Kylo Ren

Darth Vader, Dooku, Darth Maul, Imperator
http://forum.501stsithlords.com/
uci
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2015, 19:20

Kylo Ren

Post autor: uci »

Witam wszystkich forumowiczów

Na wstępie chciałem zaznaczyć że budowy strojów/pancerzy są u mnie jeszcze na etapach początkujących a z szyciem to już w ogóle, ale piszę bo na premierę Ep.7 zamarzyło mi się zjawić w ubiorze Kylo Rena z nadciągającej trylogii.

Na obecna chwilę poskładałem maskę - zostało szlifowanie i malowanie, a do tego uszycie szaty.

I z nią mam problem - co polecacie ?

Na moje oko wygląda jakby była szyta z grubej wełny (szczególnie kaptur i tunel) ale może są na to jakieś lepsze alternatywy?
I jakaś rada na te karbowane rękawy?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Kylo Ren

Post autor: Astela »

Obrazek

To odpowiedź w kwestii materiałów ;)
Karbowanie na rękawach można wykonać, przeszywając je od spodu i zaprasowując.
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kylo Ren

Post autor: Nahen »

Nie znam sie na szyciu i materiałach... ale maska na etapie na jakim ją pokazaleś to, jak rozumiem, etap modelu z którego będzie robiona forma pod odlew albo model do termoformowania?
Obrazek
uci
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2015, 19:20

Re: Kylo Ren

Post autor: uci »

materiały bardzo pomogą, przynajmniej przy doborze tkanin, tudzież jakiś zamienników (głównie przyda się to że kaptur i płaszcz to inne materiały)
Co do rękawów na jakimś arcie (nie wiem właśnie czy oficjalnym) było ujęte że rękawy to "bandaże" którymi ma owinięte całe ramiona i ręce.

Zaś co do maski - po wzmocnieniu myślę że można by ją użyć jako kopyto do termoformowania, ale na moje potrzeby to pójdzie pod poprawki, pędzel i na głowę. Nie czuje się jeszcze na tyle ogarnięty w temacie żeby zabierać się za termo.

Cóż czas więc na pracę.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Kylo Ren

Post autor: sternik »

A tą piankę ,bo wzory na masce wyglądają jak zrobione z pianki ,da się malować ??
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kylo Ren

Post autor: Nahen »

Z doświadczenia z pianką malować się da ale pod warunkiem że jej nie dotkniesz, zegniesz, wygniesz itp... ALe może to kwestia doboru lakierów. Jak pomalowałem rok temu piankowy pancerz RC młodemu to się sypał jak koty na wiosnę...
Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Kylo Ren

Post autor: YangObi »

Wygląda mi to na piankę eva. Można ją spokojnie malować po utwardzeniu wikolem i zeszlifowaniu. Inaczej chłonie farbę jak gąbka.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
uci
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2015, 19:20

Re: Kylo Ren

Post autor: uci »

racja, ale po wikolu już daje rade na spokojne malowanie - choć pewnie jeszcze będę go wzmacniał żywicą.
Akurat Hełm dla mnie to najmniejszy problem, szycia boje sie dużo bardziej
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Kylo Ren

Post autor: Astela »

Jeżeli Cię to pocieszy, to strój wygląda na stosunkowo prosty do uszycia ;) najwięcej pracy będzie przy rękawach, reszta jest wykrojona bardzo prosto.
Krein
Posty: 32
Rejestracja: 10 lis 2015, 13:51

Re: Kylo Ren

Post autor: Krein »

Witam wszystkich!

Zostałem tu skierowany po kontakcie poprzez główny adres e-mail. Mam na imię Adrian i odkąd ujawniono wygląd nowego antagonisty naszej uwielbianej sagi zacząłem kompletować strój. Na początku miało być dla zabawy, później całkowicie na poważnie gdy w grę weszły spore fundusze. Pojawiłem się bo skoro już włożyłem tyle czasu i pieniędzy, chciałem wysondować możliwość dołączenia do 501st. Do premiery jeszcze trochę czasu, niedługo będę przeszywał rękawice i dorabiał elementy butów, ale na tę chwilę to wszystko co mam. Końcem listopada dotrze do mnie dokładna kopia udostępnionej ostatnie preorderowo maski od ANAVOS, wykonawca zapewnił mnie że jest w stanie zrobić dokładną kopię. W drodze jest także black series force FX, ale raczej nie dotrze, więc w zapasie mam drukowaną technologią 3D rękojeść.

http://imgur.com/a/LzVxP fotki

Pozdrawiam!
Adrian
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Kylo Ren

Post autor: Astela »

Cześć :)

Zrobiłeś kawał naprawdę dobrej roboty! Gdzie udało Ci się dorwać materiał? Wszyscy teraz krążą i płaczą, że nigdzie nie można go dostać. Widzę też, że masz klamrę identyczną z tą użytą w filmie. Udało Ci się gdzieś kupić w Polsce czy specjalnie zamawiałeś?

Widzę, że zrobiłeś strój złożony z 2 tunik. Ostatnio nad tym siedzieliśmy z Jokiem i dumaliśmy, porównując z rozpiską materiałów na kostium. W końcu wydumaliśmy, że jednak Kylo ma 3 tuniki: tą fałdowaną, jedną wełnianą i jedną w pleciony wzór.

Obrazek

Nasze przypuszczenia potwierdziły się także tutaj: http://www.therpf.com/showthread.php?t=248976 Będzie w tym potwornie ciepło @.@

Dopatrzyliśmy się także, że Kylo ma spodnie z drelichu (co zresztą wymieniono w rozpisce użytych materiałów). Przez chwilę baliśmy się, że na spodniach też ma fałdowania, ale szybko doszliśmy do wniosku, że to tylko tunika wewnętrzna.

Wielką tajemnicą są rękawice Kylo. O ile przy Rey fani są niemal pewni, że użyto kevlar tactical gloves, o tyle przy Kylo na razie nikt nic nie znalazł. Najbardziej prawdopodobne jest, że to jakieś rękawice motocyklowe.

Czy mogę spytać ile wydałeś na wydruk 3D i czy jesteś z niego zadowolony? :)
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Kylo Ren

Post autor: Astela »

Z Rey pomyliłam, podejrzewają, że na tych bazowano: http://www.amazon.com/Petzl-CORDEX-PLUS ... B00ACM4I7W

To tak w kwestii sprostowania :D
Krein
Posty: 32
Rejestracja: 10 lis 2015, 13:51

Re: Kylo Ren

Post autor: Krein »

Hej !

Generalnie szyłem na pół ze znajomą, ona załatwiała materiały, razem jakoś to składaliśmy. Zauważ na 1 ze zdjęć tak odciągnąłem płaszcz, że widać 3 części materiału. Tunika fałdowana, materiał i płaszcz ! :). Póki co wszyłem tego typu wstawki bez robienia osobnej "tuniki". Jeśli chodzi o rękawice póki co kupiłem bazę, ale jeśli sam ich nie przeszyje to zamówię te robione przez Johna z grupy Knights of Ren na Facebooku (polecam). Generalnie to taka kolebka maniaków Kylo, siedzę tam od roku i staram się dopasowywać wszystko w miare możliwości i budżetu.


Edit: co do druku 3D, polska myśl techniczna z OLXa za 130zł,malowanie robie sam.
Awatar użytkownika
Gibbon
Polish Garrison Retired
Posty: 741
Rejestracja: 03 wrz 2014, 23:26
TKID: 43000

Re: Kylo Ren

Post autor: Gibbon »

Astela pisze:udało Ci się dorwać materiał? Wszyscy teraz krążą i płaczą, że nigdzie nie można go dostać.
Był niedawno już piąty run zamówień na materiał na forum 501.

http://www.501st.com/forum/viewtopic.ph ... ren+fabric

Bo ten niestety wygląda na straszny plastik tylko z grubsza podobny.
Tak wygląda materiał z zamówień na 501 i jest prawidłowy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Krein
Posty: 32
Rejestracja: 10 lis 2015, 13:51

Re: Kylo Ren

Post autor: Krein »

Plastik czy nie plastik jestem mega zadowolony z tego co już udało mi się osiągnąć :).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sith Lords”