Stunt vs. Hero? Czyli który hełm lepszy?

Szturmowcy, Death Trooperzy
http://www.whitearmor.net/forum/

Który hełm wolisz?

Stunt
12
80%
Hero
3
20%
 
Liczba głosów: 15

Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

TK-1410 pisze:
Jonny pisze:najpodlej wykonany hełm za najbardziej bandycką cenę.
Absolutnie sie z tym fragmentem sie nie zgadzam. Osobiscie nie widzialem jeszcze lepiej wykonanego helmu, a widzialem juz ich naprawde wiele. Gwarantuje Ci, ze lepszego pod wzgledem wykonania nie znajdziesz i nie mam tutaj na mysli jego krzywizny. Amerykance w Indianapolis robili takie oczy -> :shock:, gdy widzieli Sheppertona. To jest po prostu przedmiot pozadania i nie przekonasz mnie, ze mozna znalezc lepszy helm :)
Cóż, jest idealny jeśli chodzi o ostrość detali, krawędzi... ale poza tym? To co o nim mówię, mówię z perspektywy mojego gustu i jest t wyłącznie moje subiektywne zdanie... hełmik jest świetny, tylko że dla mnie akurat ważniejsze są inne cechy, które w nim akurat wyszły najgorzej.. niechby już był ciut mniej ostry, ale naprostowany... cóz, zależy co kmu najważniejsze, własne gusta i smaki :-)
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Jonny pisze:Cóż, jest idealny jeśli chodzi o ostrość detali, krawędzi...
Chodzi o jakosc wykonania, a takze o niesamowity polysk, ktory nie zostal osiagniety przez zaden inny helm. To jest po prostu majstersztyk. Kapitalnie wyglada na glowie, jest bardzo wygodny i lekki. Aboslutnie nie zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze nadaje sie tylko do gablotki, to jest kompletna bzdura. Ten kto to pisal widac nie mial doswiadczenia w tej materii. Pewnie nie mial nigdy mozliwosi zobaczyc szturmowca w zbroi FX i helmie SDS.
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

TK-1410 pisze:
Jonny pisze:Cóż, jest idealny jeśli chodzi o ostrość detali, krawędzi...
Chodzi o jakosc wykonania, a takze o niesamowity polysk, ktory nie zostal osiagniety przez zaden inny helm. To jest po prostu majstersztyk. Kapitalnie wyglada na glowie, jest bardzo wygodny i lekki. Aboslutnie nie zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze nadaje sie tylko do gablotki, to jest kompletna bzdura. Ten kto to pisal widac nie mial doswiadczenia w tej materii. Pewnie nie mial nigdy mozliwosi zobaczyc szturmowca w zbroi FX i helmie SDS.
Dobra, dobra, niech Ci będzie :-) Ja tam bym wolał żeby był choć odrobinkę prostszy :-)
Awatar użytkownika
Raider
Polish Garrison Retired
Posty: 36
Rejestracja: 20 paź 2004, 23:25
Lokalizacja: Poznan, Poland

symetryczny ANH

Post autor: Raider »

Jonny pisze:Raider, przeginasz. Pewnie fajnie być snobem, ale uszanuj czyjeś zdanie.
Oczywiście, że przeginam, ale to odpowiedź przede wszystkim na deklarację, że dla Ciebie nawet FX jest lepszy od autentycznego SDS...

Kończąc wywody ze swojej strony przypomnę coś, o czym z Mike'iem powinniśmy chyba wspomnieć już na wstępie. Mieliśmy obaj w domach symetryczny hełm ANH (na pewno bardziej symetryczny niż SDS). Znajdziesz na forum bez problemu i opis i zdjęcia (tytuł wątku: "ANH REVOLUTION, czyli stos ciekawych info dla szturmowców" - twórca o imieniu Matt twierdzi, że robi najlepsze hełmy na świecie. Nawet w to sami przez chwilę uwierzyliśmy).
Jak zobaczysz na zdjęciach, hełm jest symetryczny i jeśli chodzi o kształt chyba jest tym czego Ty oczekujesz. Powiem Ci jednak jedno i dam sobie łapę uciąć, że Mike to potwierdzi - to nie jest nawet namiastka SDS. Myślę, że fakt posiadania (całkiem niedawno) symetrycznego hełmu ANH jest bardzo mocnym argumentem w całej dyskusji. Naprawdę wiemy o czym piszemy Jonny...

Pozdrawiam!
ANH Raider, TK 2333
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Ja też wiem o czym piszę - argumenty dałem chyba jasne.

Cóż, w sprawie hełmu dogadałem się już z Markiem Harrisonem, jego wyrób jest znakomity.. zachowuje te niewydarzone wizjery, jest "ostry", ale już nie wygąda jakby go ATST rozdeptał ;)

Co do hełmów "idealnych"... jedna z odmian RT-Mod, symetryczna, oraz, jak sądzę - nadchodzący pomału hełm z Master Replicas. Tyle.

Sorry jeśli odezwałem się poprzednio nieprzyjemnie - ale po tym jak wyskoczyłeś z objeżdżaniem mnie nie sposób było zareagować inaczej :/
Zrozum, że nie każdego musi jarać chodzenie w krzywym hełmie, bo coś nie wyszło producentowi który robił je na plan. I jeszcze płacić za to tyle kasy. W proporcji wobec rozmiaru mojej głowy FX nie jest już taki straszny jak go malujesz. Zrozum, że nie każdy ma twój rozmiar głowy, i naturalne jest się asekurować - zwłaszcza gdy w grę wchodzą takie koszty. Miej trochę zrozumienia dla innych.

IMHO w tej sytuacji najlepszym wyborem jest hełm od Harrisona, i klamka zapadła. mam nadziejęże będzie pasował :-)
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Re: symetryczny ANH

Post autor: TK-1410 »

Raider pisze:dam sobie łapę uciąć, że Mike to potwierdzi - to nie jest nawet namiastka SDS.
Oczywiscie, ze tak bylo. Tworca helmu popelnil blad i to nie jeden, po pierwsze zlozyl go niedokladnie, po lebkach. Po drugie jego ambicja najwyrazniej go zaslepila, gdyz obiecal super helm na maksymalnym wypasie, ktory bedzie pasowal do zbroi FX. Po jego otrzymaniu okazalo sie, ze niestety mamy do czynienia z dwoma zupelnie innymi odcieniami bieli.
Jonny pisze:Ja też wiem o czym piszę - argumenty dałem chyba jasne.
Prawda jest taka Jonny, ze nie do konca jasne. Wszystkie Twoje wywody od poczatku traktowalem z przymrozeniem oka, bo bralem pod uwage fakt, iz nie masz po prostu odpowiedniego doswiadczenia w tej konkretnej dziedzinie. Gdy posiedzisz dluzej w zbrojach, bedziesz umial rozpoznac chlam od profesjonalnej roboty.

Kiedys, gdy bylem na etapie, ktory Ty przechodzisz, mowilem podobnie, ze FX jest super i dziwilem sie w ogole ludziom, ktorzy kupuja helmy ANH, ktore nota bene 2 lata temu byly bardzo malo popularne. Praktycznie nikt ich nie mial. Teraz patrze na to wszystko zupelnie, zupelnie inaczej. Jestem prawie pewny, ze za rok o tej porze Twoja wiedza w tym zakresie i pojecie beda o niebo wyzsze. A jak otrzymasz helm od Harrisona to juz pewnie tez zakochasz sie w ANH ;).

Koniec koncow nie wiem o co Ci w sumie chodzilo z tym Stuntem z SDS chyba jedynie o cene, bo przeciez wybrales Harrisona (i bardzo dobrze!), ktory produkuje kopie Stunta z SDS. Oczywiscie kopia nie bedzie identyczna co oryginal, nie bedzie az tak dobra, ale na pewno w zupelnosci wystarczajaca, po zlozeniu ktorej odczujesz satysfakcje. Zreszta widziales w Poznaniu helm TK-2791, mysle, ze naprawde jest przyzwoity.
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Re: symetryczny ANH

Post autor: Jonny »

TK-1410 pisze:Koniec koncow nie wiem o co Ci w sumie chodzilo z tym Stuntem z SDS chyba jedynie o cene, bo przeciez wybrales Harrisona (i bardzo dobrze!), ktory produkuje kopie Stunta z SDS. Oczywiscie kopia nie bedzie identyczna co oryginal, nie bedzie az tak dobra, ale na pewno w zupelnosci wystarczajaca, po zlozeniu ktorej odczujesz satysfakcje. Zreszta widziales w Poznaniu helm TK-2791, mysle, ze naprawde jest przyzwoity.
Chodziło mi o jego ogólną koślawość na wszystkie możliwe sposoby. Po prostu nie mogę przejść nad tym do porządku dziennego. W moim odczuciu piękny połysk, ostre detale itp. nie rekompensują wyglądu typu "hełm rozdeptany przez AT-ST". Zaznaczam oczywiście, że jest to moje prywatne odczucie, broń Boże nie robię z tego prawdy absolutnej.

Sam zaczynam dostrzegać kanciasty profil FXa i te koszmarnie baloniaste 'policzki', dobrze wiem o co Ci chodzi. Ale przynajmniej ktoś się starał... AA/SDS jest natomiast strasznie koślawy, mnie akurat to razi. Jasne, na pierwszy rzut oka nie widać, ale jak się już spostrzeże, to... no ja przynajmniej mam z tym problem :)

Co do hełmu Maski będącego kopią Sheppertona... kopią - tak, ale naprostowaną, i to mi właśnie bardzo odpowiada. Nawet gdybym miał nieograniczony zapas gotówki, mając te dwa hełmy do wyboru, wziąłbym jednak wyprostowany :-)
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Re: symetryczny ANH

Post autor: TK-1410 »

Jonny pisze:Sam zaczynam dostrzegać kanciasty profil FXa i te koszmarnie baloniaste 'policzki', dobrze wiem o co Ci chodzi.
Ciesze sie, ze szybko sie uczysz ;).
Jonny pisze:Co do hełmu Maski będącego kopią Sheppertona... kopią - tak, ale naprostowaną,
Zgadza sie, naprostowana, ale nie calkowicie wyprostowana, przynajmniej z tego co widzialem :). Faktem jest jednak, ze ta kopia jest nieco zmodyfikowana. Jestem przekonany, ze bedziesz z niej zadowolony :).

W takim razie czekamy na kolejnego szturmowca :D.
maciejz3
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:32
Lokalizacja: Lubin

Post autor: maciejz3 »

Mi tam podoba się Hero. Tylko te soczewki :( Ale Stunt też jest fajny.

P.S.Jak wyglada hełm szturmowca od srodka. Może ktos fotke podesłać?? :wink:
If you only knew the power of the Polish Outpost

www.otwieramy.plp=27717
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

wyglada... za ciasno ;)
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Fotki hełmu od środka można znaleźć na ebayu lub forach tematycznych, jak choćby www.whitearmor.net - tam gdzieś jest topic na temat modyfikacji wewnętrznych.

Co do Hero... podobał mi się kiedyś (w końcu hełm do zbliżeń, staranniej wykonany), niemniej po dłuższym siedzeniu w temacie jego zwężona mordka wygląda trochę... głupio. Wąski grill psuje efekt, środkowy "ząb" staje się nieco zbyt wydatny, a z obniżonym czołem całość zaczyna przypominać stereotyp "wioskowego idioty" z filmów animowanych.

Jak dla mnie ideałem wyglądu są hełmy 'drugoplanowe' ("stunt"), ale nieco poprawione, jak choćby Anon (ANH), RT-mod (ANH) czy choćby Oakley (ROTJ).
Han shot first!
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

Zdecydowanie Stunt 8)
Hero, jakis taki badziewny, i te soczewki :?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „First Imperial Stormtrooper Detachment”