Nowy Jawa

Tuskeni, Jawowie
http://www.kraytclan.com/
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

mam takie pytanko czysto techniczne: jaki rozstaw oczu ma Jawa? jak czlowiek czy lepiej zrobic troche szerzej aby do skali pasowalo?
Czlowiek ma ok 7cm.
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Nowy Jawa

Post autor: YangObi »

EtreCon pisze:mam takie pytanko czysto techniczne: jaki rozstaw oczu ma Jawa? jak czlowiek czy lepiej zrobic troche szerzej aby do skali pasowalo?
Czlowiek ma ok 7cm.
Co do oczu to diody (czyli oczy jawy) najlepiej jest umieścić na swoich policzkach. Nie mogą one przekraczać 5 cm (średnica). Tutaj masz przykłada jak to wygląda. Jest to maska jednego z Amerykańskich Jawów. Oczywiście oczy (ludzkie) powinny być lepiej zamaskowane.

Obrazek
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Nowy Jawa

Post autor: Sizar »

EtreCon pisze:a co do masuera 3 komorowego to 100zl+ (za tyle to moge miec 3 dwukomorowe+pasek do nich)
Wszystko sie zgadza, ja tylko napisałem ze uzywano ładownic trzy komorowych mausera. Na Allegro niestety nie kupi sie taniej niz w okolicach 100 PLN.

A tak wyglada maska w orginale :)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

widze ze coraz to ciekwasze zdjecia wyplywaja na wierz.

co do swojej maski to sie dzis bedzie dalej robic, a oczy to mam takie same jak ten amerykanski ^^ migacze boczne od samochodu i diody pod spod.
Awatar użytkownika
leFey
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2010, 10:08
Lokalizacja: Inoworcław

Re: Nowy Jawa

Post autor: leFey »

Genialne zdjęcie Sizar :) jeżeli ktoś jeszcze znajdzie foto z "kuchni" tworzenia Jawów to proszę wrzucać to tego tematu :) najważniejsze jest to co podejrzewałem osobiście 8) ,że rozstaw oczu u niektórych "new" Jawów jest za duży (nienaturalny -jeżeli oczywiście Jawę uznać za kogoś naturalnego :lol: ) i nie powinny być one zlokalizwowane na policzkach, tylko tak jak na fotce czyli jak najbliżej nasady nosa.
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

najlepiej to umocowac je na kosciach policzkowych lub troche nizej aby za bardzo na oczy nie naszlo

Praca nad maska trwa
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Zastanawiam sie czy jednak nie warto obkleic maske materialem
Na drugim zdjeciu widac moje planowane rozmieszczenie oczu
Maska z plastiku za 9zl (forma do odlewow gipsowych i dosc sztywna jak na ta cene)
Awatar użytkownika
leFey
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2010, 10:08
Lokalizacja: Inoworcław

Re: Nowy Jawa

Post autor: leFey »

Przy towrzeniu swojej maski będę bardziej kierował sie symetrią rozstawu oczy żeby nie "wypadły" za szeroko - ważne jest jakich rozmiarów będą obudowy tych oczy , im większe tym symetria oczu będzie "rozjeżdżać" się w porównaniu do naturalnego rozstawu

Obrazek
Im te kółka/ubudowy sztucznych oczu będą większe tym bardziej przesunie się w bok oś środka sztucznego oka wzgledem prawdziwego i powstanie "rozstrzelony wzrok" :D
Na zdjęciu Sizara widac że oczy mają duży rozmiar dlatego sa umieszczone blisko nasady nosa żeby ich "centrum"/źrenica mniej więcej pokrywała sie z naturalnym rozstawem oczu aktora
U ciebie EtreCon wypada chyba żeby zmniejszyć rozmiar sztucznych oczu bo wypadnie to tak jak pisałem wcześniej
Obrazek

Chcę uniknąć sytuacji kiedy oczy będą wyglądać jak u tego na fotce poniżej, pierwszego od lewej :D

Obrazek

Oczywiście to tylko moje skromne zdanie 8)

Co do materiału na maskę to popieram, bo chodzi oto żeby max zminimalizować jakiekolwiek odbicia światła od maski (zwiększyć pochłanianie światła przez powierzchnię) i czarny materiał spełni lepiej to zadanie niż tylko czarna plastikowa powierzchnia
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

te moje znaczniki na masce sa jak najblizej nasady nosa a srednica odblasku (oslonki/oczy jawy) to 3cm, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu
Awatar użytkownika
leFey
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2010, 10:08
Lokalizacja: Inoworcław

Re: Nowy Jawa

Post autor: leFey »

EtreCon - jak planujesz zamocowanie maski? bo jeżeli tylko "gumka z tyłu" to obawiam się że w czasie poruszania się , obracania głową , kaptur może przesuwać tak umocowaną maskę , a zastosowanie super mocnej gumki może powodować dyskomfort po np. 2h noszenia maski np. na jakimś konwencie
Myślałem raczej o czymś bardziej stabilnym np.

Przód
Obrazek
Tył
Obrazek

a może się mylę?
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Nowy Jawa

Post autor: Sizar »

Na jakiej "masce" bedą umieszczane oczy to sprawa idywidualna, bo i tak kazda maska musi być czarna, lub jak "kombinują" niektórzy, założona na niej odpowiedni dostosowana kominiarka. Wazną rzeczą jest kaptur. Który nie jest przymocowany do tuniki, jest dosc obszerny, a zeby odpowiednio sie ukladał w 'przednią" czesc kaptura "wszywa' sie drut.
To jest chyba najlepszy wzór:
http://www.tk409.com/images/jawa/jawa_pattern.gif

na podstawie tego wzoru robilismy naszych Jawów i to sie sprawdziło :)

Acha, dobrze jest wnetrze kaptura tez wyszyc na czarno, wtedy maska jeszcze lepiej zlewa się z wnetrzem kaptura :)
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

ja planuje na gumke w stulu latarek-czolowek a do tego t-shirt.
Pokaze byc moze dzis lub jutro, wlasnie kleje material do maski a potem polacze to z koszulka

leFey czy to jest moze juz czesc twojej maski?
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Nowy Jawa

Post autor: Falcon »

2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
leFey
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2010, 10:08
Lokalizacja: Inoworcław

Re: Nowy Jawa

Post autor: leFey »

Ciekawy link , dzięki Falcon :)

EtreCon - nie, tę maskę znalazłem na allegro ale cena 90 zł na razie lekko mnie hamuje :) (są trochę tańsze do znalezienia) , ale myślałem właśnie nad czymś podobnym z Paintballa lub ASG - trochę siedzę w tym temacie 8) ale twoje rozwiązanie też może się sprawdzić no i cenowo jest "o niebo lepsze" :D
Ja postanowiłem zacząć od Ion Blastera bo ten element wydaje mi się najtrudniejszy i to "podwójnie" -po pierwsze-może być najdroższym elementem stroju - jeżeli miaby być max wierny oryginałowi ( taki chciałbym sobie zrobić) i po drugie może być najtańszy ( i nad tą wersją dla córki właśnie pracuję) ale jednocześnie ma max przypominać orginał co będzie trudne ale mam nadzieję wykonalne 8)
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

to jak robisz Ion Blastera to fajnie by bylo gdybys robil dokumentacje zdjeciawa aby w przyszlosci zrobic jakis poradnik dla innych. sam bym zapewne z checia skorzystal bo blaster to imo najtrudniejsza rzecz do zrobienia/zdobycia

a co do kosztow mojej maski to w granicach 50zl zamkne caly jej projekt
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

http://allegro.pl/niemiecka-ladownica-m ... 88586.html

moze ktos zechce sie policytowac, ja niestety nie wezme udzialu

PS. http://www.therpf.com/f9/jawa-ion-blast ... tch-93084/ Ion Blaster- Zrob to sam ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krayt Clan Detachment”