[Darth Maul] mercol

Darth Vader, Dooku, Darth Maul, Imperator
http://forum.501stsithlords.com/
ODPOWIEDZ
mercol
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2014, 19:41

[Darth Maul] mercol

Post autor: mercol »

Witam, witam.
Właśnie zaczynam prace nad strojem Darth Vadera. Na pierwszy ogień idą buty. Jestem właśnie w trakcie pozbywania się napisów. Teraz próbuję upolować jakieś rękawice. Szycie zaczynam za może 2 miesiące. Możecie polecić jakiś materiał, który ma właściwości jedwabiu, a wychodzi taniej za metr :)?

Oto zdjęcie mojej zdobyczy:

Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Darth Maul

Post autor: sternik »

mercol pisze: Właśnie zaczynam prace nad strojem Darth Vadera.]
Ja tam sie na Darth'ah nie znam ale czy aby na pewno to mają być buty do Vadera ?? I dlaczego w temacie Maul'a ?? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Darth Maul

Post autor: Delta13 »

Zapraszam do zapoznania się z CRL-em kostiumu z konkretnego filmu. Jak zauważył Sternik te buty do Vadera to raczej nie najlepszy wybór. Chyba we wszystkich odmianach powinny być saperki. A jesśli zgodnie z tematem do Maul-a to wyglądają bardzo dobrze :wink:
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Darth Maul

Post autor: Jok »

Delta13 pisze:Zapraszam do zapoznania się z CRL-em kostiumu z konkretnego filmu. Jak zauważył Sternik te buty do Vadera to raczej nie najlepszy wybór. Chyba we wszystkich odmianach powinny być saperki. A jesśli zgodnie z tematem do Maul-a to wyglądają bardzo dobrze :wink:
Si Mercol wczesniej naczytał sie o Vaderze i mu sie lordy pokicikały ;) chodziło mu o Maula ;) Buty sa dobre i odrazu na lvl 2
mercol
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2014, 19:41

Re: Darth Maul

Post autor: mercol »

Za puźno się kapłem i już nie dało się edytować postu dlatego taka zawierucha :) Jak najbardziej chodziło mi o Maula :)
Paltius
Polish Garrison
Posty: 358
Rejestracja: 08 lis 2008, 22:55
Lokalizacja: Radom

Re: [Darth Maul] mercol

Post autor: Paltius »

Witaj mercol.
1.czy jesteś w stanie podać nazwę swoich butów?? bo jak widzę żaden model w CRLu nie zgadza się z twoimi( możliwe że to jakiś nowszy-lekko zmodyfikowany model tych starszych), tym samym nie zrobisz stroju na poziom drugi.
2.Robiąc strój Maula musisz się liczyć z tym, że głowa musi być ogolona na zero, bo lateksowe łyski nie wchodzą w grę. Co do malowania zalecam twarde farby do ciała, a nie tłuste szminki.
3. czy masz kogoś kto cię będzie malował?? bo z tym zawsze jest problem.
4. Co do materiału proponował bym mieszankę Lnu bo Jedwab będzie się świecił i tu może powstać problem związany ze zdjęciami do zaakceptowania.
5. Co do rękawic to najlepiej będzie zakupić krótkie męskie i doszyć tą grubszą(górną) część lub szyć na zamówienie, bo ciężko jest znaleźć takie rękawice bez żadnych wstawek, przeszyć itp.

Jeśli będziesz miał pytania dotyczące stroju to najlepiej jak będziesz pisał je w tym temacie.

Pozdrawiam
Jakub
mercol
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2014, 19:41

Re: [Darth Maul] mercol

Post autor: mercol »

1) To jest jeden z późniejszych modeli tempest.
2) Wiem, że na łyso po rozmowie z Jokiem i mam osobę do malowania :)
3) Znaleźć takie rękawice to cud dlatego opcja z doszyciem mankietu jest jak najlepszym rozwiązaniem.

Ogólnie mnie zmartwiłeś z tymi butami. Będziemy walczyć o 2 lvl, bo nie ma sprecyzowanej, jaka to ma być wersja [co innego w przypadku lvl3] Mam nadzieje, że to nie będzie polegało na "widzimi się" jednej osoby :)

Jestem teraz w trakcie szukania materiału // robienia rękawic.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sith Lords”