Strój Boby Fetta

Mandalorianie i najemnicy Imperium
http://thebhg.net/splashpage.php
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Boba Fett
Polish Garrison Retired
Posty: 31
Rejestracja: 20 sty 2005, 10:17
Lokalizacja: Wollongong :)
Kontaktowanie:

Strój Boby Fetta

Post autor: Boba Fett »

Witam

Chciałbym w tym miejscu przedstawić nieco bardziej alternatywny sposób sprawienia sobie kostiumu ze Star Wars. Alternatywny z dwóch powodów, po pierwsze że nie jest on imperialny a po drugie, że w większości wykonany z materiałów odpadowych jak pudełka po pralinkach czy karton po meblach :). W przypadku stroju Boba Fett’a (bo o nim mowa) najważniejszym elementem jest hełm, który w moim przypadku to nieco zmodyfikowany zabawkowy hełm Jagno Fett’a. Spokojnie można wykonać go we własnym zakresie ale wymaga to sporego nakładu pracy i bacznego zwracania uwagi na skalę, co jest bardzo ważne, gdyż mój pierwszy własnoręcznie zrobiony wyszedł po prostu za duży.
Pozostałe elementy zbroi to, jak wspomniałem wyżej, materiały recyklingowe :P pokryte żywicą epoksydową i pomalowane.

http://www.odyseja.pl/tca/tca/pic/kosti ... ett/12.htm

Kostium nie jest jeszcze gotowy ale na premierę EIII na pewno będzie, obecnie jestem na etapie szycia materiałowej części stroju oraz poszukiwania ciemnej pleksi do hełmu gdyż biała pokryta folią przyciemniającą nie zdała egzaminu.

Jeżeli chcecie obejrzeć więcej zdjęć z produkcji tego stroju to zapraszam na http://www.tca.prv.pl do działu INNE \ Boba Fett gdzie już za max 2 tygodnie zawieszę zdjęcia z kolejnych faz produkcji.

Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do spróbowania swoich sił w tworzeniu własnego wymarzonego stroju SW.
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

Razem z Mikem mamy złe podejście do kartonu ze względu na mały konflikt z "kartonowym kartelem" na Holo. Ale jak dla mnie te fotki które obejrzałem przemawiają jak najbardziej za. Szczególnie iż nie wszystkich stac na profesjonalny kostium zakupiony z USA. Jednak że strój prezentuje się świetnie ale na fotografiach nazywam się Tomek i mam trochę z tego niewiernego i dopóki go nie dotknę nie pomacam i nie obejrzę na żywo nie wydam ostatecznego werdyktu.
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

To, ze kostium jest zrobiony z materialow recyklingowych nie ma dla mnie wiekszego znaczenia w stytuacji, gdy pokryty jest wlasnie żywicą epoksydową, ktora nadaje mu swietny wyglad. Trudno mi oceniac reszte zbroi Fetta, ale helm jest naprawde niezly. Podoba mi sie.

Mam nadzieje, ze niedlugo bedzie mozna spodziewac sie kolejnych zdjec z produkcji. Nie ukrywam, ze mam nadzieje, iz plecak odrzutowy bedzie rowniez na czas, gdyz jest to nieodzowna czesc stroju Fetta i nie wyobrazam sobie tej postaci bez niego.

Ponad to szczerze polecam strone Chrisa (TK-409), ktory rowniez dysponuje tym strojem. Nie dosc, ze zaprezentowane sa na niej roznego typu porady (np. jak zrobic profesjonalny Jetpack - czyli cos dla Ciebie Adam ;)), to dodatkowo Chris sprzedaje samemu niektore elementy zbroi w bardzo przystepnej cenie. Pragne tutaj przy okazji powiedziec, ze na pewno warto od niego kupic bez dwoch zdan ochraniacz na szyje. Chris robi najlepsze ochraniacze na szyje w calym Legionie. Dosc wspomniec, ze wszyscy szturmowcy z Polish Outpost rowniez zaopatrzeni sa w jego ochraniacze :). W kazdym razie jak dla mnie to najlepsza strona o zbroi Boby.

Jesli chodzi o pleksi do helmu, to mozna ja kupic pod tym adresem.

Polecam takze ta stronke -> http://www.con-centric.com/fett/

Obrazek
Awatar użytkownika
Boba Fett
Polish Garrison Retired
Posty: 31
Rejestracja: 20 sty 2005, 10:17
Lokalizacja: Wollongong :)
Kontaktowanie:

Post autor: Boba Fett »

Wykonując poszczególne elementy zbroi posługiwałem się w wielu przypadkach tutorialami i zdjęciami ze stronki Chrisa a także fotkami jakie zrobiłem oryginalnej zbroi.
Tak masz rację Mike, że Chris robi naprawdę świetną robotę ale nie będę mógł u niego zamówić ochraniacza na szyję gdyż na 100% byłby innego koloru niż reszta mojego stroju. Co do plecaka to TAK mam zamiar go też wykończyć przed premierą bym mógł stawić się w poznaniu w prawie całej okazałości :), pisząc o tym, że nie wiem czy wykończę plecy miałem na myśli część zbroi, która jest pod plecakiem, ale to się jeszcze okaże, wszystko i tak będzie zależeć głownie od tego czy uda mi się skłonić Maćka do współpracy :) .
Poinformuję was o postępach w pracy jak tylko takowe będą, czyli gdzieś w granicach tygodnia. Aha i odpowiadając na post Tomka, Zobaczymy się już niebawem na premierze wiec będziesz mógł dotknąć popatrzeć i wydać osąd :)

Pozdrawiam, i do następnego posta.
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

Napewno nie omieszkam, a moje macki przyssają się do twojego kostiumu :D Więc do maja.
Awatar użytkownika
TK-2791
Polish Garrison Retired
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2004, 12:56
Lokalizacja: skąd się wziąłem...
Kontaktowanie:

Post autor: TK-2791 »

Boba Fett pisze:Co do plecaka to TAK mam zamiar go też wykończyć przed premierą bym mógł stawić się w poznaniu w prawie całej okazałości :), pisząc o tym, że nie wiem czy wykończę plecy miałem na myśli część zbroi, która jest pod plecakiem, ale to się jeszcze okaże, wszystko i tak będzie zależeć głownie od tego czy uda mi się skłonić Maćka do współpracy :) .
Uda Ci się mnie skłonić, a plecy będąi basta, inaczej ja się nie bawię!
no to już wiesz co w trawie piszczy ;-)

pozdrawiam
tajemniczy 'Maćka'....

a nie chwaląc się to właśnie ja malowałem hełm...ja Maćka :-P
ID/TK/IC 2791 Maciej 'M@Ska' Skawiński
501st Legion Polish Garrison

[reklama]
la luna del cacciatore
2011: Imperial Class Star Destroyer: Demonstrator: Call of Duty: Imperial Black Ops
Awatar użytkownika
Kameleon
Posty: 6
Rejestracja: 07 cze 2005, 9:53
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kameleon »

I jak? Niewierny Tomasz wymacal cos podczas premiery???
Kameleon

\______ Imperial Soldiers never die! _____/
/ They just go to the Dark Side for regroup \
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

Tia byłem pod wrażeniem. Maciek odezwij sie na gg chce ci przelac winną kase za naszywe i zakupic pas. W tym całym obmacywanym zamieszaniu nie zdążyłem ci jej odda na premierze.
Awatar użytkownika
Magi
Posty: 49
Rejestracja: 28 maja 2005, 16:15
Lokalizacja: Yinchorr
Kontaktowanie:

Post autor: Magi »

fakt faktem wygladal super :)
The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Post autor: Jok »

ot takie BTW http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=6560177629#photo
to ja jeszcze chce prawdziwy blaster i saberem tez nie pogardze ;)
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

Hej hej moze byśmy sie na to złożyli. Tylko szybka decyzja bo niedługo koniec aukcji.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Post autor: Jok »

w sumie czemu nie- jedynie ok 30-40 zl to za taki bajer nieduzo- tylko kto ma konto na ebayu?
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

W razie czego ja mam konto, wiec moge pomoc. Trzeba wziac jednak pod uwage, ze aukcja wciaz trwa, wiec cena moze ulec drobnej zmianie. Sama wysylka bedzie jak za darmo, w koncu plytka CD.
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

ja jestem za ktoś jeszcze ??
Awatar użytkownika
Lord Sith Czesiu
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2006, 15:15
Lokalizacja: Ł-nica

Post autor: Lord Sith Czesiu »

Witam , ja takze robie hełm ale Jango Fetta i potem pokryje go zywica 8)
jak bede miał aparat sprawny ro fote trzasne :P
"Mój mrok, moja nienawiść jest nieskończona, twoje żołnierzyki nie pomogą ci wygrać tej bitwy"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bounty Hunters Guild”