Kostium Dartha Vadera

Darth Vader, Dooku, Darth Maul, Imperator
http://forum.501stsithlords.com/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JORUUS
Polish Garrison Retired
Posty: 668
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:17
Kontaktowanie:

Post autor: JORUUS »

Standard 501 to na pewno nie jest, co prawda 501 Vaderów widzialem tylko na fotkach - na ktorych robią wrażenie piorunujace.

A odnośnie Twojego armoru to owszem jest on extra, ale patrząc z perspektywy wykonania w domku, natomiast porównujac go do standartu 501 to jest on asymetryczny, nie ma tego połysku, brak mu met. wykonczeń, i wydaje m isię że hełm na przedziakek lekko skrzywiony, ale może to foto.

Gdyby takich Vaderów brali do 501 to Legion składał by się tylko z nich, i nie mówie tu o kosztach, tylko o tym ile się trzeba napracować żeby Vadera złożyć !
Obrazek

My life frozen at zero!
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

OBIWAN00 pisze:Dokładniej? W czym odbiega od standardu? I do tego tak rażąco...
Już Ci mówię w czym. Powiedzmy sobie szczerze, Twój hełm i zbroja są fajne i bardzo dobrze wykonane patrząc przez pryzmat fanowskiej chałupniczej roboty, niestety nie jest to profesjonalna robota i dlatego do 501 mu daleko. Co do proporcji, to nie są one wspaniałe, nawet nie przypomina to hełmu z ROTS.

Tak jak napisał JORUUS, zbroja i hełm nie są wykończone i żeby zrobić coś z tego naprawdę ful pro, musiałbyś się jeszcze sporo napracować.
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

JORUUS, przedziałek jest prosto na hełmie. Tutaj na fotce na szybko złożyłem stelaż aby postawić całośc tj. armor, maskę i hełm. I hełmik jest lekko przekrzywiony (umocowany). Przez to może wydawać się asymetryczny. Ale coś w 100% symetrycznego można zrobić metodą frezowania w plastiku i do tego przy wspomaganiu komputerowym :(
Co do proporcji, to nie są one wspaniałe, nawet nie przypomina to hełmu z ROTS.
Nie przypomina hełmu z ROTS? A niby na jakiej częsci filmu jest on wzorowany? To własnie w ep.3 hełm ma taką krzywiznę jak tutaj. Jest szerszy od innych, a armor właśnie lśniący i gładki (oraz z całymi srebrnymi naramiennikami).

Tak jak napisał JORUUS, zbroja i hełm nie są wykończone i żeby zrobić coś z tego naprawdę ful pro, musiałbyś się jeszcze sporo napracować.
Metalowy nosek jest wstawiony, ale fakt że te 2 srebrne "sensorki" na krawędzi grilla nie są metalowe. Myśle, że w przyszłości będą udoskonalenia do tego projektu. Malowanie u lakiernika, gdyż spray'e są okropne i czasem psocą). Jeszcze większe gładzenie powierzchni itp.

Na razie szukam tkaniny na płaszcz wewnętrzny, aby zaprezentować strój w całości. Aha, zaznacze jeszcze, że chestboxik jest zrobiony własnie dla vadera ep.3, tak samo jak pas z boxami.
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

OBIWAN00 pisze:Przez to może wydawać się asymetryczny. Ale coś w 100% symetrycznego można zrobić metodą frezowania w plastiku i do tego przy wspomaganiu komputerowym :(
Asymetrycznością w ogóle bym się nie przejmował na Twoim miejscu, wszystkie hełmy szturmowców są asymetryczne, wszystkie hełmy Vadera z OT są asymetryczne, nie jestem do końca pewien jak wygląda sprawa z ROTS, pewnie właśnie poprzez technikę komputerową hełm jest mega symetryczny.
OBIWAN00 pisze:Nie przypomina hełmu z ROTS?

Dla mnie jest to po prostu hełm Vadera, trudno byłoby mi określić, z którego epizodu.
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

TK-1410 pisze: Asymetrycznością w ogóle bym się nie przejmował na Twoim miejscu, wszystkie hełmy szturmowców są asymetryczne, wszystkie hełmy Vadera z OT są asymetryczne, nie jestem do końca pewien jak wygląda sprawa z ROTS, pewnie właśnie poprzez technikę komputerową hełm jest mega symetryczny.

Dla mnie jest to po prostu hełm Vadera, trudno byłoby mi określić, z którego epizodu.
Tak właśnie. W ROTS technika komputerowa pomogła stworzyć na serio mega symetrie :).

Ale zapewniam że jest to zbroja z ep.3. Jak już mówiłem, pełniejszy hełm, naramienniki całe srebrne. Maska z ep.5 miałaby 2tonowe malowanie, w ep3 jest cała czarna, iluminatory także są bardziej płaskie niż wypukłe.

Aha...bym zapomniał. Na Kamino postaram się przybyć. Nie wiem czy na 3 dni czy tylko sobotę. Oczywiście w stroju :) Whuuuu Shhhhhh :wink:
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Padme
Eagle Base Inactive
Posty: 258
Rejestracja: 08 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Sopot
Kontaktowanie:

Post autor: Padme »

przeglądając sobie ebaya , znalazłam :

http://cgi.ebay.com/Darth-Vader-costume ... dZViewItem
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

Zdjątko w plenerze :)
Obrazek
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pazdzioch »

materiał na szatę wewnętrzną straszliwie boli
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

wertum pisze:materiał na szatę wewnętrzną straszliwie boli
To prawda. Ale z czasem się go wymieni :)
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
Anakin Skywalker
Posty: 204
Rejestracja: 01 mar 2005, 21:57
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anakin Skywalker »

No nie ma co Obi jak dla mnie wykonanie Maski Vadera i innych części stroju dobre zmodyfikuj go troche np Materiał Bodysuiy i Welcome 501 :P
Obrazek
Awatar użytkownika
JORUUS
Polish Garrison Retired
Posty: 668
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:17
Kontaktowanie:

Post autor: JORUUS »

Albo hełm ma wodogłowie, albo Obi nie przypakował... w każdym badź razie, jak będzie szrobił nowy bs, zrób sobie piankowe mięśnie :), całość wygląda wporzo, ale 501 to nie jest. Na dzień dzisiejszy można powiedzieć best vader pl :).
Obrazek

My life frozen at zero!
Awatar użytkownika
Anakin Skywalker
Posty: 204
Rejestracja: 01 mar 2005, 21:57
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anakin Skywalker »

Oj tak powiedziałem żartobliwie Welcome 501 No ja wiem że Akutalnie Obiego Stroj nie spełnia wymogów Legionu ale i tak jest godny podziwu dla niego no i zgadzam się z Joruusem że to najlepszy kostium Vadera a PL
Obrazek
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Taiyou pisze:Takie pytanko: ilu Vaderów jest w 501st??
Tu masz spis wszystkich Sith Lordów w 501, na chwilę obecną 357 -> http://www.501st.com/members/costumeros ... ostumeID=7
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

Plus 1 polski, choc nie w 501 ale za to jaki :D
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

Albo hełm ma wodogłowie, albo Obi nie przypakował...
Nooo... Obi nie przypakował :P. Bo Obi się leni sklejając i malując i nie pakując. ;). Hełm jak już wspominałem nadaje sie na 2m faceta. Sporo mi brakuje :P
lysy pisze:Plus 1 polski, choc nie w 501 ale za to jaki :D
Dzięki :). Będę Vaderem nielicencjowanym. Choć myślę, że szturmowcy albo inne imperiale nie będą gardzić takim Vaderem. :P

Ładne fotki można popstrykać ze szturmowcami :). Jutro się zjawie na Kamino :)
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sith Lords”