Budowa hełmu Fetta

Mandalorianie i najemnicy Imperium
http://thebhg.net/splashpage.php
Darth Tener
Polish Garrison
Posty: 165
Rejestracja: 17 sie 2007, 9:02
Lokalizacja: Kraków

...

Post autor: Darth Tener »

Falcon pisze:Mam nadzieję, że plexi to tylko na wizjer, bo robienie z tego konstrukcji to pomysł chybiony.
Hips, PVC kupisz najlepiej w sklepie z art reklamowymi. W hurtowni będziesz musiał wziąć zazwyczaj całą płytę 1mx2 m albo większą
No jasne. Plexi tylko na wizjer :)
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa hełmu Fetta

Post autor: TI-1415 »

Czy budowa hełmu Boby poszła w zapomnienie :?: :wink:
Właśnie z kolega Arakyelem zaczęliśmy budowę dwóch hełmów Boby Fetta :wink:
Oto pierwsze fotki ,reszta będzie dodawana na bieżąco :D

Obrazek
Obrazek
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Budowa hełmu Fetta

Post autor: ARAKYEL »

TI-1415 pisze:Czy budowa hełmu Boby poszツa w zapomnienie :?: :wink:
Właśnie z kolega Arakyelem zaczęliśmy budowę dwóch hełmów Boby Fetta :wink:
Oto pierwsze fotki ,reszta będzie dodawana na bieżąco :D

Obrazek
Obrazek
Może 3 wyjdzie już na tip top:D, i tak najgorsze czyli malowanie przed nami :wink:.
Ktoś orientuje się gdzie można dostać prostą elektronikę chodzi o samoczynne przełączanie 2 diod w antenie, żeby zapalała się jedna po drugiej?.
Awatar użytkownika
Jaden Kast
Polish Garrison Retired
Posty: 391
Rejestracja: 01 cze 2005, 17:12
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

Re: Budowa hełmu Fetta

Post autor: Jaden Kast »

Mandalorianie też pewnie nie mieli od razu takich cacy gładkich ;).
Póki co zapowiadają się bardzo dobrze. Tylko trochę zimowych wieczorów spędzonych przy kominku z papierem ściernym w dłoni i będzie idealnie.

Jeśli chodzi o elektronikę, to może zapytaj w pierwszym lepszym sklepie elektronicznym o proste układziki do lutowania (kosztują max. 20 zł). Zgodnie z instrukcją wlutujesz wszystkie części, podłączysz do bateryjki i będzie działać.
"Dei Kobol una apita uthoukarana
Ukthea mavatha gaman kerimuta
Obe satharane mua osavathamanabanta
Api obata yagnya karama"
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Budowa hełmu Fetta

Post autor: sternik »

No prosze ,a co z SG ? :)
Nie wiem jak w Wawie :) ale w brux na starym mieście po knajpach chodzą ciapaci i sprzedają różne świecidełka ledowe dla dzieciaków :) koszt to 1€ a jest kilka led i układ sterujacy na bateryjki zegarkowe. Sam kupiłem u nich takie cudo do zrobienia kogutów w modelu radiowozu :)
Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Budowa hełmu Fetta

Post autor: Falcon »

ARAKYEL pisze: Ktoś orientuje się gdzie można dostać prostą elektronikę chodzi o samoczynne przełączanie 2 diod w antenie, żeby zapalała się jedna po drugiej?.
Lecisz do lLIDLA i kupujesz najtańsze światło tylne do roweru - wystarczy diody przelutować na kawałek przewodu.
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Budowa hełmu Fetta

Post autor: ARAKYEL »

Chyba tylne światło rowerowe ma za szybka częstotliwość migania, po za tym przydał by się włącznik, żeby po opuszczeniu anteny dopiero włączały się diody.
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Budowa hełmu Fetta

Post autor: MERR-SONN »

Cześć
Widzę, że mamy na tapecie garnki z tych samych szablonów :). Ja robię trochę mniejszy.
Niestety zostaję w tyle, bo nie mam czasu podjechać do znajomej szkutni, żeby nasączyć czerep hełmu żywicą. Dłubię za to inne precjoza BF.
Próbowałem znaleźć odpowiednią komórkę z wystarczająco małym ekranem (prawie wszystkie mają za duży) i aparatem foto (oczywiście w klapce), żeby zamontować to w celowniku (obraz z kamery, integracja hełmu z komórką, zoom w "celowniku" , obraz z kamerki na blasterze, itp) ale jest cholerny problem techniczny - taśma łącząca klapkę z resztą ma mikroskopijne złącze. Nie do przelutowania w amatorskim zakresie, poza tym wyprowadzając resztę telefonu z klawiaturą na lewy nadgarstek musimy mieć łącze o długości 2m. To może być zbyt duża odległość jak na tak słaby sygnał. Fakt, że efekt byłby piorunujący... :) :) :).

Pozdrawiam
Piotr
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Budowa hełmu Fetta

Post autor: ARAKYEL »

Było tak blisko, niestety zrządzenie losu hełm 2 razy spadł udało się go jakoś odratować niestety wczoraj podkład też splatał mi figla, zgrudowane płytki farby przyczepiły się do hełmu. Szlifowanie papierkiem gradientu 600 na nic się zdały, ..więc niestety trzeba będzie ścierać od nowa...tak więc dam sobie na jakiś czas spokój. :?
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Budowa hełmu Fetta

Post autor: ARAKYEL »

Brum wyszedł następny problem.
A mianowicie przestrzeń w okolicach uszu nie jest idealnie prosta.
Myślałem żeby zmiękczyć pcv w gotującej się wodzie i dogiąć kształt do uszu, ale obawiam się, że całość hełmu może się wygiąć. ( żaden z ścisków nie chwyci tej przestrzeni, jest za wysoko :() Jakieś pomysły jak to naprawić?
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Budowa hełmu Fetta

Post autor: Falcon »

obawiam się że zostanie tylko zaszpachlowanie teraz, a na przyszłość większa precyzja :wink:
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Budowa hełmu Fetta

Post autor: MERR-SONN »

Na targach zabawek Toy Fair pojawił się hełm BF produkcji Hasbro. Oczywiście wersja "voice changer".
http://www.jedinews.co.uk/news/news.aspx?newsID=3220
Oczywiście pierwsza myśl - po cholerę będę się męczył i robił ten garnek, jak gadającą wersję dostanę w sklepie...
Chyba jednak wolę zrobić sam, dlatego że:
Pierwsze primo - dzieciak w Hasbro będzie więcej widział, bo wizjer większy, ale ja zastosowałem minimalnie poszerzoną szparę, żeby właśnie więcej widział bez psucia wyglądu hełmu.
Drugie primo - mój będzie lżejszy, choć jeszcze nie wiem, co jeszcze w środku zamontuję (bateryjki, świecidełka, servo do RF, jakaś elektronika). Poza tym wielkość - pewnie znów dopasowany będzie do wielkości dorosłego człowieka.
Na Starforce w Toruniu mój 5 letni bratanek o drobnej budowie ciała ale w hełmie klona Hasbro (a co !!) został został skomentowany - "Patrz hełm idzie"...
Trzecie primo - i tak trzeba pobawić się z malowaniem, bo ten Hasbro trochę potrzebuje "dogładzenia" (raczej przeciągnięcia za samochodem 2 km po asfalcie :).
Czwarte primo - takich hełmów jak mój będzie jeden lub może kilka (jak mi sie uda zrobić dobrą formę) - bezcenne.
Szkoda jedynie tego zmieniacza głosu.....
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa hełmu Fetta

Post autor: TI-1415 »

Zmienaicza głosu nie masz co żałować bo nadaję się od do tak zwanej D :D
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Budowa hełmu Fetta

Post autor: MERR-SONN »

A ja myślałem że do odgłosów "paszczowych" a nie.... do d... :))
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Budowa hełmu Fetta

Post autor: sternik »

pjassowicz pisze: Poza tym wielkość - pewnie znów dopasowany będzie do wielkości dorosłego człowieka.
Chyba nie do każdego :) próbowałem założyć clona na Master Trucku w zeszłym roku i niestety -niewchodzit :) Nie wiem kto to projektuje ale rozmiarowo to ani dla dziecka ani dla dorosłego :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bounty Hunters Guild”