Nowy Jawa

Tuskeni, Jawowie
http://www.kraytclan.com/
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

kolba do Mosin 1891/30 to koszt 230-300zl, do tego zamek i inne el. metalowe :p
Juz taniej wyjdzie zakupic klocek drewniany i sie pobawic szlifierka/papierem sciernym i tak zamiezam zrobic
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Nowy Jawa

Post autor: YangObi »

EtreCon pisze:kolba do Mosin 1891/30 to koszt 230-300zl, do tego zamek i inne el. metalowe :p
Juz taniej wyjdzie zakupic klocek drewniany i sie pobawic szlifierka/papierem sciernym i tak zamiezam zrobic
Ale nie będzie takiego efektu. Na Krayt Clanie wielu Jawów ma właśnie tak robioną broń i nie robi ona takiego efektu jak oryginał. Jest jeszcze jedno wyjście zakup repliki, obecnie najlepszej na rynku (link w tym temacie o Jawie podawałem).
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Nowy Jawa

Post autor: YangObi »

EtreCon pisze:Obrazek
zdjecie zrobione z fleszem na fotelu, moze teraz bardziej oddaje czern
Obrazek
inst. elektryczna
Obrazek
maska skonczona i przymiarka, niestety nie mam jeszcze stroju ani duzego kaptura w domu, to musi wystarczyc ;)
Po obejrzeniu fotek chyba faktycznie musze dod. jeszcze 1-2 warstwy gazy na oczy

Teraz czas na przerwe (rozchorowalem sie), w sob. jade obgadac ladownice i zbierac material na Ion Blaster, sprobuje go zrobic z drewna i pcv
Co do maski to dodaj więcej warstw ponieważ widać rysy starzy. Niemniej wygląda to na dobrą maskę, futro odradzam, ewentualnie futerko proponuje na rękawiczkach.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

hmm...co prawda nie chcialem zaslaniac rys ale moze znajde gdzies jakies scinki i dokleje je "luzem"

Odnosnie kaptura to jakie ma miec wymiary? wiem ze w dziale na temat strojow sa podane ale sa to dla wzrostu 120cm, a ja mam 180 tak wiec ten kaptur bedzie ciut za maly, z tego co liczylem to on ma 50cm x 38cm (wys. x gleb.) dlugoscia/wysokoscia moze pasowac ale glebokosc... dac 50cm?40cm? a moze 60cm? Bo na fimlowych jawa widac ze maja luz w nich (z tylu glowy jak i z przodu)
Herat
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 315
Rejestracja: 28 sty 2010, 19:57
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 3757

Re: Nowy Jawa

Post autor: Herat »

Nie przejmuj się wymiarami, są tylko orientacyjne. Kaptur musi poprostu zasłaniać częściowo twarz i dobrze układać się na ramionach. Zastanawiałam się nad kształtem trapezu.(profil kaptura)
Mabet-mabet-qwas!
Awatar użytkownika
Skrzat
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 1105
Rejestracja: 09 wrz 2009, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Nowy Jawa

Post autor: Skrzat »

EtreCon pisze: Odnosnie kaptura to jakie ma miec wymiary? wiem ze w dziale na temat strojow sa podane ale sa to dla wzrostu 120cm, a ja mam 180 tak wiec ten kaptur bedzie ciut za maly,
Może dlatego że fajność Jawy wynika z niskiego wzrostu i wymiary są podane na strój dla osoby niskiej.
Sorry ale dla mnie wysoki Jawa nie wygląda efektownie.
Bojkot. Przestaje używać przecinków.
Szefie ostatni szpadel stracił moc przerobową.
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Nowy Jawa

Post autor: Sizar »

EtreCon pisze:kolba do Mosin 1891/30 to koszt 230-300zl, do tego zamek i inne el. metalowe :p
A kto ci kaze kupowac ten model? Na Allegro kolbę mozna dostac za 100 PLN, reszte zrobic z rurek PCV, magazynek z drewna i koszt zamykamy w 130- 150 PLN., a efekt niewspółmierny.
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Nowy Jawa

Post autor: YangObi »

EtreCon pisze:hmm...co prawda nie chcialem zaslaniac rys ale moze znajde gdzies jakies scinki i dokleje je "luzem"
Wrzucam fotke na której proponuje się wzorować jeżeli chcesz zakryć rysy.

Obrazek
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Nowy Jawa

Post autor: Jok »

Skrzat pisze:
EtreCon pisze: Odnosnie kaptura to jakie ma miec wymiary? wiem ze w dziale na temat strojow sa podane ale sa to dla wzrostu 120cm, a ja mam 180 tak wiec ten kaptur bedzie ciut za maly,
Może dlatego że fajność Jawy wynika z niskiego wzrostu i wymiary są podane na strój dla osoby niskiej.
Sorry ale dla mnie wysoki Jawa nie wygląda efektownie.
Obejrzyj scene z droidami jak jawowie sprzedaja robociki - jeden jest wysoki :D ja akurat uwazam ze jak jawa bedzie dobrze zrobiony to bedzie takze efektowny :)
Awatar użytkownika
leFey
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2010, 10:08
Lokalizacja: Inoworcław

Re: Nowy Jawa

Post autor: leFey »

EtreCon - po pierwsze zdrowiej jak najszybciej :) a co do wymiarów kaptura to zrób najpierw szablon z miękkiego papieru i próbuj dobrać odpowiedni rozmiar , dzisiaj zrobiłem taki szablon ze zwykłej kartki papieru ( na podstawie rys. z forum) i ogólny kształt kaptura jest ok. tyle że sztywny papier nie nadaje się do finalnego szablonu bo słabo oddaje zagięcia i "opływanie" materiału ale widać że kształt i proporcje podane na forum są ok , ważne żeby tego kaptura (oprócz wymagań co do przodu) było "dużo" z tyłu
Obrazek

a co do wzrostu to jest tu paru "koszykarzy" :D
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: Nowy Jawa

Post autor: TD-1408 »

Jok pisze: Obejrzyj scene z droidami jak jawowie sprzedaja robociki - jeden jest wysoki :D
Tu mógłbym polemizować na ten temat :P
Wysokość C-3PO to około 170cm , a Jawowie (tych 3ch wysokich koszykarzy )może mieć około 150-155cm wzrostu :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
leFey
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2010, 10:08
Lokalizacja: Inoworcław

Re: Nowy Jawa

Post autor: leFey »

Na wszystko jest sposób , po prostu z EtreConem zakupimy takie ustrojstwo

Obrazek

i będziemy "zasówać" na kolankach :lol:
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

/\ haha to ja dziekuje, bede wmawial ze karmiono mnie pustynnymi sterydami xD

PS. Takie pytanko a propo Starkillera, jest akceptowany? w ktorej wersji (z helmem czy bez)? Odpowiedz moze byc na PW zeby nie zmieniac tematu Tematu.
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Nowy Jawa

Post autor: Sizar »

TD-1408 pisze:
Jok pisze: Obejrzyj scene z droidami jak jawowie sprzedaja robociki - jeden jest wysoki :D
Tu mógłbym polemizować na ten temat :P
Wysokość C-3PO to około 170cm , a Jawowie (tych 3ch wysokich koszykarzy )może mieć około 150-155cm wzrostu :wink:
A poza tym ci koszykarze tylko na chwile wstali z kolan, reszte sceny spędzili wlasnie na nich :P Ktos musiał wypchnąc R 5 :wink:
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Nowy Jawa

Post autor: Jok »

EtreCon pisze:/\ haha to ja dziekuje, bede wmawial ze karmiono mnie pustynnymi sterydami xD

PS. Takie pytanko a propo Starkillera, jest akceptowany? w ktorej wersji (z helmem czy bez)? Odpowiedz moze byc na PW zeby nie zmieniac tematu Tematu.
Starkiller jest akceptowany w wersjach:
Agent Starkiller*
TIE Factory Assualt*
Industrial Explorer Gear*
Sith Stalker*
Sith Robes*
Concept (Black and Red Robe)
TFU (Black Robe, Silver Chest armour)
Ale nie zbaczajac z tematu myslalem ze Ci Jawowie byli wyzsi ale faktycznie nie odnioslem ich do c-3PO, ale mysle ze wzrost nie powinien nikogo ziechecac bo tak to musielibysmy dzieci przebierac za jawow by bylo 100% kanonicznie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krayt Clan Detachment”