Aren't you a little short for a stormtrooper?

Szturmowcy, Death Trooperzy
http://www.whitearmor.net/forum/
Awatar użytkownika
Creeptrooper
Posty: 20
Rejestracja: 20 sie 2010, 8:41

Aren't you a little short for a stormtrooper?

Post autor: Creeptrooper »

Witam,

Pierwszy post i od razu pytanie: czy istnieje minimalny wzrost do którego poziomu pasuje zbroja stormtroopera?

Cóż, jak podaje wookiepedia - sam Luke był wzrostu około 1,7m (tyle samo ile ja mam) a w filmie zbroja wyglądała na nim jak na każdym innym, stąd moje pytanie*.

Ponoć nie robi się zbroi na wymiar.


Swoją drogą, chciałbym również poprosić o pomoc we wskazaniu źródeł skąd można skompletować całą zbroję stormtroopera + ewentualny jej koszt (wliczając blaster, odzież pod zbroję itp.)


*Jeśli jednak jestem za niski, prosiłbym o podanie "stroju" do którego mój wzrost by się nadał... i Jawa odpada ;)

Pozdrawiam
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Aren't you a little short for a stormtrooper?

Post autor: Falcon »

Nie powinno być problemu - zależy jeszcze jaka zbroję kupisz dokładnie:
http://flc.h2.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=1470&start=3

A jak nie TK , to w sam raz na Scouta lub Snowa - tam sę większe tolerancje
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Aren't you a little short for a stormtrooper?

Post autor: Jok »

Spokojnie mozesz byc kim zechcesz - z jednostek szeregowych - szturmowcem, snowem czy sandem. Luke byl za niski z racji tego ze czesc szturmowcow byla klonami, ale to bardziej zart fabularny (i dorobiona ideologia). zobacz jak TK stoja w ANH na bacznosc - istne gory i wyzyny. a 170 cm wzrostu nie powinno Cie w niczym krepowac. dzialaj :D
Awatar użytkownika
Creeptrooper
Posty: 20
Rejestracja: 20 sie 2010, 8:41

Re: Aren't you a little short for a stormtrooper?

Post autor: Creeptrooper »

Ok, z tego co się orientuje to zbroja TM (a TM to...?) jest lepsza pod względem wykonania, ale jest robiona na osoby >1.8m?

No i jeśli można to prosiłbym (szacunkowo) ile taka zbroja TM (chodzi oczywiście o wzór ANH) może kosztować (czy jest to w granicach 5tys. czy 15tys.) no i co najważniejsze - gdzie można ją dostać bez używania kart płatniczych ;) Chociaż to ostatnie na razie najmniej mnie interesuje...*

I kolejne pytanie: http://www.flickr.com/photos/stukatroop ... 721766632/ <- czy przy zakupie zbroi te wszelakie paski i nity są dodawane czy trzeba się w to zaopatrzyć samemu?

*Innymi słowy - prosiłbym o pomoc dla kogoś kto bardzo chciałbym mieć taki sprzęt, ale zupełnie się w tym nie orientuje (nie wie jakiej firmy zbroję wybrać, gdzie i o co pytać itp.)
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aren't you a little short for a stormtrooper?

Post autor: TI-1415 »

Paski ,napy ,rzepy samoprzylepne oraz inne potrzebne rzeczy do złożenia zbroi musisz sobie dokupić samemu (niestety) .Zbroja TM to koszt 3500-4000pln z tym że czas oczekiwania na zamówioną zbroję może się wydłużyć do 6-7miesięcy :?
Jeśli potrzebujesz info i kontaktu do Trooper Mastera proponuję wysłać PM do naszego kolegi z PG TD-1408 :D



ps:A może TIE Pilot :?: Lub bardziej wymuskany TIE Pilot from 181st IMPERIAL FIGHTER GROUP :wink:


Pozdrawiam

Baron
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Awatar użytkownika
Creeptrooper
Posty: 20
Rejestracja: 20 sie 2010, 8:41

Re: Aren't you a little short for a stormtrooper?

Post autor: Creeptrooper »

A czy zbroję TM kupuje się od razu z hełmem czy o to trzeba również zadbać samemu? No i czy istnieje jakaś porządna alternatywa dla tej firmy? Jak już mówiłem - jestem początkujący w temacie, więc nie wiem nawet jak gruby i wytrzymały jest plastik z którego robi się zbroję (może wpadnę kiedyś na jakiś konwent to któryś niech się da pomacać - dla wyższych celów i w granicach przyzwoitości oczywiście).

I - jeśli to możliwe - to czy istnieje jakieś miejsce w Polsce z którego można taką zbroję sprowadzić? Nie posiadam żadnych kart płatniczych, a wysyłanie TAKICH pieniędzy gdzieś za granicę trochę mnie martwi.
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aren't you a little short for a stormtrooper?

Post autor: TI-1415 »

Creeptrooper pisze:A czy zbroję TM kupuje się od razu z hełmem czy o to trzeba również zadbać samemu? No i czy istnieje jakaś porządna alternatywa dla tej firmy? Jak już mówiłem - jestem początkujący w temacie, więc nie wiem nawet jak gruby i wytrzymały jest plastik z którego robi się zbroję (może wpadnę kiedyś na jakiś konwent to któryś niech się da pomacać - dla wyższych celów i w granicach przyzwoitości oczywiście).

I - jeśli to możliwe - to czy istnieje jakieś miejsce w Polsce z którego można taką zbroję sprowadzić? Nie posiadam żadnych kart płatniczych, a wysyłanie TAKICH pieniędzy gdzieś za granicę trochę mnie martwi.

Jak dla mnie alternatywą dla TM jest AP ,miałem takowa i nie narzekałem
http://picasaweb.google.pl/darkwojtek/P ... 4342749410
:D Oczywiście wszystkie zbroje są kompletne tzn razem z hełmem .Jeśli chodzi o sprowadzenie zbroi do Polski to nie ma problemu ,kilku z nas posiada PayPal więc nie widzę problemu (nie musisz wysyłać kasy za granicę za pośrednictwem dziwnych instytucji )
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Awatar użytkownika
Martinez
Polish Garrison
Posty: 1852
Rejestracja: 12 lut 2008, 11:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Aren't you a little short for a stormtrooper?

Post autor: Martinez »

Kolego na początek proponuje ci zbroje FX nie jest może idealna ale akceptowana w 501-st .
Za to cenowo dużo tańsza :)
Sam taka posiadam i nie narzekam :)
Jedyna rzeczą którą z czasem wymienić powinieneś to hełm ale takowe produkuje nasz kolega z Warszawy
poniżej przykład

http://cgi.ebay.com/Stormtrooper-Armor- ... ltDomain_0
Obrazek

2009 X 12 2010 X 10 2011 X 5 2012 X 3 2013 X 2
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aren't you a little short for a stormtrooper?

Post autor: Pazdzioch »

To nie jest przykład,

To zbroja ANH, a tego sprzedawcy nie polecam. Sam próbowałem kupić, i gdy chciałem już przelewać kasę gościu napisał coś takiego


Michael,

I have decided NOT to sell you armor. My reasons are that you seem.....problematic. I dont want to regret selling to you. You seem like a nice enough person but I sense a problem coming up in the future with you. My armor is not perfect and is not the BEST out there. I can tell by your comments and concerns that the armor may not be what you are expecting. I would continue doing research if I were you and buy from someone else. I hope you understand. Thank you for your time.

VT
Obrazek

2010:Obrazek Obrazekx2
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aren't you a little short for a stormtrooper?

Post autor: TI-1415 »

Martinez pisze:Kolego na początek proponuje ci zbroje FX nie jest może idealna ale akceptowana w 501-st .
Za to cenowo dużo tańsza :)
Sam taka posiadam i nie narzekam :)
Jedyna rzeczą którą z czasem wymienić powinieneś to hełm ale takowe produkuje nasz kolega z Warszawy
poniżej przykład

http://cgi.ebay.com/Stormtrooper-Armor- ... ltDomain_0
Martinez kolega wyraznie pisze że jest zainteresowany tylko i wyłącznie zbroja ANH :D Wymiana hełmu z FX na ANH STUNT wiąże się z dodatkowymi kosztami więc nie widzę sensu kupowania FX-a :wink: Lepiej dołożyć i kupić konkret :D
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Awatar użytkownika
Martinez
Polish Garrison
Posty: 1852
Rejestracja: 12 lut 2008, 11:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Aren't you a little short for a stormtrooper?

Post autor: Martinez »

Pytanie ile kolega ma kasy bo za 2500 ma całą zbroję a tak 4000 tysie nie wyjęte wiadomo jak bym miał nieograniczone fundusze kupił bym TM :)
Obrazek

2009 X 12 2010 X 10 2011 X 5 2012 X 3 2013 X 2
Awatar użytkownika
Creeptrooper
Posty: 20
Rejestracja: 20 sie 2010, 8:41

Re: Aren't you a little short for a stormtrooper?

Post autor: Creeptrooper »

Cóż, nie wiem szczerze mówiąc czym różnią się przedstawione przez was zbroje, ale skoro trzeba przy jednej z nich wymieniać hełm (co zapewne wiąże się z dodatkowymi kosztami) to chyba lepiej kupić cały dopasowany do siebie komplet

A co do kosztów - ile zbroja będzie kosztować, tyle będę zbierał ;)

Jak już mówiłem - zależy mi na sprawdzonym i dobrym towarze. Nie wiem czy różnica cenowa tych zbroi przenosi się również na ich wykonanie i trwałość, ale jeśli tak, to wolę uzbierać dodatkowe pieniądze i mieć towar porządniejszy.

Ale niestety nie wiem czym się tak na prawdę różnią te produkty - więc tutaj proszル o pomoc

No i żeby nie było - planuję kupić pierwszą i jedyną zbroję - gdyż nie operuje tak dużym zasobem finansowym, żeby mieć zbroje na początek i na dalsze dni ;)
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Aren't you a little short for a stormtrooper?

Post autor: ARAKYEL »

TM fakt jest śliczna jednak pasuje dobrze na kogoś o wzroście powyżej 185 cm
http://forum.mepd.net/index.php?showtop ... entry87053
Awatar użytkownika
Martinez
Polish Garrison
Posty: 1852
Rejestracja: 12 lut 2008, 11:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Aren't you a little short for a stormtrooper?

Post autor: Martinez »

Kolego co do wytrzymałości to zbroja FX jest z najgrubszego plastiku praktycznie nie zniszczalna :)
Nie wiem jak to będzie ze zbroją TM ale pozostałe pękają najczęściej korpusy :(
Ja z moją zbroja którą kupiłem używaną robię różne sprawy i nic jej się nie dzieje :)
Jeśli chodzi o odwzorowanie do orginału nie jest to mistrzostwo świata ale jest akceptowalna przez 501 i zwykły zjadacz chleba na pewno sie nie pozna
Obrazek

2009 X 12 2010 X 10 2011 X 5 2012 X 3 2013 X 2
Awatar użytkownika
Creeptrooper
Posty: 20
Rejestracja: 20 sie 2010, 8:41

Re: Aren't you a little short for a stormtrooper?

Post autor: Creeptrooper »

Ok.

Pisałeś jednak, że zbroja FX nie jest idealna - co w niej jest więc nie tak? I dlaczego powinienem wymienić hełm?

Niech będzie, że jednak wolę zbroję jakiegokolwiek stormtroopera, a nie tylko model ANH (chociaż nie wiem w zasadzie czym one się różnią).

No i tu pytanie:

Ile więc kosztuje PEŁEN zestaw (czyli zbroja+buty+kołnierz+blaster itp.) w którego skład by wchodziła zbroja FX? No i czy nadaje się na ludzi ubogich wzrostem?

Wybaczcie upierdliwość ale chciałbym wybrać jak najlepiej

PS. Z ciekawości chciałbym jeszcze wiedzieć - czy owe hełmy posiadają modulator dźwięku?
ODPOWIEDZ

Wróć do „First Imperial Stormtrooper Detachment”