[ATAT] Kylo Ren

Darth Vader, Dooku, Darth Maul, Imperator
http://forum.501stsithlords.com/
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: Nahen »

Żywica... nie powinno być potrzeba więcej jak 1kg. czyli koszt max 50-70 PLNów.
Obrazek
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: fezz »

elgringodado pisze:Plik to było 10 dolców (liczmy 40 zł)
Gdzie kupiłeś model? Jest zdecydowanie lepszy niż chyba każdy darmowy, jaki widziałem w internecie.
elgringodado
Posty: 26
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:49

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: elgringodado »

fezz pisze:
elgringodado pisze:Plik to było 10 dolców (liczmy 40 zł)
Gdzie kupiłeś model? Jest zdecydowanie lepszy niż chyba każdy darmowy, jaki widziałem w internecie.
O tutaj https://sellfy.com/p/EdXJ/

Przy czym ja drukowałem z plików z dnia 13 stycznia, a 18 był ostatni update. Byłem już w połowie wydruku, stwierdziłem że nie ma co zaczynać od nowa. Aha, plik trzeba samemu podzielić na elementy do wydruku.
elgringodado
Posty: 26
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:49

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: elgringodado »

Mały apdejt. Kilka dni temu dotarło do mnie zamówienie z Disney Store UK, zamówiłem miecz Kylo w celu przeszczepienia elektroniki, ale teraz się zastanawiam czy nie zrobić zwyczajnie małego ulepszenie wraz z wymianą ostrzy i przemalowaniem, jest tak dobry. Poniżej kilka fot i filmik jak to działa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


FILM (najlepiej oglądać w 720p): http://1drv.ms/1Sqw90f
elgringodado
Posty: 26
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:49

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: elgringodado »

Mały update z pola walki. Hełm jest na ukończeniu, jestem na etapie malowania. Użyłem farby z teksturą typu Stare Żelazo, na nią pójdzie czarna satyna. Potem tylko poskładać wszystko do kupy.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: fezz »

Wygląda to baaardzo zacnie :D Masz może więcej zdjęć z procesu obróbki wydruków? Pewnie nie tylko ja chętnie byśmy popatrzyli jak Ci się udało uzyskać tak dajny efekt.
elgringodado
Posty: 26
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:49

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: elgringodado »

Niestety, ale nie robiłem dużej ilości zdjęć. Podzięlę się tym co mam.

Po pierwsze, hełm był zbyt duży aby wydrukować go jako jeden element - trzeba było rozbić projekt na mniejsze części. Połączenie tych części to plastic weld, czyli zwykłe spawanie plastikiem. Efekt jest taki, że miejsce łączenia jest mocniejsze niż sam wydruk.

Obrazek

Drugi etap to szlifowanie. Nie trzeba się tu jakoś bardzo starać, chodzi głównie o usunięcie rażących fragmentów, jak np. nadmiar filamentu itp. Całą resztę załatwi żywica. Ja użyłem Z-POXY PT-39, jest to epoksyd samopoziomujący, w miarę szybkoschnący, nie śmierdzi jakoś intensywnie. Efekty są... porażające. Dla przykładu, tak wygląda element oczyszczony z supportu, ale nie szlifowany w celu ukrycia warstw (tak w sumie wygląda większość elementów wyciągnięta prosto z taniej chińskiej drukarki):
Obrazek

A tutaj element po użyciu żywicy:
Obrazek

Jest idealnie gładko, warstwy zostały ukryte, dodatkowo zwiększona została wytrzymałość elementu. Na tym etapie pozostaje kwestia zeszlifowania nadlewek żywicy, zmatowienia jej i odtłuszczenia i można malować. Wiadomo, podkład, farba bazowa, farba właściwa i można się pokusić o lakier. Ja użyłem farby teksturującej, tak jak pisałem wyżej, zdjęcia też można obejrzeć wyżej. Efekt jest rewelacyjny, tylko dwie sprawy. Po pierwsze farba schła długo, po drugie jest droga. 40 zł za puszkę 400ml droga. Tak, to farba w sprayu jest :D Zaznaczam, że nie stykła mi jedna puszka, musiałem drugą dokupić.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: fezz »

WOW!!! Efekt jeszcze bardziej powala po zobaczeniu dodatkowych zdjęć!!! Bardzo mnie cieszy, że szlifowanie wydruku + żywica dają tak dobry efekt. Daje szanse na wykorzystanie druku 3D do produkcji propsów wysokiej jakości.
elgringodado
Posty: 26
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:49

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: elgringodado »

Im lepsza drukarka, tym mniej przy tym wszystkim roboty jest. Nie stać mnie na Zortraxa czy Ultimakera, więc działam z tym co mam, a mimo to uważam, że efekty są wciąż całkiem spoko (patrząc moim, totalnie nieprofesjonalnym, okiem). Druga sprawa, że mam tą satysfakcję, że zrobię to samemu :-)
elgringodado
Posty: 26
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:49

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: elgringodado »

Mały preview. obie płyty frontowe i srebrne "żebra" są tylko nałożone do zdjęcia, po wklejeniu będą lepiej spasowane.

Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: Jok »

Tak ak Ci pisałem - niebo a ziemia. Teraz jest o wiele lepiej jeśli chodzi o proporcję :)
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: sternik »

Oglądałem dzisiaj blastery drukowane w wersji HD .Nie mam pojęcia co to znaczy :) ale były dużo gładsze od tego co pokazałeś .Jednak żywica którą to pokryłeś to kosmiczna rewelacja ! :) Super to wygląda . Żeby ta żywica była elastyczna po wyschnięciu ,nadawała by się idealnie do zabezpieczenia i wzmocnienia armorów :)
Obrazek
elgringodado
Posty: 26
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:49

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: elgringodado »

sternik pisze:Oglądałem dzisiaj blastery drukowane w wersji HD .Nie mam pojęcia co to znaczy :) ale były dużo gładsze od tego co pokazałeś .Jednak żywica którą to pokryłeś to kosmiczna rewelacja ! :) Super to wygląda . Żeby ta żywica była elastyczna po wyschnięciu ,nadawała by się idealnie do zabezpieczenia i wzmocnienia armorów :)
Jest elastyczna do pewnego poziomu, niestety nie na tyle, żeby można było ją stosować na często wyginające się miejsca.

Co do samych wydruków, to wiesz, kwestia drukarki. Moja była tania i sprowadzona z Chin, dlatego też tak wyglądają wydruki, choć jest coraz lepiej, bo przykładowa fotka którą wrzuciłem to jest element pierwszego wydruku hełmu, który nie do końca był udany. Drugi zrobiłem innym filamentem, nową głowicą i innymi ustawieniami i wyszło dużo lepiej. Wiadomo, to nie Ultimaker za 2000 euro, ale trzeba żyć z tym co się ma :D

Popatrz też na to z drugiej strony, jak dobra jest ta żywica, że potrafi takie kwiatki usunąć.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: sternik »

Zbroja szczególnie na górnych krawędziach klatki i nadupnik jest najbardziej narażona na wyginanie wiec pewnie słaba elastyczność tej żywicy by nic nie dała w tym przypadku . Natomiast jej zastosowanie jako substancji wygładzającej nierówności to tak jak pisałem kosmos :)

Nie znam sie na drukarkach 3d i nie wiem czym były drukowane te blastery ale koleś mówił ze to wydruk HD . Na pewno zależy to od jakości drukarki ,tak jak piszesz, ale skoro jest możliwość zalania tego żywicą bez potrzeby kilkunastogodzinnego szlifowania papierem, to po co przepłacać :) mówię oczywiscie o drukowaniu dla własnych domowych potrzeb a nie jakiejś produkcji przemysłowej .
Na imprezie na której byłem mieli też skaner do skanowania obiektów do 250 cm wysokości . Łapałem sie w tym przedziale :) ale mimo że skan był darmowy to niestety nie dostawałeś pliku ze skanem . Mogłeś zamówić sobie wydruk u nich w firmie .Kolorowa figurka człowieka w skali 1/35 to koszt 100e . Nie byli mi w stanie wycenić na miejscu mojej figurki w zbroiw skali 1/6 ale koszt przypuszczalny powyżej 400e .Trochę sporo, ale patent niezły :)
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: Nahen »

AutoDesk 123D Catch Spboe oblookaj Sterniku ten onlinowy wynalazek. Jak masz chęci i czas to cos z tego może uda Ci się wymłodzić ;) Ja probowalem ale niecierpliwy jestem fo takich wynalazków i odpuściłem po kilku probach, ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sith Lords”