Kylo Ren by morello

Darth Vader, Dooku, Darth Maul, Imperator
http://forum.501stsithlords.com/
Awatar użytkownika
Morello
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:52

Kylo Ren by morello

Post autor: Morello »

No to na prośbę użytkownika, zakładam własny temat :)
Najpierw stworzyłem model 3D hełmu w 3Dsmaxie, następnie przeniesienie i rozłożenie go w programie pepakura. Wydruk na piance EVA, wycinanie, formowanie, klejenie i pokrywanie Wikolem.
Dlaczego Wikol? Dobrze rozcieńczony klej tworzy równą skorupę (schnie 72 h!), przed malowaniem wystarczy zmatowić, zero szpachli, zero męczenia się. Żywica epoksydowa do wnętrza hełmu.
Na zdjęciu, schnięcie hełmu. Zamierzam zrobić cały kostium.
Miecz przeróbka elektronicznego miecza firmy Hasbro. Zdjęcia dodam jutro :)

Obrazek

Edit: padło już pytanie na priv odnośnie hełmów niemieckich w tle, są one replikami robionymi tą samą metodą co wyżej. Za formę służył mi oryginalny hełm który nie jest widoczny w tle :)
Awatar użytkownika
Skrzat
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 1105
Rejestracja: 09 wrz 2009, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Skrzat »

Nie wiem jak to zrobiłeś że wikol schnął ci 72h, to chyba nowy rekord. Ale jak na evcie to na razie wygląda całkiem spoko. I gdybyś nie używał 2mm z empiku tylko 100+ 5mm nie potrzebowałbyś żywicy.
Bojkot. Przestaje używać przecinków.
Szefie ostatni szpadel stracił moc przerobową.
Awatar użytkownika
Morello
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:52

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Morello »

Spróbuj nałożyć farbę na grubą warstwę Wikolu po 24h, gwarantuje, że popęka i odpadnie. Rozcieńczona gruba warstwa schnie dłużej, właśnie przez to, że rozcieńczany jest wodą. Najszybciej schnie warstwa zewnętrzna, czym głębiej tym wolniej wszystko schnie. Jak robiłem tym sposobem hełmy niemieckie, to po wyciągnięciu z formy, spód był mokry, a całość schła 3-4 dni ze względu na brak czasu. Spaprałem tak hełm Vadera, dlatego 72h w temperaturze pokojowej zupełnie wystarczy.
Zostało mi trochę pianki to zrobiłem z niej, choć coraz bardziej korci mnie zrobić jeszcze jeden właśnie z tej 5mm albo kopyto z gliny i próżniowe formowanie plastiku :wink:
Awatar użytkownika
Skrzat
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 1105
Rejestracja: 09 wrz 2009, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Skrzat »

Nie wiem nigdy nie malowałem zawikolowanej pianki po 24h, zazwyczaj godzinka dwie wystarczą. Wikol kładzie się cienkimi warstwami (4-5), ja to robię w odstępach ok 30min, a przy dobrym operowaniu pędzlem nie trzeba rozcieńczać.
Bojkot. Przestaje używać przecinków.
Szefie ostatni szpadel stracił moc przerobową.
Awatar użytkownika
Morello
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:52

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Morello »

Nie mówię, że można inaczej, każdy ma swój sposób ;)
Awatar użytkownika
Morello
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:52

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Morello »

No to przedstawiam mój miecz świetlny Kylo Rena'a. Posiada on efekty dźwiękowe i świetlne.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Morello
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:52

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Morello »

Obrazek

Obrazek

Następny hełm Kylo Rena zrobię z gliny i będę formować próżniowo. Aktualnie jest dużo więcej zdjęć, szczegółów itp. więc wyjdzie dużo lepiej :)
Awatar użytkownika
Morello
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:52

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Morello »

Część twarzowa już uformowana. Staram się odwzorować każdy szczegół hełmu. W porównaniu do pierwszej wersji hełmu ta wygląda jak z filmu.
Nie będę wrzucał zdjęć z budowy, myślę, że za 2-3 dni hełm będzie już gotowy i wtedy pochwale się moim "przeznaczeniem" :twisted:
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: fezz »

O ile to nie problem, to wrzucaj proszę zdjęcia z budowy :D Pewnie nie tylko ja lubię oglądać fotki projektów "in progress". No a poza tym, może ktoś coś będzie Ci mógł podpowiedzieć już na etapie dłubania, bo np. zauważył jakiś detal, który Ci umknął.

P.S.
Mogę się wpisać w kolejkę na nowy hełm? Mając formy, chyba nie będzie problemu ze zrobieniem kolejnych kopii?
Awatar użytkownika
Morello
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:52

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Morello »

Dobrze, dziś wrzucę zdjęcia :)
Męczę się nad górną i tylną częścią hełmu z pianki EVA. Bez opalarki ciężko uzyskać gładkie zaokrąglenie chociaż w porównaniu do wcześniejszego projektu odpowiednie klejenie: krawędź do krawędzi, potem podgrzanie suszarką i wszystko wygląda o wiele lepiej ;)

Jak dobrze wyjdzie to zrobię kopie, na razie próbuję rozgryźć jaka płyta jest najłatwiej termoformowalna a zarazem wytrzymała.
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: fezz »

Znawcą nie jestem, ale pewnie HIPS będzie najlepszy na początek. Niestety bardzo wytrzymały nie jest, ale nikt nie broni wzmocnić go od wewnątrz żywicą i włóknem szklanym.
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Nahen »

Zależy do jakiego rodzaju "termoformowania" HIPS jest ok do odsysania bo sie szybko nagrzewa i szybciej jest plastyczny... Ale jeżeli chodzi o obsługę go za pomoca "opalarki" to trzeba cholernie uważać bo momentalnie się go przepala...
Obrazek
Awatar użytkownika
Morello
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:52

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Morello »

Wybaczcie, że zajęło mi to trochę czasu. Wersja 2 hełmu Kylo Rena po wstępnym malowaniu. Jest jeszcze parę rzeczy do wykończenia jak gładkość górnej części hełmu ;) W tej wersji używałem lepszych zdjęć i całość projektowałem od nowa bez konwertowania i rozkładania na pepakurę.

Złożyłem również modulator głosu, głośnik samochodowy, gąbka pochłaniająca dźwięk sprawiają, że słychać tylko dźwięk z modulatora.

Obrazek
Obrazek
Krein
Posty: 32
Rejestracja: 10 lis 2015, 13:51

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Krein »

Hm od frontu cośmi się nie tak wydaje z górą. Jak by za płasko było? Podrzuć więcej fotek ! :)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Jok »

Cały czas mam wrazenie, ze cos nie tak jest z proporcjami. Proponuje zrób zdjecie na jakims stojaku, by hełm sie nie opierał, uciekajac do tyłu. Bo teraz wydaje sie jakby elementów srebnych na czole było za duzo, a "pysk" był zbyt masywny. Mozliwe ze to tylko kwestia perspektywy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sith Lords”