Pomoc dla początkującego szturmowca :)

Szturmowcy, Death Trooperzy
http://www.whitearmor.net/forum/
ODPOWIEDZ
tykollo
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2016, 16:48

Pomoc dla początkującego szturmowca :)

Post autor: tykollo »

Witam. Chciałbym zaznaczyć, że jestem nowy w tym środowisku. A więc, od niedawna posiadam mój upragniony zawsze strój szturmowca imperium. Jest to wersja ANH firmy Shepperton (wiem że jest spore zamieszanie w sprawie autentyczności produktów tej firmy ale z powodu narzuconego mi jakby terminu, gdyż dostałem te zbroje na swoją 18-stkę to nie byłem w stanie znaleźć alternatywy w postaci zakupu tej zbroi w Polsce) , model Battle Spec. Chciałbym poprosić o pomoc doświadczonych szturmowców w sprawie tego co muszę zrobić aby ta zbroja została dopuszczona do legionu, gdyż bardzo chciałbym należeć do tej społeczności ludzi o super zainteresowaniu jakim są Gwiezdne Wojny a wiem, że wymogi są dość surowe. Jestem z Brwinowa, koło Warszawy ale sporo czasu przebywam w Warszawie więc jestem ciekaw czy jest ktoś z Warszawy lub okolic z kim mógłbym się spotkać i zapytać o parę porad o to co zrobić aby dostać się do legionu. Dodatkowo poszukuje elementów do skompletowania zbroi : kołnierza oraz blastera E-11 wraz z kaburą i mam pytanie czy może ktoś z Was ma takie elementy na sprzedaż lub czy wiecie gdzie w Polsce można je zamówić lub kupić ? Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i porady. Pewnie jeszcze sobie o czymś przypomnę ale na razie to tyle :)
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Pomoc dla początkującego szturmowca :)

Post autor: Joseph »

tykollo pisze:Witam. Chciałbym zaznaczyć, że jestem nowy w tym środowisku. A więc, od niedawna posiadam mój upragniony zawsze strój szturmowca imperium. Jest to wersja ANH firmy Shepperton (wiem że jest spore zamieszanie w sprawie autentyczności produktów tej firmy ale z powodu narzuconego mi jakby terminu, gdyż dostałem te zbroje na swoją 18-stkę to nie byłem w stanie znaleźć alternatywy w postaci zakupu tej zbroi w Polsce) , model Battle Spec. Chciałbym poprosić o pomoc doświadczonych szturmowców w sprawie tego co muszę zrobić aby ta zbroja została dopuszczona do legionu, gdyż bardzo chciałbym należeć do tej społeczności ludzi o super zainteresowaniu jakim są Gwiezdne Wojny a wiem, że wymogi są dość surowe. Jestem z Brwinowa, koło Warszawy ale sporo czasu przebywam w Warszawie więc jestem ciekaw czy jest ktoś z Warszawy lub okolic z kim mógłbym się spotkać i zapytać o parę porad o to co zrobić aby dostać się do legionu. Dodatkowo poszukuje elementów do skompletowania zbroi : kołnierza oraz blastera E-11 wraz z kaburą i mam pytanie czy może ktoś z Was ma takie elementy na sprzedaż lub czy wiecie gdzie w Polsce można je zamówić lub kupić ? Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i porady. Pewnie jeszcze sobie o czymś przypomnę ale na razie to tyle :)
Cześć.
Wprawdzie plastiki to nie "moja bajka" ale postaram się Ciebie troszkę naprowadzić zanim odpisze Ci ktoś lepiej ode mnie zaznajomiony w temacie zbroi. Hełmy robi Arakyel. Zbroje SID. Obaj koledzy mieszkają w W-wie lub okolicach. Zbroje również robi Łysy ale mieszka trochę dalej niz w W-wie co nie znaczy że nie mozesz się z nim kontaktować.
Do wyboru i do koloru. Blastery robi BountyHunter czy ktos jeszcze niestety nie wiem. Powodzenia.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Pomoc dla początkującego szturmowca :)

Post autor: Falcon »

Sprostowanie - SID i Łysy (TD 1408) to Pomorze - i to ich wspólna zbroja ;)

Kołnierz - pisz do Herat tu na Forum
Najlepiej wrzuć dobrej jakości zdjęcia zbroi, bo na stornie sheppertona wiele nie widać ;/
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
tykollo
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2016, 16:48

Re: Pomoc dla początkującego szturmowca :)

Post autor: tykollo »

Dzieki za odpowiedzi. Postaram się jak najszybciej wstawić zdjęcia.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Pomoc dla początkującego szturmowca :)

Post autor: Jok »

Ew. Tutaj masz możliwość kołnierza profilowanego: http://polish-garrison.pl/forum/viewtop ... 2&start=30
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Pomoc dla początkującego szturmowca :)

Post autor: Joseph »

Falcon pisze:Sprostowanie - SID i Łysy (TD 1408) to Pomorze - i to ich wspólna zbroja ;)
Oczywiście że tak, mój błąd.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Pomoc dla początkującego szturmowca :)

Post autor: ARAKYEL »

Pierwsza sprawa wymogi z tego co widzę do 501st większość przejdzie:
http://databank.501st.com/databank/Cost ... _anh_stunt
Mimo wszytsko proponuje się zarejestrować na First Imperial Stormtrooper Detachment. - to baza wiedzy i podpowiedzi.
Bounty Hunter ma temat na stronie ad E11 oraz również PM
Kabury szyje Adam Yularen oraz Jok
tykollo
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2016, 16:48

Re: Pomoc dla początkującego szturmowca :)

Post autor: tykollo »

Witam ponownie. Myślałem o tym żeby zakupić sobie manekina aby móc trzymać zbroje w zaszczytnym miejscu w domu. I tu się pojawia pytanie ponieważ nie chciałbym wydawać za dużo hajsu na manekina więc może orientujecie się czy najlepiej jest popytać w sklepach odzieżowych czy nie mają jakiegoś starego lub trochę zniszczonego żeby sprzedać za rozsądną cenę. Albo może wiecie czy da się samemu zrobić czegoś w tym stylu. Macie w tym jakieś doświadczenie ? Byłbym wdzięczny za wszelkie porady.

Pozdrawiam.
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pomoc dla początkującego szturmowca :)

Post autor: Nahen »

Najprościej: Castorama/Praktiker/Obi i stoisko hydraulczne. Kupujesz sobie odpowiednią ilośc rurek, kolanek itp kanalizacyjnych mają średnice coś koło 40-50 mm i z tego składasz takiego "ludzika patyczaka" i na nim wieszasz zbroję ;)

https://www.youtube.com/watch?v=TFD1IRWnnj8
Obrazek
tykollo
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2016, 16:48

Re: Pomoc dla początkującego szturmowca :)

Post autor: tykollo »

Dzięki wielkie za pomoc :)
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Pomoc dla początkującego szturmowca :)

Post autor: Astela »

Ja bym poszukała po olx i allegro - potrafią tam sprzedawać manekiny powystawowe i krawieckie za śmieszne pieniądze.
TI-12303
Polish Garrison
Posty: 417
Rejestracja: 13 wrz 2011, 15:20
TKID: 12303

Re: Pomoc dla początkującego szturmowca :)

Post autor: TI-12303 »

Astela pisze:Ja bym poszukała po olx i allegro - potrafią tam sprzedawać manekiny powystawowe i krawieckie za śmieszne pieniądze.
A propos:
http://allegro.pl/manekin-wystawowy-5-s ... 10879.html
Obrazek

Realizacja projektu "TIE VI" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu " DZ - SŁOŃCE I PIACH" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu "TIE ANH" - W TOKU!
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pomoc dla początkującego szturmowca :)

Post autor: Nahen »

Tylko taki manekin ma jedną wadę;) a w zasadzie kilka ;) Ma określony rozmiar, i najczęsciej stoi w "wybiegowej" pozie która mało przydatna jest do ekspozycji armorów ;) Chyba, że chcemy zagrac bardziej męskiego storma niż sama zbroja jest ;)
Obrazek
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Pomoc dla początkującego szturmowca :)

Post autor: Astela »

Ja ze swojej strony proponuję zrobić tak:
1. Zakupić manekina krawieckiego (najlepiej na drewnianej nodze, najbardziej stabilny)
2. Wykorzystując go jako "podstawę", zrobić manekina na swój rozmiar: http://www.burdastyle.de/anleitungen/ho ... _2704.html (po zdjęciach dobrze widać o co chodzi. Obcisła koszulka, silvertape, druga osoba do pomocy...). O co chodzi z wykorzystaniem "jako podstawę"? Po prostu swój taśmowy tors nałożyć na manekina i wtedy go dopchać. W ten sposób wszystko będzie stabilne.

Można zawsze ubrać golf z długim rękawem i wykonać swojego manekina razem z rękami. Analogicznie można też wykombinować nogi do manekina - wystarczą jakieś kalesony / legginsy męskie. Potem się to wszystko sklei. A zbroja będzie leżeć jak ulał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „First Imperial Stormtrooper Detachment”