Strój Imperatora

Darth Vader, Dooku, Darth Maul, Imperator
http://forum.501stsithlords.com/
Awatar użytkownika
szturmowiec 66
Posty: 58
Rejestracja: 06 gru 2005, 0:03
Kontaktowanie:

Strój Imperatora

Post autor: szturmowiec 66 »

Witam !
Od jakiegoś czasu przygotowuje kostium IMPERATORA. Mam w związku z tym parę pytań:

Jakie są wymogi L. 501 odnośnie tej postaci ?
Istnieją jakieś strony tylko temu poświęcone ?

Sprawa wygląda tak. Szaty ( tunika, płaszcz ) będą uszyte z bardzo dobrej jakości materiału przez panią krawcową pracującą w teatrze Jeleniogórskim. Maska zostanie wyrzeźbiona na gipsowym odlewie mojej twarzy ( tak aby idealnie przylegała do skóry i w miarę możliwości wiernie odtwarzała mimikę ) a następnie odlana # specjalnego lateksu który zamierzam kupić w Berlińskim sklepie dla charakteryzatorów ( bardzo droga zabawka ale efekt świetny ). Laska i spinka praktycznie już powstały ( rzeźba , forma , odlanie z żywicy ) Pozostaje jeszcze kwestia szkieł. Powiem szczerze że ceny mnie przerażają ! Może zna ktoś miejsca w których można je nabyć w rozsądnych cenach ?
Awatar użytkownika
Anakin Skywalker
Posty: 204
Rejestracja: 01 mar 2005, 21:57
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anakin Skywalker »

Zobacz na www.ebay.pl 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Z tego co piszesz profesjonalnie podszedles do sprawy i szczerze wierze, ze efekt koncowy bedzie swietny, gdyz to on jest najwazniejszy.

Teoretycznie sam stroj nie jest bardzo skomplikowany, co nie zmienia faktu, ze trzeba troche pracy w jego stworzenie wlozyc. Wiem, ze na pewno zadne gumowe maski po 20$ nie sa akceptowalne ;) Natomiast z tego co piszesz, chcesz uzyc latekstu, faktycznie moze to swietnie wygladac.

Poza samym plaszczem, laska i spinka, trzeba zadbac o charakteryzajce twarzy, ale takze i rak. Sugeruje Ci, abys zastanowil sie nad stworzeniem w podobny sposob lateksowych "rekawic", ktore oddadza efekt zniszonych dloni Palpatine'a.

Wiekszosc posiadaczy strojow Lordow Sith z 501 Legionu ma swoje forum, na ktorym mozna znalezc wiele odpowiedzi na szczegolowe pytania, znajduje sie ono pod tym adresem.

Odnosnie szkiel, to faktycznie stanowia one jedna z drozszych czesci stroju, ale plus jest taki, ze zazwyczaj jest to jednorazowy wydatek, bo w koncu nie bedziesz ich nosil (chyba) na codzien ;)
Anakin pisze:Zobacz na www.ebay.pl 8)
ebay.pl do niczego Ci sie nie przyda, co najwyzej ebay.com, ale na chwile obecna mozna tam zakupic jedynie laske i spinke Master Replicas, to wszystko. Tak wiec jest chybiony pomysl. Biorac pod uwage, ze szturmowiec 66, z tego co pisze, ma praktycznie wszystkie elementy gotowe i pyta po prostu o szczegoly.
Awatar użytkownika
szturmowiec 66
Posty: 58
Rejestracja: 06 gru 2005, 0:03
Kontaktowanie:

Post autor: szturmowiec 66 »

Staram się .Mam za sobą szkołę charakteryzacji filmowo-teatralnej. Znam parę sztuczek i poznałem w praktyce proces tworzenia takiej maski na potrzeby prawdziwego filmu ( mówiąc slangiem " jestem w temacie" ). Podchodzę do tego bardzo poważnie i zrobię wszystko by efekt końcowy był jak najlepszy. Mam już swoje lata ( prawie 30 stka :cry: ). Łysinę, rodzinę (AHHHHH........ ten STARWARSOWY klimat lat osiemdziesiątych. Te kilometrowe kolejki przed kinem czekające na poranny seans ESB. A te koślawe, gumowe figurki kupowane w kiosku z pamiątkami nad morzem.... To były czasy ! Dzisiejsza młodzież może nam tylko pozazdrościć.). Jak coś zaczynam to muszę skończyć :twisted: Nie będę ukrywał że bardzo chcę wstąpić w wasze szeregi a jeszcze bardziej by PO miał najwierniejsza kopie Imperatora w całym LEGIONIE ! Co z tego wyjdzie ? Zobaczymy.............



Oczywiście ! Gumowe maski za 20$ nigdy nie były brane pod uwagę :shock:

Chcę użyć specjalnego rodzaju mleczka lateksowego. Wykorzystywanego w KRAJU SZCZĘSLIWOŚCI w wielkich super produkcjach min. LOTR

Zastanawiam się nad konstrukcją maski. Są dwie opcje
1. maska pełna. Jednolita zakrywająca całą głowę . Bardzo ściśle przylegająca do twarzy.

2. maska składająca się z kilku części przyklejanych do twarzy MASTIkSEM ( rodzaj specjalnego kleju charakteryzatorskiego. )

Najlepsza będzie chyba pierwsza opcja. 2 wymaga kącika z lustrem dobrym oświetleniem i w ogóle.......


Jak najbardziej. Co prawda nie wspomniałem o tym wcześniej ale oczywiście mam w planach zrobienie cieniutkich ( starczych ) rękawic z przyklejonymi sztucznymi, odpowiednio podniszczonymi paznokciami. Do kompletu będą również specjalne protezy zepsutych zębów ( robię już podchody u znajomego protetyka :D )

Wielkie dzięki za link. Postaram się z kimś nawiązać kontakt!
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

szturmowiec 66 pisze:Podchodzę do tego bardzo poważnie i zrobię wszystko by efekt końcowy był jak najlepszy.
Trzymam kciuki.
szturmowiec 66 pisze:Mam już swoje lata ( prawie 30 stka :cry: ).
Nie przejmuj sie, wielu z nas ma, a samym 501 sa ludzie nawet majacy 60 8)
szturmowiec 66 pisze:Nie będę ukrywał że bardzo chcę wstąpić w wasze szeregi a jeszcze bardziej by PO miał najwierniejsza kopie Imperatora w całym LEGIONIE ! Co z tego wyjdzie ? Zobaczymy.............
A ja nie bede ukrywal, ze szczerze Ci tego zycze i sam nie moge sie doczekac, kiedy ta chwila nastapi, a z tego co przedstawiles to masz ogromna wiedze w tym temacie, wiec na pewno efekt bedzie bomba. Tutaj masz wszystkich czlonkow posiadajacych kostium Sith Lorda, w moim mniemaniu Imperator wypada roznie i wierze, ze bedziesz mial najlepszy stroj :). Swoja droga jakis deadline masz ustalony? :)
szturmowiec 66 pisze:Zastanawiam się nad konstrukcją maski. Są dwie opcje
1. maska pełna. Jednolita zakrywająca całą głowę . Bardzo ściśle przylegająca do twarzy.

2. maska składająca się z kilku części przyklejanych do twarzy MASTIkSEM ( rodzaj specjalnego kleju charakteryzatorskiego. )

Najlepsza będzie chyba pierwsza opcja. 2 wymaga kącika z lustrem dobrym oświetleniem i w ogóle.......
Skoro tak mowisz :). Widze, ze wiedza w tym temacie znacznie przewyzszasz moja, wiec nawet od strony technicznej trudno mi sie wypowiadac w tej kwestii.
szturmowiec 66 pisze:Do kompletu będą również specjalne protezy zepsutych zębów ( robię już podchody u znajomego protetyka :D )
To musi bedzie piekne po prostu :D

Informuj nas na biezaco o postepach, bo az nie moge sie doczekac efektu koncowego :) Mile widziane zdjecia ;)

W razie czego sluze pomoca.
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Post autor: faultfett »

Yeeah! Good luck przy procesie tworzenia stroju - wnioskując po opisie efekt będzie powalający - liczę na to, w sumie też z tego wzgledu, że jeśli i mi uda się za jakiś czas zasilić szeregi PO, to jako Ręka Imperatora będę miała 'przełożonego ' :D
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
szturmowiec 66
Posty: 58
Rejestracja: 06 gru 2005, 0:03
Kontaktowanie:

Post autor: szturmowiec 66 »

Wielkie dzięki ! ( aż chce się pracować )
Oczywiście że będę informował na bieżąco ! Zdjęcia będą robione na każdym etapie prac.
Ostatnio zmieniony 09 gru 2005, 16:57 przez szturmowiec 66, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Anakin Skywalker
Posty: 204
Rejestracja: 01 mar 2005, 21:57
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anakin Skywalker »

To ja też ci życze powodzenia w robieniu stroju i trzymam kciuki żeby twój strój był najlepszy w 501 legionie :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
JORUUS
Polish Garrison Retired
Posty: 668
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:17
Kontaktowanie:

Post autor: JORUUS »

Świetnie, PO nabiera sił :). Życze powodzenia w tworzeniu stroju!.

Niedługo bedzie komplet [Emperor, jego ręka Mara Jade, gwardzista, oficerowie, szturmowcy, replikantka i Boba Fett :). W sumie to jeszcze Vadera brakuje :P]. Szkoda tylko że na dzień dzisiejszy żadna premiera kolejnego epizodu się nie zapowiada ;), ale zapewne będzie wiele innych również interesujących okazji do promowania - chyba Konwenty SW są najskuteczniejsze :).
Obrazek

My life frozen at zero!
Awatar użytkownika
szturmowiec 66
Posty: 58
Rejestracja: 06 gru 2005, 0:03
Kontaktowanie:

Post autor: szturmowiec 66 »

Święta prawda JORUUS ! Jeszcze by się jakiś VADER przydał.
Awatar użytkownika
Rif
Polish Garrison
Posty: 791
Rejestracja: 23 lut 2005, 19:00
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Rif »

Milo slyszec, ze ktos tak fachowy chce zmierzyc sie ze strojem Impka. Tylko, ze w tym momencie przestane byc najwyzszy ranga w hierarchii, bo sluchalem tylko Palpatine'a, a tego nie bylo <;)>
Powodzenia!
Loyalty Never Dies
2009: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2010: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
JORUUS
Polish Garrison Retired
Posty: 668
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:17
Kontaktowanie:

Post autor: JORUUS »

szturmowiec 66 pisze:Święta prawda JORUUS ! Jeszcze by się jakiś VADER przydał.
Tj. VADER już jest - choć ostatnio w słabszej formie, jeszcze Vader'a nam brakuje ;).
Obrazek

My life frozen at zero!
Awatar użytkownika
szturmowiec 66
Posty: 58
Rejestracja: 06 gru 2005, 0:03
Kontaktowanie:

Post autor: szturmowiec 66 »

Pierwsze zdjęcie.

Obrazek
http://img220.imageshack.us/my.php?imag ... 0396ld.jpg

Ogólny zarys laski Imperatora.. Trzeba wyrzeźbić jeszcze wiele szczegółów . Pracuje nad tym.........
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

No po prostu wypas. Juz teraz jest ogolny zarys wyrzezbiony, a na sam koniec pokryc czarnym lakierem i bedzie bomba :D Tak trzymac!

Swoja droga jakie sa jej wymiary? Filmowe? ;) Calosc z zywicy?
Awatar użytkownika
szturmowiec 66
Posty: 58
Rejestracja: 06 gru 2005, 0:03
Kontaktowanie:

Post autor: szturmowiec 66 »

Dzięki :D
Wzoruje się na lasce z MR ( mają bardzo fajne i szczegółowe zdjęcia )
Wymiary są dostosowane do mojego wzrostu ale filmowa też powstanie ( jestem trochę wyższy 1.80 , Palpi według danych z oficjalnej 1.73 ).
Laska i spinka powstaje w całości z żywicy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sith Lords”