Darth Vader w budowie

Darth Vader, Dooku, Darth Maul, Imperator
http://forum.501stsithlords.com/
vader3000
Polish Garrison Retired
Posty: 28
Rejestracja: 03 lut 2016, 15:14

Darth Vader w budowie

Post autor: vader3000 »

Siemka chciałem się z Wami podzielić moimi dokonaniami w kwestii budowy stroju Vadera.Mam nadzieje że mogę liczyć na Wasze opinie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: Darth Vader w budowie

Post autor: fezz »

WOW!!! Podobne fotki ostatnio widziałem na forum RPF. Nie potrafię ocenić "kanoniczności" twojego hełmu, ale wygląda rewelacyjnie!!!

standardowe pytanie do nowych: w jakim mieście będziemy mieć nowego Vadera?
vader3000
Polish Garrison Retired
Posty: 28
Rejestracja: 03 lut 2016, 15:14

Re: Darth Vader w budowie

Post autor: vader3000 »

fezz pisze:WOW!!! Takie fotki ostatnio widziałem na forum RPF. Nie potrafię ocenić "kanoniczności" twojego hełmu, ale wygląda rewelacyjnie!!!
No jeszcze troszkę pracy wymaga ale wszystko jest na dobrej drodze.To są zdjęcia po dwóch warstwach podkładu i szlifie więc jeszcze drugie tyle i chyba pójdzie lakier-zobaczymy

Jestem z Sosnowca ale nie zamierzam wstępować w szeregi Legionu
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Darth Vader w budowie

Post autor: Nahen »

Wygląda fajnie ;)

Pytanko jedno. Zakłądam, ze zdjecia są w kolejności prac zrobione... dlaczego po pomalowaniu modelu i uzyskaniu takiego w sumie równego płysku po malowaniu to co wyszło z silikonu sprawia wrażenie "mało gładkiego"? Z formy powinieneś wyjąć już gotowy "gładki" odlew. ??
Obrazek
vader3000
Polish Garrison Retired
Posty: 28
Rejestracja: 03 lut 2016, 15:14

Re: Darth Vader w budowie

Post autor: vader3000 »

Nahen pisze:Wygląda fajnie ;)

Pytanko jedno. Zakłądam, ze zdjecia są w kolejności prac zrobione... dlaczego po pomalowaniu modelu i uzyskaniu takiego w sumie równego płysku po malowaniu to co wyszło z silikonu sprawia wrażenie "mało gładkiego"? Z formy powinieneś wyjąć już gotowy "gładki" odlew. ??
Teoretycznie tak powinno być jak piszesz jednak forma przed zalaniem jest smarowana rozdzielaczem na bazie wosków i potem trzeba to wszystko dokładnie usunąć co nie jest łatwe-ja po prostu szlifuje tą powierzchnię bo i tak muszę położyć podkład i lakier,a poza tym zawsze jakiś paproch wpadnie do formy i żelkot wszystko odda potem na modelu.
vader3000
Polish Garrison Retired
Posty: 28
Rejestracja: 03 lut 2016, 15:14

Re: Darth Vader w budowie

Post autor: vader3000 »

Jeszcze kilka fotek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: Darth Vader w budowie

Post autor: fezz »

A tak właściwie, to która to wersja hełmu (z którego filmu)?
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Darth Vader w budowie

Post autor: Jok »

Hej. Widze że masz super warsztat (w sensie pracowni!) jak i nie lada umiejętności! Naprawdę to co zrobiłeś startujac od zera to czyta rewelacja. Niestety sam nie jestem posiadaczem zbroi lorda V, by móc powiedzieć coś więcej ale mam jednak kilka spostrzeżeń


Czy w parti czołowej (widok z profitu) hełm nie powinien być bardziej obły? w sensie czoło do przodu?

Póki nie ustalimy z ktorego epizodu to wersja ciezko cos dale radzić/wypowiadać się. Ale chyba też zapomniałeś o "łezce" pod prawym okiem - czyli takim owalnym, prawie prostokatnym wycięciu na prawym policzku.

Nie mysłałeś też o tym zeby "Klocek Lego" na górze był jednak troche wyzszy?
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Darth Vader w budowie

Post autor: Nahen »

vader3000 pisze: Teoretycznie tak powinno być jak piszesz jednak forma przed zalaniem jest smarowana rozdzielaczem na bazie wosków i potem trzeba to wszystko dokładnie usunąć co nie jest łatwe-ja po prostu szlifuje tą powierzchnię bo i tak muszę położyć podkład i lakier,a poza tym zawsze jakiś paproch wpadnie do formy i żelkot wszystko odda potem na modelu.
Jeżeli robisz formę silikonową i nie zakąłdasz że bedzie musiała wytrzymać 500+ odlewów to nie ma sensu używać rozdzielacza... Dzisiejsze silikony przy takich kształtach bez problemu "oddają" odlew bez ryzyka uszkodzenia formy. Jak będziesz się kiedyś nudził zrób formę z gotowego wypolerowanego i wyglancowanego hełmu. Potem po prostu zalej ją żywicą i wyjmij odlew. Zobaczysz, ze forma przeżyje a będziesz miał odlew gotowy do malowania bez żadnej potrzeby szlifowania itp ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Darth Vader w budowie

Post autor: ARAKYEL »

Jak dla mnie rewelka.
vader3000
Polish Garrison Retired
Posty: 28
Rejestracja: 03 lut 2016, 15:14

Re: Darth Vader w budowie

Post autor: vader3000 »

Wielkie dzięki wszystkim za opinie uwagi i spostrzeżenia.Hełm na razie sobie postoi bo muszę armor dokończyć i skończyć formę do nagolenników do tego chest box w powijakach ale udało mi sie dzisiaj popchnąć temat codpiece-u który prawie jest gotowy.Dwa -trzy miechy i kto wie?Może na łotra pójdę jako Vader.Jeszcze dla żony Lea jako slave u Jabby bo syn ma już swojego Kylo Rena(dla mnie postać słaba i komiczna-pomijam daremnego aktora-moje odczucie nie gadajmy o tym)Dzięki Wam i proszę bądzcie ze mną bo wszystko będę pokazywał-jestęście ok
vader3000
Polish Garrison Retired
Posty: 28
Rejestracja: 03 lut 2016, 15:14

Re: Darth Vader w budowie

Post autor: vader3000 »

Małe pytanko-czy ktoś robił może do chest boxa coin sloty??
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Darth Vader w budowie

Post autor: Nahen »

Zapytaj czy ktoś robił cokolwiek do kostiumu Vadera ;) Obawiam się, że jesteś pionierem jeżeli chodzi o "samorobienie" a nie montaż gotowego kitu... ;) W razie czego pisz o problemach jakie napotykasz będziemy próbowali pomóc ;) Jest tu kilka osób które coś tam zrobiły i czasem mają i pomysły i wiedze żeby coś może przeskoczyć ;)
Obrazek
vader3000
Polish Garrison Retired
Posty: 28
Rejestracja: 03 lut 2016, 15:14

Re: Darth Vader w budowie

Post autor: vader3000 »

No cóż więc w\w problem to problem nr 1 czyli te wspaniałe coin sloty problem nr 2 to buty a problem nr 3 to podpowiedz odnosnie materiału na szatę wewnętrzną i pelerynę.Dzisiaj skończyłem formę do goleni jutro odlewy -potem lakier na hełm maskę i nagolenniki i na 2 tygodnie do wyschnięcia w spokojne miejsce.Zależało mi żeby pchnąć temat chest boxa ale bez coin-slotów go nie skończę -nie mam pomysłu na wykonanie tych elementów więc czekam na podpowiedz z Waszej strony.
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Darth Vader w budowie

Post autor: Falcon »

nie wiem czy jest sens się pierniczyć od zera:
http://www.ebay.com/itm/Star-Wars-Darth ... SwhDdXD-BG
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sith Lords”