Stormtrooper made in Jonny

Szturmowcy, Death Trooperzy
http://www.whitearmor.net/forum/
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

Nie jestem pewien, ale musisz zwrócić uwage aby cała część twarzowa nie była za długa. Tutaj wydaje się ciutkę za długa, głównie przez część "mordki" pod ustami. Zwróć uwagę na wcięcie między wylotami rur. Jest za wysokie..... i to troszkę psuje całościową długość. :)
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

No tu się nie zgodzę, uważam że to tylko wina obiektywu szerokokątnego (nie było innej możliwości sfotografowania rzeźby lezącej poziomo na stole) który rozciąga perspektywę.

Kolejny update, stan do jakiego doprowadziliśmy mordkę dzisiaj - poprawione tuby, podniesiony środek okularu i nasada czoła, wydatniejsze "kości policzkowe" (tuż przed łezkami).

Obrazek

Łezki trzeba będzie spłycić nieco, a całość wzorowo wygładzić, na co zejdzie na pewno całe jutro. Chciałbym jak najszybciej zrobić formę negatywową i odlać gotową część, żeby na jej podstawie móc wyrzeźbić dzwon i tył hełmu (jednoczęściowe).

Ale dlatego właśnie ogromnie zależy mi teraz na poradach naszych szczęśliwych posiadaczy i koneserów hełmów ANH (obojętnie czy SDS, TE czy AP - o ile się orientuję akurat te marki mamy w PO) - byłbym wdzięczny jakbyście mogli wytęzyć wzrok i poszukać błedów. Im szybciej to zrobimy tym większe szanse by zdążyć na Dagobah, a mamy szansę zrobić naprawdę ładny hełm :)

EDIT: nie przejmujcie się brakującym kantem na ramce prawego (tego z "tikiem") oka, poprawiłem to zaraz po zdjęciach.
Han shot first!
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

No fakt. Tak myślałem że to może być aparat i zniekształcenia zdjęć. Ale kazałeś krzyczeć ;)...
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Dzięki tak czy inaczej :)
Ech, próbuję zamieścić foty proponowanej wersji finalnej do weryfikacji ale net się buntuje ;(
Han shot first!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Faceplate niemal gotowy - jeszcze dopieszczę tu i ówdzie, ale priorytetem teraz jest rzeźbienie tyłu/góry hełmu - byle zdążyć na Dagobah.

Obrazek
Han shot first!
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

miszcz od pancerzy nam sie robi... musisz ty do tej kanady wyjezdzac? ;>
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

Obrazek

Musisz popracowac nad tym wypukleniem, to samo dotyczy 2 strony. Sa za bardzo wypukle, za ostre, a powinny byc tylko lekko widoczne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Wiem :)

Poprawić to dremelkiem mogę w pięć minut, ale łatwiej ująć, trudniej dodać, nie chcę wygładzić za dużo. Może najpierw to porównamy z innymi hełmami na Dagobah, czy za bardzo przeszkadza?
Han shot first!
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

To tylko taka moja uwaga :D Helm i tak lepszy od poprzedniego :lol:
Ale... :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Maluczki update... jeszcze to i owo będę poprawiał, ale chyba po Dagobah. Łeb mi pęka straszliwie, kilka dni z rzędu niemal non-stop wdychałem żywicę i pył z włókna szklanego...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Han shot first!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Po brudzingu...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam straszny dylemat w jakim kierunku iść - hełm mam ANH, a zbroję SE :?
A że zbroja jest z fiberglassu, bardzo wskazane jest by miała gumowy rant, właśnie w stylu SE i ROTJ... Ech, po Dagobah będę się nad tym zastanawiał.

Teraz przyszedł czas na dopieszczenie innych elementów takich jak płytki na rękawice, karwasze, naramienniki no i wyrzeźbienie i odlanie porządnych bicepsów (tak tak, z odciskiem kciuka jak w oryginale). Ważne że jest już w czym troopić :twisted:

Ze złych wieści natomiast - wciąż nie doszły buty :cry: Teksańska pustogłowa idiotka z CABoots uparła się nie wysyłać jeśli adres billingowy i adres wysyłki są inne, więc musieliśmy się zgodzić na wysyłkę przez Kanadę. Rzecz w tym, że nawet tam jeszcze paczka nie doszła :(

Dlatego chciałbym zapytać, czy ma ktoś parę butów storma w rozmiarze około 45, których nie będzie używał na Dagobah? :( :( :(

W ostateczności musiałbym odmalować pocięte kalosze (przy pierwszym noszeniu, gdy farba się jeszcze nie łuszczy, wyglądają znośnie - vide zdjęcia z pierwszego troopingu w Białymstoku), ale nienawidzę ich i chciałbym tego uniknąć :(
Han shot first!
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Post autor: Fixer »

Nio nio nio - jest na co popatrzeć. W sensie na zbroję :wink:. Ale skupiając się na hełmie - odnoszę wrażenie, iż, przynajmniej na zdjęciach, szczęka jest trochę za nisko. I te 'uszy' wydają sie dziwne, pod zbytnim kątem. Zaznaczam, iż ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, nawet do amatora mi brakuje :P.
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

No i nikt mi nie powiedział że dzwon jest ZNOWU za okrągły i za wysoki :(

Obrazek

Zauważyłem to po powrocie z pracy (a więc po dłuugim nieoglądaniu hełmu), a po powrocie dało po oczach. Byłem załamany, bo niby jak to przerobić, ale w końcu znalazłem sposób - cholernie pracochłonny, ale się udało :)

Obrazek

jeszcze przy jakiejś okazji zrobię lepsze detale uszu, i knoniecznie muszę poprawić trapezy, ale na razie, jak sądzę, jest NARESZCIE całkiem koszernie. Mike? Maska? Łysy? Pozostali szczęśliwcy z hełmami ANH? Może być? :D

Plan na jutro: zabiegi kosmetyczne przy naramiennikach, ostateczne wyregulowanie wszelkich pasków nośnych zbroi, rzeźbienie ostatecznych bicepsów, no i jeśli czasu starczy konwersja brzucha na klasycznego sanda, bez panelu. Przekonali mnie jednak do starego dobrego stylu ANH. :)

no i ponawiam też pytanie o buty... ma ktąś jakąś parę w rozmiarze 45 (11) którą byłby w stanie użyczyć na Dagobah? :(
Han shot first!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Dobra, wszyscy delikatnie sugerują styl ANH zamiast SE, a więc...

Obrazek

Mały modzik na brzuchu. Lepiej? :)

Rant powinien jednak zostać z racji że to wszystko fiberglass. Wprawdzie tylko zbroje ROTJ i SE miały gumowy rant, ale chyba nie przeszkadza to tak bardzo? Bardzo za to podnosi komfort użytkowania :)
Han shot first!
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Jonny pisze:Mały modzik na brzuchu. Lepiej? :)
Zdecydowanie lepiej Jonny :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „First Imperial Stormtrooper Detachment”