Modulator glosu

Szturmowcy, Death Trooperzy
http://www.whitearmor.net/forum/
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Modulator glosu

Post autor: TK-1410 »

Jak wiadomo, modulator glosu jest jedna w wazniejszych czesci bedacych na wyposazeniu szturmowca. 95% czlonkow 501 Legionu uzywa jednego z dwoch "modulatorow", a konkretnie glosnikow firmy Radio Shack, ktore sa sprzedawane w cenie 50-70$.


Obrazek


Zeby uzyskać pozadany efekt zaklocen tzw. static sound effects, trzeba bylo dokonywac tego "recznie", wymawiajac "Clck, shht" lub "K-shht". Profesjonalne modulatory kosztuja naprawde sporo, np. firma Hyperdyne Labs oferuje w cenie 435$ znakomity modulator, ale jasnym jest, ze malo kto bedzie kupowal takie urzadzenie w tej cenie. Na szczescie u tej samej firmy za jedyne 145$ mozna nabyc specjalna 3 calowa "elektornicza plytke", bedaca dodatkiem do glosnikow firmy RadioShark i pelniaca funkcje profesjonalnego modulatora, ktory stworzy static sound.

Ow produkt mozna nabyc pod tym adresem i przyznam szczerze, ze przy najblizszej okazji zamierzam sie w niego zaopatrzyc :)
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

Nie wiem czy to ten sam modulator ale jesli ktos chce usłyszec jego brzmienie to zapraszam tu:

http://www.triktoys.com/pages/1/index.htm

Jest tu takze modulator głosu Vadera
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Jest to dokladnie ten sam modulator, co wiecej zostal on przeze mnie i TK-2333 zakupiony rowniez pod tym adresem samym adresem :) W kazdym badz razie probka dzwieku, ktora mozna z tej strony pobrac, nie do konca odzwierciedla prawdziwe brzmienie i trudno oczekiwac w sumie po tej cenie czegos lepszego.

Jako glosnik-modulator sprawdza sie calkiem niezle, tylko tak jak wspomnialem, te wszystkie efektu, trzeba dokonowych recznie i nie brzmia one w 100% tak jak powinny, ale wlasnie zakup tej plytki, a nastepnie podaczenie jej do glosnika spowoduje, iz upragniona profesjonalna modulacja glosu stanie sie faktem :)
Awatar użytkownika
TK-2791
Polish Garrison Retired
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2004, 12:56
Lokalizacja: skąd się wziąłem...
Kontaktowanie:

płytka dla Troopera

Post autor: TK-2791 »

gdyby nie to, że mają zaklejone układy jakąś taśmą klejącą pewnie dałoby siętaki układ złożyć u nas za parę złotych. TK1410 może znasz kogoś kto już ma to cudo i może odczytać typ układów scalonych i pozostałych podzespołów??? Mam pod ręką elektronika, który mógłby to skopiować...
ID/TK/IC 2791 Maciej 'M@Ska' Skawiński
501st Legion Polish Garrison

[reklama]
la luna del cacciatore
2011: Imperial Class Star Destroyer: Demonstrator: Call of Duty: Imperial Black Ops
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Re: płytka dla Troopera

Post autor: TK-1410 »

TK-2791 pisze:TK1410 może znasz kogoś kto już ma to cudo i może odczytać typ układów scalonych i pozostałych podzespołów???
Niestety nie znam, ale wydaje mi sie, ze i tak to nic by nie dalo, gdyz na zdjeciu wszystkie uklady sa zamazane i mocno mi sie wydaje, ze nie tylko na zdjeciu...

Obrazek
Awatar użytkownika
TK-2791
Polish Garrison Retired
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2004, 12:56
Lokalizacja: skąd się wziąłem...
Kontaktowanie:

modulator z e-maila

Post autor: TK-2791 »

nie ja mam teraz też dwa modulatory, jeden to następca tego RadioSHack czarnego Newton New Extreme Gadget Voice Amp od TK409
http://tk409.com/images/voiceamp/2.jpg
oraz jeszcze jeden, kupiony na eBay skonstruowany przez TrikToys
http://www.triktoys.com/pages/2/index.htm
no i to by było tyle
ID/TK/IC 2791 Maciej 'M@Ska' Skawiński
501st Legion Polish Garrison

[reklama]
la luna del cacciatore
2011: Imperial Class Star Destroyer: Demonstrator: Call of Duty: Imperial Black Ops
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Re: modulator z e-maila

Post autor: TK-1410 »

TK-2791 pisze:jeden to następca tego RadioSHack czarnego Newton New Extreme Gadget Voice Amp od TK409
http://tk409.com/images/voiceamp/2.jpg
No wlasnie sie mialem Ciebie pytac czy udalo Ci sie dostac od TK409 ten modulator Radioshacka czarny czy juz ten nowy. Generalnie Czarny Radioshack 2 lata temu chodzil maksymalnie po 35-40$, teraz na e-bay'u mozna za niego dostac nawet 80-100$, bo juz jest out of stock. 8) Nie wiem jak jest z tym nowym bialym, ale wyglada na to, ze jest wiekszy od czarnego. Przede wszystkim interesuje mnie jego grubosc jaka on moze miec?
TK-2791 pisze:oraz jeszcze jeden, kupiony na eBay skonstruowany przez TrikToys
http://www.triktoys.com/pages/2/index.htm
no i to by było tyle
Ja wlasnie tez kupilem drugi w TrikToys, ale juz tego czarnego nie mieli, natomiast udalo nam sie z TK2333 zalapac na nowy produkt Radioshacka - maly, bialy modulator. Idealny do stroju stormtroopera, gdyz mozna go w miare dyskretnie ukryc. Ten standardowy, duzy - czarny bardziej nadaje sie do sandtroopera, gdyz mozna go schowac w ladownicy na przyklad i pelni swoja funkcje wysmienicie :)
Awatar użytkownika
TK-2791
Polish Garrison Retired
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2004, 12:56
Lokalizacja: skąd się wziąłem...
Kontaktowanie:

NEWTON

Post autor: TK-2791 »

jest duzy to fakt, ciężki jak diabli ale profilowany do brzucha...ale pod zbroje napewno nie wejdzie. Jedyne wyjście to skorzystać z tutoriala i rozebrac drania na części pierwsze poza tym zamienić zasilanie na jedną baterię 9V zamiast 6szt paluszków.
Nie bardzo rozumiem po co jest przy mikrofonie sluchawka skoro w niej nic nie slychac...chyba, ze cos źle robie...
ID/TK/IC 2791 Maciej 'M@Ska' Skawiński
501st Legion Polish Garrison

[reklama]
la luna del cacciatore
2011: Imperial Class Star Destroyer: Demonstrator: Call of Duty: Imperial Black Ops
Skarmory The PG
Posty: 9
Rejestracja: 06 mar 2005, 16:10
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Post autor: Skarmory The PG »

Tak już skoro przy modulatorze jesteśmy, chciałbym się coś zapytać. To cudo jest cały czas włączone czy jakoś mądrze trzeba się tym bawić? I to samo pytanko dotyczy efektu static sound...

A no tak, i hej wszystkim ^^;
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Rowniez witam :)

Zeby modulator dzialal musi oczywiscie byc wlaczony. Jesli chodzi o static sound to z tego co sie orientuje, w momencie gdy konczymy mowic dana kwestie, efekt ten tworzy sie automatycznie.

Niestety na dzien dzisiejszy zaden z nas nie dysponuje modulatorem z wyzszej polki, wiec trudno jest wnikac w szczegoly w tejze kwestii. W kazdym razie zakup takiego modulatora jest przez paru czlonkow planowany i na pewno w tym roku zostanie on zrealizowany.
Skarmory The PG
Posty: 9
Rejestracja: 06 mar 2005, 16:10
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Post autor: Skarmory The PG »

Aha, czyli po przemowie... interesting.

I jeszcze jedno ptanko techniczne, modulator ile pochodzi na jednym zestawie baterii?
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Trudno mi powiedziec dokladnie ile, ale na pewno bardzo dlugo. Oczywiscie mowie o sytuacji, w ktorej uzywa sie go tak czesto jak nosi zbroje. Swoj modulator uzywam od pazdziernika i jeszcze nie zmienalem baterii.
Shen-Kun
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2005, 13:05
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

najlepszy modulator

Post autor: Shen-Kun »

Skąd można sciągnąć czysty zapis dźwiękowy modulatoru głosu, który wydaje odgłosy takie jak: "ksz... trz..."??? - mam nadzieję że wszyscy wiedzą o co chodzi :)

Przeczytałem w którymś, hmm chyba nawet w tym topicu, że owe cacko dosyć dużo kosztuje. Nawiasem mówiąc cena mnie zwaliła z krzesła i sobie myślę, że przecież to nie musi być takie trudne do zbudowania.

Potrzebuję tylko tego zapisu dźwiękowego, żeby wiedzieć jakie odgłosiki to wydaje i spróbowałbym zbudować - najwyżej wyjdzie głos Stevena Karingtona przed mutacją lol :)
go ta tu ta Solo ?? :->
Awatar użytkownika
Rif
Polish Garrison
Posty: 791
Rejestracja: 23 lut 2005, 19:00
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Rif »

Mozna sprobowac wyciagnac zapis z filmow. Moglby go tez nagrac, ktorys z naszych posiadaczy modulatorow, wiadomo - w slusznej sprawie :)
Ja sam bym sie pisal na taki modulator, bo mnie w ogole nie slychac spod helmu :P Nie zebym chcial udawac szturmowca, ale dla zwyklej komunikacji z otoczeniem :)
Loyalty Never Dies
2009: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2010: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Anakin Skywalker
Posty: 204
Rejestracja: 01 mar 2005, 21:57
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anakin Skywalker »

Heheh Shen budowiniczy :D ciekawe czy uda ci się zbudować modulator jak tak to będe pierwszym klijentem żeby go kupić :D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „First Imperial Stormtrooper Detachment”