Zbroja PT - ANH

Szturmowcy, Death Trooperzy
http://www.whitearmor.net/forum/
ODPOWIEDZ
Volumino
Posty: 9
Rejestracja: 01 paź 2009, 17:31

Zbroja PT - ANH

Post autor: Volumino »

Temat wydzielony z: ANH REVOLUTION, czyli stos ciekawych info dla szturmowców

a co z HIPSem?

Jestem tak samo zadowolony z mojej PT. HIPS wyglada tak samo!

:P
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: ANH REVOLUTION, czyli stos ciekawych info dla szturmowców

Post autor: TD-1408 »

Volumino pisze:a co z HIPSem?
HIPS wygląda podobnie do ABS, jednak jest bardziej podatny na pęknięcia. Można robić pewne rzeczy z HIPS'u, ale cała zbroja chyba raczej odpada :roll:
Volumino pisze:Jestem tak samo zadowolony z mojej PT.
Czyli? co to jest PT :?:
Obrazek
Volumino
Posty: 9
Rejestracja: 01 paź 2009, 17:31

Re: ANH REVOLUTION, czyli stos ciekawych info dla szturmowców

Post autor: Volumino »

O boze wy nie znaczie PT? :roll: :mrgreen:

Co wy robicie ^^

Ja znam bardzo duzo zbroji z HIPS na przyklad MFX 3mm PT 1,5mm i mialem obydwa i nigdy sie nic nie zlamalo.

PT jest Recast z TE i ma modyfikacje od TMa i takie rzeczy....

Za ta cene jest zaje****

Kosztuja 400 € kompletnie z Helmem

Kto chce wiecej informacji do PT prosze PM do mnie!

To jest jego album http://s580.photobucket.com/albums/ss241/piratetrooper/

EDYT: a to jest moj Helm od NGB tez z HIPS

Obrazek
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: ANH REVOLUTION, czyli stos ciekawych info dla szturmowców

Post autor: TD-1408 »

Faktycznie, wyroby prezentują się świetnie . My raczej polegamy na sprawdzonych AP ,TM i SDSach . Więc nie było potrzeby szukać innych zbroi .
:arrow: To na 100% hełm zerżnięty od TM
Unikamy takich podróbek i ich producentów . Pewnie TM ucieszył by się na ten widok :wink:
Jesteś z German Garrison czy...?
Obrazek
Volumino
Posty: 9
Rejestracja: 01 paź 2009, 17:31

Re: ANH REVOLUTION, czyli stos ciekawych info dla szturmowców

Post autor: Volumino »

Przypominam, mam 15 lat. Nie wiem czego sie bojicie? O co wam chodzi z tymi wyrobami?

Nikt ne zarabia z tym kase tylko to jest dla fanow jak ktos zrobi wyrobe too co z tego to jego prawo nikt nie ma licencje na to :roll:

A na to co pisza w FISD albo MEPD to nie sluchajcie, jak sie wam podoba to kupujcie a nie paczcie od kogo on byl :roll:

Nie rozumiem tego

Nie ten Helm jest tez z TE2!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Re: ANH REVOLUTION, czyli stos ciekawych info dla szturmowców

Post autor: Jonny »

Volumino pisze:Przypominam, mam 15 lat. Nie wiem czego sie bojicie? O co wam chodzi z tymi wyrobami?

Nikt ne zarabia z tym kase tylko to jest dla fanow jak ktos zrobi wyrobe too co z tego to jego prawo nikt nie ma licencje na to :roll:

A na to co pisza w FISD albo MEPD to nie sluchajcie, jak sie wam podoba to kupujcie a nie paczcie od kogo on byl :roll:

Nie rozumiem tego

Nie ten Helm jest tez z TE2!
Kolego, kompletnie nie rozumiesz o co chodzi.

To prawda że żaden z uznanych producentów (AP, TE2, TM, RT...) nie ma oficjalnej licencji. Niemniej Lucas pozwala nam, Legionowi 501, bawić się na jego podwórku i wyrabiać zbroje i inne kostiumy (które są własnością intelektualną LFL) wyłacznie na potrzeby Legionu, tylko ze względu na uznanie Lucasa dla naszej działalności. AP, TE2 itp nie ogłaszają się nigdzie publicznie, nie sprzedają wyrobów na Ebayu ani na publicznych forach (czyli dostępnych dla nie-członków 501st), a ich namiary są tajemnicą dostępną wyłącznie członkom Legionu.

PT (Pirate Trooper) tymczasem sprzedaje podróbki gdzie się tylko da kompletnie ignorując naszą niepisaną umowę z Lucasem. Przypomnij sobie co się stało z GF (jeśli nie wiesz, przeczytaj ten pozew: http://www.jhyphen.com/media/pdf/lucasf ... awsuit.pdf ) i przypomnij sobie prawne batalie Lucasa z SDS)

Uznani i rekomendowani producenci zasługują na szacunek i wsparcie gdyż bez nich dalej skazani bylibyśmy na FX. Zapłacili olbrzymie pieniądze za swoje formy odbite z oryginału, (AP, TE2) lub włożyli olbrzymi wysiłek w wykonanie własnych, dokładnych replik (TM, RT). Nie spodziewaj się więc żeby złodzieje w rodzaju Meatsocka, PT lub VT byli mile widziani. Wprawdzie nikt nie zabroni wstępu do 501st z taką zbroją, ale lepiej nie chwal się pochodzeniem zbroi i nie spodziewaj się owacji.

Pirackie kopie są gorsze jakościowo - coraz "miększe" detale, coraz mniejsza skala, oraz stopniowe pogarszanie błędów produkcji (recast skopiuje każdą niedoskonałość oryginalnej wytłoczki, a potem doda własne). Egzemplarz PT jaki widziałem z bliska wyglądał jakby był za słabo naciągnięty na formę (zbyt małe podciśnienie?) i to pomimo użycia łatwiejszego w obróbce HIPSu (tańszego, i nie nadającego się do intensywnego troopingu - mogę pokazać dowody). HIPS = High Impact poly STYRENE.

Tak tak, jak się wam podobają Rolexy ze stadionu dziesięciolecia to je kupujcie, czego się boicie? :P

P.S. Prosiłbym uprawnione osoby do wydzielenia tych off-topów do oddzielnego wątku, tak aby ten pozostał stricte informacyjny)
Ostatnio zmieniony 05 paź 2009, 3:09 przez Jonny, łącznie zmieniany 1 raz.
Han shot first!
Volumino
Posty: 9
Rejestracja: 01 paź 2009, 17:31

Re: Zbroja PT - ANH

Post autor: Volumino »

Tak Tak! Masz racje! Tez mysle ze powinno sie z szacunkiem podejsc do ludzi ktorzy zrobili wszystko samemu jak TM...

Tak jak mowiles ze PT sprzedaje wszedzie swoje zbroje, nie powinnien.

Ale ja juz nie bede sie mieszal w takie rzeczy bo to nie moja sprawa.

Moge tylko powiedziec ze PT mi sie podoba i jest swietna alternatiwa do FX.

To jest to co ja mysle. Jak ktos jeszcze chce zdjecia z zbroji to mowcie.
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Zbroja PT - ANH

Post autor: Falcon »

Abs, tak jak hips tez jest poliSTYRENEM:
ABS = (poli(akrylonitryl-co-butadien-co-styren))
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Re: Zbroja PT - ANH

Post autor: Jonny »

Falcon pisze:Abs, tak jak hips tez jest poliSTYRENEM:
ABS = (poli(akrylonitryl-co-butadien-co-styren))
Ale inaczej zmieszany z innymi tworzywami przez co ma zupełnie inne właściwości... Z tego co zauważyłem na MEPD i FISD terminów styren i HIPS używają zamiennie, a ABS oddzielnie :)
Han shot first!
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Zbroja PT - ANH

Post autor: ARAKYEL »

hmm jestem ciekaw z jakiego rodzaju ABS-u tłoczą na pewno z 1,5 mm, sądzę że z matu ma łatwość głębokiego tłoczenia podobnie jak hips:
Rodzaje ABS-u :
http://www.engelplastics.pl/index.php?go=9
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Re: Zbroja PT - ANH

Post autor: Jonny »

Nie wiem na 100% jak inne zbroje, ale AP standardowo robiony jest z ABSu "80 gauge", czyli 0.8 cala. Bardzo grubego i solidnego. Oczywiście błyszczący. Na życzenie może być 0.6, znacznie bardziej elastyczny i o wysokim połysku, a nawet 0.4, ten ostatni ma niesamowicie ostre detale, można zwijać w pół i się nie łamie... ale ja bym nie ryzykował :)
Han shot first!
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Zbroja PT - ANH

Post autor: ARAKYEL »

Jonny pisze:Nie wiem na 100% jak inne zbroje, ale AP standardowo robiony jest z ABSu "80 gauge", czyli 0.8 cala. Bardzo grubego i solidnego. Oczywiście błyszczący. Na życzenie może być 0.6, znacznie bardziej elastyczny i o wysokim połysku, a nawet 0.4, ten ostatni ma niesamowicie ostre detale, można zwijać w pół i się nie łamie... ale ja bym nie ryzykował :)
Fakt faktem większość producentów chwali się, że robi zbroje z "80 gauge" lub 0,8 "
hmm jednak mam paski i parę pozostałości obrzeży wanienek ( materiał nie rozciągnięty podczas procesu po termoformowaniu) od AP (z kompletu ze zbroją) i wszystkie skrawki mają 1,5 mm (bynajmniej nie zażyczyłem sobie cieńszego materiału), (ku ścisłości 0,8 cala to 2 mm). Kolor materiału nie jest błyszczący to czysty mat lekko wpadający w żółć....hmm mi wydaje mi się że kupienie zbroi z czegoś co ma 1 mm jest dość ryzykowne mimo że cieńszy materiał napewno jest bardziej elastyczny to co wytrzymałości bym się spierał.
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Zbroja PT - ANH

Post autor: Falcon »

trochę matematyki:
80 gauge", czyli 0.8 cala
cal to 2,54 cm,
0,8 cala to 2 cm!!
jak już to 0,08 cala czyli 2mm - a to wcale nie jest dużo - to standard po prostu.
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „First Imperial Stormtrooper Detachment”