Strój Boby Fetta

Mandalorianie i najemnicy Imperium
http://thebhg.net/splashpage.php
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Strój Boby Fetta

Post autor: MERR-SONN »

Wiem, że jeszcze trochę brakuje. Napisałem, że jest "prawie" :). Jeszcze nie ma kilku napisów na plecaku (dla obu wersji), paski na prawym nauszniku. Poza tym nie wydaje mi się, żeby ktoś chciał wycinać wydruki i naklejać inaczej niż w formie kalkomanii, a to ma sens. Można wtedy pomalować werniksem, postarzyć itp. Jako wycinankę w formie grubszej można jedynie wykorzystać jako szablon do malowania. I tu się zgadzam.
Co do kompletacji symboli - jeśli ktoś ma jakieś sugestie i uwagi, dajcie znać. Nawet jakby ktoś miał wzór metki z gaci BF to zawsze można dorobić :). W każdym momencie mogę dołożyć brakujący symbol albo coś zmienić, poprawić.
Jedyna uwaga nie będę robił elementów typu czarne paski na zbiornikach plecaka, dyszach. To już trzeba namalować.
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Strój Boby Fetta

Post autor: MERR-SONN »

Z innej beczki - chodzi o rakietę z jetpack'a BF. Wg mnie te skrzydełka na głowicy całkiem fajnie uszczegółowiła firma Man of War.
http://www.thedentedhelmet.com/forums/s ... ack-Kit-09

Wyglądają teraz jakby były rozkładanymi po wystrzeleniu stabilizatorami, a nie stałymi płetwami stabilizującymi. Daje to efekt dopracowania technicznego konstrukcji. Wiadomo, że stroje były tworzone na potrzeby filmu i nikt nie musiał tak się przykładać do perfekcyjności w każdym ułamku cala. Teraz jednak mamy możliwość oglądania takich strojów na wyciągnięcie ręki, tym fajniej oglądać coś co daje wrażenie realnego, działającego mechanizmu niż rekwizytu filmowego. Oczywiście należy brać umiar w tej symulacji "działania", bo np. zamontowanie do dysz plecaka generatora dymu o wydajności papierosa da efekt kuriozalny.
Co sądzicie o takich kosmetycznych zmianach (wg mnie na lepsze) jak z tymi skrzydełkami ? Proszę o ocenę także "ortodoksów" :D .
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Strój Boby Fetta

Post autor: BountyHunter »

ortodoks sie wypowie w sprawie owych skrzydelek:

http://picasaweb.google.com/DROZENMASTE ... 6392638194

powinny one wygladac tak (jak wyzej) , sa rozkladane na boki podczas lotu - wlasnei jako stabilizacja, doskonale je widac rozlozone na prototypie BF (bialego) - zdjecia z prob kostiumu u Lucasa Dzordza

Obrazek


. 'wciecia'powyzej owych skrzydelek zawieraja mechanizm obrotowy podnoszone do gory skrzydelka 'wcinaja " sie w owe wciecia. fajnie to wyglada, pomijajac fakt ze jest upierdlwie w wykoaniu - silniczek i przekladnia slimakowa lub walek popychacza na trzy. jednakze zlozone skrzydelka sa w pelni akceptowalne i tez wygladaja ok ( o ile nei sa za male albo za cienkie ) ;p
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Strój Boby Fetta

Post autor: Nahen »

Mechanizm jaki można tam zastosować jest bardzo prosty wbrew pozorom i nie wymaga wielkich nakładów tak pracy jak i "mechaniki" pod warunkiem, że można "obsłużyć" go ręcznie ;)

Głowicę można zakończyc w odpowiedni sposób i zamocować tak żeby można było ją obrócić o 1/4 obrotu tym samym powodując wysunięcie brzechw a obrót w przeciwnym kierunku złoży je ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Strój Boby Fetta

Post autor: MERR-SONN »

Niestety robię teraz model do zrobienia formy, więc stabilizatory będą na stałe. Może leśli będę miał jeszcze czas przed 19 czerwca (Legoland) to podejmę sie zrobienia już w gotowej wersji ruchomych stabilizatorów. Na razie jest jak w Man of War, czyli nie kończy się na krawędzi dolnego stożka, a pionowym elementem w szczelinie środkowego walca.
Niedługo dołączę zdjęcia całego plecaka to pokażę jak to wygląda. Plecak jest już prawie gotowy (wg budowlanej tradycji wczoraj mogłem powiesić mu na czubku "wiechę"). Muszę jeszcze zrobić dyszę (jedną, bo dysza z kulą będą powielane w formie). Potem końcowe szlifowanko, podkład, który mam nadzieję, że nie pokaże, że moje pojęcie o gładkości spoin było błędne :) i gotowe !! (po tylu miesiącach roboty...ufff)

Poszukuję planów z wymiarami EE-3 z "zabudowaną lufą". Jak ktoś ma to bardzo proszę o przesłanie na p.jassowicz@exon.pl
Muszę też ten temat ruszyć, bo młody nie będzie biegał przecież z blasterami Jango.
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Strój Boby Fetta

Post autor: Jok »

Ja mam takie pytanie. Bo widze ze rpzewinely sie naklejki do wydrukowania. Czegos takiego bede potrzebowal do helmu ig. Tak wiec jak fachowo nazywa sie taki arkusz naklejki formatu A4 i gdzie go kupic? Wiem ze lamerskie pytanie, ale nie wiem czy to sie nazywa Vinyl, naklejka czy inne diabelstwo. I czy szukac tego w mydle i powidle czy w sklepach dla plastykow (plastikow ;p )
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

Re: Strój Boby Fetta

Post autor: Lady Sandman »

Może spróbuj folię samoprzylepną - znajdź jakiś punkt ksero/drukarenkę z ploterami i heja :)
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Strój Boby Fetta

Post autor: ARAKYEL »

Temat już był ale nie pamiętam gdzie :lol:
http://www.asuseeepc.pl/wlasna-naklejka-na-laptopa.html
http://www.allegro.pl/item971380985_ink ... wodny.html
http://www.youtube.com/watch?v=HaMH-uPg ... re=related
Wystarczy po naklejeniu przelecieć lakierem bezbarwnym w spray'u lub rosyjskim supermocnym lakierem do włosów :D
Awatar użytkownika
Czubaka
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2011, 18:23

Re: Strój Boby Fetta

Post autor: Czubaka »

Ma ktoś wymiary tego ''ręcznika'', ''szmaty'' (?) który miał Boba ?
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Strój Boby Fetta

Post autor: MERR-SONN »

Wejdź na stronę :

http://www.tk409.com/fett.html

Masz tam kopalnię informacji m. innymi w tym temacie.
Wg TK-409 ta "szmata" w wersji ROTJ ma wymiar 30"(szer)x36"(wys)
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
jabek
Posty: 114
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strój Boby Fetta

Post autor: jabek »

nie wiem,czy temat kombinezonu ,był poruszany,ale pewnie tak ,ale czy ktoś z was ma przypadkiem wykrój kombinezonu Boby ,po całym necie szukam ale znalazłem tylko w sklepach internetowych ,nie chce mi się płacić :)
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Strój Boby Fetta

Post autor: Delta13 »

Z tego co wiem to wykrojów specjalnie nie ma, zresztą istotne są tylko szczegóły reszta to zwykły kombinezon. Ja do Jango po prostu szyłem na miarę, biorąc pod uwagę tylko długość krótkiego rękawka i przeszycia wzdłuż ręki. W przypadku Boby jest tego więcej bo wymagana jest także konkretna liczba poziomych przeszyć na rękawie i nogawce. Oraz kieszenie i sakwy. Ale to nic czego nie dało by się z wymiarować.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Strój Boby Fetta

Post autor: Jok »

jabek pisze:nie wiem,czy temat kombinezonu ,był poruszany,ale pewnie tak ,ale czy ktoś z was ma przypadkiem wykrój kombinezonu Boby ,po całym necie szukam ale znalazłem tylko w sklepach internetowych ,nie chce mi się płacić :)
Nie ma czegos takiego jak wykroje do kombinezonu Boby. Sa tylko zalecenia i wymiary opisane w CRLu
Fryta
Posty: 10
Rejestracja: 02 lis 2015, 7:10

Re: Strój Boby Fetta

Post autor: Fryta »

Kupiłem hełm. Niestety bez antenki. Czy gdzieś ktoś to może wykonać. Gdzieś zamówić itd?
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Strój Boby Fetta

Post autor: Falcon »

jaka wersja TESB czy ROTJ?
Brak samej anteny z dalmierzem czy jeszcze czegoś z ucha?
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bounty Hunters Guild”