Nowy Jawa

Tuskeni, Jawowie
http://www.kraytclan.com/
Awatar użytkownika
leFey
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2010, 10:08
Lokalizacja: Inoworcław

Re: Nowy Jawa

Post autor: leFey »

EtreCon - oczywiście zrobię zdjęcia każdego etapu tworzenia blastera - na początek będzie to wersja "small cost" dla córki i nie z powodu że jestem stary "zgred " i żałuję dzieciakowi :lol: tylko ważna jest waga blastera żeby 8latka się nie zbuntowała i nie rzuciła go w kąt :)

tylko tempo pracy nie będzie "stachanowskie" :wink: bo mam czas tylko w soboty i niedziele i to nie zawsze a plan przewiduje że wszystko mam skończyć za rok na nowy StarForce więc spokojnie... (apropos wczoraj z córą zaliczyliśmy po raz kolejny Star Wars Nową Nadzieję w TVP1 i jak nigdy, bacznie przyglądaliśmy się Jawom :lol: )

a ten link do "home made" ion blastera fajny ale ja nie mam tego co facet ma w tle 7-ego od ogóry zdjęcia :wink: więc nie jest to "droga" dla mnie :)
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

hehe, to prawda gosc mial dobrze wyposazony warsztat no i to byla wersja hard.
znalazlem jeszcze 2 stronki z wersja bardziej easy
http://the-dark-empire.forumotion.com/n ... r-t292.htm
nie mam pojecia z czego zrobic takie cos, z mydla? xD
http://www.djsyczylo.net/replicas/StarW ... Blstr.html
tu zakup broni do przerobki siega 30-50$ z tym ze jest to replica z drewan i metalu ale wersje plastika mysle ze w granicach 15$ da sie znalezc, sklep z zabawkami na dziale pirackich pistoletow ^^

PS. a co do wczorajszego SW w tv to calkiem dobrej jakosci dali, choc ja mam sciagnieta wersje rozszerzona o kilka dod. scen ^^

PS2. Tak odnosnie obuwia ja jednak stawiam na kalosze ^^ w filmie byly wykorzystane no i latwiej je obszyc/obkleic materialem i siegaja do polowy lydki
Obrazek
Awatar użytkownika
leFey
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2010, 10:08
Lokalizacja: Inoworcław

Re: Nowy Jawa

Post autor: leFey »

EtreCon wersja hard to kupić replikę Lee Enfield-a (w Polsce ok.600zł) przeciąć i dołożyć tą końcówkę z granatnika :twisted: i to byłoby w "duchu" Lucas-a :)
mydło dobra rzecz ale pamiętam jak na jednym filmie facet uciekał z więzienia z pistoletem z mydła i nagle... zaczął padać deszcz :lol: , reszty się domyśl :)

dla mnie najlepszym tworzywem będzię plastik ,łatwo przyciąć, skleić, pomalować w domowych warunkach
- jakoś nie "czuję" tych ozdu(p)bek na tym "energy charger-u" podłączonym kablem do blastera - Jawowie nie wyglądali mi na miłośników sztuki :lol: i takich co to dbają o szczegóły ,ozdoby itp. także dla mnie to lekka przesada takie zdobienia- ale może się mylę? będę to jeszcze badał - narazie ->sam ion blaster , zaczynam w sobotę :)

a co do obuwia to wydaje mi się że posiadanie dwóch wersji = trampki und kalosze to najlepsze rozwiązanie :) - jest się niezależnym od pogody (upał->tramki, mokro ->kalosze) a koszt niewiele większy
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Nowy Jawa

Post autor: ARAKYEL »

Jestem pełen wiary w cuda lecz wątpię by się udało przerobić zabawkowy karabin, sadze , że lepiej było by zrobić takową broń od podstaw z kawałka belki legarowej, rurek pcv i spienionego pcv, nie jest to wbrew pozorom trudna rzecz do zrobienia.
Awatar użytkownika
leFey
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2010, 10:08
Lokalizacja: Inoworcław

Re: Nowy Jawa

Post autor: leFey »

Zobaczymy , zacznę od czegoś łatwiejszego , poddam ocenie i jak coś będzie nie tak to wejdę o "szczebel" wyżej :)
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

Maska na stan dzisiejszy ^^ jutro zaczne robic oswietlenie

Obrazek dokleilem material, klej do butow sie nada do wszystkiego ;)
Obrazek dokleilem koszulke i maznolem sprayem - dodal sztywnosci maski, oraz siatke na oczy przykleilem
Obrazek przymiarka
Obrazek profil :)
Obrazek na plasko
Obrazek mocowanie
Obrazek dodatkowa wentylacja
Awatar użytkownika
leFey
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2010, 10:08
Lokalizacja: Inoworcław

Re: Nowy Jawa

Post autor: leFey »

Nie chcę Cię martwić EtreCon ale ktoś ci wszystkie płytki ze stojaka podprowadził :lol:
a maska to w końcu jaki ma kolor bo na fotkach to jest niebieska, szaroczarna i brązowa :wink: - pewnie wina oświetlenia , to jaki ma kolor "końcowy" bo najlepiej gdyby to był "dark black", dobry pomysł z tą koszulką , odpada maskowanie szyi ale nie wiem czy oczy nie powinny być bardziej "zasłonięte" - mogą być zbyt widoczne np. w pomieszczeniach dobrze oświetlonych lub w momencie robienia Ci zdjęcia z fleshem (a na fun-ów musisz być przygotowany :) )
- tutaj widać takie maskowanie oczu które wydaje mi się optymalne - chociaᄐ widoczność (dla "siedzącego w środu") będzie mocno ograniczona ale coś za coś :)
http://www.td8733.com/Tutorial.html
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

stojak jest pusty bo robie porzadki.

Co do koloru to glownie wina swiatla, koszulka jak i maska sa czarne z tym ze maja minimalna roznice w odcieniu.
Oczy zaslonilem narazie gaza maznieta na czarno, dorobie lampki, zaloze kaptur i sie okaze co z maskowaniem oczu, czy nie dolozyc jeszcze ;)
A maskowanie szyi wydaje mi sie dobre, chyba ze szate bedziesz mial az pod szyje zapinana, widzialem zdjecia gdzie by sie przydalo je zrobic bo momentami jak kaptur "podskoczyl" bylo widac skore
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Jawa

Post autor: TI-1415 »

Ja bym proponował maskowanie oczu zrobić od zewnątrz a nie od wewnątrz .
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Awatar użytkownika
leFey
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2010, 10:08
Lokalizacja: Inoworcław

Re: Nowy Jawa

Post autor: leFey »

To ja napisałem niejasno :oops: chodziło mi o to że z tą koszulką to dobry pomysł bo świetnie zamaskuje szyję :) no niestety nie zawsze " ...język giętki powie wszystko, co pomyśli głowa" :)
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

Obrazek
zdjecie zrobione z fleszem na fotelu, moze teraz bardziej oddaje czern
Obrazek
inst. elektryczna
Obrazek
maska skonczona i przymiarka, niestety nie mam jeszcze stroju ani duzego kaptura w domu, to musi wystarczyc ;)
Po obejrzeniu fotek chyba faktycznie musze dod. jeszcze 1-2 warstwy gazy na oczy

Teraz czas na przerwe (rozchorowalem sie), w sob. jade obgadac ladownice i zbierac material na Ion Blaster, sprobuje go zrobic z drewna i pcv
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Jawa

Post autor: TI-1415 »

Wygląda SUPER :D Pomyśl o futerku na twarzy :wink:
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

Dziekuje

Futerko raczej odpada, dosc duszno sie w tym robi a z futerkiem to bedzie sauna xD choc moze w kilku miejscach da rade dodac (policzki, czolo, broda) sie zobaczy

Koszt maski
koszulka-4zl (secondhand)
ledy,kable,koszyczek na bat.-4zl
maska- 9zl (+ przesylka bo w miescie nie mieli nic takiego ani podobnego)
oslony na ledy- 10zl
klej, spray, gaza, tasma izo. - w domu sie zawsze znajdzie ;)

Final- bezcenny :D
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Jawa

Post autor: TI-1415 »

Jeśli masz miejsce w masce jakieś wolne zawsze możesz zamontować mały wentylatorek na baterię 9v (taki jak w kompach do chłodzenia kart graf. ) montuje się takie w hełmach szturmowców i pilotów . Koszt takiego went. to około 9-10 pln :wink:
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Nowy Jawa

Post autor: Sizar »

Futerko odradzam, przy caem kostiumie nie widac róznicy czy ono jest czy nie.
A moze do Ion Blastera uzyc Mosina, podobny do Lee Enfield-a, a koszt mniejszy. :D
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krayt Clan Detachment”