę naprędce maszynkę i możemy jechać :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bounty Hunters Guild”