Pytanie czy kupować czy może szyć?

Darth Vader, Dooku, Darth Maul, Imperator
http://forum.501stsithlords.com/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Darth Ren
Posty: 9
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:37

Pytanie czy kupować czy może szyć?

Post autor: Darth Ren »

Witajcie mam maly dylemat bo zastanawiam się czy kupowac i wybierać z gotowych replik kostiumów kylo rena aby potem ewentualnie dokonywac przeróbek, czy może zabawić sie w krawca? Ta druga opcja wiadomo odwieczny problem materiały i osoba ktora bedzie wstanie dobrze to zgrać w całość.
Mam pare typów ktore znalazłem na pewnej stronie wysylkowej gdzie są recznie robione relliki kostiumów i ich elementów ponoć akceptowanych przez 501 st
A może ktoś ma dojście do replik kostiumów?
Bo kwestia hełmu już rozwiązana w październiku przyjdzie mi oeiginalny hełm z anovos ;)


https://www.etsy.com/listing/271493267/ ... _gallery_2
vader3000
Polish Garrison Retired
Posty: 28
Rejestracja: 03 lut 2016, 15:14

Re: Pytanie czy kupować czy może szyć?

Post autor: vader3000 »

Kilka miesięcy temu zadałem sobie to samo pytanie w kwestii Vadera.Skoro mam wywalić kasę na strój który musze potem przerabiać i kombinować to zrobię go sam.Jeśli masz kasę którą chcesz przeznaczyć na profesjonala to wybór jest prosty,ale jeśli masz wydać a potem kombinować -to się zastanów-o satysfakcji nie będę pisał.
Awatar użytkownika
Darth Ren
Posty: 9
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:37

Re: Pytanie czy kupować czy może szyć?

Post autor: Darth Ren »

Dobrze myślisz ;) rzeczywiście jak już kupować to konkret bez zbednych przeróbek albo poprostu zacząć szyć od podstaw tylko mnie przeraża kwestia "dobrego krawca" gdzie szukac kto by mi się tego podjoł materiały itp zdobede w razie czego sam ;)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Pytanie czy kupować czy może szyć?

Post autor: Jok »

Szyć! Zdecydowanie szyć na miarę. Niestety z zagranicy wiele rzeczy mija sie z prawdziwym stanem, albo po ubraniu okazuje sie ze "rekawy sa od goryla, a w piwnicy woda". Dobra krawcowa, za to bedzie umiała zrobić to jeszcze tak, zeby to nie tylko było wygodne, ale i nalezycie pracowało czy układało sie.
Awatar użytkownika
Darth Ren
Posty: 9
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:37

Re: Pytanie czy kupować czy może szyć?

Post autor: Darth Ren »

Joke więc pozostaje mi szukac dobrej krawcowej u mnie w rejonie lub nawet gdybym mial dojechać gdzieś ;) teraz kwesria materiałów czy bedzie wstanie takie sprowadzić dużo znaków zapytania musze jutro zacząć to ogarniać :)
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Pytanie czy kupować czy może szyć?

Post autor: Astela »

Na Replica Prop Forum zbierali chętnych do zamówienia "najkoszerniejszego" materiału na Kylo. Może jeszcze coś się im ostało i sprzedadzą?

Atelier Pucci rękawy do Kylo zrobił jakieś takie... brzydkie. Widać szwy między poszczególnymi żeberkami. Szew na klatce piersiowej też trochę dziwny, jakby nie do końca dopasowali wzór tkaniny obu połówek. Moim zdaniem szkoda pieniędzy ;)
Awatar użytkownika
Darth Ren
Posty: 9
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:37

Re: Pytanie czy kupować czy może szyć?

Post autor: Darth Ren »

Astela masz racje nie do końca w ich Pracowni spelnili swoje zadanie lecz tylko chce dodac ze jest to jedna z najwierniejszych kopii jakiebwidzialem do tej pory prócz oczywiście tej z www.anovos.com za jedyne 2100 $ hah
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Pytanie czy kupować czy może szyć?

Post autor: Jok »

Darth Ren pisze:Astela masz racje nie do końca w ich Pracowni spelnili swoje zadanie lecz tylko chce dodac ze jest to jedna z najwierniejszych kopii jakiebwidzialem do tej pory prócz oczywiście tej z http://www.anovos.com za jedyne 2100 $ hah
Trzeba było zajrzeć na Pyrkon ;) Zreszta - Astela sama szyje...a materiał na jedną tunikę już u niej jest :D

Zdefiniuj "u mnie w rejonie" ;)
Awatar użytkownika
Darth Ren
Posty: 9
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:37

Re: Pytanie czy kupować czy może szyć?

Post autor: Darth Ren »

Joke już definiuje "u mnie w rejonie" czyli Ruda Śląska i okolice heh ;)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Pytanie czy kupować czy może szyć?

Post autor: Jok »

Darth Ren pisze:Joke już definiuje "u mnie w rejonie" czyli Ruda Śląska i okolice heh ;)
W takim razie moja propozycja: Pisz do Asteli ;) ona mniej więcej z rejonu a juz jednego Kylo ma zamówionego...;)
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Pytanie czy kupować czy może szyć?

Post autor: Astela »

Bardzo mniej więcej ;p ostatnio w rejonie goszczę raz-dwa razy w miesiącu.
Awatar użytkownika
Darth Ren
Posty: 9
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:37

Re: Pytanie czy kupować czy może szyć?

Post autor: Darth Ren »

Jest jeszcze opcja dla tych którzy maja dużo zbędnej kasy czyli replika całości kostiumu z anovos.
Jak myślicie dobrze odwzorowali originał skoro nawet na głównej sronie star wars ich polecają?

http://www.anovos.com/collections/star- ... -pre-order
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Pytanie czy kupować czy może szyć?

Post autor: Astela »

Anovosa osobiście nie lubię i chyba sporo osób tutaj podziela moją opinię. Widziałam jak skopali czapki imperialne - złe proporcje i kształt (czapka powinna być tak / \ a nie tak | | ), na dodatek do środka wszyli kawał niefajnego plastiku. Nie zdziwię się, jeśli tkaniny też dobierają kijowe.
A że polecają ich na stronie... czytałam wiele recenzji polecających książki. Przy części odniosłam wrażenie, że ktoś tu komuś przelał co nieco na konto...
vader3000
Polish Garrison Retired
Posty: 28
Rejestracja: 03 lut 2016, 15:14

Re: Pytanie czy kupować czy może szyć?

Post autor: vader3000 »

Ja mam krawcową w Sosnowcu,która szyje mi kombinezon Vadera.Babka oprócz tony zdjęć ode mnie siedzi po nocach na necie i jeszcze ogląda analizuje i myśli a wierz mi jest dobra i co istotne-nie droga.Nie chce siać zamieszania ale poddać alternatywę
Awatar użytkownika
Darth Ren
Posty: 9
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:37

Re: Pytanie czy kupować czy może szyć?

Post autor: Darth Ren »

Ok Vader3000 dzięki za spostrzeżenia i info ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sith Lords”